Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Надежда Большакова
Добавили 1 час к английскому языку или просто добавили 1 час другого языка,например немецкого?
Olesya
А як щодо шкіл де вивчається 2 іноземні мови? Чи збільшуються години на вивчення першої?
Lyudmila Kutsenko
Дайте текст наказу!!!!!!!!!!!! Можливо, відкриємо для себе ще щось цікавеньке! Може, хтось скаже, як дати додаткову годину англійської у 8 класах, якщо вже з 8-го у мене профільність? А підтримка профільності варіативкою тоді відміняється?
Ольга
так ведь и так все идет к англомовному миру!...разве нет... ну так лет через 50-150?
Леся Ман
Для Ольга: через років 150 - до китайськомовного.
Коментувати
зауч
шановні , не дуже радійте і не дуже сумуйте.Читайте текст уважно .Там написано , що це стосується класів з навчанням українською мовою, а що робити в класах з вивченням 2 іноземних мов, профільних класах, в класах з поглибленим вивченням окремих предметів ?
Lyudmila Kutsenko
Для зауч: який текст? Це лише коментар до наказу від Освіти юа! Попереду ще багато цікавого!(((
Коментувати
я
А як з гімназіями,там така ж кількість годин залишається?
я считаю
Для я: там теперь не должны брать оплату за дополнительный английский, 3 часа теперь стандарт.
Коментувати
Завуч
Гади!!!! Пашеш, як каторжний завучем, день і ніч за компом - очі вилазять. Вся робота коту під хвіст: попередня тарифікація, розподіл годин, попереднє навантаження узгоджене з кожним учителем, розподіл класів зроблено, класне керівництво розподілене, приміщення на поділ підібрані, робочий навчальний план готовий... Невже не можна було головою думати міністерству в квітні! Прозріли! Будемо робити все заново ночами... Хіба вперше, хіба ми люди...
Геннадий
Для Завуч: навзрыд рыдаю над горькой судьбой завучей.
Lyudmila Kutsenko
це не смішно! Легко говорити, коли в очі тих наказів-постанов МОНу не бачив, а тим більше не використовував їх для складання шкільних документів! Лише приходиш та вимагаєш у завуча більше годин, більше варіативки, кабінет, метод.день та багато іншого... А як це зліпити докупи, якщо МОН "вмикається" тільки перед навчальним роком? Нікого не турбує, коли це все робити...
Завуч
Для Геннадий: А не треба язвити. Коли ви приходите на роботу завуч вже працює, а коли йдете, ще працює. У вас методичний день є (дякуючи йому), у завуча - нема, як і повноцінної відпустки. На ваших плечах не лежить купа аналітичних і управлінських (бажано мудрих) наказів, план роботи школи, атестація, курси учителів, методична робота, мікрорайон, книга контролю, розклад, заміна уроків, безмежна кількість нарад, семінарів і звітів. Зарплата завуча гривень на 300 більше вашої, але ж ви, провівши уроки, вчасно йдете додому і займаєтеся репетиторством... А завуч інколи згадує, що не встиг поснідати о 16 годині. І при цьому всьому якщо в школі все добре - директор толковий, а щось погано - безтолковий завуч!
Коментувати
Lyudmila Namisnyak
У 1-4 класах теж збільшуєтьсь кількість годин іноземної мови?
Вчитель
Для Lyudmila Namisnyak: Ні
Коментувати
MILA K.
А де ж сам текст наказу Міністерства освіти і науки України від 07.08.15 № 855 «Про внесення змін до Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів»? Редактори сайту, потурбуйтеся про завучів шкіл!
UP
Для MILA K.: наказ наразі ще не оприлюднило МОН, тож редактори цієї можливості не мають.
Коментувати
Сергей
Варіативну частину дають з боєм кожного року. Цікаво, в цьому році щось зміниться?
Мова
Для вчитель: Якщо рiдну мову знають з народження,мають вчити батьки,то,може,взагалi ii вiдмiнити у школi,а то ще платити за 2 нещаснi години?З дому - прямо на ЗНО!Класно! А iноземну скiльки би не вчили у школi,то одиницi щось розумiють,решта - до репетитора!!! I так буде,скiльки годин не давали б.А що за украiнську люди не дбають,ТО ЖАЛЬ. Такi "украiнцi"...
Вчитель
Для Мова: Дійсно,коли ж Вам уже вгодиш?!!!!Все вам не так!
ура!наконец-то...
не понимаю я эту истерию с мовами... делаем так: подымаем вакансии со средней зарплатой, смотрим-"...украинский, русский..." это обязательно, а если еще и английский требуют так и оплачивают на 80% выше среднего! все, может через 10 лет что-то и поменяется, но я не уверена... а вы?
Коментувати
Вчитель німецької мови
Шановні колеги!Давайте не панікувати!Будьте уважні під час перегляду навчальних планів!Іноземну нам добавляють з варіативної частини(тобто ніхто не забирає годин у інших вчителів).Години нам будуть оплачуватись як звичайні години(там у кожному навчально плані знизу пишеться "ВСЬОГО",що означає К-ть годин які фінансуються державою.От і порахуйте самостійно чи "влазять" ці години з добавкою)ВЛАЗЯТЬ!І не треба тут кипішувати,дивно,що почали противитись вчителі української мови та літератури,які крім того мають право в основному читати іноземну ще....
