Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Женя
Це ті хто здає ДПА у формі ЗНО??? А коли це покажуть по телевізору,бо читаю але це взагалі не чую А взагалі ті хто здає ДПА у формі ЗНО з коледжів,технікумів вони можуть не писати???
Sasha
Тяжело морально из-за осознания того, что школу ты вроде и закончил, но ДПА как камень на душе. Спасибо Президенту! ЗНО для поступления надо, а ДПА это лишние переживания. С ума сойти можно с этим всем, хоть бы действительно отменили ДПА
Люда
Дякую Зеленському! Давно слід було скасувати ДПА для випускників, видати їм нарешті свідотства про освіту. ДПА це лише зайві нерви. ЗНО для вступу - річ обов‘язкова. Однак у цьому році немає сенсу тягнути з цим ДПА. Хочеться швидше закінчити школу, не думаючи про ДПА
Людмила
І , вибачте, про яке "повернення на 12 років назад" йдеться мова. В цьому році склалася така несприятлива ситуація. Але надалі ситуація зміниться і ЗНО можна буде проводити у звичайному форматі.
Учениця
Якщо я вступаю закордон в університет і мені не потрібне ЗНО.Чи маю я його складати, чия просто отримаю свідоцтво про повну загальну середню освіту?
Роксолана
Для Учениця: В мене така сама ситуація. Я переживаю, щоб ЗНО не змінило мої оцінки в атестаті. І не знаю, що робити. Може не здавати, бо дуже багато нервів пішло і ще піде на ЗНО. Мені його при вступі за кордон не потрібно. АЛЕ МОЖЕ ВСЕ-ТАКИ ЗДАВАТИ, МОЖЕ ПРИГОДИТЬСЯ В МАЙБУТНЬОМУ???
Коментувати
Людмила
Дуже правильне рішення збоку президента. Проводити масово ЗНО в умовах рекордного зростання випадків захворювань по всій Україні просто недопустимо. ЗНО сто відсотків мають здавати ті, хто бажає вступати у цьому році у виші. Здоров’я дітей та викладачів , що з ними будуть працювати, має бути на першому місці. Хто активно виступає проти такого рішення або немає дітей, які в цьому році мають складати ЗНО, або ніколи не працював в аудиторіях під час цих іспитів. А так балакати дуже просто. А ви спробуйте три с половиною години в духоті, спеці та ще й в нервовому напруженні, бо діти звичайно хвилюються під час складання тестів, висидіти в масці. За рекомендаціями Мінздраву в аудиторіїї мають знаходитися 10 чоловік , а на тестах їх 17 в одній кімнаті. А на нараді перед тестами 25 і більше працівників. Ніхто не думав, хто критикує це рішення, чим це може завершитися? Якщо ЗНО будуть складати тільки ті, хто планує в цьому році вступати до вишів, це значно знизить ризик і кількість дітей в аудиторіях.
юрист
ЗАКОН УКРАЇНИ Про повну загальну середню освіту Документ 463-IX, чинний, поточна редакція — Прийняття від 16.01.2020 Стаття 18. Документи про освіту 1. Після завершення навчання за освітньою програмою відповідного рівня повної загальної середньої освіти незалежно від форми її здобуття та на підставі результатів річного оцінювання і державної підсумкової атестації учні отримують такі документи про освіту: свідоцтво про початкову освіту; свідоцтво про базову середню освіту; свідоцтво про повну загальну середню освіту. 2. У документах про освіту результати підсумкового оцінювання визначаються за системою оцінювання, визначеною законодавством. 3. Документи про загальну середню освіту видаються закладами освіти, які мають ліцензію на провадження освітньої діяльності на відповідному рівні повної загальної середньої освіти. ...
