Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель іноземної мови
Шановні читачі! Звертаюся і до батьків, і до учнів, і до вчителів. Писатиму з власного досвіду. моя історія почалася з того, що прийшовши до 5 класу (2000 рік)(коли я ще сама була ученицею), нам "не спитавши" (як це часто буває) поставили для вивчення німецьку мову. Я настільки була захоплена англійською (згадайте фільми з поганим перекладом чи з титрами), що схоплювала окремі фрази з телебачення та книжок, таким чином, мала вже деякий запас знань. Але вивчення німецької мови не приносила ніякого задоволення...в 9 класі я перейшла в іншу школу, де вже за рік інтенсивного навчання здала успішно екзамен з англійської мови. мене це настільки захопило, що я і не збиралася повертатися до німецької, забувши про неї як про страшний сон....вступивши в університет на філфак, виявилося, що німецька буде другою іноземною в моєму дипломі...прийшлося згадувати..ДАЙТЕ СВОЇЙ ДИТИНІ ПРАВО ОБИРАТИ СВОЄ МАЙБУТНЄ! НІХТО НЕ ЗНАЄ, ЩО ЙОГО ЧЕКАЄ!зараз я бачу, як дітки вчать те, що їм подобається....
Марина
Для Вчитель іноземної мови: +1 Згодна з вашою думкою!
Коментувати
мама4классника
Я не учитель и тонкостями типа количество часов-зарплат тд. не владею, я сразу скажу-что Я ЗА 2 иностранных языка, плюс русский!..., но, посчитала розклад 5го кл. туда-сюда, ну пусть 2 иностр.по 3 часа в неделю(ну...чтоб не зря учить,а хорошо), + 1-русский у меня получилось по 7-8 уроков, можно еще и в субботу2-3 урока(у нас так в соседней гимназии!)потому-как ни Основздор.,ни Природу ни Образотв. с Музыкой не выбросишь!, но тут другое- хочу заметить еще одно важное обстоятельство=из 4-5 классов потока(А-Б-В-Г-Д)в средней школе на ПЕРВОЙ смене только лицейный-А, (и так практически по всем школам Киевской обл.напр.,) те. мы-4кл.приходим в 17-00 домой-5 уроков(уже ни о каких дополнит.кружках речи не идет..)пытаемся до ночи сделать 1-2 урока на завтра,+ утром 1-2 урока, в выходные на перед,(на след.неделю)-Проекты или др., ТЯЖКО-не то слово! и это 4кл. при мамыном контроле! сам ребенок такое не потянет, просто устает и делает как-попало!что же в 5кл ждать при 2х языках? КАЧЕСТВО-то будет?
Марина
Для мама4классника: Согласна, что чем старше, тем тяжелее учится. Но, как уже было сказано ниже, учится - это наша работа. Конечно, выполняя КАЧЕСТВЕННО такое кол-ство ДЗ, времени на игры оставаться не будет. И в принципе, в 5 младшей, да и в средней школе рановато еще так сильно нагружать ребенка. Только вот я никак не могу понять, как ( и почему?) ученик 4 класса приходит домой к 17.00??? Я, учась в 9 классе, прихожу домой к 16.00, если у меня 8 уроков. Возможно, я Вас немного не поняла...?
мама4классника
а у вас первый урок на который час? у нас 10-50, 11-40, =5 уроков по 40 мин, перемены, обед, мой с 11-40 приходит в 17-00 примерно, час отдых и уроки... посмотрите расписание второй смены, и полуторной! 5,6,7 класс ходит и на 13-00! и домой в 18-00!...да, до школы нам 30 минут ходу. 9класс-это уже первая смена! ...ужас в 16-00 домой с 8-00 утра, бедные дети!
