Osvita.ua Запитання Вища освіта Вступна кампанія Чи маю я право вступати в магыстратуру за однією спеціальністю, хоча маю диплом спеціаліста за іншою?
Запитання та відповіді на нього

Чи маю я право вступати в магыстратуру за однією спеціальністю, хоча маю диплом спеціаліста за іншою?

Alexander Shlinchack
Добрий день. Підскажіть, чи маю я право податися на магістра за однією спеціальністю хоча маю диплом спеціаліста за іншою? Враховуючи новий закон про вищу освіту.

DOCENT
А чому це суперечить? Єдине, що таке навчання НЕ може відбуватися за державні кошти.

Стаття 44. Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів

10. Прийом на основі ступеня бакалавра на навчання для здобуття ступеня магістра здійснюється за результатами вступних випробувань. Особа може вступити до вищого навчального закладу для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра, здобутого за іншою спеціальністю, за умови успішного проходження додаткових вступних випробувань з урахуванням середнього бала документа про вищу освіту бакалавра.

Alexander Shlinchack
Тоді який сенс отримувати диплом про перепідготовку, що видається в інститутах післядипломної освіти при університетах?

DOCENT
Згідно з попередньою редакцією закону Ви сенс бачили?
Всі ці перепідготовки, дипломи і таке інше, це лише спосіб задовольнити тих кому вони потрібні: працівнику, чи працедавцю.

Alexander Shlinchack
Бачив, бо:
а) міг отримати диплом спеціаліста, хоча із відміткою "про перепідготовку". Зараз, говорять, що буде лие свідоцтво про перепідготовку;
б) не міг отримати магістра або міг але для цього потрібно було вчитися з нуля.

В цьому році подав документи до ВУЗу на отримання другої вищої освіти, а із змінами в законодавстві ознайомився лише кілька днів назад.

DOCENT
Вища освіта, або є, або її немає. Термін "друга вища освіта" - не зовсім коректний. Це вища освіта, але за іншою спеціальністю.

5) вища освіта - сукупність систематизованих знань, умінь і практичних навичок, способів мислення, професійних, світоглядних і громадянських якостей, морально-етичних цінностей, інших компетентностей, здобутих у вищому навчальному закладі (науковій установі) у відповідній галузі знань за певною кваліфікацією на рівнях вищої освіти, що за складністю є вищими, ніж рівень повної загальної середньої освіти;

Перший прийом на навчання згідно вимог нового закону буде лише в наступному році. Якщо Вам дійсно потрібно мати якийсь документ про вищу освіту за іншою спеціальністю, то за описаної Вами процедури Ви його отримаєте на рік раніше ніж через магістратуру.

Крім того, для вступу до магістратури за іншою ніж на бакалавріаті спеціальністю, доведеться складати ДОДАТКОВІ вступні випробування.

Alexander Shlinchack
Дякую за повну і зрозумілу відповідь. Але в мене проблема трохи глибшого характеру. В мене є можливість працювати за кордодоном по спеціальності, що я хочу отримати, а для цього мені потрібен ДИПЛОМ спеціаліста який би визнався в ЄС та/чи США. Якийсь документ про освіту мене явно не задовільнить. Залишається варіант провчитися рік на другу вищу і спробувати поступити на магістра або заочне відділеня з перезарахуванням предметів. Чи можливий такий варіант для мене?

DOCENT
Ви в будь-якому випадку вже зараховані на навчання. В межах попередньої редакції закону у Вас вибір був не великий. Лише свідоцтво.
Провчіться цей рік, а там може і зрозуміліше буде з можливостями перезалікування предметів у таке інше

MKL
Тоді скажіть будь ласка, де можна подивитися ці ДОДАТКОВІ вступні випробування і що вони собою представляють?

DOCENT
В правилах прийому ВНЗ.
Правила будуть лише після того, як МОН своїм наказом затвердить Умови прийому, зареєструє в мін'юсті і оприлюднить. Згідно закону це (Умови прийому) має відбутися не пізніше 15 жовтня. Але в цьому році буде мабуть трохи пізніше.
Коли ВНЗ затвердять свої правила, казати зарано.

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!