Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана Тищенко
Как все вертится по кругу... Построили памятники- снесли памятники...Сотворили новую программу- упразднили новую программу...Выпустили новые учебники- отмыли бабки... Пора опять новые учебники выпускать! Причина? Разгрузить программу, которую они же и перегрузили. МАРАЗМ!!!Когда у нас стабильность будет??? Опять программы создают люди, давно не видевшие детей! И особенно родители, как всегда все знающие лучше учителя. Кто детей учить будет, когда старая гвардия уйдет на пенсию? Молодые учителя, которым раз в пять лет мозги промывают?
Харків'янка
Для Оксана Тищенко: Умничка, и,поверьте,так думают многие учителя
Коментувати
Учитель
Капец!"зимувати","зимовий"...без комментов.Эссе в 3-ем классе,сомневаюсь,что они сами понимают значение этого слова."Архаичный" бетон.6-летние дети,покупающие рюкзаки.Это совещание ,по-моему ,проходило в сумасшедшем доме.
Світлана
Слід обов’язково звернути увагу на змістове навантаження задач для малюків. Так, наприклад, побутовий зміст задачі про десять мішків цукру, що привезли на якийсь там склад, НАСТІЛЬКИ незрозумілий дитині семи-восьми років, що вона відключається практично моментально, і заохотити розв’язувати ДУЖЕ ПРОСТЕ З МАТЕМАТИЧНОГО БОКУ ЗАВДАННЯ стає надзвичайно складно. Таких задач, особливо в дидактичних завданнях НАДЗВИЧАЙНО багато. Деякі поняття взагалі важко роз’яснити дитині, а це ДУЖЕ відволікає (і ВІДОХОЧУЄ!) від занять ВЛАСНЕ математикою.
Наталія
Прочитала статтю повністю і багато що роздратувало. Я сама вчитель математики і мама двох дітей 15 та 9 років. Кого і чим не влаштовують схеми речень, техніка читання та заучування таблиці множення? Може в обговореннях брали участь ті, хто досі пагано читають та 8 на 9 множать на калькуляторі? Скільки часу дитина буде розв’язувати задачу, якщо вона умову буде читати 10 хвилин?! Батьки повинні займатися своїми дітьми. Можна і в схемах речень допомогти дитині розібратись, і табличку множення на канікулах вивчити, і читати щодня хоча б по 30 хвилин. Для цього необхідно лише бажання!
тогда давайте так.
Для Наталія: Каждый родитель должен научить своего ребъёнка читать-считать-решать в два-три года.Это возможно.А в школу пусть ходят общаться.Вы на такое подпишитесь? Если да,можно обговорить ситуацию.Если нет, то по какому праву Вы,мать взрослых детей,учитель по профессии,утверждаете,что иные родители имеют,да хотя бы то же самое время, знания, представления для домашнего обучения детей? А схемы предложений убрали правильно.Не следует в возрасте 6 лет ставить ребёнку разговорные рамки. Это привести способно к ущербности разговорчивых детей. Вы ведь в курсах, что есть дети-любители поговорить.Им необходимо общение постоянно.А есть дети,которые спокойно интересны себе сами. Такие да,впишутся в схемы. Им схемы без проблем.И вырастают из таких инженеры...
злорадствую
Да, ладно жаловаться... мне, гувернантке, которая занимается именно с детьми начальной школы, плюс репетиторством, очень нравятся постоянные Моновские изменения в программах, родители уже вон телефон обрывают, просят взять детей ’под опеку’ и с сентября-октября таких добавится куча, хоть часную школу открывай.
Харків'янка
Как же открывать Вам школу,если сами пишете с ошибками?(часТную)
Коментувати
анна
Перестала читати, спіткнувшись через перевірні слова до слова зима. Далі немає сенсу. Цікаво, з так званих громадських діячів хтось має фахову педагогічну освіту? А давайте я, вчитель, буду обговорювати методи лікування хвороби, пропонувати те, що виглядає привабливіше, модніше, сучасніше. Ні? Правильно, мене туди не допустять. І це вірно. Робота громадськості-це харчування, матеріальне забезпечення, санітарні норми і т.д. Будь ласка, контролюйте! А вчити не заважайте. А чи захоче діячка розвантажити програму в 10-11 класах, коли на носі ЗНО? І взагалі, як це все вже набридло! За 15 років роботи пережила чотири реформи початкової школи, чотирьох міністрів, і иене ніхто не переконає, що швидкість читання- це не важливо.
