Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вал
І від навчання теж... а навіщо, грамота , тож від лукавого, головне щоб людьми хорошими виросли????
Поліна
Тобто, після прийняття цього закону, якщо учень одинадцятого класу був зареєстрований на ДПА в формі ЗНО, то він може на ньому просто не з’являтися? Або для отримання атестата в такому випадку потрібно зробити щось ще?
Давідка
Для Поліна: Верховна Рада ще не підтвердила це, а коли підтвердить, тоді й дадуть відповіді на всі запитання.
Ольга
Якщо ви не плануєте вступати у вищий навчальний заклад, то не потрібно буде складати ЗНО, атестат можна буде отримати без оцінки ДПА з написом у додатку до атестата замість оцінки "звільнений", попередньо написавши заяву у школі на відмову від ДПА у формі ЗНО.
Якось так
Для Ольга: навіть, якщо Ви плануєте вступати до закладу вищої освіти можна не приходити на непотрібні для Вас предмети ЗНО або ДПА у формі ЗНО. Заяву пишуть тільки ті, хто хоче записати оцінки ДПА в Свідоцтво. Принаймні, саме так було минулого року.
Коментувати
Дарья
Знающие, ответьте, буду благодарна. В этом году обязательное ДПА по истории/английскому. Если я выбрала историю ДПА в форме ЗНО, но не планирую её никуда подавать(так как для поступления в вышку она мне не нужна), то я смогу отказаться и совсем не писать историю?
Svetlana
Для Дарья: Сможете, если откажетесь от ДПА
Дарья
Это только в случае, если вот это решение одобрят?
Ольга
да
Коментувати
Віола
А якщо я вибрала математику просто,як ДПА і вона мені не потрібна для вступу,то я можу її не здавати взагалі???
Ольга
Для Віола: якщо відмінять ДПА, то так. Його ще не відмінили!
Коментувати
Ромко
Добрий вечір. Скасували ДПА для 11 класів? Дякую за відповідь.
Влад
Для Ромко: ще ні
Коментувати
Олекса
А як же діджиталізація? Зробіть ДПА в електронній формі - існує багато відкритих рішень.
Влад
Для Олекса: все буде списано
Коментувати
Випуск 2020
Чого ж ви всі так боїтеся того ДПА? Ну якщо дитина йде здавати ЗНО, то їй заоахують як бали і ДПА. Для цього ж не потрібно другий раз кудись йти і знову здавати. Наприклад в минулому році моя дочка здавала і навіть балами ДПА покращила середній бал свідоцтва. Бояться т. з. "відмінники", це я зрозуміла по тогорішним у нашому класі, і до речі, правильно робили, бо всі вони набагато гірше здали те ДПА, і якби писали заяву на згоду для зарахування цих балів до середнього балу свідоцтва, то він зменшився б. Яу кажуть розумні люди ЗНО ставить все на свої місця і показує хто чого вартий.
Давідка
Для Випуск 2020: Для Олекса: Я погоджуюся з вашою думкою. Проте є багато учнів, які вибрали деякі предмети суто по ДПА, адже потрібно здавати 4 предмети на ДПА. Тоді навіщо здавати ДПА, якщо для вступу у вуз потрібне тільки ЗНО? Наприклад, мені потрібна українська мова, математика й англійська мова для вступу у вуз. Сенсу вчити (у моєму випадку історію) немає. До речі, ЗНО ніяк не показує твоїх СПРАВЖНІХ знань. Воно лише демонструє те, що ти поборов страх і завчив методику тесту.
adrenalin
Для Давідка :Ви перебільшуєте говорячи, що ЗНО не показує реального рівня знань. Звичайно, ні один екзамен в світі, навіть усний екзамен не може на 100% показати справжній рівень знань людини, інколи сама людина і не здогадується про рівень власних знань, бо не комбінувала свої знання, щоб зробити певні висновки. Не розуміючи математику ви всеодно її напишете погано, тому цей предмет оцінюється в основному об’єктивно. Якщо людина не читала творів і не робила власний аналіз, не має власної думки, то їй досить легко заплутатись в термінах і жанрах. Ви скажите, що це усе легше завчити, але і вірогідність того, що буде переплутування, особливо в питаннях співтавлення(по-типу 1-б;2-г;)Набагато краще розуміти, що ти заучуєш, таким чином в тебе буде вдосталь часу для творчого завдання, який також є хорошою характеристикою твоїх здібностей. З історії ще й візуальну пам’ять потрібно застосовувати задля визначення архітектурних пам’ яток, споруд чи історичних особистостей і розуміти хронологію.
adrenalin
Розуміти хронологію подій і причинно-наслідкові зв’язки. А наголоси без прокручування їх в голові завчити важко. Теж саме про визначення роду різних абревіатур. Тому подивіться на це ширше, адже ЗНО більше розкриває учня ніж теж ДПА в 9 класу, не говорячи вже про контрольні. Так, когось воно не розкриє, але це життя і тут різне трапляється, однозначно тут і не відповісиш.
