Osvita.ua Середня освіта середня освіта
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
висновки
Міністерство або не думає що робить або взагалі не володіє ситуацією на місях. Вже пора привести аналітику. Яка результативність на ЗНО опорних шкіл та звичайних закладів освіти. А результативність однакова. Справа зовсім не у школах. Держава повинна змінити стратегію здобуття загальної середньої освіти. Має бути введено ЗНО у 4 та 9 класі. Місцеві органи управління освітою мають систематично моніторити знання учнів принаймні з української мови, історії та математики. І від об’єктивності замірів якраз буде залежати рівень підготовки учнів до ЗНО. Знайте хто на даний момент перевіряючі районо або ДОН - Торгаші. Для не важливо стан підготовки. Їм головне виглядати гарними тa добренькими тьотями і дядями. А реальний стан справ - це лишні слова. Так само різні олімпіади та конкурси. В цілому висновок один. Наша система не адаптована під ЗНО. Тому все говорить само про себе.
Мирослава
Для висновки: Хто буде робити аналітику? Будь-які факти , цифри можна подати як хочеш, залежно від мети. Що і роблять.Це зветься маніпуляція!
Коментувати
Witalina
НЕ вчитель,НЕ освітнє середовище є причиною низької якості знань учнів сільської школи.Це результат державної політики. В селі переважно залишилися ті, хто сам з трудом вчився. ! Батьки, в силу причин, не можуть допомогти дитині в навчанні, репетиторство, в основному, в селі відсутніє. І підвіз. Поламався автобус - діти вдома. КУпа причин. І ніяка опорна школа не допоможе. Хто не хоче вчитися,хто не може - ВЧИТИСЯ НЕ БУДЕ!
Любов Пікас
Для Witalina: Згідна.
ludmilasvorin@gmail.com
Так, вірно, хоча і дуже боляче.
Коментувати
щодо рівня знань учителів
ЗНО починається у 5 класі. До 11 учні повинні володіти всім матеріалом. Але ЗНО у 11 класі це пізно. ЗНО має бути у 4 та 9 класі. Тоді учні будуть мати стимул вчити, а учителі змушені будуть себе вдосконалювати. Який не сьогодні сенс ДПА у 9 класі. Та ніякого. Учні за місяць знають, який варіант вони будуть писати. Хіба учителі мотивовані займатися самоосвітою? Зовсім ні. У 9 класі можливо і має бути диктант. Але радіодиктант, на зразок того, який буде проводитися завтра. Завдання з математики мають бути єдині для всіх. І вони мають прийти на електронки шкіл о 8.40 хвилин. За 20 хвилин до екзамену. Тоді учителі будуть мотивовані вчити, а учні вчитися. Ви самі перейшли у еру ГДЗ, навчили учнів на кожному кроці списувати. А далі лишенько, знань не має. При такому підході, інших наслідків не може бути. Для чого це обговорювати.
Witalina
. Школа має забезпечити затишок (хоч із місцевого бюджету їй на це – ні копійки), повноцінне харчування (хоч це зовсім не її клопіт) і… нормальні внутрішні вбиральні (це важливіше, ніж забезпечення навчально-виховного процесу найнеобхіднішим обладнанням). Чи здатний режим «збереження» готувати до ЗНО? А воно дуже треба? Кому?.. Михайло Девдера.Союз освітян України.
Лара
Для Witalina: Для щодо рівня знань учителів: все так, але бюджетне харчування в школі потрібно відміняти. Нехай стає кафетерієм, як в університетах.
Коментувати
Witalina
. Гірше того, замість усього перерахованого мною в попередніх реченнях є цілковито протилежне, що я навіть перераховувати не хочу. Але саме воно визначає пріоритети нинішнього сільського середовища. І місця школі й повноцінній освіченості в тих пріоритетах узагалі немає… І вже й не буде. Бо чим нікчемніше, духовно вбогіше середовище, тим агресивніше поводяться його представники, і тим більше їм хочеться не піднятися над собою, а звести до свого рівня тих, хто ще понад ними. Тому озлоблення викликає вже сам факт того, що ще є такий собі сільський учитель і він ще має якусь культуру, роботу і зарплату.Навіщо сім’ї школа? Це – своєрідна «камера схову», в яку дитину віддають «на збереження». «Збереження» повинно бути комфортним («Нема чого принижувати дитину якимись вимогами, правилами, читанням і домашніми завданнями!»)