Спростіть програму
Для анна: та розслабтесь і не тіште себе думками, бо освіта яку дають в школі нічого не варта. Знаю як випускниця, яка закінчила школу майже відмінно і 3 ради на тиждень ходила до репетитора. Ну і подивіться на рівень життя країни - не те нас вчать. Як тітка першокласника можу сказати, програма дуже складна. А в садку ходили на приватні заняття щоб навчити дитину читати, писати, рахувати, бо там з дітьми не займається ніхто, кажуть не зобов’язані, а в школу маєш йти підготовлений. Домашні завдання, ЯКІ НЕ МАЮТЬ ПРАВО ЗАДАВАТИ, задають в такій кількості, що на початку розвязували частину самі, бо дитина плакала, що більше не може. дитина приходила додому "стерильна" - нічого не розуміла з уроку, ми все вдома пояснювати самі. Вчитель тільки постійно жалілася на дитину, відсаджувала подалі і не могла пів року посадили на лівий бік парти, бо дитина лівша. Мало того, вона постійно забирала уроки фізкультури, трудового навчання і т.д бо вона не встигає. Як виявилось, в дитини були одні з найкращих показників в...
Наталія
Для анна: Важлива не швидкість читання, а осмислене читання тексту. Після отих "змагань" з техніки читання дитина приходить у 5 клас, де читає так само швидко, часто ігноруючи розділові знаки та інтонацію, і каже, що не знає, про що текст. От що страшно. Коли діти чесно зізнаються, що читали вдома, але переказати не можуть, бо, читаючи, не сприймають речення в цілому. Я - за скасування техніки читання.
анна
Для Наталії: ніхто не зменшує важливості розуміння прочитаного. Про е з української мови підручник Захарійчук (а нам такий на школу дали) побудований за принципом текстоцентризму. З 2 класу всі мовні завдання виконуються на основі тексту на пів сторінки. І ми його читаємо також пів уроку. Потім осмислюємо. Потім відповідаємо на запитання. Можемо ще переказати. А вже потім виконуємо завдання. В кінці уроку. Така ж ситуація з умовами задач. Така ж і з природознавством. Роботу з підручником ніхто не відміняв- а це все швидкість читання.
Коментувати
Мария
Глупостей в тексте много, часть из них внизу упомянули комментаторы. Но настораживает вот это: "Вчитель має запропонувати учням достатню кількість вправ, щоб в результаті їх виконання відбулось не механічне запам’ятовування табличних результатів, а усвідомлене оволодіння відповідною обчислювальною навичкою." Двумя руками "за". Но проблема современного преподавания математики в том, что ЧАСОВ НЕ ХВАТАЕТ на такой правильный подход. Особенно - в старшей школе. Этот подход отлично работает и в преподавании иностранных языков.
Вікторія Свічкар
Мені "подобаються" деферамби працівників МОНУ з приводу оновлення і розвантаження! Їм, напевно, потрібно відпрацьовувати свої зарплатні і вигадують кожного року оновлення. А як працювати вчителям, якщо підручник містить матеріал в 2 класі, а він тепер буде вивчатися в 3? Як потрібно вчителеві довести батькам, що він не пінгвін, якщо в підручнику написано "рукотворні" тіла, а тепер введено "штучні", бо комусь так здалося правильнішим. Неправда, що в чинній програмі у 1 класі 10 проектів. їх було-2. І не потрібні і 2. Ця робота виконується вдома, а , як нам відомо, в 1 класі домашні завдання не задаються. А вони залишені. Літературне читання перевернули з ніг на голову- як потрібно виконати програму, якщо введено і виведено авторів. І хто кому давав право вирішувати: хто застарілий автор, а хто сучасний? Це ОБГОВОРЕННЯ ПОТРІБНЕ ПЕРЕД ДРУКОМ ПІДРУЧНИКІВ І ДІЮЧИХ ПРОГРАМ. А НЕ НАВПАКИ!
