Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Бракує уяви
Не можу уявити у шкільній програмі Франції інтегрований курс французької і зарубіжної літератур, чи то у Британії інтегрований курс англійської і, наприклад, української літератури у купі з англійською мовою.
Ольга Орлова
Такі "реформи" призведуть лише до того, що діти не будуть знати ні видатних письменників, ні творів світової літератури. Діти не вміють спілкуватися, а одне із завдань літератури (як української, так і зарубіжної) - розвиток мислення, вміння думати, аналізувати, висловлювати власну думку. Автор статті спирається на історію мами 6-класниці, яку перевантажують у школі. А мав би (як досвічена людина) проаналізувати ПРОГРАМИ з зарубіжної та української літератури: вони мають бути цікавими, непереобтяженими. Бо виходить, що програму напишуть, затвердять, надрукують підручники - і раптом почують від батьків про "Червону Шапочку" Є.Дудяря(попередня програма з укр.літератури для 8 класу). І такі приклади, на жаль, непоодинокі. До речі, як мама 6-класниці, я задоволена, що моя дитина вивчає українську та зарубіжну літературу ОКРЕМО. Знову МОН хоче під гаслом реформ зекономити на освіті, тим самим обікрасти наших дітей. Бо людина, яка читає, аналізує, думає, державі не потрібна!
Марія Іванівна(Херсон)
Добре видно, що ця злива коментарів є організованою. Видно, зарубіжники організувалися. Бояться, що їм їхній кайф закінчиться. Я викладаю українську літературу в старших класах і скажу вам, що ідея обєднати уроки української мови та літератури є чудовою. Аще скажу, про що тут ніхто не говорить: вам .зарубіжникам, добре. Ви не несете ніякої відповідальності за знання учнів. Не готуєте їх до ЗНО. Учні переказують на уроках сюжети, які вичитують зі скорочених переказів, котрі беруть з інтернету. А у нас - повна напруга. А потім ще нам рейтинги виставляють. А те, що ви не знаєте, хто такий професор Григорій Клочек, то лише з головою видає вас як зарубіжників, що захищають свої шкурні інтереси. Бо Клочека добре знають і шанують всі учителі - українські словесники. Він багато і цікаво пише для нас.
Мама
Для Марія Іванівна(Херсон): Я знаю вчителя українськоії літератури, який прочитав лише перекази творів програми з Інтернету. Але я не дозволю собі звинуватити всіх учителів української в тому, що вони не читають. Щодо Зно. Вчителька зарубіжноїлітератури моєї дитини весь час повторює на уроках: "Теорію та історію літератури здаєтеся за підручниками із зарубіжки, а текст аналізуйте , як ми як ми працюємо на уроках". Діти так і роблять. В позаминулому році навіть з Погутяк не було ніяких ніяких проблем. А багато і цікаво з української для дітей і вчителів пише Авраменко. Чи, я так зрозуміла, ви готуєтеся за Клочеком? То, може, через це ви і ЗНО так боїтеся? Давайте і його інтегруємо! Тоді малюй у журналах, що душа забажає, і називай сам себе генієм! Я особисто не хочу, щоб мої діти вчилися у таких учителів.
filolog
для Марія Іванівна: а ВИ знаєте, що приклади у власному висловленні можна наводити з будь-якої літ-ри? Тому готуємо: і к.р. у формі власного висл. пишемо, і теорію літ-ри вивчаємо, і прочитане вчимо аналізувати...
Письменник
„Гафійка сиділа на призьбі за хатою. Біля ніг її кружились кури” (Епіграф) Глибоко шануючи українську літературу, співчуваючи вчителям, котрі працюють під жупелом недолугого ЗНО, переймаючись проблемами освіти, закликаю не торкатися брудними руками до мистецтва. Хочу бути почутим всякими клочеками і маріваннами.
Коментувати
Інна УЛ ЗЛ
1. Велике прохання до тих, хто коментує, не принижувати опонентів. Це така демкоратія? 2. Залиште у спокої російських філологів: їх не так уже багато, та є армія вчителів англійської мови і зарубіжної літератури, франц. мови і ЗЛ, нім. мови і ЗЛ..., яка не йде працювати в школу! 3. Головне. Інтеграція не є вирішенням проблем сучасної освіти. Програми з української мови, української літератури та зарубіжної літератури ПОТРЕБУЮТЬ ІНШОГО ЗМІСТОВОГО НАПОВНЕННЯ, а не формальних змін, які знищать усе напрацьоване. Вивичати українську мову - науку, українську літературу - мистецтво рідного слова, зарубіжну літературу - найкращі твори світового письменства, перекладені українською мовою, - це можливість відчути себе всебічно розвиненою людиною, яка здатна орієнтуватися в часі і просторі, аналізувати, проводити паралелі, самостійно робити висновки. 4. Чому думка 1140 науковців і вчителів, які підписалися під Зверненням, та ще тисяч небайдужих нічого не означає для ініціаторів інтеграції???
