Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Біолог
З біології забрали механічні тканини рослин... А давайте заберемо з тканин людини якісь, навіщо ж вони там??? Нам же повна картина не потрібна. І вирішувати задачі з екології непотрібно і знати, як гинуть клітини, як виникли прокаріоти.... (сарказм)
Охушки
Для Біолог: Ну треба ж щось типа було прибрати, яка різниця, що. В одному "новомодньому" підручнику для 6 класу механічна тканина віднесена до основної, автор Костікоа і ще чоловік 6 авторів підручника так вважають. Явно хїтось із них програму розвантажував. А про задачі з екології - думають же автори розвантаження, що і так цілий курс є екології, навіщо ж ще й задачі.
Біолог
Бачила... Костіков, Скрипник, Сиволоб у мене в КНУ викладали і за ними маячні не спостерігалося... А от анатома-фізіолога рослин серед співавторів, здається, немає. Бо Костіков альголог, Скрипник - цитолог, Сиволоб - молекулярний біолог, Ягенська - вчитель біології. Може, не бачили??? Це ж груба помилка - механічні тканини віднести до основних. А екологія як окремий предмет до тієї, яка потрібна на ЗНО (яка, власне, входить у загальну біологію), точно не має жодного відношення. Так що доводиться просто обурюватися
Охушки
Для Біолог: Люди створювали підручник та й не бачили, що написали? А програму з екології і справді ніхто не бачив. Нічого, за новою програмою гентика та екологія вже у 9 класі буде. Ото навчимо!
Коментувати
Небайдужий
Цілком підтримую нарікання на програму із зарубіжної літератури. Такої тупої програми ще не було. Те, що зварганив Ковбасенко, навіть важко називати шкільною програмою. Дешевенька халтура, переробка програми для вузу. Ніякої креативності. Набагато цікавіше було працювати за попередньою, яку створили професіонали. А спрощення. Це просто смішно. Що спростили? Чому не прибрати Павича "Дамаскін"?це українські діти ніяк не можуть жити без історії Сербії? Чи не соромно таким розвантажувачам?
Голосzнароду
Для Небайдужий: Вам не все одно за якою програмою Ваші учні не будуть читати книги? :0
Голос учителя
Ишь как "небайдужого" колбасит... Везде отмечается, жилы от натуги рвет...Или от зависти? Видать, программа хорошая в самом деле. Надо брать!..
точка зору
Програма насправді дуже погана. Заздрити немає чого і кому. Треба надсилати пропозиції, щоб хоч трохи змінили. Для чого видалили "Парфумера"? Імітація спрощення? Імітація роботи?
Коментувати
ЧИТАЧ
Цікаво,а хтось з МОНу читає ці коментарі?!! Чи це ми тут самі собі душу виливаєм?
Світлана Василівна
Для ЧИТАЧ: мабуть,що ні....
Коментувати
Гуна
ВЧИТАЙТЕСЯ УВАЖНО "У програмі кожного класу передбачено засвоєння певної кількості назв географічних об’єктів. Окремі назви (рівнин, гір, річок, морів тощо) повторюються в програмі, проте це не означає, що при повторенні будь-якого об’єкта слід обмежитися лише показом його на карті. У кожному курсі уявлення про нього необхідно доповнювати новими характерними рисами і таким чином розширювати та поглиблювати знання учнів про об’єкти, що вивчаються." А СКІЛЬКИ 10-Х КЛАСІВ Є?ЦЕ ВИТЯГ З ПОЯСНЮВАЛЬНОЇ ЗАПИСКИ ДО СПРОЩЕНОЇ ПРОГРАМИ ДЛЯ 10 КЛАСУ. КОМЕНТАРІ ЗАЙВІ...
Голосzнароду
Для Гуна: Складається таке враження, що географія це найважливіший предмет в школі - та 90% американців не те, що не знають, де Україна знаходиться, вони і правильно це слово не напишуть :0
Гуна
І це не робить їм честі, і ВАМ також, якщо ви вважаєте це правильним.
Коментувати
анна
програма з географії без змін. Знову "галопом по Європі!". І практичні роботи не актуальні!
Л
Де ж програма з укр. мови академ. р-ня? "Забули розвантажити?" А з укр. л-ри так "розвантажили", що далі нікуди. Одним словом "МОЛОДЦІ", аби й МОН ще б РОЗВАНТАЖИТИ !!!!
учитель зарубіжної літератури
Цю програму із зарубіжної писав Ковбасенко і "розвантажував"Ковбасенко. Є ще питання? У 2005 році його програма програла конкурс, мала бути програма Волощук. А потім Ковбасенко зібрав повторно експертів, на цей раз приближених до себе, і експерти вибрали його програму. Його програма найгірша з усіх, які були по предмету. Вона виграла нечесно. У міністерстві мали її давно уже відмінити, і запроважити програму Волощук.
Відвідувач
Для учитель зарубіжної літератури: Програма Ковбасенко та підручники Ковбасенко найкращі з усіх, які були з предмету. Почитайте підручники Ковбасенко для 5, 6, 11 класів і порівняйте їх з підручниками Волощук для 5 чи 6 класів за новими стандартами. Тільки непрофесіонал не побачить, наскільки підручники Ковбасенко геніальні!!!
