Рейтинг
10

У статті авторка затверджує, що діти для нас завжди діти. Неможливо розраховувати, що разом із дитиною, яка подорослішала, наша «сліпа любов» перетворюється на «зрячу». Дуже важко перебудуватись, якщо все це має багаторічний стаж

Ціна батьківської любові

Оцініть публікацію
Рейтинг статті: 2.5 з 5 на основі 4 оцінок.

Батьківська любов... Важко переоцінити значення цього батьківського відчуття у вихованні майбутньої людини. Без любові неможливий душевний контакт між великими і маленькими, без любові не можна прищепити людині, що росте, серцеву щедрість, чуйність, увагу до людей.

Але чи замислювалися ви над тим, який зміст вашої любові?

Любов до дитини - це багато що в його вихованні. Але дуже важливо навчитися управляти своїм відчуттям. Справжня любов до дитини - це не сентиментальність, а глибоке відчуття відповідальності, дія, що виражається і в пошані до маленької людини, і в доброті до нього, і у вимогливості.

Народне прислів'я свідчить: "Вчасно посіяне - вчасно сходить". Проте іноді трапляється, що замислюємося ми над цією мудрою істиною надто пізно, коли "сходи" виявляються бур'янами. Що і коли упустили у вихованні? Чому виявляємо не ті риси характеру, які чекали?

Коли дитина ще маленька, батьки часто бувають позбавлені об'єктивності, тобто вона така дорога і мила серцю, що просто важко правильно оцінити вчинки, витівки, "негативи" в поведінці.

Діти для нас завжди діти. Неможливо розраховувати, що разом з дитиною, що подорослішала, наша "сліпа любов" перетворюється на "зрячу". Дуже важко перебудуватися, якщо все це має багаторічний стаж.

Завжди є такі батьки, які збирають школяру підручники, допомагають нести портфель. Так разом з дитиною, що подорослішала, в нім укоріняється звичка думати тільки про себе, і турботу близьких вважає обов'язковою.

Часто батьки будують виховання на авторитеті любові: "Якби любив маму (тата) - не поступав би так"; "Не любиш нас - віддамо кому-небудь". На самій же справі це найпоширеніший вид помилкового і небезпечного авторитету. Він вирощує нещирих і брехливих егоїстів. І самі батьки дуже часто стають жертвами такого егоїзму.

У медицині є такий термін, як передозування. Якщо зловживають ліками, то вони діють на організм як отрута. Так і з "передозуванням" батьківської любові, коли ми не в силах "відмовити", заборонити, строго запитати у дитини.

Коли вона підростає, дорослі прагнуть всіляко оберігати, опікати її, позбавляючи проявляти самостійність, яка необхідна для затвердження в житті.

Купуючи дитині одяг або взуття, ми візьмемо не те, що йому тісно, а швидше "на зріст". Зате в духовному розвитку дитини нерідко поступаємо навпаки: сюсюкаємо, прагнемо догодити. А куди важливіше і вимоги до дитини пред'являти "на зріст". Адже тільки вони можуть привести дитину від безумовної слухняності до самостійності, до свідомої дисципліни, до самодисципліни.

Останніми роками часто говорять про те, що у вихованні дітей (особливо хлопчиків) не вистачає твердості, не враховуються особливості статі. Кожні батьки повинні в своєму синові бачити майбутнього чоловіка. Не стоїть, наприклад, піднімати паніку при незначній подряпині; не заціловувати його і не ахати, якщо він, гаряче коханий, отримав в дитячій сутичці тумака; не зупиняти його порив поступитися своєю зручністю ради зручності ближнього.

Адже все це: уміння мужнє переносити біль і стримувати сльози - стосовно дошкільного і молодшого шкільного віку можна співвіднести з поняттям "мужність". Як же важко запестаному знайти в майбутньому риси справжньої мужності.

Наша любов повинна духовно збагачувати людину, що росте, давати йому не тільки радість життя, але і будити в нім гармонію добрих відчуттів і вчинків, виховуючи в нім риси характеру, які властиві сучасній людині. Тільки тоді будуть щасливі не тільки діти, а і самі батьки.

Автор: Горякіна Ірина Костянтинівна
Посада: учитель початкових класів.

Матеріал розміщено в рамках проведення Форуму педагогічних ідей «УРОК»

Категорично заборонено використовувати цей матеріал на інших інтернет-порталах і в засобах масової інформації, а також поширювати, перекладати або копіювати будь-яким способом без письмового дозволу освітнього порталу Освіта.ua.

Освіта.ua
24.08.2011

Популярні новини
25 січня скасовуються додаткові обмеження для закладів освіти Водночас в Україні буде продовжена дія вже звичних карантинних обмежень
Уряд ухвалив постанову про збільшення зарплат освітян Кабінет Міністрів затвердив нову тарифну сітку для зарплат працівників бюджетних установ
Цього року учні 9-х класів складатимуть ДПА Інформація про звільнення від проходження ДПА учнів 9-х класів є недостовірною
МОН розробило типову освітню програму для учнів 5–9 класів Документ окреслює підходи до розроблення школами освітніх програм на кожному циклі освіти
Загрузка...