Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олексій
Тобто англійська не буде обов’язковим предметом на ЗНО?
вопрос
А где ЗНО с Информатики? Столько часов! От 2 до 11 класса. И такое отношение.
Олена
А якщо випускник не вивчав англійську на профільному рівні, а закінчив звичайну школу, але має бажання, щоб йому зарахували результат ЗНО з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію? Якого рівня складати тест? Теж рівня В2.
Настя
Для Олена: мені здається що тут уточнювали,що хто профільний і хоче здавати зно як дпа,той не має права вибрати чи В1,чи В2,п тільки В2 Тим хто не профільний і хоче зарахувати як дпа може вибрати
Коментувати
Абітурієнт
Погоджуюся, що логічно було б дозволити складати, як обов’язкові предмети не лише матем/історію, а й біологію. Оскільки учні, що планують обрати професфії гуманітарних спрямувань обирали б історію, технічних - математику, а природничих - біологію. Було б дуже справедливо. Оскільки часи, коли учні самостійно обиратимуть предмети для вивчення настануть не скоро, та чи взагалі настануть, то чому б не дозволити принаймі обирати предмети для іспитів, виходячи з інтересів майбутніх абітурієнтів.
Марія
Для Абітурієнт: Фізика - основна природнича наука! Тому для природничих спеціальностей - фізика. Так буде справедливо.
Геннадий
Для Марія: вы серьёзно?????? А почему тогда существуют такие профили как физ-мат и хим-био не задумывались?
Коментувати
Sosnova.s
Якби можна було для МОН створити Петицію за біологію другим обов’язковим предметом чи почули б нас, бажаючих? Може хто знає, як це зробити, скажіть. Може нас почують і внесуть зміни до наказу? Дуже накладно на даний час, тому що, моя дитина навчається в гуманітарній гімназії і біологія не є профілюючим. А є велике бажання вступити до медичного! Платимо репетиторам. Але ж ЗНО з математики для того, хто не бажає її вивчати у ВНЗ, це переважно складно і ТЕЖ ПОВИННО ПЛАТИТИ. Обіцяли і забули. А хтось, наприклад, в цьому році вступив на Країнознавство і здав при цьому Історію і географію всього навсього. Дуже прикро, що в моєї дитини буде пухнути мозок. Вважаю, що якби в когось з тих "шишок" дитина вступала до МЕДу, швиденько би все зробили.... А може і ні. Таким все одно, їх діти за всяких обставин будуть навчатись так, як їм захочеться, бо грошей купа, все можна купити.
Мар'яна
Для Sosnova.s: давайте створим петицію про біологію, але хто знає, як нас об’єднати і це зробити
Snizhka
Цілком підтримую. Нас таких багато. Навіщо давати пусті обіцянки на рахунок біології?
Марк
Для Sosnova.s: если ребенок не может сам, без помощи репетиторов, выучить такой простой предмет, как биология, то нужно сильно задуматься о перспективах учебы в меде. Это для него и вас будет очень больно и дорого.
Коментувати
Ірина
Скажіть будь ласка чи потрібно здавати зно якщо дитина на 2курсі в коледжі після 9 класу?
нова
Для Ірина: якщо ваша дитина не буде вступати у ВНЗ після 2 курсу, то не треба.
Тая
Для нова: Перепрошую, мене теж цікавить це запитання.Я правильно зрозуміла, якщо дитина вже навчається і бажає закінчувати тільки коледж або проф.-навчальний заклад і не збирається вступати до ВНЗ, то ДПА у формі ЗНО здавати не потрібно? Такі діти будуть здавати як і раніше ДПА у закладі в якому навчаються?
Тетяна
ЗНО з української мови складати обов"язково
Коментувати
Андрій
Підскажіть, будь ласка, якщо я наприклад вже закінчив школу і зараз навчаюсь у професійно-технічному закладі (бурсі), але планую ще раз написати зно, то чи зможу в наступньому році заново написати ЗНО і вступити у вищий навчальний заклад??
Кузьміч
Для Андрій: Для Андрій: Бурса - твій рівень.