Коментувати
Матлаб
Так відмінять для тих хто не буде поступати в цьому році чи для всіх випускників?
NadiaJey
Для Матлаб: Так, для тих хто не буде поступати
Коментувати
Олена
Поясніть мені ті, хто розставив крапки над "і" для себе, чи потрібно студенту 2 курсу коледжу в цьому році здавати ЗНО чи ДПА, якщо йому треба вчитися ще 1,5 року, щоб стати випускником і потім вже вирішувати, чи буде вступати до вишу для подальшого навчання!
...
Для Олена: точно не знаю, але ніби Ваші колеги по цеху писали, що минулого року їх звільнили, проте на початку цього року керівництво заставило реєструватися на ДПА знову. Краще спитайте в своїх, хто на курс старші.
Наталія
Для Олена: щось Ви пізно вирішуєте ЗНО чи ДПА в цьому році. Реєстрація ж закінчилась вже) я б вибрала здавати в цьому році ЗНО, поки свіжі знання по цим предметам, а чи згодяться вони через 1,5 роки чи ні, то вже потім вирішувати
Коментувати
м.Львів
Розумійте, під шум пандемії антиукраїнська влада повертає корупцію у наші школи. А пандемія навіть по самих оптимістичних розрахунках затягнеться на декілька років. Тобто після, вже не буде ДПА, вже не буде ЗНО і хто знає яка буде школа і чи буде взагалі на карті Україна. Якщо медалі не грають ніде ніякої ролі, тоді для чого їх? Кому їх треба. А якщо вже треба тоді по знаннях, а не за гроші. Цій владі не треба Львова, не треба Харкова і Одеси. Крим вони теж не думають повертати. Їм головне вчасно набити кишені і поки не запахло гореним втекти. Самі подумайте. Сам міністр визнає, що дистанційне навчання не дає результатів. А потому говорить, що школи треба переводити на дистанційне освіту. Ви при своїй голові на плечах? Країна розвалюється. Шкода не всі це розуміють. Думайте через роки локдануів хто захоче вчити українську мову з якої відмінили ДПА. Будемо говорити "Здрасте". Саме цього влада хоче.
Ольга
Для м.Львів: при такій захворюваності давайте зжинемо всіх дітей у класи по 20 кв м і ще 2 інструкторів на 3 години і побачемо які будуть наслідки? А якщо трактористи майбутні чи будівельники не будуть вступати у виші для чого їм обовязкове зно. Нехай в аудиторії там де будуть здавати діти які дійсно хочуть до внз, то їх буде менше як 15 чоловік, як в тому році. Що тут поганого?
Коментувати
Захар
А як студенти і ЄВІ? Чому 0 інформації по ЄВІ, тільки дати є і все!!!! Більше нічого!!!!
Наталія
Для Захар: зайдіть в розділ магістр. Чи що саме Вас цікавить?
Захар
Так я про то і кажу, що інформації 0, в розділі магістр!!! А до ЄВІ 3 місяці!!! Остання інформація була ще восени 2020 року
Коментувати
Якось так
Запис трансляції засідання профільного комітету тут https://m.facebook.com/kom.osvita.nauka/videos/468044427961631/?refsrc=https%3A%2F%2Flm.facebook.com%2F&_rdr
Якось так
МОН разом з УЦОЯО знову сіли в калюжу. Офіс ПУ, комітет ВРУ домовились про звільнення від ДПА, а Монівці доповідають про те, що вступники здають ДПА у формі ЗНО, а ті, хто не вступає здають ДПА в школі.
Коля
А ніхто в того мону не спитав для чого ДПА повертати в школи, якщо ДПА спеціально "забрали" з шкіл через корупцію? Чи надруковані зошити знову спати спокійно не дають?
