Osvita.ua Запитання Вища освіта Вступна кампанія Що робити з атестатом, виданим минулого року?
Запитання та відповіді на нього

Що робити з атестатом, виданим минулого року?

Ірина Панчук
що робити з атестатом, виданим минулого року? Там середній бал переводився у 200-бальну с-му.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Не хвилюйтеся, ваш атестат чинний, введете при елетронній подачі документів середній бал за 12-бальною шкалою і він буде автоматично переведений у 60-бальну шкалу, якщо не будете користуватися електронною подачею документів, то середній бал за 60-бальною шкалою обрахують в приймальній комісії. Бажаю успіхів!

Ірина Панчук
тобто мені звертатися до адміністрації школи не потрібно? І скажіть будь ласка, чи можу я розраховувати на навчання на бюджетній основі у ВУЗі, якщо провчилася у іншому виші рік і "кинула " його?

Вилен (МОДЕРАТОР)
Ні, до школи звертатись не потрібно. Щодо повторного вступу на бюджет, то МОН обмежується цитуванням ст. 4 ЗУ "Про вищу освіту", не даючи при цьому конкретної відповіді. Проте варто сподіватись, що у вас це вийде.

DOCENT
Якщо у Вас в додатку є оцінки за 12 бальною шкалою, а немає середнього балу за 12-бальною шкалою то все зробить приймальна комісія

Умови прийому до вищих навчальних закладів України в 2014 році

VII. Організація і проведення конкурсу
4.
При цьому середній бал документа про повну загальну середню освіту обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала та вноситься до Єдиної бази.
Внесений до Єдиної бази за 12-бальною шкалою середній бал автоматично переводиться у 60-бальну шкалу з використанням коефіцієнта «5»

Що ж до повторного вступу на навчання за держзамовленням, то це питання регулює стаття 4 Закону України "Про вищу освіту"

Стаття 4. Право громадян на вищу освіту

Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу
освіту в державних і комунальних вищих навчальних закладах на
конкурсній основі в межах стандартів вищої освіти, якщо певний
освітньо-кваліфікаційний рівень громадянин здобуває вперше.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Цікаво, а до чого тут посилання на ст.56 Закону України "Про вищу освіту"?


Мені здається, що ця стаття не має абсолютно ніякого відношення до поставленого зхапитання, адже в ній мова йде зовсім про інше...

Ірина Панчук
... якщо певний
освітньо-кваліфікаційний рівень громадянин здобуває вперше.
Я не здобула рівень бакалавра.
я заплуталася... то я можу розраховувати на бюджет?

DOCENT


Що ж до посилання то воно на Закон України "Про вищу освіту", той хто піде за посиланням, знайде і необхідну статтю.

Що ж до Вашого запитання, Ірина, то зверніть увагу на наступне, законе не гарантує право ЗДОБУТИ, а лише ЗДОБУВАТИ:

Громадяни України мають право безоплатно ЗДОБУВАТИ вищу
освіту в державних і комунальних вищих навчальних закладах на
конкурсній основі В МЕЖАХ стандартів вищої освіти, якщо певний
освітньо-кваліфікаційний рівень громадянин здобуває ВПЕРШЕ.

Поставте собі запитання: "Чи Ви вже здобували вищу освіту за ОКР бакалавра?"

В будь якому випадку, в попередні роки така можливість була.
В цьому році однозначної відповіді немає

Вилен (МОДЕРАТОР)
Те, про що я вам написав: дехто вважає, що ви своє право на бюджет вже використали (поступили і з власної ініціативи припинили навчання), я вважаю, що ви ще не використали своє право, адже не здобули відповідний рівень вищої освіти. МОН обмежується цитуванням ст.4, а тому у вас нічого не залишається, окрім того, щоб СПОДІВАТИСЬ на бюджет.

Але певний сенс є в тому, щоб вважати, що право на бюджет використано: багато абітурієнтів, які не вступили на бюджет до омріяного ВНЗ пішли вчитися на бюджет туди, куди поступили. При цьому отримували стипендію та забрали місця у тих, хто хотів поступити саме в цей ВНЗ, але не зміг. Потім (через рік) ці студенти повторно складають ЗНО, обирають кращі результати з двох років і вже забирають бюджетні місця у випускників цього року. Це справедливо?

Ірина Панчук
Маю певні підозри, що кожен має право на помилку. Не судіть строго.
Дякую за відповідь)

Вилен (МОДЕРАТОР)
Боронь, Боже, я просто пояснив на чому основана одна та інша позиції. Ще раз бажаю успіхів!

Ірина Панчук
Спасибі! Сподіватимуся на краще...)

DOCENT
Закон має виконуватися так як він записаний.
На жаль формулювання дійсно не оптимальне і містить ряд недоліків:
1) Буквальне застосування формулювання обмежує доступ до безкоштовної вищої освіти тих громадян, що здобули її за власні кошти - що порушує принцип рівності прав громадян;
2) Буквальне застосування формулювання обмежує можливість здобути вищу освіту безкоштовно тим, хто з певних причин був відрахований до завершення навчання - знову ж таки порушує принцип рівності пав;
3) надання права здобувати безкоштовно вдруге(втретє, ...) для осіб з попереднього пункту - також порушення принципу рівності прав і відсутності привілеїв. Такі особи отримують привілей здобути вищу освіту безкоштовно в повному обсязі за одним ОКР в межах стандартів, і ще й за іншим - частково.

Законом мала б бути передбачена можливість відновлювати право на безкоштовну освіту після повного відшкодування витрат держави на незавершену освіту.
За свої кошти можна експериментувати з освітою скільки завгодно.

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!