Харків'янка
Для Вікторія Свічкар: Повністю підтримую!Як можна складати календарне планування,якщо в програмі одне,в підручнику інше,а зараз ще й додалося щось нове!Такі "перетрубації" не можна робити наспіх,перед 1 вересня.Почуваю,що тепер в 3 класі будемо працювати,показуючи на пальцях.
Коментувати
жанна дмитрівна
слава богу! процес почався...усі моі зауваження почуті. поживемо-побачимо,як , оновлення запрацюють.
Витель початкових класів
Для жанна дмитрівна: НАПИШІТЬ ХОЧА Б ОДНУ ВАШУ ПРОПОЗИЦІЮ, ВВЕДЕННЯ ЯКОЇ ВИ ТАК ЧЕКАЄТЕ. ВЧИТЕЛЬСЬКИЙ ЗАГАЛ БУДЕ ЗНАТИ , КОМУ ЗОБОВ`ЯЗАНИЙ ТАКИМ "РОЗВАНТАЖЕННЯМ", ВІД ЯКОГО ВТЕКТИ ЗІ ШКОЛИ ХОЧЕТЬСЯ..
Коментувати
Розвантажувачам інформатики
Що за дурня: "...розвантажуючи програму, ми керувались тим, щоб діти могли на уроках інформатики користуватися й власними ґаджетами"? Про які "власні гаджети" ви говорите? У санітарних нормах (журнал "Комп’ютер у школі та сім’ї №4, 2015", Таблиця 1) чітко вказано, що учням 1-4 класів ЗАБОРОНЕНО використовувати такі апаратні засоби, як ноутбук, планшет, е-рідер, Wi-Fi технологія, крім моніторів. Чи, по вашому, дитина повинна приносити до школи власний системний блок і периферію?
вчитель математики
Доречі, ціна рюкзака зараз 400-600 грн., якщо це в межах сотні, то... Досить мати нас за ідіотів...
о рюкзаке
Как правило ребёнок при покупке рюкзака,или машинки,если он идёт с родителями на базар,цены НЕ смотрит.Какая умница решила,что детям родители станут называть цену или обращать внимание на неё? Слов нет.Одни выражения.А как ребёнок будет понимать 30,40,50? Это знают лишь дети,которые С А М О С Т О Я Т Е Л Ь Н О ходят по покупки.Много таких? 6-летние дети. Ввести подобное-убить внутреннее понимание. Ну-ну. Пусть пройдёт ещё 15 лет... А может начнём В С Е Х учить так,как учили Никитины? Вот вундеркиндов наделаем. Массово.
Finita
Для о рюкзаке: Люди живут в своей реальности, где цены кратны 100. Зачем им какие-то десятки? Это мы копейки считаем, а с нами и дети наши. А им зачем?
точно что конец...
Для Finita: ),в таком случае они вообще, как говорит Задорнов,... Их дети точно цен на рюкзаки не знают.И мыслить не сумеют. Их ведь этому и не научат. Нельзя научить мыслить,насильно впихивая счёт в пределах сотни десятками...В таком случае агрессия тех, кто с детства будет слушать рассказы о том,как родители мажоров стали мажорами,сметёт с лица земли понастроенное.А поскольку дети мажоров мыслить не умеют,то крутить ими будут по самое "до основанья".Говорят в странах Азии люди массово школу не посещают.В смысле - их учат дома тому,что необходимо в жизни.
Коментувати
вчитель математики
Стаття - вибух мозку!!!!! Але - по порядку.... 1. Укр. Мова. З яких це пір слова цемент, бетон і гектар- архаїчними. Введення поняття есе замість твір-роздум - це сильно. 2. Читання. Де діти і вчителі мають брати тексти нововведених творів, якщо їх немає у підручниках. 3. Проекти. Такут діяльність занадто рано вводити в молодших класах. Хто сумнівається-прочитайте параграф про проекти в підручнику з інформатики 3 клас там така темінологія. 4. Математика. Як були у 1 класі дії в межах 100 так і залишились... Приклад про купівлю рюкзака- просто вбивчий і мее не переконав.