ngh
Вивчення другої іноземної мови --- це вимога часу, спричинена світовою глобалізацією економіки. Її знання значно поліпшить можливості спілкування в ділових колах. Не думаю також, що вона заважатиме розвиткові науки. Нашим медикам, фізикам, хімікам вона зовсім не заважала б спілкуватися на міжнародних симпозіумах та ознайомлюватися з науковими працями своїх закордонних колег. Актуальність вивчення другої іноземної мови може зникнути хіба що за умови, коли всі країни світу домовляться вивчати лише одну певну іноземну мову світового значення. Друга іноземна мова вивчається майже в усіх європейських країнах, і створення більшої різниці між нашою освітньою системою та системами освіти європейських країн не сприятиме нашій євроінтеграції. Зменшення годин на вивчення інформатики ---- це за умов важливості володіння навичками роботи з компютером на будь-якій роботі повна дикість. Здається, наші чиновники з міністерства освіти починають потроху дичавіти і своєю діяльністю перетворюють наш уряд...
Коментувати
Батько одного із учнів
Шановні вчителі!!!Ви взагалі вчителі чи хто?От дитина назвала не так,чи проти Вас пішла,то Ви доводите її до сліз!!!!!!БЕЗСОРОМНИКИ ВИ!!!ДОВЕСТИ ДИТИНУ У 5-МУ КЛАСІ ДО СЛІЗ!...ЦЕ ВЖЕ ПЕРЕБІР!І ВИ НАЗИВАЄТЕСЯ ВЧИТЕЛЯМИ,ТА ВИ ГІРШІ ПЕРШОКЛАСНИКІВ!!!!ПОКАЗУВАТИ,ЯК ВИ ОДИН ОДНОГО НЕНАВИДИТЕ!!!І ДІЙСНО МИ ЗА ДВІ ІНОЗЕМНІ,КОЛИ ТАКІ ПРАВИЛЬНІ ВЧИТЕЛІ УКРАХНСЬКОЇ РІДНОЇ МОВИ НАПАДАЮТЬ НА ІНШИХ ПРЯМО ТУТ,ЗРАЗУ ВИДНО,ЯК ВЧИТЕЛЬ СТАВИТЬСЯ ДО УЧНІВ!ТАКІ РЕЧІ(ЯКЩО ДІЙСНО ТАМ Є ПОМИЛКИ) ВКАЗУЮТЬ ОСОБИСТО ЛЮДИНІ,А НЕ НА ФОРУМАХ!!!
Andrej Krawez
ДОРОГИЕ!МОЖЕТЕ РАДОВАТЬСЯ,Я ВООБЩЕ НЕ БУДУ ЗДЕСЬ НИЧЕГО ПИСАТЬ,ВСЕ ИМЕЮТ ПРАВА,ЛИШЬ Я НЕ ИМЕЮ ПРАВА!ПОТОМУ ЧТО ОТСТАИВАЮ БОЛЬШИНСТВО!ВОТ У НАС ДЕМОКРАТИЯ!.........Да-а-а..........НЕТ СЛОВ.....
Студент
Вчив у школі лише англійську,вступив до універстиет-теж англійська,трапилась можливість поїхати на роботу у Німмечину,потрібно німеька на вільному рівні,часу 6 місяців,найняв репетитора,кучу грошей вивалив,рівень шкільний,тепер мучусь,прохожу курси в Німеччині,і мені дається вже це важко,зустрів сусідку,яка вивчає в 5-му класі німецьку,то вона щаслива,розказуючи як вона вчить німецьку мову,у нї очі аж блистять від радості)Я дуже шкодую,що у нас не було обовязкового вивчення двох іноземних у школі БЕЗКОШТОВНО.Інша справа,що які дві іноземні мови вивчати,потрібно вибирати дітям
Елена-  мама ученика
"Також вивчається питання про доцільність збільшення до 3-х годин на тиждень на вивчення алгебри у 8-9 класах за рахунок другої години інформатики у цих же класах.." А не слишком многовато 3 часа на алгебру?. Мы живя в эру информационных технологий на информатику хотите выделить всего 1 час в неделю. А у родителей вы спросили их мнение? Это один из немногих предметов, который дети изучают с удовольствием. Скажите очень ли вам в жизни пригодились те, совершенно ненужные, знания по алгебре. А вот информатика сейчас в жизни пригодится многим.Зачем увеличивать часы на совсем бесполезные предметы? У нас что все дети идут в ВУЗы где сдается математика? И против второго иностранного многие родители против - добавьте лучше часы истории, которых в программе меньше всего(ПОЗОР НАШЕЙ ВЛАСТИ) - как можно так мало выделять часов на изучение историю своей страны и своего народа. Вот поэтому и нет патриотизма у наших детей и гордости за свою страну . Потому что мы изучаем чужое забывая о своем .
