Osvita.ua Запитання Вища освіта Вступна кампанія Як перепоступити у інший внз?
Запитання та відповіді на нього

Як перепоступити у інший внз?

Вова Зарубко
Сестра закінчила перший курс. Має бажання перепоступити у інший внз. Їй потрібно відрахуватись, щоб подати заявку? Онлайн не реєструє. Пише: "Персона вже навчається на денній формі вказаного ОКР"

Valya
Відповідь очевидна та криється уже в самому Вашому запитанні. Так, потрібно відраховуватися.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Абсолютно не згоден. У правилах прийому та в законі "Про вищу освіту" немає жодного застереження щодо того, що не мають права брати участь у конкурсі особи, що на момент подачі документів є студентами. А тому варто це з"ясувати на гарячій лінії сайту та в МОН.

Valya
Та я ж не сперечаются з вами, бо знаю з прикладу своїх знайомих, які будучи ще студентами бюджетної форми навчання подавали електронно, проходили по конкурсу, відраховувалися з попередніх вишів та ставали студентами вже нових. Проте,в цьому році система таких студентів не пропускає, тому, мабуть, треба відраховуватися.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Тому, мабуть, варто це з"ясувати на гарячій лінії сайту та в МОН, а вже потім відраховуватись. А що робити, коли людина відрахується... і не поступить повторно? Ні, все ж таки варто дотримуватись правил прийому, а так не зазначенні такі обмеження, а тому і електронна система не повинна їх вводити.

DOCENT
Вимоги до осіб, що мають можливість скористатись
системою «Подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у
конкурсному відборі до вищих навчальних закладів України»

наявність атестату про повну загальну середню освіту;

ПРАГНЕННЯ ВПЕРШЕ ЗДОБУТИ ВИЩУ ОСВІТУ;

наявність сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, виданих у 2008 – 2014 роках, з конкурсних предметів, визначених Умовами прийому до ВНЗ у 2014 році та правилами прийому до обраного ВНЗ;

прізвище, ім’я, по-батькові, зазначені в атестаті та сертифікаті ЗНО особи, повинні збігатись;

Юлия Кросс
DOCENT, я відрахована з бюджету, і мене все прекрасно пропускає...і всіх знайомих теж.

Юлия Кросс
Вилен (МОДЕРАТОР), у правилах прийому все чітко сказано, що на бюджетній формі право навчатися має тільки той, хто здобуває вперше...фактично навчаючись, людина вже здобуває, логічно ж...а якщо відрахувалася, тоді і не здобуває, і не отримала ще...отже, фактично буде здобувати вперше.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Є регламент та правила прийому, проте в жодному з цих документів немає дивного формулювання "ПРАГНЕННЯ ВПЕРШЕ ЗДОБУТИ ВИЩУ ОСВІТУ", проте відстоювати за абітурієнтів їхні права, перш за все, мають вони самі та іхні батьки, а не я.

В жодному документі, зареєстрованому в Мінюсті немає обмеження щодо подання документів до ВНЗ особою, яка вже навчається та на учість цієї особи в конкурсі.


Юлия Кросс, а до чого тут бюджет чи конкракт? Люди взагалі не можуть подати документи. Подання ж документів загальне, а вже потім визначається чи бюджет, чи контракт. А може людина бажає на контракт вступити?

Юлия Кросс
Вилен (МОДЕРАТОР), якщо люди хочуть на контракт, у такому випадку вони повинні йти в приймальну комісію ВНЗ, і це все пояснювати, а якщо люди планує брати участь в конкурсі, то в більшості випадків вона розраховує на бюджет.

Юлия Кросс
Вилен (МОДЕРАТОР), якщо люди хочуть на контракт, у такому випадку вони повинні йти в приймальну комісію ВНЗ, і це все пояснювати, а якщо людина планує брати участь в конкурсі, то в більшості випадків вона розраховує на бюджет.

DOCENT
Стаття 44. Умови прийому на навчання до вищого
навчального закладу

1. Прийом осіб на навчання до вищих навчальних закладів
здійснюється НА КОНКУРСНІЙ ОСНОВІ відповідно до їх здібностей
НЕЗАЛЕЖНО ВІД форми власності навчального закладу та ДЖЕРЕЛ його
ФІНАНСУВАННЯ.

Кристина
Конечно можно. Ниже прикрепляю ответ юристов. А по поводу " Персона вже навчається..", звоните в ВУЗ. Была такая же проблема. Да, ей нужно отчислится.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Кристина, відповіді студентів-юристів то є добре, я сам юрист, але хто готовий відстоювати свою правоту в судах?

Oleksandr
МОН УКРАЇНИ
Не існує "ще однієї помилки", оскільки відповідно до статті 4 Закону України «Про вищу освіту» громадяни України мають право безоплатно
здобувати вищу освіту в державних і комунальних вищих навчальних закладах на конкурсній основі в межах стандартів вищої освіти, якщо певний освітньо-кваліфікаційний рівень громадянин здобуває вперше.

Вже можете подавати, якщо навіть навчаєтесь на стаціонарі, помилку в ЄДБО виправили.
Якщо навчаєтесь на стаціонарі на контракті і вступили до іншого ВНЗ на бюджет, то не зарахувати не мають права.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Те, про що я неодноразово писав: варто дотримуватись законів.

Дана Костолович
Доброго Дня,
Сьогодні ВНЗ допустив до конкурсу з коментарем: Ви можете вступити лише на контракт, так як вже вступали та вчились на бюджеті. (Згідно Закону України "Про вищу освіту")
ТакБя навчаюсь на бюджеті зараз, але чи це означає, що я вже не можу претендувати на бюджетне місце, оскільки планую, побачивши , що проходжу, відрахуваьтись,

Вилен (МОДЕРАТОР)
Так, ви вже навчаєтеся на бюджеті, а тому можете поступати на контракт.

Дана Костолович
але я беру участь в конкурсі на бюджетне місце?

Вилен (МОДЕРАТОР)
У вас є примітка, тому ви не берете участі в конкурсі на бюджетне місце, а берете участь в конкурсі на контракт.

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!