Osvita.ua Середня освіта середня освіта
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
unforgiven
Відкриті уроки, контрольні роботи, тематичні оцінювання, практичні і лабораторні роботи, ДПА (особливо в початковій школі), ЗНО - набагато більший стрес для дитини, ніж виправлення червоною пастою. Так може їх теж, слідуючи логіці Гриневич, теж потрібно відмінити?
Анна Коритова
Для unforgiven: Ні. Тільки червону пасту. Це через неї в учнів стрес від контрольних робіт, тематичних оцінювань і ДПА. Буде зелена паста - і стресу не буде!
Коментувати
Був свідком нижче вказаного
Шановна пані Гриневич! Тоді напишіть в тих же рекомендаціях, що БАТЬКИ, а не вчитель, повинні роздруковувати твори на літературне читання тих авторів, яких немає в підручнику. Бо ж навіть тої примарної заробітної плати, про яку Ви говорите, не вистачить, щоб кожному учневі надрукувати за свій кошт матеріал до уроку. Адже батьки вважають, що вчитель повинен САМ забезпечити учнів усім. А ще краще, надрукуйте спеціальні рекомендації для батьків, де буде вказано, що вони повинні поважати вчителів, а не посилати їх на ...... І не треба казати про виховання кожного, бо таких людей не змінити.
Артем
Гриневич приводит пример с нулем для шестилеток, что умный учитель не будет тупо следовать тому, что написано в учебнике. Почему же тогда учителя должны тупо следовать за обновленными рекомендациями МОН?
старий
Пропоную всім першочкам придбати фанерну дощечку 30 х 30 см і писати крейдою. Ніяких зошитів та олівців. Величезна економія для сімейного бюджету. Це досвід наших бабусь.
Петро
Для старий: Навіщо? Краще зубилом на камені...
небайдужий громадянин
.... зубилом - процес затяжний...
Коментувати
Dxbntkm
У мене стрес від рекомендацій Гриневич. Чи варто мені писати червоним кольором пропозицію про зняття квіточки, чи як завжди цю рекомендацію відправлять в Лігу сексуальних меншин
abcd
Пані міністерко! Пишіть свої рекомендації олівцем і розсилайте в такому вигляді по школах. Тоді ми зможемо їх стерти гумкою і у Вас не буде стресу після того як Ви зрозумієте всю безглуздість і непродуманість своїх нововведень в освіті.
вася
Для abcd: не в бровь, а в глаз
Харків'янка
Найрозумніші слова за весь час,що було обговорення !!!
Коментувати
Голосzнароду
Що значить стрес для дитини - все сучасне життя суцільний стрес для людини, і існувати в стресових умовах треба вчитися з дитинства. Давайте заборонимо дивитися дітям бойовики та грати в комп’ютерні ігри, бо там зі зброєю бігають та вбивають - а як виросте дитина та її мобілізують до війська, то що, від стресу серцевий напад буде на місці та кирдик? А як бути з тими дітьми, які є постійними свідками побутового насилля? Особисто я проти крайнього лібералізму в навчанні та вихованні, бо це зовсім не дисциплінує, а навпаки розбещує особистість. І нема зовісм ніякого стресу в тому, що дитина буде писати ручкою, а вчитель червоним зарядом виправляти помилки, бо стресостійкість є важливою якістю характеру.
Голос,как приятно.
Третий уразумел ЧТО означает "готовить ребёнка к жизни" в школе.Именно в школе. Это смотри сколько ещё лет пройдёт,пока хотя бы человек сто уразумеют.
Роман
Виправляти помилки можна і зеленою ручкою.Ащо стосується писання олівцем чи ручкою то рекомендація повинна залишатися рекомендацією, а не законом, обов’язковим для виконання.
Анна
Не ведают, что творят. Рекомендации - это РЕКОМЕНДАЦИИ. Закон - это ЗАКОН. Учитель может и обязан соблюдать закон. Писать карандашом - попробуем. Не пойдёт - начнём снова писать ручкой. И не министру это решать!Да, программа была трудна. Даже очень. А где же вы все были. когда Программу усложнили, а сказали, что она "розвантажена"?Вы почитайте документы пятилетней давности. Программа была "розвантажена". А на самом деле - полный ужас. Что термины, что задания. И сейчас то же самое. Сколько глупостей написано. Родители - это наши помощники, но никак они не могут нам указывать. Мы же не помогаем хирургам делать операции. У каждого есть на то образование и каждый должен заниматься своим делом.
Коментувати
Дядя
Полегче тетя на поворотах, а то заносить стало часто! Учителя нинче злопамятные
Для Дядя
Для Дядя: На кухнi
Коментувати
до міністерки
Ну якщо міністр не розуміє чим відрізняється рекомендація від наказу, то її геть мітлою. Де ж свобода вчителя, Ліля? Яких ти маремухів понюхала влітку у лісі?