Тато учня
Для Елена- мама ученика: C Алгеброй согласен,вот Вы говорите что информатику нужно добавить,им мало компютера дома???Вы хотите,чтоб ещё и в школе они ничего не делали???Многие родители против???Понятно,какие родители...Большинство родителей и самих учеников за изучение двух иностранных языков,и я в том числе!
мама ученицы
то, что предлагают сделать с алгеброй и информатикой - правильно. Математики кода-то было 5 часов, и мы знали на нормальном уровне и дроби, и проценты, и даже таблицу умножения вместе с правилами умножения и деления в столбик. А теперь спросите большинство выпускников - устно не посчитают элементарные вещи. Преподаватели вузов в шоке от "знаний" большинства студентов. Математика развивает логику, нельзя пренебрегать.
мама
а я бы предложила еще и на математике делить на 2группы класс-вот бы были результаты!
Коментувати
Людина
Шановні,чого ж ви так вчитись і вчити не хочете!?) це ж так прекрасно,коли людина знає мови, адже "Скільки мов ти знаєш,стільки разів ти людина"(Гете Й.В.)! Чому б учням не вчити в школі дві іноземні безкоштовно на шкільному рівні??? Чому б Міністерству освіти не провести відкрите чесне голосування?
Учениця 5-го класу
Для Людина: Для Людина: А кому ми потрібні?((Нас не питали,якась мамочка двієшника написала проти іноземних,а ми маємо страждати
Andrej Krawez
На жаль на сайті міністерства можна зробити опитування,але анонімне,і можна голосувати по 100 раз,не здогадуєтесь який результат буде?))
Коментувати
Директор
В Украине почти 20 тысяч школ и будет очень правильно, если МОН Украины даст возможность каждой школе, родителям и детям распределять вариативные часы учебного плана с учетом их пожеланий и возможностей ( в том числе кадровых, наличия учебников, специализации и профилизации школы, технического оснащения и т.д.). Редкий случай, когда безоговорочно могу сказать: ОЧЕНЬ ПРАВИЛЬНОЕ РЕШЕНИЕ!
Анна
Для Директор: Все це було б так, але варіативні години щороку скорочують, а в наступному практично повністю ліквідовують у зв’язку з економією коштів. Варіативна частина у багатьох школах повністю скасовується, принаймні у дотаційних регіонах - це беззаперечний факт.
Тато учня
Тоді вчителі точно поб’ються)))
Коментувати
Анна
в классе где я веду второй Ин. язык (немецкий) 34 ученика. Почти все могут уже элементарно выражать свои мысли на немецком на элементарном уровне. Дети с удовольствием ходят на уроки. И ждут с нетерпением. Если бы у них в начале года спросили "Вы хотите изучать второй язык?" конечно бы они ответили "Нет!" (какой нормальный здоровый ребенок хочет учить что-то?). Но сейчас они очень рады, что изучают немецкий. И когда в силу обстоятельств выпадают уроки, они прибегают и просят провести уроки в другие дни. О чем это говорит? Правильно. О желании учить второй язык. О самостоятельном решении изучать второй язык. Ведь изучение второго языка дает детям возможность не только пополнять словарный запас, но и узнавать о новых странах, о жизни их людей, о новых традициях... Это огромная возможность расширять кругозор. Давайте не будем лишать учеников такой возможности!