Андрій
Для Кузьміч: Цікаво, чому ти так думаєш?
Anna
Для Андрій: да, вы можете написать ЗНО еще раз)
Коментувати
Абітурієнт
Де ж біологія як предмет ДПА?(
Віталія
Повністю погоджуючись с попереднім коментаріем від Іллі, можу впевнено додати те , що дуже засмутилися не тільки абітурієнти, які будуть вступати до медичних вищих закладів , а й майбутьніх вчителів біологіі , та й всіх студентів , які хочуть зв’язати своє життя с цією наукою! Навіщо нам історія чи математика, як обов’язкові предмети ? Адже лікарі не скажуть вам , коли будуть робити вам операцію, що не знають де різати, бо замість цього вони вивчали історію чи математику , але вони точно с можуть сказати їм теорему косинусів, чи хто був першим президентом УНР ! Зрозумійте, для людей, які прагнуть зв’язати своє життя с медициною чи біологією як наукою , це все не важливо . Сподіваюсь, що якщо ви не введете біологію цього року , то зробите це принаймні наступного . Бо так буде зручніше та справедливіше для всіх !
Ілля
Усі абітурієнти, що мають намір вступити до медичного університету дуже і дуже засмучені. Тільки ми знаходимося у найневигіднішому положенні. Чому усі вступники можуть сдавати по три предмети, а ми маємо обирати що скоріш за все зможемо не завалити - математику або історію? Обидва предмети просто максимально непотрібні медичному студенту. Чому МінОсвіти не хоче зробити усіх студентів рівними? Чому хоча б не ввети біологію у список другого обов’язкового екзамену? Від усіх абітурієнтів, що планують вступати до медичного, хочу виказати глибоке розчарування такими наказами і рішеннями
Доцент
Для Ілля: Ви помиляєтеся! Не уявляю лікарі, котрий не знає математики!
Олена Найдьонова
Не уявляю учня який би знав хімію без математики. Тож випускники, які обирають медичний ВНЗ вже є успішними. Чи давайте пожартуємо: Хай всі хто обирає фах педагогічний чи юридичний здають біологію, як же вони працювати з людьма будуть без елементарних знань про еволюційні процеси. Так це жарт, але кожному фаху свої ЗНО, а у батьків і абітурієнтів здорова нервова система, як вам, Міністри!
Anna
Для Ілля: вы же в итоге соревнуетесь друг с другом. Какая разница в каких условиях находятся те кто поступает на экономический если вам главное быть круче тех кто поступает в мед?))
Коментувати
Мама
Вважаю, що рішення про здачу ЗНО бурсаками, та само як і випускниками, що не виявляють бажання вступати до ВНЗ, не є виправданим. Зараз на часі економити та оптимізувати використання державних коштів. А витрачати їх на друкування матеріалів, підвіз до місця тестування, заробітню плату інструкторів, утримання приміщень і т.і. для учнів, прагнуть отримати професійну освіту чи тих дітей, що не виявляють достатніх чи високих розумових здібностей - це не є розумним. Крім того, не треба зайвий раз принижувати таких дітей. Нехай спокійно складуть ДПА в навчальному закладі, отримають свої бали та ідуть працювати чи отримувати професійну освіту. ЗНО повинно бути добровільною справою випускника. Вважаю виправданю практику, коли за бажанням випускик вибирав, чи складатиме ЗНО чи ДПА у школі.
нова
Для Мама: дійсно, було б справедливо.
Коментувати
Ольга
ЗНО - відмінний засіб для того, щоб абітурієнти не вступили на бюджет. І так вся зарплата пішла на репетиторів, а в результаті 0! Наша освіта кошмарна. Двієшники на угад тести роблять і здають на високі бали. А ті хто справді вчились в школі - перехвилюються і завалять зно. Камери просто в лице тикають. Знущання над дітьми.
сн
Для Ольга: Освіта, дійсно, залишає бажати кращого. Але я не знаю жодного двієчника, що натикав би зно на високі бали. Жалюгідне виправдання свого поганого результату. І не розумію: про які "камери в лице" ви кажете?