Карина
Доброго дня,шановні присутні тут вчителі початкових класів.Прошу вас,відповісти на моє запитання.Вибачте,що відбираю вільний час Моя донька йде до першого класу.Знає букви,вміє рахувати до 10,старається розвязувати приклади.Однак,читати по складам їй поки що не вдається і писати в зошиті з косою лінією теж.Скажіть,чи варто "мучати" її кожен день стосовно письма та читанню по складам?Чи можливо,коли піде до школи у колективі все вивчить?Просто вчитель вимагає,щоб діти йшли в школу і вміли читати,писати,рахувати і розвязувати приклади.Як правильно поступити у цій ситуації і якими методами можна навчити читати по складам?Вже й пробувала від одної букви тянути до іншої,але безрезультатно...
Мама
Для Карина: Я своїх двох дітей (одне естетично-музичного напрямку, друге - явно інженерного) навчала читати за методикою (таблицями та кубиками) Зайцева. Знайдіть в інтернеті та роздрукуйте чи напишіть широким маркером на великому аркуші. Можна придбати готові. Але зверніть увагу на мову таблиць (щоб була українська). Таблиці у мене були виставлені на полицях шаф, наклеєні на стінах та дверях на рівні очей дітей - щоб якнайчастіше потрапляли на очі дітям. Періодично з дітьми читали по одному-два рядки чи стовпці (я - вголос, діти повторяли, водячи пальцем по складах). У таблицях є усі поєднання голосних та приголосних, тому діти вчаться їх впізнавати, а не "склеювати" з букв. Щодо кубиків є методики та відеоуроки. Мої діти викладали з кубиків на підвіконні слова, імена. Результат: обоє читали найкраще у класі, хоча не філологічного нахилу. Тепер (середня школа) читають багато і легко, розуміючи прочитане. Будь-які обсяги тексту - не проблема, чи це підручник, чи позакласне читання.
Мама
Стосовно письма - краще купити розмальовки чи малюнки, що складаються з крапочок, які треба з’єднувати. Загалом є багато комплексних зошитів для підготовки до школи. Дітям треба навчитись правильно тримати ручку чи олівець і проводити чіткі лінії, виконувати штрихування, а рука швидко втомлюється. Тому - без фанатизму. Маєте ви з дитиною час та бажання - займайтесь, але не мучте один одного. У школі навчать усіх, але кожен навчиться на рівні своїх здібностей. У кожному класі завжди є увесь спектр дітей - від тих, з ким батьки займаються, і з ким вже практично пройшли програму 1-го класу, до тих, хто приходить до школи навіть без дитсадківської підготовки, абсолютно "стерильним" відносно знань. Є такий вислів, що батьки можуть підсадити дітей на нижні гілки дерева знань, а далі вони підіймаються вже самі. То допоможіть настільки, наскільки можете і хочете, але не замучте дитину. Навіть, якщо будете лише показувати і коментувати дії, предмети, знаки - дитина вже багато навчиться.
Карина
Для Мама: Дякую!!
Коментувати
Кузьміч
Да, методистів знову побільшає - потрібно писати нові методичні рекомендації.
Леся
Батьки точіть ночами карандаші, а Гриневич - суши сухарі.
Вінниччина
От що вона говорить:«У нас відбулася знаннєва криза української школи." Ні!Пані міністр, знаннєва криза у вашому відомстві, немає ні стратегіїї, ні бачення української освіти.А вам відомо скільки дітей вступили у ВНЗ за кордон?????
Оксаночка
А ви знаєте ,пані міністр, що писати олівцем набагато важче, ніж ручкою і потрібно напрягати зір дитині. А графіт буває різної твердості(HB, HB2,...). Те що ви затіяли дурню- не має сумнівів. Сучасні діти не олівцями вже можуть писати, а стилусом(може не відразу пригадаєте,що це таке:-).Найплоскіша видумка одіозної пані. Оцінка МОНу 0 балів
pravdolub
Для Оксаночка: Молодчинка!!! Міністра поставити на 1 клас, де 35 учнів, причому у звичайну ЗОШ, а не якусь елітну школу і нехай вчить писати олівцем, який буде ламатися, витиратися гумками різної якості і т.д.
Нінсанна
Оксаночка + 500! Набагато важче писати олівцем. Олівець потрібен на стадії підготовки до письма - обведення по контурах. по крапках та ін. А ще БАТЬКИ не мають керувати навчальним процесом!!!