вчитель
Для Анна: Люди, ви читати вмієте? Є різні навчальні плани. Якщо у васв школі з вивченням двох іноземних мов все класно, є результати і бажання учнів та батьків, то в чому ж проблема? Обирайте відповідний навчальний план. В проекті, що пропонується, є можливість вибору.
Анна Котолуп
Если будем спрашивать у детей, которые только идут в 5-й класс, то они все будут отказываться заранее, еще не попробовав
Вчитель сільської школи
У СЕЛІ ДИРЕКТОРА ПІДЧИНЯЮТЬСЯ ЛИШЕ НАКАЗАМ!ВОНИ ВСЬОГО БОЯТЬСЯ,У СЕЛІ НЕ ЗРОБИШ ТАК ЯК У МІСТІ,ЦЕ У ВАС ПО №) УЧНІВ,А У НАС ПО 5 НАВІТЬ НЕМАЄ?І ВИ ХОЧЕТЕ ЇМ ЗАКРИТИ ВІКНО У СВІТ?Дійсно в 5-му ще рано питати,давайте ще з 1-го класу будемо питати "А це ти вчити будеш?А може тобі математика не потрібно,а ти художником не будеш,давай не будемо малювати і т.д.
Коментувати
Геннадий
Я учитель математики и физики. Прочитал комментарии до 14-45 20,04,2014. Вывод такой: кто с пеной у рта пропагандирует второй иностранный язык - сами учителя иностранного (почемуто не русского) либо заробітчанє. Почему никто из них не думает как дети будут жить в Украине (именно в той стране, где родились). Как они будут работать и где? Торговать шмотьем на базарах со знанием двух иностранных конечно хорошо, но чтобы страна существовала самостоятельно нужно создавать технологии в своей стране. Как тут поможет хоть какой-то иностранный (кроме руссого)? Если здесь пишут учителя, может из них кто-то назовет сколько у них учеников знающих хорошо математику и одновременно иностранный. (Андрей Кравец может не напрягаться.) В своей практике я таких еще не встречал.
Елена
Для Геннадий: полностью согласна. Я тоже учитель математики и физики. И меня тоже волнует вопрос, кому в будущем предстоит жить и работать в нашем государстве - выпускникам с гуманитарным образованием, причем действительно два иностранных языка будут знать на нормальном уровне единицы, остальные - ..., а математику - на уровне "біг пес через овес", или детям, которым дана хорошая физико-математическая основа и возможность развивать технологии, производство, получив соответствующее образование. А у нас на данный момент, для тех выпускников, кто учил физику на уровне "стандарта", шансы сдать ВНО по физике без репетитора нулевые, как и их знания. Поэтому увеличение часов на изучение точных наук - это правильный шаг. Хотелось бы, чтоб на очереди стоял вопрос коррекции учебных программ, освобождения их от ненужного "хлама", которым детям забиваем головы и выпуска нормальных, сбалансированных учебников, написанных людьми с опытом работы в ЗОШ, а не только в гимназиях и лицеях.