Якось так
Для Коля: один нардеп запитав, але оскільки відповідь на це питання виявилась очевидною, то монівці мовчки опустили голови )))
Коментувати
Таня
це лише випускники 20/21? по інтернету пишуть що взагалі дпа відміняти хочуть в 11
Emma Emiliya
Для Таня: це лише цього року так
Коментувати
Бабло і Рада
ДПА може і не треба. Але медалі знову повертають корупцію до українських шкіл. Якщо Рада цього не бачить, то їм за це добре заплатили. Буде розумно вчинити так. Якщо учень хоче отримати медаль, він обов’язково має здати ДПА. У діаметрально-протилежному випадку йому дають на руки свідоцтво, тільки без різних відзнак. Треба вертати порядок і чесність до українських шкіл. І не допускати щоб на тлі кризи верталися порядки 90-х. Це не припустимо.
Якось так
Для Бабло і Рада: приємно спостерігати за прогресом Ваших поглядів.
??
Для Бабло і Рада: а що дає медаль? Нічого. У нормальних вищий навчальних заз на медаль не дивляться. Я вступала у 1998, не дивилися ні на атестат, ні на медаль.
Анонім
Для Бабло і Рада: Я з Вами цілком погоджуюся!!! Мені несправедливо "зрізали" золоту медаль, хоча я склала ДПА на 10-12, тому я досі не можу із цим змиритися. Тож якби ці нагороди дали тим моїм знайомим, які на них претендували, але погано склали ЗНО, то я би страждала ще більше.
Коментувати
Оксана
А як вступати до вищих навчальних закладів, якщо відмінять ЗНО? Чи "вільна каса" в тренді? Бо ДПА то і так не критично...
Светлана
Для Оксана: Читайте уважно: ЗНО не відміняють, а ДПА! Це різні речі.
Петр
А ви самі уважно прочитали? від проходження обов’язкової державної підсумкової атестації у формі ЗНО
Наталя
ДПА у формі ЗНО після 11 класу є обов*язковим. Незалежно від бажання вступати у ЗВО. Зараз ВРУ, як і минулого року, прийме закон, яким звільнить випускників від обовязку здавати ДПА у формі ЗНО. Але надасть право вибору: чи здавати ДПА чи ні, якщо здавати, то у якій формі і де.
Коментувати
Тетяна
Надзвичайно розумне та правильне рішення, зважаючи на те, що нинішній 11-тий клас провчився два роки на дистанційному навчанні (тобто 10-11 клас, що і є матеріалом ДПА). Тепер чекатимемо прийняття Верховною Радою відповідного законопроекту та остаточну відміну ДПА для 11-тих класів
!!!
Правильно! Сначала нужно научить детей, а потом уж проверять их знания! Дети не должны и не могут учиться самостоятельно! Это не заочная форма обучения университета.
Zz
Для !!!: Дійсно,щоб мити жопи в Італії,чи збирати полуниці в Польщі освіта не потрібна взагалі)
qwerda12
Какой вы гениальный человек. А как, извиняюсь, быть тем детям, которые изначально с 5 класса шли по гуманитарному профилю, уделяя наибольшее количество часов на изучение иностранных языков и литературы, и сейчас обязаны сдавать ДПА по математике? Одно дело, когда обучение происходит в школе, другое дело - когда онлайн. Исходя из опыта моего ребенка, математика в 10 классе не преподавалась вообще, как и остальные уроки, которые нужно сдавать в качестве экзамена. Все, что проходят в 10-11 классах, - это подготовка непосредственно к экзаменам. Когда этой подготовки нет, о каких экзаменах может идти речь? В нашей стране детям не предоставили возможности должным способом осуществить свою обязанность, а теперь всячески пытаются выкрутиться. Вам лишь бы о Польше вякать. За собой бы следили.
!!!
При чем тут Польша? Обычно так рассуждают бездельники из западной части. Остальные регионы работают в своей стране и даже не думают об этом). Не ищите лёгких денег!
Коментувати
Тетяна
Трохи не зрозуміла, чи звільняються випускники коледжів від ЗНО? Чи воно точно буде проводитися?
Светлана
Для Тетяна: ЗНО не відміняють! Скасовують ( і то за вибором!!!) тільки ДПА! Видадуть свідоцтва про здобуття ПЗСО , а потім здавайте ЗНО, якщо хочете вступати до ВНЗ!
Коментувати
Толя
то це відмінили ДПА чи ЗНО?
Вова
Для Толя: ЗНО будемо писати за будь-яких обставин. Можуть скасувати лише ДПА
Іра
Ні, перечитайте! Учень зможе, в такому разі, сам обирати вид оцінювання своїх результатів!
Якось так
Для Толя: мова про звільнення випускників від обов’язкового ДПА у формі ЗНО. Проте, ще потрібно дочекатися прийняття парламентом відповідного Закону.
Коментувати