учитель зарубіжної літератури
Програма Кавбасенка найнедолугіша з усіх, які колись існували. Підручники жахливі. Розмите есе про письменника і шматки текстів. Підручник Волошук для 11 найкращий. У підручниках Ковбасенка море помилок. У програмі також.
Небайдужий
Тепер усе ясно. А то ніяк не могли зрозуміти, чому нормальну програму замінили на цю дурню Ковбасенка.
Коментувати
Марія
Програму із зарубіжної літератури взагалі хтось розвантажував? Некрасов - це знакова фігура зарубіжної літератури?! Викинули "Парфумера", але залишили Павича. .. Розвантажили... Без слів...
Тетяна
Де програма з німецької? Діти почали її вчити в 5-му, а в 10-му на словацьку перейдуть, чи як?
Ржу с вас
Вы тупые или как? Написали же, что проект открыт для обсуждения!!! Если вам что то не нравится, то почта электронная - и все претензии и предложения в МОН, если не умеете почтой пользоваться, то Киев ждет. Капец народ вы даете. Только в Интернете языком трепать и других критиковать мастаки. Если ничего делать не будете, то МОН и так оставит все
Не з вас
Для Ржу с вас: Ви впевнені, що це так і буде, як Ви написали?
Марія
Пропозиції на розвантаження потрібно було подати до 7 березня. Подали. У "спрощений програмі" нічого не враховано.
Коментувати
Ще небайдужий
Наші так звані "науковці" тільки роблять видимість бурхливої діяльності. Всі нормально думаючі учителі бачать, що ніякого розвантаження, ніяких кардинальних змін не відбувається в освіті. Стратегію розвитку освіти потрібно спочатку розробити, а потім всілякі розвантаження і т.п. Складається враження, що нашим чиновникам розумні люди у цій державі не потрібні, адже, вибачте, "бидлом" легше керувати, ніж освіченою, інтелігентною людиною.
Учи-теля
Ви "панове"вже Фізику "розвантажили" в 7 класі? Навіщо ще й розвантажені програми для 10-11 класів.
вчитель
А за економіку забули. Мабуть думають ,що більшість учнів її вчать з першого класу.І вивчити цей предмет можна за 28 уроків ,ще і задачі навчитися розв’язувати.
можливо
Для вчитель: экономику в школе изучат НЕ следует. Толку никакого. Да и не должно быть
Небайдужий
Дійсно, для чого Україні економічно грамотне населення? Адже безграмотними легше керувати: повісиш "лапшу" на вуха, всі її і проковтнуть.
можливо
Для Небайдужий: дайте им МАТЕМАТИКУ в нормальном варианте, язык - так же в досаточном количестве и посмотрите, насколько грамотное население подрастёт. А то пихают в головы детей мусор и ждут разума от них. Ну - ждите...
Коментувати
Дарія
Хімію уже так розвантажили, що без репетитора до ЗНО не підготуватися. Більшість тем з органіки викинули, теми відірвані одна від одної. Ми і так пояснюємо в 9 класі карбонові кислотм без албдегідів без фенолів, ароматичних. А в ЗНО це все є. Розвантажуйте ЗНО. Або скоро будете в вузах вчити всіх неуків!
олена
Для Дарія: А як маючи базу з "розвантаженої" хімії продовжувати навчання в профільних вузах???
Голосzнароду
Для олена: А може не треба, щоб діти із низьким рівнем інтелектуального розвитку, які самі не можуть поглиблено вивчити дисципліну, йшли вчитися на лікарів - їм же потім самим пацієнтів лікувати.
Не все так просто
Для Голоснароду. А якщо у школі всього один 10 клас, і його роблять профільним - філологічним (бо універсальним не можна, міськво давить - робіть профільним, бо такі сякі будете, нема профілізації). А у класі є нормальні діти, з яких дійсно вийдуть гарні лікарі. А не хочуть такі діти тинятися по місту та шукати клас з поглибленим вивченням хімії, а хочуть свою рідну школу закінчити. І таких випадків БАГАТО. Єдиний вихід - репетитарство. Хоч хто там "розумний "писав, що профільність знищить репетитарство. Або ось випадок. Дитина збиралася на журфак, в кінці 10 класу потрапила в лікарню, там їй врятували життя, і вона весь 11 клас цілеспрямовано готувалася в медичний, звичайно, ж з репетитором з хімії (бо програма ж філологічного класу). До речі, вступила на бюджет, хімія - 192 бали.
Коментувати
завуч
Чому не змінюють кількість годин у 11 класі? Діти травень не вчаться. Де взяти навіть 52 уроки,якщо 1,5 години на тиждень? А якщо з інших предметів по 3 і т.д? Чому про це ніхто не говорить? Може ,скоротивши кількість годин, ви реально побачите, що можна вивчити за цю кількість годин.