людина
Для Інна УЛ ЗЛ: Тому, що йдеться про економію бюджетних коштів, якими треба набити подушки прикоритників. А діти хай навчаються безкоштовно в Польщі, щоб стати там кваліфікованою, але власне-дешевою робочою силою.
Коментувати
1111
Є інтегрований курс літератури для шкіл національних меншин. там інтегровано російську + світову, молдавську + світову тощо. "відсутність міжпредметної інтеграції шкільних навчальних курсів «українська література» і «світова література» робить неможливим засвоєння учнями основної компетенції, яку покликана дати літературна освіта – розуміння тексту." Що, у таких школах діти розуміють текст найкраще і це підтверджено серйозним дослідженнями? "...замість екстенсивно-поверхового засвоєння літературного матеріалу інтеграція двох літературних дисциплін дає шанс перейти до його інтенсивно-поглибленого вивчення." Це що, у нас буде поглиблене вивчення літератури? навіщо поглибоене вивчення літератури усім підряд? Чи це просто словоблуддя для прикриття чергових махінацій, які видаються за реформи?
Вчитель
Це не реформи - а гвалтування української системи освіти
Вчитель
Як довго наші діти і наша школа буде полем для експериментів? Коли вчителі отримають можливість спокійно працювати, а діти спокійно читати кращі твори української та світової літератури? Абсолютно не згодна з автором статті. Вважаю це черговим знущаням над вчителем.
справді розумна мама
Шановні вчителі! Коли почнуть з Вами рахуватись? Як мама, підтримую всі ваші думки. Хватить експерементів над нашими дітьми !!! Рідна і зарубіжна літератури - окремі повноцінні цікаві для дітей предмети! Коли змішати борщ та солянку, не їстимеш нічого...
людина
Для справді розумна мама: Побільше б таких мам, може, б було менше інтегрованої сірості в МОН.
Коментувати
ольга
Пани експериментатори прийняли рішення відлучити молодих українців від європейських цінностей, що проповідує зарубіжна література. Звідки у пана екпериментатора переконання, що вчитель зарубіжної літератури не сконцентровує увагу на дослідженні тексту художнього твору? Чи достеменно знає , що читацький інтерес учня не зростає? Які дослідження дозволяють йому применшувати роль вчителя зарубіжної літератури у формуванні сучаної особистості, критичного мислення? Навпаки, співпраця вчителя української мови та вчителя зарубіжної літератури дає позитивний ефект
Angela Melnyk
Не можу погодитись ні з фактами, ні з аргументами на їхню користь, що викладені у статті. Працювала у школі за радянських часів, і за часів незалежності викладала «зарубіжку», і можу сказати, що уведено цей курс було замість російської літератури, а українська аж ніяк від цього не постраждала. Та щодо падіння інтересу до читання, так це проблема не тільки української школи та її двох літературних курсів, це проблема європейського, навіть світового масштабу, бо книгу сьогодні витісняють цифрові технології, бо сучасний учень з візуальним типом сприйняття… Тож можна говорити, що ця криза накрила всіх! Зовсім не бачу виходу з цієї проблеми шляхом інтеграції! Та якщо вже вводити якійсь новації, то спочатку необхідно розробити ґрунтовну теоретичну основу, спираючись при цьому на вітчизняний досвід, національні традиції, до зарубіжних напрацювань варто ставитись критично, запозичувати найкраще, необхідно обов’язково провести педагогічний експеримент, а, переконавшись в ефективності, відкрито...
Леся Сич
Стаття фейкова. Всі проблеми , зазначені у статті, не вирішуються інтеграцією предметів. Вони вирішаться, коли програми будуть дійсно РОЗВАНТАЖЕНІ. Горе нам, вчителям-практикам, бо науковці, які пишуть такі статті не мають найменшого уявлення про те, як працювати з дітьми. І довго, на жаль, з такими підходами ми будемо перебувати в економвсній кризі, бо безперестанку будуть мінятися програми, підручника і т.д. А нам доводиться працювати і без підручників, бо вони вчасно не приходять до школи. На що витрачаюся державні кошти? Доки над нами буть проводити недолугі експерименти під гучними гаслами?
вчитель
Об’єктивна необхідність - не інтеграція двох літератур, а інтеграція методкабінетів,інститутів післядипломної освіти,міністерства і всіх освітянських трутнів, яким нічим зайнятися,окрім,щоб його ще такого видумать?
учитель словесності
Для вчитель: Так. Ось і видумали - дебільні модулі на курсах та пустопорожнє ходіння на очні заняття. Мені, бач, нічим більше зайнятися після уроків...Кожне болото хоче виправдати свою значимість.
