Використання електронних підручників у навчанні математики
PR

Враховуючи, як важко державі забезпечити школярів підручниками для 5 та 6 класів, можливо слід застосовувати електронні підручники

Використання електронних підручників у навчанні математики

Ось вже закінчується перший семестр в школі, учні готуються до зимових канікул. Але перш ніж почнеться новорічна пора свят, всім школярам належить неспокійна пора закінчення першої половини навчального року. Однак, у багатьох школах учні 6 класів все ще продовжують вчитися за підручниками старого зразка або в кращому випадку, задовольнятися електронними версіями підручників, які доводиться знаходити в інтернеті на різних сайтах. Так, наприклад, математику в 6 класі в більшості шкіл досі вивчають за підручником, автором якого є Бевз, в той час, як анонсовані підручники для 6 класу авторів Тарасенкова, Мерзляка і Істера все ще друкуються на друкарнях і ніяк не надійдуть в усі школи України.

Що ж стосується якості підручників за новою програмою, то багато вчителів, можливо, погодяться з тим, що вивчення, наприклад математики в 5 класах, було досить зручним завдяки новим посібниками та оцінки учнів стали більш об'єктивними, особливо в сегменті виконання домашньої роботи тому, що видавництва ще не встигли опублікувати і розповсюдити величезні маси гдз для 5 класів. Школярам доводилося більше думати своєю головою, не заглядаючи в розв’язники, а їх батькам більше приділяти часу для допомоги своїм чадам і контролю за виконанням домашньої роботи.

Взагалі в нашій країні постійно відбуваються накладки з друком шкільних підручників. Ось, наприклад, учнів 3 класів забезпечили вчасно, та й електронні версії були доступні на багатьох видавництвах вже на початку 2014 року. У теж час, незважаючи на спроби держави створити ресурс, на якому будуть зібрані всі навчальним матеріали за новою програмою, даний ресурс ще не завершений і має багато посилань на інші сторонні сайти, в яких немає можливості безкоштовно скористатися шкільної літературою. Тому в умовах конкуренції існує досить велика кількість освітніх сайтів, на яких підручники розміщені для безкоштовного перегляду згідно Конституції України, в якій йдеться про право вільного доступу до шкільної літератури.

Гадаємо в недалекому майбутньому школяреві не буде потрібно нести до школи велику кількість підручників, а обмежитися планшетом з електронними версіями шкільних посібників. Вже зараз очевидно, що це буде зручніше і дешевше. І не потрібно учню нести важкий портфель до школи. Ну а зараз звичайно ж всі школи, особливо в глибинці, очікують повної комплектації підручниками для 6 класу.

Освіта.ua
16.12.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!