Osvita.ua Запитання Вища освіта Яка різниця в професійних правах між спеціалістами та магістрами?
Запитання та відповіді на нього

Яка різниця в професійних правах між спеціалістами та магістрами?

ТИНА_МАЛИНА
Згідно нового закону "Про вищу освіту" спеціаліст прирівнюється до магістра. На даному сайті було питання чи в такому випадку варто вступати на магістратуру і відповідь звучала, що ні. Поясніть будь-ласка, чому тоді при прийнятті на роботу викладачем перевага є у дипломі магістра.Можливо проблема в тому, що спеціалісти проходять лише виробничу практику, а магістри мають виробничу і педагогічну. То про яке прирівнення дипломів може бути мова, чи мають бути зроблені якісь уточнення або зміни??? І про яке прирівнення є мова???

DOCENT
ПЕРЕВАГА: за умови, звернення кількох претендентів, перевага тим хто навчалися за програмою магістрів перед тими, хто навчався на спеціаліста.
Але, у разі розгляду лише однієі кандидатури, відмовити лише тому, що спеціаліст - не мають права.

Крім того:
Стаття 54. Кадрове забезпечення сфери освіти

1. Педагогічною діяльністю можуть займатися особи з високими моральними якостями, які мають відповідну освіту, професійно-практичну підготовку, фізичний стан яких дозволяє виконувати службові обов'язки.


Стаття 24. Педагогічні працівники

1. Педагогічним працівником повинна бути особа з високими моральними якостями, яка має відповідну педагогічну освіту, належний рівень професійної підготовки, здійснює педагогічну діяльність, забезпечує результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров'я якої дозволяє виконувати професійні обов'язки в навчальних закладах системи загальної
середньої освіти.

Вилен (МОДЕРАТОР)
"ПЕРЕВАГА: за умови, звернення кількох претендентів, перевага тим хто навчалися за програмою магістрів перед тими, хто навчався на спеціаліста" - які правові підстави для такої переваги? Якими нормативними актами закріплена ця перевага?

Наталія
Підтримую Вілена. На ділі ніякої переваги не існує. При звільненні перевага надається особам з вищою кваліфікацією, а призначення категорій та звань ніяк не залежить від того, є в тебе диплом магістра чи немає.Так як і при прийому на роботу. Так як і при поділі пелагогічного навантаження. Так як і при оплаті праці...

DOCENT
Повторю для тих, хто не зміг ПРОЧИТАТИ.

При наявності КІЛЬКОХ претендентів на одну і ту ж посаду в одному навчальному закладі, за однакових інших обставин буде реалізовуватися ситуація, на яку посилається запитувач:
"при прийнятті на роботу викладачем перевага є у дипломі магістра"

Слово "перевага" може застосовуватися лише тоді, коли є можливість порівняння.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Повторюю ще раз для тих, хто вигадує те, чого немає. Немає ніякої нормативної бази, яка б надавала привелегії магістрам порівняно зі спеціалістами. Якщо шановний
DOCENT може навести нормативну базу, на яку спирається, то прошу. В іншому випадку, відповідь, яку надав DOCENT, а саме: "ПЕРЕВАГА: за умови, звернення кількох претендентів, перевага тим хто навчалися за програмою магістрів перед тими, хто навчався на спеціаліста" варто розглядати як перекручення.

Наталія
При прийомі на роботу чи скороченні приймуть чи залишать того, кого захочуть, а не того, в кого який диплом. І магістру можуть відмовити, мотивуючи, що спеціаліст, наприклад, закінчив більш престижний вуз (чи просто, столичний вуз) або скажуть при скороченні, що та людина краще вписалась в колектив, або що в тої -іншої більша підтримка студентів чи ще щось. Закону ж чи постанови ніякої немає...

DOCENT
З цього приводу в мене 2 уточнюючих запитання:
1) Чи буде дядько в Києві, якщо на городі бузина?
2) Чи буде бузина на городі, якщо дядько в Києві?

І останнє:
1) Чи багато випускників педагогічних університетів прагнуть стати шкільними вчителями після отримання диплому?
2) Чи виникає справжній конкурс на посади вчителів у ЗНЗ, при наявності вакансій в школах.

Наталія
1.Про дядька в бузині нічого не скажу, але мова йшла про викладача, а не вчителя.
2. Не знаю, як у вас, а в нашому місті в будь-якому закладі найти роботу дуже важко- уявляєте, таки немає вакансій, люди працюють на неповне навантаження.
3. Я сама маю диплом магістра і за 15 років роботи в жодній ситуації ні разу ні в чому не бачила преференцій в порівнянні з моїми колегами, які мають диплом спеціаліста.

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!