Witalina
(продовження )Але цей інтелектуальний прошарок за останні 25-30 років майже щез. атомість сільській школі останні два десятиліття все більше й більше доводиться мати справу з дітьми, за спиною яких – сімейно-родинна освітофобія - закарбована чи не на генетичному рівні образа на школу і відраза до навчально-інтелектуальної діяльності як такої. Батьки й діди переважаючої більшості теперішніх учнів – це люди, які в свої шкільні роки не знайшли в навчанні для себе нічого привабливого, зате мали від нього купу неприємностей. Тому в них немає не те, щоб аж любові, а хоча б належної поваги до розумової праці (вона завжди була для них далеко важчою, ніж фізична). В них не склалося і сімейної культури навчально-виховної діяльності з власними дітьми (розуміння пріоритетів, наявності необхідного забезпечення – робоче місце для дитини, домашня дитяча бібліотека, передплата, цільові ІКТ-ресурси – терпіння і наполегливість у стосунках, вироблення і підтримка позитивної орієнтації і мотивації у відношенні до набуття освіти)
Валентина
Не малокомплектність шкіл у сільській місцевості впливає на результати ЗНО, а відсутність грошей у батьків на репетиторів. Спитайте у батьків, діти яких навчаються у міських школах - скільки вони витрачають грошей на репетиторів, щоб діти змогли опанувати "оновлену програму" і вдало здати ЗНО? Проведіть опитування і ви дізнаєтесь, що лише одиниці гарно навчаються без допомоги репетиторів.
М
Для Валентина: ми вчилися в міській школі ( там в нас можливостей ходити на репетиторство не було , були різні причини) , перейшли в школу області .- репетитор хімії , яка нам взагалі не потрібна , бо в заклад - де потрібна хімія , ми не йдемо . Ми по математиці.Моя дитина сказала , після репетитор а, що хімія -легша за математику-вона тепер зрозуміла , що в неї хочуть .Репетитор-фізика-молодий викладач університету, його слова " тепер з фізикою в школі- велика проблема" .
Коментувати
Witalina
А типове українське село агонізує. Одним зі свідчень цього є дуже суттєва зміна якісного складу його населення. Раніше в селі існував (і задавав певний «тонус» усьому сільському існуванню) якийсь прошарок людей (це називалося «інтелігенція»), котрі і себе, і свої робочі спеціальності набули завдяки наполегливому навчанню. Вони й дітей своїх орієнтували на гарне навчання, бо планували, що ті після школи підуть здобувати спеціальність через повноцінну освіту. Тому ці діти були гарними учнями, а їхні батьки – добрими союзниками сільської школи в її нелегких буднях. Михайло Девдера.Союз освітян України.
Mилена
Для Witalina: село, село, село...А в місті що всі гарно вчаться. Просто на фоні великої кількості дітей здається що так , а насправді ті самі шість балів на зно у більшості.А гарні результати то заслуга репетиторів, а не міських учителів.
Микола
А хто є репетитором? Той же учитель, який поставить високий бал, навчивши учня у себе дома. Не будеш ходити до мене на репетиторство, не матимеш ні знань, ні високого балу. А те, що ЗНО потрібне для тих, хто хоче далі навчатися у закладах вищої освіти, це зрозуміло усім, крім чиновників від освіти. Для цієї категорії випускників нехай і ДПА буде у формі ЗНО, а не для всіх. Варто подумати, врешті, чи потрібна обов’язкова середня освіта для тих, хто не може, не хоче вчитися, кому вона, власне, й не потрібна. Тоді і показники ЗНО стануть кращими
борис
З періодичністю у пять днів міністерство освіти запускає чергову мильну бульбашку для пришибляних пенсіонерів вчителів сільських шкіл, щоб вони мали про що говорити, і при цьому не питалися у влади чому не виконується ЗУ ПРо освіту, Постанова КМ України? Чому вчителям не виплачується заробітна плата згідно чинного законодавства? Чому жоден вчитель не подасть до суду?
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!