Вчитель
Забрали схеми речень!Для чого? Схеми хоча б якось орієнтували першокласника на розуміння структури речення, сприяють умінню підбирати найбільш вдалі слова для опису малюнка, допомагають зрозуміти , що на письмі слово від слова пишеться окремо... Компетентний вчитель вибирає адекватні малюнки і схеми до них , доступно пояснює і , найголовніше, має результат у 2-4 класах. Діти висловлюють думки письмово і будують зв язне висловлювання. Інше питання - безграмотний вчитель, який не вміє сам правильно підібрати перевірне слово до даного або ж не має бажання навчати і просто халтурить , прикриваючись складністю програми. Я і надалі буду вчити так як і вчила!!! З досвіду бачу - це результативно!!!! А ваші нововведеня дадуть лише сумбур у висловлюваннях дітей початкової ланки і безграмотність. Звукові ж моделі розвивають формування орфаграфічної грамотності, адже читати ми навчаємо за принципом "від звука до букви", спочатку виділяючи звуки з мовного потоку...Хіба не так? Не доводьте "оновлення...
Наставник
Для Вчитель: Цілком погоджуюся з думкою про компетентного вчителя. Педагог-фахівець чітко знає чого він хоче навчити своїх вихованців. Такий вчитель не буде "скиглити" батькам про важкі програми, а професійно пояснить, як він з дітьми буде їх виконувати. що буде робити , щоб не перевантажити їх. А от той, хто захоче похизуватися перед батьками своєю "величністю" буде вигадувати реферати для учнів 1-2 класів, заучування непотрібних правил і таблиць і т. д. Біда не у програмах, а у непрофесійності педагогів!!!!!
Мария
"адже читати ми навчаємо за принципом "від звука до букви", спочатку виділяючи звуки з мовного потоку...Хіба не так?" А Ви впевнені, що це так? Що більшість дітей не приходить до школи, вже навчена читати своїми батьками-бабусями, які вчилися читати нормально? Подивіться на Ютубі "Умные больше не нужны. К чему ведёт реформа школьного образования? Л.А.Ясюкова", почитайте коментарі. https://www.youtube.com/watch?v=YSXgpMVR9Y0
Коментувати
Наталiя
А яким чином словами "зимовий" та "зимувати" можна перевiрити е/и у словi "зима"?!
Катерина
Для Наталiя: перевірне слово - взИмку
Ox
Приклади щодо "зимовий", "зимувати"- жах,який свiдчить про компетентность експертiв, хоча, припускаю неуважнiсть.Слова "зимонька", "зимно " не спали на думкy ???!
ірина
Правопис ненаголошених е - и - одне з основних правил, за якими перевіряються грамотність людини. Автори статті наочно продемонстрували свій "великий" рівень грамотності. І такі фахівці будуть перевіряти, як я навчаю дітей! А як з таким "компетентним" підходом здавати розхвалену сертифікацію?! Я уявляю, якими там будуть "правильні" відповіді!!!
Коментувати
Оксана
Якби діток у класі було не більше 20, то якість навчання виросла б. А так спробуйте навчити учнів висловлювати свою думку, коли їх більше 30!
Зірка
"Наприклад, слово "зима". Там "е" чи "и"? Треба підібрати споріднені слова, щоб перевірити. Як-от, "зимувати" або "зимовий".".........НЕВІРНО..... Ці слова не є перевірними для слова "зима". Ненаголошений звук має стати наголошеним (ЗИМОНЬКА)....Грамотєї....
Ірина
Для чого дві години природознавства? Однієї години цілком достатньо. А замість другої години ( як і було колись) ввести предмет " Я у світі", або зрівняти українську (4 - 4).
учитель
И опять ничего не сказано о программе "Основы здоровья"Сколько же было замечаний по ее содержанию?!Что так ничего и не изменилось?А предмет "Я в мире"?Разве логично его оценивать?