Лілія Гриневич: математика потрібна всім

За словами міністра освіти і науки, пріоритетом НУШ мають стати нові підходи до вивчення математики

Лілія Гриневич: математика потрібна всім

Якщо діти втрачають інтерес до математики або природничих наук у школі, потім вони й бояться і не мають бажання навчатись на спеціальностях, на яких складно вчитися. Про це в інтерв'ю Громадському радіо сказала міністр освіти Лілія Гриневич.

За її словами, одним з пріоритетів реформи «Нової української школи» мають стати нові підходи до вивчення природничо-математичних наук і мотивації дітей.

«Це можна робити шляхом нових технологій навчання, нового обладнання. Є сучасні нейробіологічні дослідження, які кажуть про те, що заняття математикою у дітей допомагає формуванню тканин мозку і розбудовує нейронні зв’язки у мозку, які потім забезпечують пам’ять і логіку мислення, тому математика потрібна всім», - зазначає міністр.

Вона нагадала, що Міністерство освіти вже оголосило, що у 2021 році планується запровадження обов’язкового випускного іспиту з математики у школах, який відбуватиметься у вигляді ЗНО.

«Це дуже лякає всіх гуманітаріїв. Я хочу сказати, що насправді він буде дворівневий: буде перший рівень — базовий, а другий для тих, хто хоче вступати на спеціальності, де ЗНО з математики є обов’язковим. Якщо людина знає, що такий іспит буде, це її мотивує займатися цим предметом», - наголосила міністр.

Вона також підкреслила, що математика розбудовує інтелект людини та спосіб мислення. Окрім того, кожному потрібна фінансова грамотність.

«Важливо зробити цю математику такою, яка буде допомагати людині вирішувати багато життєвих проблем, пов’язаних із застосуванням математики», - сказала Лілія Гриневич.

Освіта.ua
05.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина
Ужас! Куда мы катимся.. Может поменяют нам министра. Где интересно все сертификаты министра мон? Покажите свои знания народу
Retro
Предлагаю расписание для любого класса в любой день: 1 урок - язык (украинский/ английский); 2 урок - математика; 3 урок- общая культура (история/ литература/ право/этика/культура / музыка+изо/ ручной труд); 4 урок - естествознание (биология + обж/химия/ физика/география/экология или астрономия); 5 урок- физкультура ; 6 урок - информатика и проектная деятельность; 7 урок - факультатив по интересующему направлению. Порядок, конечно, можно менять, но суть должна оставаться.
Виктория Владимирова
А чем математика лучше биологии? Или химии? Тем, что транспортир, циркуль и линейка дешевле микроскопа или набора реактивов? Может нужно сначала познать себя и окружающий мир, а потом описать этот мир с помощью математических формул? А то а+b по шаблону решат, а концентрацию раствора или вероятность рождения ребенка с дальтонизмом рассчитать не в состоянии! Математика нужна, но не за счет других естественных наук. Будущему медику явно нужнее биология или химия, чем математика, особенно высшая. Я не против математики, я за свободу выбора и здравый смысл.
бабушка2
Решила,что свою внучку(5 лет) не победу в школу-запасусь учебниками времён СССР и младшую школу(4 года) буду сама по ним учить! В гробу я видела МОНовские НУШи-суши! Показали недавно мне учебник математики ( переизданный,59 год,автор Пчёлко)- куда там нынешним учебникам!Всё интересно,последовательно,ДОСТУПНО!
Retro
Для бабушка2: уделять время своему ребенку всегда похвально) Только не забудьте ещё прочитать программы и убедиться, что знаний, которые вы даёте достаточно для детей ее возраста и она успешно будет проходить аттестацию в прикрепленной школе дважды в год. Про социализацию промолчу(
бабушка2
Для Retro:Спасибо за совет) На нынешние программы-наплевать. Очень мало в них хорошего) Советские учебники будут базой," осовременивание" буду брать из инета. Аттестация в прикреплённой школе волнует меньше всего. Ребёнку точно дам базовые знания и развитие мышления. Насчёт социализации...подумаю.
Коментувати
Учитель
Поверніть нормальні програми. Інноватори. Уже дореформувались до ручки - змішали в кучу коней людей і решту.
спец
Загальновідомо, що у вивченні математики відсутній царський шлях. І нові технології, нове обладнання, як показує практика, якісно не впливають на математичну підготовку. Також, зміна підручників нічого не дає в цьому плані. Математика - це математика.
бабуся
Поверніть підручники 80-х років, і будуть вам математики, фізики і т.д. По них можна навчатися азам наук дуже легко, а не по сучасних - в яких навіть дорослий не може розібратися.
вчитель
Для бабуся: Ви все вірно пишете. Але їм треба гроші відмивати .От і розплідник зробили! На жаль нічого не змінюється. За 4 год в тиждень математику не вивчать і МОН має про це знати.
Юрій
В 80-х учебники были на порядок хуже тех,что сейчас.Задачники были такие-же,на равном уровне а вот в учебниках информация куда хуже доносилась.Всякие там Демидовичи,Фихтенгольцы-ужасно нечетки
Оксана
Я уверена, если бабушка будет учить ребенка по учебникам советских времен, то он легко сдаст современную аттестацию.
Коментувати