Andrej Krawez
СПЕЦИАЛЬНО ДЛЯ ГЕННАДИЯ И ЕЛЕНЫ НАПРЯГУСЬ!ВОТ ВЫ УЧИТЕЛЯ МАТЕМАТИКИ,ПОЧЕМУ Ж ВЫ МОЛЧИТЕ,ЧТО ДЛЯ ВАС ДОБАВЛЯЮТ ЧАСЫ АЛГЕБРЫ,КОНЕШНО ВЫ БУДЕТЕ ЗА!ЭТО РАЗ!ВО-ВТОРЫХ:ОЧЕНЬ КРАСИВО ВЫ ОБРАЩАЕТЕСЬ,ЦИТИРУЮ "Андрей Кравец может не напрягаться." "И С ПЕНОЙ У РТА",СРАЗУ ВИДНО ВОСПИТАНИЕ,И КАК ВЫ УЧИТЕ ДЕТЕЙ!УЧИТЕЛЬ ДОЛЖЕН НЕ ТОЛЬКО ПРЕДПОДАВАТЬ И ЗНАТЬ СВОЙ ПРЕДМЕТ,А ЕЩЁ Й ВОСПИТЫВАТЬ ДОСТОЙНОГО ГРАЖДАНИНА УКРАИНЫ И МИРА.И НЕ НУЖНО ПЕРЕХОДИТЬ НА ЛИЧНОСТИ,ВЫ ПЕРЕШЛИ ГРАНИЦУ!И ТРИ:ПРОВОЦИРУЙТЕ ГДЕ-ТО В ИНОМ МЕСТЕ!ПРОВОДИТСЯ ОПРОС,И СОГЛАСНО ОПРОС СРЕДИ УЧЕНИКОВ И УЧИТЕЛЕЙ БОЛЕЕ 60% ЗА ДВА ИННОСТРАННЫХ ЯЗЫКА,ПРИБЛИЗИТЕЛЬНО 25% ПРОТИВ РУССКОГО КАК ИНОСТРАННОГО ,И ВСЕГО ЛИШЬ 15% ЗА ОТМЕНУ!!!ТАК ЧТО НЕЗНАЕТЕ,ПОМОЛЧИТЕ! И ВАМ НА ЗАМЕТКУ,У МЕНЯ ОДИН ИНОСТРАННЫЙ,НО Я ЗА ДВА ЯЗЫКА,Я ВТОРОЙ НЕ СМОГУ ПРЕДПОДАВАТЬ,НЕ ПЕРЕЖИВАЙТЕ,НЕТ СПЕЦИАЛЬНОСТИ ВТОРОГО ЯЗЫКА У МЕНЯ!ДА,Я АКТИВНО ВЫСТУПАЮ,НО ТАКОГО МНЕНИЯ НЕ ОДИН Я!ИЛИ ВЫ НЕ ЧИТАЛИ КОМЕНТАРИИ???Я ЧТО НЕ ИМЕЮ ПРАВА ВЫРАЖАТЬСЯ???
Andrej Krawez
ГЕННАДИЙ И ЕЛЕНА,ТЕПЕРЬ ПОНЯТНО,КТО ПОДНЯЛ ВОПРОС О ДОБАВЛЕНИЕ МАТЕМАТИКИ В МИНИСТЕРСТВЕ!
Коментувати
Ирина Ткаченко
Посмотрела я "Типовий навчальний план загальноосвітніх навчальних закладів" и "Типовий навчальний план спеціалізованих шкіл". Пришла к выводу, что если бы Типовий план для спеціалізованих шкіл приняли бы за основу к общеобразовательным школам, то все было бы хорошо. Там и на первый язык 5 часов в неделю и второй 2 часа в неделю. Нагрузка на детей по часам в неделю одинаковая что в спец.школе что в обычной.
Учень
Я не розумію,скільки нас можна мучити?Хто,нас учнів питав,які навчаються,хочуть навчатися,хочуть розширювати свій кругозір,розмовляти українською,російською,німецькою,англійською,(особисто я ще хочу розмовляти французькою,іспанською,італійською)Звичайно,я не зможу все опанувати у школі,і скільки мов,вивчаючи лише ОДНУ,теж не зможу,а от коли в школі буде дві мови,тоді вже легше вивчати й інші.МИ,УЧНІ,СІЛЬСЬКОЇ ШКОЛИ,ПРЕКРАСНО РОЗУМІЄМО,ЩО НАС СІЛЬСЬКИХ ХОЧУТЬ ЗРОБИТИ НЕУЧАМИ!ДВІ ІНОЗЕМНІ ПОТРІБНО ОБОВ’ЯЗКОВО ВИВЧАТИСЯ БЕЗ РОЗМОВ!(Інша справа,які саме мови вивчати іноземні(то вже щоб ми учні вибирали)
Геннадий
Для Учень: какие оценки у вас учнів по математике? Или будущее учнів - мытье посуды в европе-америке?