вчитель
Для завуч: 1 година на тиждень -максимум 31-32 уроки,а не 35 2 години на тиждень -64 уроки , а не 70 3 години на тиждень -96 уроки , а не 105 і т.д.
Михайло Чиж
Будь-яка навчально програма з будь-якого предмету розрахована на певну кількість тижневих годин. В навчальному році 35 навчальних тижнів, тому і при 1 годині на тиждень маємо 35 годин (уроків)... Який-же Ви вчитель (судячи з логіна), коли Вам це треба пояснювати?
Наталя
Для Михайло Чиж. п.Михайле! А Ви порахували кількість робочих тижнів в школі? Їх в житті не було 35. А лише 33-32. І ніколи не було 175 робочих днів, як пише Закон України. В міністерстві ніхто рахувати не вміє елементарного, а беруться за реформи, розвантаження програм.....
Коментувати
Михайло Чиж
Інформатика. Рівень стандарту. Зміни, які важко назвати "змінами" чи "розвантаженням": з преамбули: базу знань в учнів ми вже формувати не будемо (а що тоді?); скасовано наявність комп.класу, обов’язкова умова навчання предмету (значить, тепер можна буде вивчати інформатику і без комп’ютерів, клас, а що? розвантажили-ж); викинули курси за вибором - також розвантажили (правда їх і так не було....). Це, власне, і все "розвантаження". А стосовно самого змісту програми - так за великим рахунком, нічого і не змінилось. Тільки питань добавилось: як можна дітей навчити використовувати електронні таблиці, коли з програми пропонується викинути "використання адрес клітинок і діапазонів у формулах", "майстер діаграм", "діапазон вхідних даних для діаграми", "настроювати параметри відображення діаграми"? Саме основне в темі - і викинули!!!! І на останок. А програма автора має? Хотілося-б знати його ПІБ (а ще більше - стаж викладання інформатики в школі....)
Гуна
ПОЗОР! З географії прибрали декілька понять і все. А в пояснювальній записці вказали на виконання практичних робіт на місцевості, які програмою взагалі не передбаченні. Тупо використали інформацію програми для 6-го класу, навіть не вичитавши її.
Ганна
Для Гуна: Цілком поділяю ваше обурення: котру б місцевість я обрала для проведення однієї з робіт? Напевно, Захід США! І, безумовно, Італію з Францією. "Патріотично" прибрали Росію. Ну, нехай! Але вказати чотири практичні (з яких і тренувальні, і контролюючі є, і вибір вчителю "дозволили"), а тоді наказали обов’язково по дві на семестр оцінити. Так вони три можуть на один семестр припадати! Вітаю розробника програми! Даремно вам гроші платять! Кличте мене, безоплатно зроблю
можливо
Для Ганна: не следует бесплатно делать. Пусть делают сами. Ото когда Пётр Первый выдал что-то подобное:"Пусть ГОВОРЯТ, дабы ДУРЬ каждого видна была" - так и здесь Пусть пишут, их фамилии на программах показываются, дабы дурь составителей программ каждому видна была. Деньги получают? Пусть отвечают
Коментувати
Margo
Де програма з англійської мови, чи її вже давно розвантажили?
Голосzнароду
Для Margo: так программа с английского языка и так легкая )))
Коментувати
Підлісна Лілія
З біології ніякого розвантаження я не побачила.
Аліса в дивокраї
Для Підлісна Лілія: Як на мене, то краще предмет екологію зовсім прибрати. Та програма з екологіїї і той підручник (Царики) - це издевательство над вчителями та учнями. А програму з біології тоді можна було б і не змінювати, адже, було б 2 години на тиждень замість, 1,5 годин.
Тетяна
Підтримую на всі 100%!!!! Екологія окремим предметом це повна маячня. Краще дайте 2 години біології.
Біолог
Екологія як окремий предмет дійсно нікому не потрібна. Разом з жахливими програмами і підручником. А от сучасний стан біотехнології, генної і клітинної інженерії, ембріології тощо - це саме те, на що чому зроблені акценти у закордонних програмах. І нам би не завадило
Коментувати
Леонідович
З математики академічний рівень програма значно покращена.(зменшено тригонометрію, паралельність, перпендикулярність прямих і площин, суттєво збільшено повторення, це добре) Добре буде, якщо її затвердять вже на наступний рік.
Михайло Чиж
Для Леонідович: а як буде із програмою ЗНО з математики? Тут "розвантажили", а репетиторів "завантажили"..... А чи не це було метою т.з. розвантаження?
Голосzнароду
Для Михайло Чиж: Я не понимаю, если дитя само таблицу умножения выучить не способно, зачем ему получать высшее образование
Математик
Для Леонідович: А у чому Ви побачили покращення ? 10 клас грузанули похідною? Зменшили години на стереометрію, а рівень завдань лишається той самий? Навчи доводити за 1 урок? Повторення збільшено в 11 класі лише на папері, фактично навчання до початку травня, тобто ЗНО , мінусує ці години повторення. Від перестановки місць тем зміст не змінюється! Фіктивне розвантаження для галочки відбулось.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!