Ольга
Повністю з Вами згодна! Курси останніх 10-15 років нагадують навіть не знаю що! Саморобку з журналу "Зроби сам". То навіщо витрачати державні кошти, наш час і сили?!
Небайдужа
Для вчитель: Геніально, краще не скаже. Підтримую обома руками. А на рахунок інтеграції літератур хочеться нагадати: скільки мов знаєш - стільки разів ти людина. Це також стосується і літератур.
Коментувати
123
Мирослава Товкало, член робочої групи з розроблення нового Держстандарту загальної середньої освіти («Нова українська школа») авторка статті "Інтегрована мова. Діти нарешті заговорять українською" +Григорій Клочек, доктор філологічних наук, професор ( якщо це справжній філолог, бо за стилем та формою стаття нагадує розмову на базарі ) - "світлі голови", "справжні" реформатори ,які доведуть українську освіти до прірви, з якої не можливо буде вибратися.
людина
Для 123: Не знає правопису. От і все. А тому й хоче поєднати мову і літературу.
Коментувати
Олександра
Вважаю, що об’єднання предметів не приведе до якісної освіти. Пора подумати про справжнє спрощення (доступність) навчальних програм з усіх предметів. Складається враження, що програми, за якими навчаються учні у 2016-2017 н.р. аналізували педагогічні працівники, які ніколи не працювали з дітьми (наприклад, 6 клас вчить те саме, що й 9 і т.п.), а підручники, у яких параграфи займають більше 10 сторінок взагалі спонукають дітей ненавидіти навчання і вчителя у тому числі. Якщо про колишнє навчання говорити, то ми вчили набагато менше, але краще, а не біг пес через овес, мали більше часу на відпочинок та сон, відповідно і здоров’я було кращим. Хіба не так?
Валентина
Якщо йти за логікою професора, то варто взагалі залишити один предмет і одну вчительку. Якщо серйозно, то інтеграція замість 6,5 годин залишить 4, як зазначено у статті. Де збільшення. А працювати з одним текстом впродовж трьох місяців у час швидкостей якось виглядає дивним. Гарно стелють, а спати учням. А кадри де, що могли б по сигналу взятися викладати мову і літературу одночасно. Вишукувати складнопілрядні речення в творах Шевченка, чи Шекспіра.. не можу погодитися на інтеграції. Якщо вже реформувати, то це має бути абсолютно новий предмет, зі своїм власним наповненням і своєю методикою. А поки що із статті професора все виглядая кашоподібним
Митро Ясен
Ця стаття - приклад якоїсь маніпуляції. 1) Я вчився в україномовній школі в 60 - 70 роки, і ніколи не було там 4 уроки української літератури на тиждень в 5 - 10 класах. 2) 60 творів з літератур у 5 класі (не полінувався автор, навіть крихітні вірші для того, щоб нажахати читача, рахував) - це виглядає так: повість Галини Малик - 1 книга звичайного "дитячого" формату, повісті Васильченка і Зірки Мензатюк - по 1, все інше(казки, оповідання, вірші) влазить в 1 том; із зарубіжної літератури по одній книзі Керолла, Марка Твена, Дала, Янсон, Маара, все інше теж вміщається в один том. Скільки разом книг? 10 художніх книг на рік. Одну книжку на місяць дитина читатиме... 3) Оськільки автор апелює до 60-х років, то хай скаже "розумній" мамі, що тоді був один вихідний
Накипелов
Мова вчить правильно писати, література - висловлюватися. Ні про яку інтеграцію не може бути й мови!!! Пишу як фізмат, далекий від гуманітаріїв...
Митро Ясен
Григорій Клочек - це той, хто вірує у "Велесову книгу"? Якось насаджували її в школі... Ото ж так і повірю у його "професорські" міркування
учитель словесності
А що, пане Клочику, вам,мабуть, вже обіцяні грошенятка за новий підручник інтегрованого курсу??? Бо чому ж тоді так розпинатися? Не забудьте "розумну мамку" взяти в соавтори. Ото буде компанія! А терпер вам від мене як від словесника: досить мене ганяти на ваші перепідготовки - наїлися за останній час по вуха! Це таким. як ви, треба виписати "дорожню карту" - і йдіть куди слід...
MAN
Пане Клочек! А давайте об’єднаємо алгебру і геометрію, фізику і хімію, фізкультуру і захист Вітчизни... Одразу компетенції учнів з природничо-математичних дисциплін зростуть і результати ЗНО не будуть провальними з цих предметів. Тим самим заокруглимо "реформу". А якщо серйозно, то не вірю, що професор в літах несе таку ахінею, щоб не сказати міцніше. Його віднайшов хтось у Києві (навіть здогадуюсь хто), і використовує, аби на "слабкій ланці" випробувати схему розпилу грошенят (див. передостанній абзац опусу) та спосіб урізання освітнього бюджету шляхом кадрового скорочення.