Учень
Для Геннадия:У меня хорошие оценки,и не только по математики,для Вас лично скажу,11.Так же и с немецкого(кстати немецкий у меня первый),и английского.Русский мы тоже учим,там у меня вообще 12.У меня хорошие учителя,они учат нас не только свой предмет,но и быть лояльными ко всем,и к русским,и к неграм,и к американцем,и немцам,и к нашим землякам,ко всем,несмотря на их предпочтения,а почитав Ваше учительськое,извините,ХАМСТВО к некоторым из участников форума,я не могу представить,как такие учителя предподают в школе...Я в шоке,такого от учителей мы никогда не слышали,Вы либо только что начали работать,либо действительно провокатор...НАДЕЮСЬ,ЧТО Я НЕ ВЫРАСТУ ТАКИМ ЭГОИСТОМ И ХАМОМ,КАК ВЫ!ВСЕГО ДОБРОГО!
Анна
Я БАЧУ ЯК ВАС ВЧАТЬ БУТИ ЛОЯЛЬНИМИ. Буль ласка, змініть слово "неграм" на більш лояльніше) До речі, якщо запитати будь яку нормальну та здорову дитину, ніхто не відповість "Я хочу вчитися!".
Коментувати
Andrej Krawez
ХРИСТОС ВОСКРЕС!
Леонідович
Для Andrej Krawez: Воістину воскрес!
Леонідович
Для Andrej Krawez: І правильно зробив!
Коментувати
Віктор
Звичайно ніхто не заперечує, що знання двох іноземних мов краще. Але очевидно також, що для цього сьогодні нема умов, перш за все кадрових. Краще зосередити зусилля на якісному викладанні однієї іноземної мови, якою повинна стати англійська. Сьогодні величезна кількість школярів позбавлена можливості вивчати англійську мову у школі. Зробити англійську мову обов’язковим предметом у школі на сьогодні є вкрай необхідним.
Вчитель
А не забагато Ви собі придумали,а куди інших вчителів(німецької,французької,іспанської дінете,молодих вчителів куди?Є у нас всі умови,і кадрові теж,бідьшість універститетів готує спеціалістів двох іноземних мов,а може давайте англійську заберемо,а будемо вивчати німеьку і французьку?
Петро
Для Вчитель: Навіщо Вам таке "асорті"? Якщо б "у нас всі умови, і кадрові теж" дійсно були, то у чотирьох лінійках учительського повідомлення не було би стільки помилок.
Вчитель
Я не вчитель української мови,і навіть не іноземної.То ваша робота навчати правильно учнів писати(якщо Ви дійсно вчителі),але вчителі вкажуть на помилку тихенько,а не на форумах.Ви хоч знаєте,що таке комп’ютер?І що він має кнопочки,на які можна випадково натиснути?
Коментувати
Таня
Я вчителька другої іноземної - німецької. Мої учні закохуються в німецьку мову, коли починають її вивчати і згодом обирають для подальшого вивчення саме німецьку, а не англійську, яку вивчають з 1-го класу. Ту прошу не позбавляти наших діток перспективного майбутнього, а головне - права вільного вибору та права розширювати свій кругозір!
Сергій. Директор НВК
Стосовно вивчення другої іноземної мови можна сказати, що це саме той випадок, коли має вибирати навчальний заклад з батьками: можна впровадити план вивчення двох іноземних мов або ж іти за баовим і вивчати другу іноземну як факультатив для бажаючих!
Andrej Krawez
Для Сергій. Директор НВК: Також можна у міських школах робити,де по 30 людей,а не в сільських,зрозуміло що Ви директор і Ви будете завжди на стороні МОН.
Олекса
Шановний учителю 2 ї іноземної Кравець. Розуміючи вашу пряму зацікавленість усе ж мушу заперечити-нехай дитина до пуття вивчить одну іноземну а не 2 як небудь з словником а розмовляти не вмію...Тепер у батьків є вибір або 2 або одна, це краще ніж без вибору дві
Andrej Krawez
Шановний Олекса,не переходьте НА ОСОБИСТІСТЬ,ЯКРАЗ В МЕНЕ І ПЕРША ІНОЗЕМНА,ДО ВАШОГО ВІДОМА,ПО ДРУГЕ ВИ МЕНЕ НЕ ЗНАЄТЕ І ЗВЕРТАЄТЕСЯ ПО ПРІЗВИЩУ,І В ПЕРШУ ЧЕРГУ Я ДУМАЮ,ЩОБ ТАКІ ЯК ВИ,МАЛИ ПЕРСПЕКТИВИ,А ТЕ ЩО ВИ ЗІ СЛОВНИКОМ НЕ ВМІЄТЕ РОЗМОВЛЯТИ,ТО ВЖЕ ВАШІ УПУЩЕННЯ!(ПЕРША МОВА ВИВЧАЄТЬСЯ НЕ ЛИШЕ АНГЛІЙСЬКА,А Й НІМЕЦЬКА,ФРАНЦУЗЬКА,ІСПАНСЬКА),І ДО РЕЧІ,БАГАТО ШКІЛ ВИВЧАЮТЬ АНГЛІЙСЬКУ ЯК І ДРУГУ МОВУ!
Коментувати
Andrej Krawez
Погано,що тут якщо вже натиснув наприклад +,то -вже не можна натискати,так само і навпаки(
Оля
Шановні батьки,які виступають проти вивчення іноземної.Не звужуйте весь світ для своєї дитини до розмірів вашого міста чи села.Задумайтесь над тим,що дітям захочеться побачити -почути щось більше,чим чули і бачили ви у своєму житті. За кордоном не всюди їм запропонують російською мовою,не говорячи вже про українську.Сучасна людина має бути розвиненою.
колега
Дуже добре, колив школі іноземну мову чита. спеціаліст, фахівець. Але коли на ці години "посадили" ( у початковій школі) перекладача з трьох іноземних мов у сфері техніки, який не володіє методикою роботи з молодшими школярами, то краще поглибити вивчення рідної мови і читання, з яких і так години врізали
Andrej Krawez
А яке має право читати перекрадача з технічних дисциплін,50% спеціалістів сидять вдома або торгують на базарі,бо їм не було місця
Петро
Для Andrej Krawez: Шановний Андрію! Кожен такий випадок потрібно розглядати індивідуально. Цілком можливо, що перекладач з трьох іноземних мов у сфері техніки, який не володіє методикою роботи з молодшими школярами, зможе дати для цих же молодших школярів значно більше, ніж спеціаліст із тих "50% спеціалістів", які "сидять вдома або торгують на базарі, бо їм не було місця". Особливо у тому випадку, якщо на цьому базарі вони були "перекрадачами".
Коментувати
Галина
На мою думку, предмет з галузей фізична культура та основи здоров*я, технології, мистецтво повинені бути винесений до варіативної частини. Діти та їх батьки з переліку мають визначити, які з предметів даних галузей вони потребують. І лише на основі цього формувати робочі навчальні плани.
Сергей
Для Галина: Ну мы же не в Советском Союзе живем,чтобы давать то универсальное образование. Поток знаний растет - приходится прибегать к специализации и выбору приоритетов. Кстати по последним исследованиям дети активно занимающиеся спортом имеют лучшие когнитивные показатели в старости. Нет , не так: и еще дети с Ф-70 улучшают когнитивные способности в результате физнагрузок.
Коментувати
Іван
Це жахливо,що знову міняємо шапку,бо влада інша.Що поганого у виченні двох мов?Весь світ це робить,а ми й тут хочемо бути унікальними дурниками.А підручники,а програми,а вчителі?Жах,що робиться)))