Рейтинг
30

У статті на заявлену тему авторка пише, що небувало складний час переживає наша Вітчизна. Дуже часто потворне підноситься красивим, гріховне - привабливим, розпусне - бажаним. Моральність вивертається навиворіт, смертельно отруйна начинка пропонується у привабливій обгортці

Стаття «Любов як педагогічне кредо»

Оцініть публікацію
Рейтинг статті: 5 з 5 на основі 6 оцінок.

Є дві засадничі речі в світі: зоряне небо над головою
і моральний закон всередині нас.
Еммануїл Кант

Небувало складний  час переживає наша Вітчизна. Дуже часто потворне підноситься красивим. Гріховне - привабливим. Розпусне - бажаним. Моральність вивертається навиворіт. Смертельно отруйна начинка пропонується в привабливій обгортці.

Однак ці випробування не повинні зупиняти вчителя, перетворюючи нас в малодушних людей. Труднощі загартовують, а моральність оберігає вільну духом людину від сумнівних спокус і згубних пороків. Вступаючи в самостійне життя, молода душа повинна наповнитися відвагою, надією і радістю. А джерело цієї радості - любов. Любов батьків, любов близьких, любов друзів, любов учителя.

Моє педагогічне кредо - любов. Учитель повинен перш за все полюбити тих, кого буде вчити. Любов, як свічка. Вона несе світло і тепло, вогонь енергії і творення. Ця енергія звернена до дітей.

Любов завжди підшукає правильні слова. Вона вміє бути лагідною, ніжною, але може бути вимогливою і суворою. Любов батіг тримає піднятим, а пряник дає відкушувати. Любов і суворі речі вміє говорити з приємністю.

Виховання моральності має ґрунтуватися на етичних принципах. Один з яких – «сій розумне, добре, вічне без насильства». Будь-яка дія дорівнює протидії, і в душі дитини може викликати конфлікт. Кращий метод - евристичний. Дітей потрібно підводити до відкриття, яке вони пізнають без тиску.

Принцип лікаря: «Не нашкодь!» стовідсотково підходить педагогу, адже вчитель формує розвиток душі дитини. Педагог завжди повинен думати про наслідки і на крок бути попереду своїх учнів, не забуваючи про моральне щеплення добра, правди і радості.

Подібне прагне до подібного. «У сполучених посудинах рівень рідини один», - говорить Блез Паскаль. Шлях від серця вихователя до серця учня повинен бути коротким і завжди відкритим. Етимологія слова «воспитатель (вихователь )» означає (в перекладі зі старослов'янської) «ваш питатель», «живильне джерело».

Я вважаю, що діти - це саме те, кому я повинна служити всім серцем і всією душею! Саме тому вчитель повинен бути всім для всіх. Педагог - це гнучка структура. Він має завжди прагнути до різноманіття. Необхідно пробуджувати інтерес, використовуючи різноманітні форми, при цьому пам'ятаючи про свіжість і новизну того, що  викладається. На завершення хочу сказати про найголовніший етичний принцип, відомий нам ще з античності: «Docendo discimus» - навчаючи інших, ми вчимося самі. Між словами дитинство і радість сміливо можна поставити знак рівності. Дитині любити природно так само, як дихати. Ми повинні вчитися любові у дітей та їх радості, відкритості, бадьорості і чистоті. Молодим може не вистачати досвіду, але в них немає брехні і лукавства.

«Любов довготерпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається, не поводиться нечемно, не шукає свого, не рветься до гніву, не думає лихого, не радіє з неправди, але тішиться правдою, усе зносить, вірить у все, сподівається всього, усе терпить. Любов ніколи не перестає, хоча і пророцтва припиняться, і мови замовкнуть, і знання скасується ». (Перше Послання до Коринфян апостола Павла)

Автор: Павлюк Інна Василівна
Посада: методист.

Матеріал розміщено в рамках проведення Форуму педагогічних ідей «УРОК»

Категорично заборонено використовувати цей матеріал на інших інтернет-порталах і в засобах масової інформації, а також поширювати, перекладати або копіювати будь-яким способом без письмового дозволу освітнього порталу Освіта.ua.

Освіта.ua
31.12.2014

Популярні новини
Опубліковано рейтинг шкіл України 2020 року Сайт Освіта.ua склав рейтинг шкіл України за результатами зовнішнього оцінювання випускників шкіл 2020 року
У МОН визначили, як оцінювати учнів 3-4-х класів НУШ Метою рекомендацій є визначення підходів та вимог до оцінювання результатів навчання
Школярам не вистачає українських підручників Школам, які раніше були російськомовними, бракує українських підручників
МОН: зарплата вчителів зростатиме впродовж 2021 року У проекті бюджету передбачено понад 102 млрд грн на заробітні плати шкільних вчителів
Загрузка...

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!