юрист
Хто видавав наказ про звільнення учнів від ДПА у 4 та 9 класах? Якщо це зробила не Верховна Рада, ваші свідоцтва це просто папірці. За якими не мають навіть права приймати вступати. А зкордоном вони мукулатура! Влада мала напрацювати шляхи дистанційної здачі ДПА. Це міг бути аудіодиктант, онлайн тестування чи інші форми дистанційної роботи. Не все так просто, як ви думайте. Існують міжнародні процедури визнання документів про освіту. І такі документи мають відповідати відповідним вимогам. Про це влада думає?
Геннадій
Для юрист: Можливо влада робить це сплановано,щоб видати папірці замість атестатів,з якими абітурієнти не зможуть вступити в закордонний університет і відповідно залишались в Україні,вступаючи в українські університети.А там вже їм все пояснять,як треба вчитись і кому заносити за екзамени)
Коментувати
Геннадій
От і почався дерибан в освіті.Бідний Іван Вакарчук,його працю щодо запровадження ЗНО знищує влада проросійських клоунів під радісне улюлюкання натовпу малоросів. Починають з малого,далі буде більше. Насєлєніє радіє,не розуміючи,що насправді відбувається.А відбувається повернення корупції в освіті часів Януковича.Школи й вузи почнуть торгувати балами,атестатами й дипломами.Освіта,яка і так ледь жила буде знищуватись в угоду росії і олігархів.Їм не потрібен освічений український народ. Потім не жалійтесь,вас попереджали. Країна летить у пріпрву.
Якось так
Для Геннадій: Не все так однозначно. Ігор Лікарчук: Я це пропонував зробити іще в середині березня. Тоді можна було б зберегти нерви випускників і їхніх батьків та серйозні суми бюджетних грошей. https://www.facebook.com/igor.likarchuk.9/posts/2505753996194395?__cft__[0]=AZVsCjLD132B20bHvtcv9LIlFOv2ZwcuaoNYIcTViPgd5pathDW6HbDLvW3RIJ7AnyJh5bO2QFAlYKQri909GVqiYzE-5eT_g7UxZ6R0ET1eo6mBt7hsNXOr6ARqhSAGd4g&__tn__=%2CO%2CP-R
Сергій
Ем...Часи Януковича настали після Івана Вакарчука.
Легенда
Вакарчук нічого не робив , лише овячувава , те що робив Лікарчук і К‘
Коментувати
президенту
Ви одним своїм законопроектом повертайте Україну на 12 років назад. Це маєте у першу чергу ви розуміти. А народ це через 1-2 місяці теж зрозуміє. Тільки ні ви ще далі нас повернули назад. Колись медалями нагороджували тільки після успішної здачі ЗНО, а дякуючи вам ними будуть торгувати. Але що вам знати. Вас ще тоді навіть у 95 кварталі не було. Не рубіть Володимире Зеленський дров. Треба бути поміркованому. Ціна питання дуже велика. Без права на помилку.
Oleksii
Для президенту: Мені здаеться що в умовах пандемії це найбільш правильне рішення. Це може бути першим кроком до покращення життя та освіти в Україні.
Олексію
Для Oleksii: Продавати медалі, це безумовно дуже правильне рішення. А топтати розумних учнів, що колись робилося масово і тягнути від батьків гроші це по Європейськи. Нехай живе демократія.!
Oleksii
Для Олексію: Я не казав про медалі, тільки про ДПА.
Коментувати
Кирило
Я не дуже зрозумів, це стосується студентів колледжей та технікумів? Тут кажуть про ДПА, але студенти коледжей та технікумів здають ЗНО у формі ДПА
Коля
Для Кирило: Это одно и тоже,техникумов это тоже касается
Сергій
Навпаки, ДПА у формі ЗНО
Коментувати
Anariana Juk
Правильно, треба скасувати обов’язкове ДПА у формі ЗНО для тих, хто не хоче поступати до ВУЗ у 2020. Пандемія росте в останні дні, учора був новий рекорд за добу - 758 захворівших. Хай ЗНО буде лише для тих, хто поступає цього року до вищих навчальних закладів. Потрібно, щоб Рада ухвалила закон.
