Запитання та відповіді на нього

Какие льготы у инвалида есть при поступлении?

Владлена Яковлева
Моя дочь, 18 лет, инвалид 1 группы с диагнозом ДЦП. Окончила среднюю школу. Какими льготами она может пользоваться при поступлении в высшие учебные заведения, при условии ,что в аттестате средний бал -10.
Конкретно, расскажите о процедуре поступлениея (сдает ли она всупительные экзамены или нет). Законодательством моя дочь освобождена от ЗНО.

Юлия Петровская Береговая
Зараховуються поза конкурсом: інваліди I та II груп та діти-інваліди віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраним напрямом (спеціальністю), відповідно до
Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні". Взгалі, якщо ви вже обрали ВНЗ, то вам необхідно зайти на їхній сайт і ознайомитись з ПРАВИЛАМИ ПРИЙОМУ.

ольга
Одним із найпоширеніших типів скарг вступників на гарячу лінію ОПОРИ як у минулому, так і у поточному році є відмова у прийнятті документів від осіб, які мають певні вади здоров’я.

Зазвичай приймальні комісії мотивують таке рішення наявністю Переліку медичних протипоказань до прийому абітурієнтів до ВНЗ. Проте звертаємо увагу як абітурієнтів, так і працівників приймальних комісій, що вказаний Перелік (який був затверджений Наказом Міністерства охорони здоров’я СРСР і Міністерства вищої та середньої спеціальної освіти СРСР № 542/464 ще у 1976 році) є нечинним в силу прямої дії Конституції України. Це підтверджується Постановою Оружного адміністративного суду м. Київ від 16.03.2010 року № 3/375 (за позовом вступника до Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України за участі третьої особи Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля). А тому, відмова у прийнятті документів для участі у конкурсному відборі від осіб, що мають захворювання є неправомірною відмовою та порушує право вступника на здобуття вищої освіти.

Крім того, Громадянська мережа ОПОРА зверталася до...

ольга
Крім того, Громадянська мережа ОПОРА зверталася до Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я з відповідними запитами, у відповідь на які обидва міністерства підтвердили відсутність протипоказань для здобуття вищої освіти в Україні. Таким чином, сама особа повинна визначитися чи є її хвороба перешкодою для отримання конкретного фаху.

ольга
Я в прошлом году столкнулась с тем ,что у моего сына- инвалида не хотели принимать документы в ВУЗы и знание этой нормы помогло мне добиться справедливости.Не скажу,что было легко, но я им доказала не правомерность их действий.Желаю удачи и вам с вашей девочкой.

Anastassia
Ребят, а какие страницы ксерить этого свидетельства?

Ольга Онуфриенко
У меня тоже сын инвалид детства и в прошлом году был дурдом с поступлением.Наши документы не хотели принимать , цыплялись к посвидченню короче говоря делали всё для того, что бы выпихнуть нас с о льготников.Но благодаря знанию закона я отстояла его права и он учиться в мед академии. Трудности будут, но вы идите на пролом.Удачи.

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua