Osvita.ua Запитання Вища освіта Вступна кампанія Чи надається ідстрочка від призову в разі повторного вступу до ВНЗ?
Запитання та відповіді на нього

Чи надається ідстрочка від призову в разі повторного вступу до ВНЗ?

Олена
Ви вже відповідали на цьому сайті, що відповідно до ст. 17 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти надається один раз за період навчання, і громадяни
призовного віку, відраховані з навчальних закладів за власним
бажанням, за невиконання навчального плану, порушення умов
контракту або недисциплінованість втрачають право на відстрочку
від призову на строкову військову службу незалежно від їх
повторного зарахування до того чи іншого вищого навчального
закладу або поновлення у вищому навчальному закладі. А що буде в разі, якщо мій син був зарахований минулого року до ВНЗ, коли йому було 17 років і в цьому році його відрахували. 18 років йому виповнюється в червні 2014 року, а в серпні 2014 він планує перевступити до іншого ВНЗ. Чи вірно я розумію, що оскільки минулого року він не досягнув призовного віку, отже відстрочка йому не надавалась, хоч він і провчився рік у ВНЗ, то наразі він має право на цю відстрочку в разі успішного вступу на денну форму навчання? Заздалегідь вдячна за розгорнуті і...

DOCENT
Проблема в тому, що Ваш син на момент досягнення 18-річного віку немає права на відстрочку, а навіть в разі зарахування на навчання право на відстрочку з'явиться лише з 1 вересня.

З огляду на те, що призов цього року у травні-липні, а також досягнення призовного віку співпадає з періодом призову, то формально він підлягає призову на військову службу.

Можете спробувати написати заяву про плани вступу, та чи воно допоможе.
Адже погоджений МОН і Міноборони механізм стосується випускників ЦЬОГО року.

дивіться за посиланням внизу сторінки інформацію з сайту Міноборони:

ВІДОМОСТІ
щодо особливості призову на строкову військову службу у травні-липні 2014 року громадян України, які виявили бажання вступати на навчання до вищих навчальних закладів України

Олена
Дуже дякую за швидку відповідь, але питання дещо інше. Припустимо, нам якось вдасться ухилитись від призову в цьому році, але чи отримає він відстрочку в вересні в разі вступу чи він її вже втратив назавжди - ось що мене турбує!!!

DOCENT
Наскільки я розумію з Вашого опису ситуації, Ваш син ще не мав відстрочки, а отже і втрати на неї право не міг.

Іншими словами, немає підстав йому відмовляти у наданні відстрочки для здобуття освіти.

Стаття 17. Відстрочка від призову на строкову військову службу

8. Відстрочка від призову на строкову військову службу для
здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам
призовного віку, які навчаються:

у вищих навчальних закладах з денною формою навчання, у тому
числі під час здобуття наступного вищого освітньо-кваліфікаційного
рівня вищої освіти;

Олена
Дуже дякую! Принаймні ви надали мені надію!!!
Будемо сподіватися, що так воно і є.

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!