Oleksii
Для Anariana Juk: Підтримую.
Коментувати
патріоти Івано-Франківськ
Нам одинм здається, що через Зеленського говорить голос Януковича? Подивіться уважно! Говоримо вам. Щось тут не те!!!!
Местный
Для патріоти Івано-Франківськ: да, Вам всё по прежнему кажется, если вы януковича слышите.
Анна
Якщо вам щось ввижається, якісь голоси чуються, то перехрестіться, і видіння зникнуть.
Коментувати
гість, закордон
Президент звісно зробив дуже класно учням і догодив батькам. Президент виграв битву, але програв війну. Україна для того уводила ДПА, щоб побороти корупцію та викорінити із освіти багато негативних явищ. Зокрема треба відмітити те, що ДПА з української мови сприяло покращенню вивчення рідної мови та популяризації нашої літератури. Цілком зрозуміло, буде зроблено дуже великий крок назад. Напевно треба мати сміливість так вчини. Альтернативні шляхи були. Кому необхідно ЗНО той мав піти на ЗНО. Для тих кому ЗНО не треба, повинні були в якості ДПА скласти дистанційно онланй тести до 1,5 години. В жодному разі не треба було відступатися назад. Президент не дооцінив ризики своїх кроків. Якщо ДПА буде відмінено цього року. На наступний рік через шалений тиск учнів та студентів його влада просто не буде мати сили волі зному відновити. Стосовно відзнак такі, як медалі. Медалі тільки через ЗНО. Інакше корупція буде квітнути і процвітати.
гість, закордон
Прикро констатувати. Якщо влада відмінить ДПА це буде очевидним кроком до нових мітингів та майдану. Це звучить на перший поглад смішно і не серйозно. Тільки час не стоїть на місці. Пам’ятайте про це.
6ix9ine
Для гість, закордон: но ученикам, которые, допустим, хотят поступить заграницу не нужен балл дпа. Какой смысл им приходить туда? Он же не полностью отменил зно/дпа, а только для тех, кому это не нужно.
Лілія Резницка
Для гість, закордон: річні оцінки вже виставлені, що з ДПА, що без нього вони не міняються. ДПА це просто ще три оцінки в атестаті. Медаль тепер теж тільки для власної втіхи, Відміна ДПА в цьому році це можливість ВІЛЬНОГО ВИБОРУ, чи здавати ЗНО для вступу у ВНЗ, чи піти працювати і не здавати непотрібне людині ЗНО.
Коментувати
ДепартаментДюсолей
Мудре рішення президента! Респект!
Oleksii
Це найкраще рішення проблеми поширення захворюваності! ДПА не потрібно в коледжах, технікумах і ПТУ.
Пічкурець
Підтримую, не лише через карантин, але так і залишити на майбутнє: ЗНО - тільки для вступу до ВНЗ, а всі інші - хай ідуть собі своїм шляхом... P.S. і профтехзакладів це теж стосується - скажімо, іспит з літератури не має жодного стосунку до професійних якостей програміста, деревообробника, дизайнера тощо.
Сергій
Для Пічкурець: Іспит з літератури і не здається
Коментувати
Геометрія
А чи доцільний абзац 2, за яким чи чиїм власним бажанням, якщо за життя і здоров’я дитини хтось відповідає?
mihark
Нашему горе и.о. министра нужно было вмешательство президента чтобы понять то давно все поняли. Что ДПА надо отменять. Сколько нервов она попортила у детей и родителей. Позор такому чиновнику. Надеюсь что ее не будет никогда в руководстве образования.
kseniya
Також потрібні роз"яснення щодо претендентів на нагородження медаллю у випадку проходження або звільнення від ДПА за власним бажанням
kseniya
Доброго дня.Мають бути роз"яснення щодо заповнення додатків до свідоцтв про здобуття повної загальної середньої освіти у випадку проходження ДПА (!) за бажанням. Звільнені отримують свідоцтва у червні, а бажаючі у серпні?