Запитання та відповіді на нього

Чи буде оприлюднена кількість бюджетних місць у ВНЗ до 11 липня?

Абітурієнт
Чи будуть на вступ инфо зазначати навпрти кожної спеціальності про кількість місць бюджету перед початком вступу?!?

DOCENT
Принаймні це декларується.

Відомості про державне замовлення вищих навчальних закладів будуть опубліковані в Інтернеті. Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт під час проведення Колегії МОН, що відбулася 29 травня.

Вилен (МОДЕРАТОР)
На мою думку, дані про кількість бюджетних місць мають бути оприлюднені ще до початку реєстрації на ЗНО, адже абітурієнт, обираючи навчальний заклад, спеціальність має знати про те, яка кількість бюджетних місць в цьому навчальному закладі є і чи варто претендувати на місце в ньому. Також абітурієнт має знати про те, які напрямки підготовки спеціалістів вважає держава пріорітетними в цьому навчальному році.

Бюджет держави на цей рік був прийнятий ще в минулому році, а отже і розрахунки по кількості бюджетних місць у ВНЗ бюли зроблені ще тоді, і те, що спочатку у нас абітурієнти складають тести, а потім дізнаються куди їм з цими тестами йти є абсолютно неправильним і має присмак корупції.

Ольга
В минулому році інформація про державні місця була опублікована на сайтах ВНЗ в кінці червня.

DOCENT
На будь який напрям підготовки буде держзамовлення, хоча б в якомусь із ВНЗ.

Тому відсутність подібної інформації до почату реєстрації на ЗНО не є обмеженням прав абітурієнтів. Той, хто дійсно гарно підготувався отримає високі результати на ЗНО, а отже і можливість вчитися на бюджеті.

Бюджетом держави на поточний рік визначено загальну суму фінансування на підготовку фахівців в певному році. Оцінку загальної кількості можна дійсно зробити на початку астрономічного (бюджетного) року.
А от про розподіл по напрямам ніяк без рішення уряду не здогадаєшся.

Головне, щоб інформацію про розподіл держзамовлення по напрямам і по ВНЗ оприлюднили до початку прийому заяв на вступ.

В іншому випадку (як це було у 2011 р.) абітурієнт може опинитися в ситуації, коли в жодному з 5 ВНЗ до якого він подав заяви немає держзамовлення на омріяні напрями.
А відкликати заяву і вважати її не поданою, з метою подання до іншого ВНЗ де держзамовлення є (з напряму, що цікавить) не дозволяють умови прийому

Вилен (МОДЕРАТОР)
Абітурієнт і так опиняється в складній ситуації, оскільки обираючи майбутню професію він не знає яка міра зацікавленості держави в ньому як в майбутньому спеціалісті, які є приорітетні професії, а посилання на те, що десь в якомусь ВНЗ країни буде держзамовлення, то є звісно добре, коли не стосується тебе особисто, або твоєї дитини. І дуже добре, коли виявиться в липні місяці, що обрана тобою спеціальність не лише не фінансується з бюджету в омріяному ВНЗ, а навіть у твоєму місті чи твоїй області. Безумовно, відсутність інформації до початку реєстрації на ЗНО є неправильним.

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua