Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
unforgiven
Для початку потрібно оптимізувати міністерство освіти та підпорядковані йому структури освітніх чиновників. Залишити там працювати двох-трьох заслужених учителів-передовиків без відриву від основного місця роботи, а всіх інших розігнати в сільські школи. Бо користі від них нема, а лише постійне знущання над гідністю вчителя.
Учитель
Щоб сільські та міські діти мали рівний доступ до освіти, Міністерству час перестати ділити їх на ці дві групи і повернутися лицем до сільської школи, в якій компьютери стародавні і ніхто не замінює їх на нові, а часом взагалі 1 комп на 20 учнів. А на уроках хімії використовуються реактиви 1972 року випуску!!! На уроках біології учні використовують наочні посібники виготовлені власноруч, або знову ж таки з 1970-х років і т.д перелік можна продовжувати. Тож, шановне МОНУ, забезпечте, будьте ласкаві, сільські школи усім необхідним, не проводьте такої різкої межі між селом та містом, і, повірте, в селі навчаються набагато талановитіші діти, просто не в усіх є матеріальні можливості до благ людства! А опорні заклади проблему якості освіти не вирішать. Щоб освіта була якісна, державі треба в неї вкласти великі гроші, яких саме на освіту й не вистачає.
Лариса Януль
Для Учитель: Ще в сільській школі вчитель хімії має за свої гроші придбати реактиви, щоб показати дітям найпростіші досліди або дуууже попросити вчителя інформатики, щоб дозволив подивитися відео в кабінеті інформатики, бо в інших кабінетах подивитись немає на чому. Також сільський вчитель за СВОЇ гроші купує папір та на власному принтері друкує завдання для дітей а інколи і сторінки з нових підручників, тому, що діти і цього не мають
Anna
Для Учитель: а почему вы думаете что в городских школах это все есть? компьютеры у нас в школе родители покупали полностью за свой счет ( со всей школы по несколько сот гривен и два компьютерных класса с новым оборудыванием готово). Реактивов почти нет а те что есть покупаются за деньги школьного фонда ( все сдают по 250 грн в месяц). Просто в селе родители такое не делают. Но министерство ничего не дает как сельским так и городским школам.
Anna
Для Лариса Януль: на бумагу и ремонт тоже сдают деньги родители. Так что отношение министерства как городским школам так и к сельским одинаковое.
Коментувати
Ольга
Відповідь проста: сільський учень не вмотивований до здобуття знань. У нас в Україні НЕМА рівного доступу до здобуття вищої освіти (проведення ЗНО у іншому районному центрі, добиратися куди десятки кілометрів і вартує купу грошей для бідної сім‘ї, прогнозоване скасування стипендій, діти не забезпечені 100% проживанням у гуртожитку і т.п.). Сільські діти думають про хліб насушний і тому велика кількість їде після закінчення школи на заробітки. Навіщо їм здавати ЗНО? Пуста трата часу та державних коштів.
тоня
В тій школі де працює чоловік Гриневич може і є оснащені навчальні кабінети хімії, біології, фізики, анг.мови, а у нас в міських школах не має з часів Радянського Союзу і не буде , немає за що дітей АТО харчувати. Це лише елітні школи з відбором крутих батьків мають можливість, а прості звичайні школи чи міські чи сільські однакові. Просто Гриневич ображає сільських вчителів своїми заявами, виправдовуючи нікому не потрібні реформи.
Оксана
Опорні школи це не рішення! Як так вузько і плоско думає міністрка? Ви би пані Г. пустили б свою дитину за 15 км взимку, коли ожеледиця, заметано і водій невиспаний , бо ніч сторожував?
вчитель
для Віктор Будинок в селі ще придбати треба,мабуть дорожчий за квартиру Я вас розумію і всі .мабуть.теж-класи з 3 учнями не повинні існувати
)))
Деякі вчителі фізичної культури мають в диплома і вчителя іноземної мови, а є і такі що мають два дипломи...
Віктор
Всім тим учителям, яким важко жити в місті, можна без проблем переїхати в село і вчити 3-х дітей в класі.
香港特別行政區
Якщо заступник міністра освіти - політолог за професією без педагогічної освіти, може виконувати свої обов’язки, то які питання до вчителя фізкультури, який "викладає" іноземну мову?
вчитель
Репетитори вирішують звичайно деякі проблеми,але все рівно залежить майбутня оцінка учня на зно від його знань та вмінь з якими починає він готуватися з репетиторами.Репетитор не може гарантувати нічого.Є учні які і без репетитора отримують високі бали. Треба аналізувати відповідність оцінки дпа і зно. Ось вони розкажуть про якість навчання в окремій школі.По-друге, треба аналізувати роботу початкової школи, з якими знаннями приходять учні в 5 клас.Є вчителі . з дітьми яких нічого не можна зробти в старшій школі. бо немає ніяких знань- хоч стоять високі оцінки,Тому треба якесь маленьке зно вводити і для початкової школи. Звичайно, є багато пробем і в сільських ,і в міських школах.А в сільській школі, при всій повазі до вчителів учнів у класі не 30-35 . а набагато менше.В міських школах проблеми ще більші я вважаю.Вчителі різні і обставини різні.За роки зно в мене був 200-бальник і 196.192.185 балів.,були ітакі ,що я неабияк раділа ,що діти переважна більшість подолала поріг.Далеко не всі міські школи мають хоч...
indigo
Опорні школи нічого не змінять в плані якості освіти. Так само, як не подолало корупцію зовнішнє незалежне оцінювання, ставши символом корупції.
Anna
Для indigo: зно не убрало коррупцию совсем, но зно свело ее к минимуму. Все мои знакомые получили свои заслуженные баллы соответствующие их знаниям и поступили туда куда хотели. А вот взяточничества на творческих экзаменах как я слыщала много и очень много, значительно больше чем в зно.
Многоточие
Для Anna: Мираж рая. Если ад есть, то он тут...
Коментувати
ой
Проект "опорні школи" розпочався років 18 тому в декількох районах. Тобто пані Гриневич власної волі в цьому не має. ТО воля попередніх урядів та тогочасного міністра.Сьогодні той проект прямує до логічного завершення.Он пан Співаковський В.навіть прозвітував,що таким чином змінив САМУ СИСТЕМУ ОСВІТИ в окремо взятій області. Те, що сьогодні відбувається на цій платформі,й,ймовірно ще десь,підготовка населення до повномасштабного проведення ліквідації шкіл на селі як і ліквідації самих сіл. Сил у людей недостатньо, що би недопустити знищення власних домівок,але вони таки є,оскільки дехто хвилюється про те,що має варіант ймовірності. Ситуація в тім,що острах у хлопців у руля існує. Острах того,що оті недолугі вчителькуваті особи зуміють об*єднатися задля захисту себе. Хоча я особисто маю глибокий сумнів у тому.Он,ВНЗи скорочення очікують. І мовчатимуть. Генетика.
Мама
В більшості випадків міські діти краще здають ЗНО тільки завдяки репетиторам, а не вчителям у школі. У місті батьки мають більший достаток і час щоб відвезти дитину до того чи іншого репетитора, яких на квадратний метр чоловік 5-10. У селах батьки не мають таких коштів та і де в селі репетитори? Тому заслуга, яку приписують школам, По праву належить батькам, які оплатили підготовку до ЗНО.
Anna
Для Мама: мне кажется что основное почему хотят сделать опорные школы это то что на сельского ребенка идет в разы больше денег чем на городского и это не правильно. Есть разница учить 3 ребенка в классе или 30? Понятно что почти индивидуальные занятия в селе будут более эффективными чем с намного большим количеством детей в городе. И даже при этом в селах зно умудряются сдавать не очень ( а у них фактически все уроки как с репетитором). И почему учитель который работает с 30 детьми получает столько же скольоко и учитель с 3 детьми? И почему дети в городах должны учится в таких больших классах а дети в селах могут учиться в классе с 3-5 детьми? Это все не честно по отношению к городским учителям и детям.
Історик
возіть дитину в сільську школу ! буде 4-та в класі!
Таїса
Іноли буває, що 30 дітей набагато легше вчити, ніж 5, дивлячись який підбір. У великих класах більшість вчителів пацює лише зі здібними учнями, а інші пливуть за течіїюю Це по-перше. А по-друге , переселяйтесь в село, і ваша дитина буде навчатись у маленькому класі.Чому ви так не любите село!? А харчуєтесь, мабудь, з села. До речі, наш сільський учень здав ЗНО з одного з предметів на 198 б., а в гімназіїї набагато гірше здали. І без репетиорів
Коментувати
вчитель
А чому не враховується те, що переважна більшість високих балів міських учнів є результатом роботи високооплачуваних репетиторів. Дуже поверхневі висновки, панове.
Вчитель з сільських реалій
Брудом поливати сільські школи почали ще тоді, коли змусили для статистики здавати ЗНО всіх включно з тими, хто не мав намірів продовжувати освіту і просто йшов пересидіти до 18ти до роботи. Хто ніколи не працював в сільській місцевості - напевно і не зрозуміє. Я сама вчилась в міській спецшколі, їздила на всеукраїнські олімпіади і була впевнена, що ВСЕ залежить від школи. Але так склалось життя, що пішла працювати в сільську школу. Думала, гори зверну, а виявилось, що з більшістю і камінь не копнеш. Тут зовсім інші стандарти. Батьки-заробітчани, діти, з якими не справляються бабусі, дітей не пускають в школу, бо орали город, треба пасти чергу худоби,їдуть в місто по чоботи, їхали по дрова і ще безліч безглуздих для міста причин. Тут ВСЕ по-іншому, і дай їм хоч 100 опорних шкіл - вчитись не почнуть. Якщо батьки через різні фактори не пускають дітей вчитись на місці, то тим більше не пустять, якщо до уроків додасться декілька годин добирання... Не там проблеми шукаєте, пані міністр!
N.
Для Вчитель з сільських реалій: Як можна примусити їсти людину, коли в неї відсутній апетит! Так само й діти в сіільській місцевості: відсутність мотивації - от вам і результати ЗНО. Корінь проблеми не в учителях. Суспільсто потрібно міняти. Досить шукати "стрілочника". Випускники в сільській місцевості, отримавши мінімум балів ЗНО, через два-три роки заробітків можуть побудувати хату, купити машину тощо. А вчитель з вищою категорію із зарлатою 3500 (це ще пощастило!) ледве зводить кінці з кінцями! От вам і сільська місцевість. На жаль, це сьогоднішні реалії.
освітянин
В селі більшість педагогів розводить цілі ферми . Коли їм самим розвиватися ще й репетиторством займатися. Послухаеш своїх колег із сільських шкіл 2 га городу 3 чи 4 корови . Коли що ім робити. В школі по 1,5 ставки , бо глухе село . В селі дійсно , особливо в малокомплектній якості освіти нуль
прямохонько с деревни
Для освітянин: : ну и как им выжить без коров? А кто-нибудь умный пробовал работать в школе, иметь огород и ещё и коров держать? А в магАзине ни картошку, ни барака не привезут. И выорать огород - дело не 3 рублей или бутылки самогона, как это было за вашей памяти детства, а с половину зарплаты... А ещё и ученики ихние олимпиады побеждают. Стыдиться Вам не предлагаю. С Л А Б А К И вы, учителя городских школ. куда вам до нас. И количество детей нам не помогает,как вам,поскольку там,где 1 учатся,10 пытаются остальные 10 тянуться будут. А в селе если их 7,а из семи трое учаться,это уже удача... А попробуйте вы с нашими детками. да вы взвоете,так,как взывают городские,попав к нам на работу и линяют в город,поработав не более 3 лет.Даже турдовики. С Л А Б А К И...
Коментувати
Вчитель
А ще зараз навчатися на педагога йдуть діти с найнижчими балами на ЗНО. Тобто висококваліфікованих вчитилів з часом буде дуже небагато. В такій ситуації можно лише поздоровити кваліфікованих вчителів провідних предметів, які можуть заробляти непогані гроші репетиторством
Вчителька з Волині
У травні цього року мій племінник закінчив 4 клас. До речі, із хорошими результатами у навчанні. Якось я поцікавилась у нього, про яку професію він він мріє у майбутньому. На що хлоп’я цілком серйозно сказало:"Хочу їздити у Польщу на заробітки, як і мій тато. Он він вже купив сестрі квартиру, а мамі обіцяв нову машину!" Звичайно, ми знаємо, що там, на заробітках, ой як несолодко. Але... як переконати здібну дитину навчатися, якщо його тато, у минулому шкільний медаліст, давно заховав у шафу свій диплом про вищу освіту?..
Вадим Мендерецкий
Америку відкрила Гриневич, а ще їй дуже допомагав в цьому видатний зав. районо Лікарчук.... Спасибі таким видатним особистостям, тепер будемо знати де корінь зла. Інші педагоги ніколи цієї істини не знали б ....
Сільський вчитель
Нічого не змінилось. Людина (Гриневич), яка проробила рядовим вчителем всього 5 років (ВІКІЛЕДІЯ), збирається реформувати освіту. Не там пані міністр бачить корінь проблеми сільської освіти. Та й взагалі, якщо в галузі є проблеми, то в цьому винен міністр. Винен в тому, що погано матеріально і фінансово забезпечені сільські школи, що відсутні підручники, що щорічно відюуваються зміни програм, а відповідно вчителеві потрібно оновлювати свою методичну бібліотеку, викидаючи на це кошти, що найнижчий рівень оплати в галузі... Таких "що" можна перерахувати ще багато. Загубите школи-пропаде село, а їстоньки що будете? Хліб на асфальті не росте, кабанці і корівки теж. Ну зменшите фінансування освіти, а далі що буде? Хто буде виховувати патріотів, які на виборах будуть голосувати за таких як Гриневич? Гриневич забулася де знаходиться зараз "народний" екс-міністр освіти Табачник. Всерівно прийде час відповідати. Та таких і їй подібних потрібно гнати в шию на звалище історії!!!
Сільський вчитель
Для Сільський вчитель: А так гарно співала і критикувала, поки влади не вірвала. Почитайте http://lb.ua/news/2013/04/01/194942_grinevich_zayavila_namerenii_vlasti.html І чого кілька років так змінюють світогляд людини??? Відповідь одна: душа у неї гнила.
а другие туда
Для Сільський вчитель: и не попадают
Коментувати
Справедливість
МОН вирішило, що його робота лише критикувати? Не ті вчителі, не ті учні, все не те, лише ’реформатори’ бездоганні! Де список того, що зроблено, щоб змінити ситуацію в освіті на краще?! Пусті балачки та й годі.