завуч школи
Для Вчитель німецької мови: години варіативної складової були відведені на інші предмети (спецкурси, додаткові), які тепер треба відмінити, тобто забрати години, хоч і невеликі, у інших вчителів. При поділі класів на групи кількість годин іноземної вдвічі більша, отже і фінансування потребує більшого. Дивує позиція міністерства: зміни робляться в останні дні, а попереднє навантаження вчителів за законом оголошено ще до відпустки, робочий навчальний план затверджений, я вже розклад уроків маю робити.
Вчитель
Ой,які ви бідні!ПЕРЕРЕРОБИТЕСЬ БЛІН!НІЧОГО СТРАШНОГО В ТОМУ НЕМАЄ,ЩО ВИ У ЛЮДИНИ ЯКОЇ 25 годин заберете ту нещасну годину....А да,вона ж вам взяточку принесла,ви ж пообіцяли їй НОРМАЛЬНО ГОДИН!!Чи не так?А молодим іноземникам,нащо?Переб’ються на 10,а то й на 4 годинах!!!!
Алла
а коли забирали з англ на другу іноземну (рос) і з кожним роком ми втрачали купу годин,то тоді нормально все було,правда?
Коментувати
Вчитель
ПАНІКЬОРИ!!!!СКІЛЬКИ МОЖНА ПАНІКУВАТИ?!!!ДІСТАЛИ ВСІ!
Олбрат
За новими навчальними планами у 7 класі - 2,5 години, у 8 класі - 2 години на вивчення української мови. Чи мали б виникати закиди уителям, що такий низький рівень знань?
Вчитель
Для Олбрат: Рідну мову повинні знати і батьки,рідну мову дітей навчають з народження!
Ніна
Не можна іноземну вивчити за пару уроків на тиждень....Ви рідну мову чуєте щодня і не можете вивчити,що вже тоді говорити про іноземну. Правильно роблять,що додають години.Я б іще додала,в початковій школі мало годин,а там закладається цікавість до мови та елементарні базові знання
Коментувати
Олбрат
Добре, що у Міносвіти дбають про вивчення іноземної мови, шкода, що забувають при цьому про українську ( у 10-11 класах - по 2 години на вивчення української мови)
???
Ось якi у вас насмiшки до ураiнськоi мови? Краще вже мовчали б!
для???
Ось якi у вас насмiшки до укаiнськоi мови? Краще вже мовчали б!
!!!!!!!!!!
Для Плюшка : На Украiнi мае скрiзь звучати лише украiнська мова(i це не обговорюеться) ,а вам,певно,треба ii вивчити,як IНОЗЕМНУ ДЛЯ ВАС. А головне,полюбити.
Плюшка
Для !!!!!!!!!!: Должна, я не спорю и я не против! Я, между прочим, говорю с явным украинским акцентом. Но я заметила удивительную вещь. Мы все пропагандируем украинский язык (в хорошем смысле), потому как это наша культура, идентичность, наш смысл. Так вот, эта удив. вещь заключается в том, что мои коллеги - носители украинского языка, преподаватели укр. языка, и фамилии у них украинские, и мы их защищаем на востоке страны как носителей этой идентичности - они не поддерживают действия нашей армии, они злятся, что не могут попасть в Крым, они ходят в вышиванках, но никогда не поддерживали майдан. Но учителя по другим предметам, русскоговорящие как раз настроены против РФ и любят Украину. Оглянитесь по сторонам, в своем коллективе, и вы увидите много интересного.
Калерия
Для ПлюшкаА : Святая правда! Я - единственная русская в нашей украинской школе. Я - одна из двух преподавателей, которые горячо поддерживали майдан и подъем патриотизма в нашей стране. Щирые украинцы нашей школы были против того, чтобы выпускники на последний звонок вышли в национальных костюмах с сине-желтыми лентами. А по поводу моих взглядов директор сказал: "Патриотка нашлась!Пусть сначала язык государственный выучит как следует... Я люблю свою Родину Украину и говорю на русском языке!
Lucy
Для Калерия: Для Плюшка: Вчитель повинен ВЧИТИ дітей і бути поза політикою. Тоді діти і ЗНО погано здають, коли вчитель замість того, щоб вправи та задачі дітям пояснювати, про політику говорить. Для цього є виховні години, позакласні заходи і особистий приклад. У нас у школі заняття з Державного Гімну уже 18 років починаються. В кожному класі по радіо звучить Гімн за 2 хвилини до 1 уроку, як тільки він закінчується, вчитель починає урок. І ніхто з цього сенсацію не робить. Молодші школярі навіть, від душі, підспівують, руку на серці тримають. Школа - на північному сході України.
Коментувати
для ???
Действительно, очень странно... Чем они там думают?
???
Скажiть,будь ласка, чи у Росii говорять так украiнською,як в Украiнi - росiйською? Чому наша мова свiдомо принижуеться, немае мови - немае народу,до цього ми йдемо???