Коментувати
смешно
Потрібно ввести ще одну посаду - " точитель карандашей ", адже для 30 учнів 1го класу і уроку не вистачить, щоб це зробити. Бідні вчителі молодших класів!(((
Лариса Володимирівна
Для смешно: Коментар на 100 балів. У нашій країні, чим далі в ліс, тим зліші партизани. Бо рекомендації і дурень дасть, а коли держава подбає про методичне забезпечення кабінетів початкової школи. Учитель не встигає не те що програми та рекомендації вивчати, а й купувати на всі предмети наочність, а вона зараз не дешева. А ще хотять відео презентації на уроці, а на чому їх покозувати? Учитель мусить і ноута купити, ще й телевізора, бо ж на пальцях не покажеш. Ото ж пані Гриневич потрібно подбати про те на чому і з чим учитель початкової школи повинен проводити уроки і навчати дітей.
Коментувати
Лилия Мушик
Ну да, нормально, хай би сама по цих програмах прийшла в школу і попрацювала, і батьки нехай її виправляють, уже нас вчителів, видно за що мають, зарплату так би платили, а не оновлюють бозна що!! Може діти скоро будуть переправлять вчителів? і навчатись скоро їм не потрібно буде, просто прийдуть з батьками вчителів переправлять тай підуть!!!
захисник
Але ж мтодичні рекомендації - це тільки РЕКОМЕНДАЦІЇ, не наказ, не інструкція, а рекомендації! Шановне МОН! Ви дведете вчителів, що вони вийдуть на Майдан!!!
Вилен (МОДЕРАТОР)
Нужно пойти дальше: запретить учителям делать какие-либо исправления ошибок, ведь постоянные указания на ошибки формирует комплексы и стрессы... А если серьезно: чем провинилась красная ручка? О каком стрессе идет речь, если нет оценивания? Ведь красная ручка используется для того, чтобы сразу было видно, где ошибки. Ну хорошо: дети пишут карандашом, учитель проверяет и исправляет (или уже не исправляет) чем? Карандашом? Синей ручкой? Так что поменяется от того, что синяя ручка? Мне кажется, что красный цвет заставляет быть внимательным и отношение к красному цвету формируется задолго до школы, например, светофор, знаки дорожного движения, другие запрещающие знаки и знаки внимания. Может быть, кто-то не согласится, но усиление внимание к красному цвету - не стресс, а формирование, закрепление внимательности. "Красный цвет приводит к комплексам и стрессам". Стесняюсь спросить: а когда дети рисуют красные сердца, а они их рисуют всегда, то они формируют у себя комплексы и стрессы?
Алекс
Для Вилен (МОДЕРАТОР): В своей практике, как учитель, я использую зеленую ручку, но только для того чтобы подчеркнуть правильно написанные буквы, и тогда ученик сравнивает что он написал правильно, а что нет.
Вчителька
Для Вилен (МОДЕРАТОР): Все правильно. Червоний виховує комплекси і є кольором заборони. Ще з дитинства ми звикли шукати у всьому помилки, замість того, щоб акцентувати увагу на чомусь хорошому. От якби замість червоної використовували зелену, і виділяли нею кращу букву, слово чи правильну відповідь Це дозволить дитині не боятися помилитися, фокусуватися на хорошому, бачити сильні сторони у всьому. Незамінні якості у сучасному світі, якими мало хто з нас володіє. Подивіться на нас і на те, як ми ставимося до своїх помилок (уникаємо їх, боїмося як вогню), до чужих помилок (іноді немов в лупу людей роздивляємося в пошуках), наскільки ми щасливі, успішні і наскільки легко нам радіти життю, вчитися і будувати відносини. І все стане зрозуміло. Якщо нас так виховували - це не привід продовжувати такі традиції, тим більше що вони ведуть в нікуди. Ми самі собі не прощаємо помилок Ось, мабуть, і найсумніший момент.
Вилен (МОДЕРАТОР)
"От якби замість червоної використовували зелену, і виділяли нею кращу букву, слово чи правильну відповідь." Це чудово! Я ж не проти, але запитання: помилки виправляти будемо? "Червоний виховує комплекси і є кольором заборони". Да? А я з дининства пам"ятаю, що "червоний - то любов, а чорний - то журба".
Коментувати
55
Підніміть зарплату вчителям і всі реформи педагоги підтримають двома руками і ногами.Яка різниця що вчити і як довго вивчати.Батьки завжди зможуть з вчителем вирішити. Головне МОТИВАЦІЯ!!! і бажано ФІНАНСОВА.....
Андрій
Для 55: Не всі реформи, а лише адекватні!
небайдужий громадянин
які реформи? де виїх бачите? Це просто зміна програм...
Нінсанна
Це навіть не зміна програм. Так, видалення деяких тем і термінів. Судячи з усього, і надалі уроки з "Основ здоров’я" будуть дублюватися з уроками з інших предметів... Припиніть гнатися за іншими державами! То на США косять, то на Польщу, тепер на Фінляндію??? В нас років 10 назад буди довольно пристойні програми!
Коментувати
вчителька
"За словами міністра, батьки зможуть апелювати до методичних рекомендацій, у разі якщо вчитель буде їх порушувати."-от тут і вказане місце і статус вчителя в суспільстві!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!