Anna
Для Ольга: можно продолжать оправдывать свою глупость плохими заданиями, но факт в том что те абитуриенты которые 11 лет учились в школе( именно учились а не просиживали штаны) пишут ЗНО на высокие баллы и без репетиторов, а тем кто не делал ничего никакие репетиторы не помогут.
Наталья
. Учителя в школе настаивают на том, что программа школы и ЗНО не совпадают и готовиться к ЗНО нужно отдельно. ЗНО прошлого года тому подтверждение. В тестах ЗНО были вопросы, которые в обычных школах не рассматриваются, а в профильных рассматривались поверхностно. Т.е. суть подготовки к ЗНО - это угадать какие задания будут в этом году. Это НЕ НОРМАЛЬНО! Если ЗНО - срез школьных знаний, то задания должны полностью совпадать с той программой, по которой учились выпускники этого года.
Коментувати
Оля
Жах! Я в шоці... Куди котиться система освіти? Хай діти здають те, що ім треба для вступу. Обов’язковим хай буде тільки мова та література, а інші предмети учні мають вибирати в залежності від напряму внз! Навіщо лікарям або екологам історія або математика??? Хай біологію, хімію чи географію здають! Все одно багато абітурієнтів зараз в Польщу втікає. Там і освіта якісніша і того ЗНО немає. Воно не дає реальну оцінку знань.
Kulakova Natalya
Для Оля: Тисячу голосів "За"
Коментувати
Мама студента
Син в цьому році поступив в мед.Здавав хіімію,біологію,матем.і укр.Було дуже тяжко,здав-пройшов на бюджет.Але математика наразі не потрібна -здав на187балів.Головне,щоб три перші були не менше 190.А четвертий можна і на 150,якщо буде введений мінімум.НА прохідний це не вплине дуже сильно.
студент
Як бути тим студентам ВНЗ, які склали ДПА з цих предметів в коледжах на 1-2 курсах, а атестати отримуватимуть у 2018?
Мама Олена
Шановні Міністри, як бути дітям які вступають в мед. ун-т? Туди потріна біологія, тож до математики та історії потрібно додати біологію!!! Бо це не справедливо, шановні. Ми і так витрачаємось на репетиторів, а ще один зайвий предмет лише для ДПА. Ні, вирішуйте з цим щось!!!!
Вікторія
Для Мама Олена: У минулому році скиглили і в цьому почали. Є обов’язкові предмети для ЗНО-ДПА. Вчіть! Математика і історія потрібна всім. І медикам теж.
Leto
Для Вікторія: а де ж тоді рівний доступ до освіти? Майбутній філолог чи юрист обере історію+іноземну, технік - математику+фізику, і тільки медик змушений буде здавати хімію+біологію +історію/математику. Тобто всі здадуть по 3 предмети, а медики 4. Це набагато більше часу і зусиль для однакових результатів... До речі, розкажіть, яким місцем медикам потрібна історія як екзаменаційний предмет.
Коментувати
ДЫШЛОВЕНКО ЕЛЕНА
слава Богу,что не сделали глупость с обязательным английским!!
Учитель
Отже, вибирати потрібно між історією й математикою. А як бути тим, хто планує в мед? Адже там біологія і хімія..
Сергей
Для Учитель: для проходження ЗНО можна обирати 4 предмети
Учитель математики
Про 4 предмети зрозуміло, але погодьтесь для мед. університетів основними предметами є біологія і хімія, а для багатьох вузів ще і фізика. Математика або історія для них - це другорядні предмети. Тому дійсно діти розпорошують свої сили, час, і батьківські гроші на репетиторів. Доцільно поставити в ряд 3 предмета для вибору: математику, історію, біологію.
Ксенія
В Польщі ЗНО існує. Обов’язковими предметами є польська мова та література, математика та іноземна мова. Так звана матура - наше ЗНО, здають всі абітурієнти, крім того вони здають іспити і ще й з профільних предметів.
Коментувати