Osvita.ua Запитання Вища освіта Как сменить специальность в вузе?
Запитання та відповіді на нього

Как сменить специальность в вузе?

Артур Василенко
Возможно ли перейти с 2 курса университета с одной специальности на другую тоже на 2 курс например отучившись 1 год по специльности инженерна механика перейти на 2 курс на специальности компютерни науки?

DOCENT
Згідно чинного ще Закону України "Про вищу освіту"

Стаття 45. Відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення осіб, які навчаються у вищих навчальних закладах

4. Особи, які навчаються у вищих навчальних закладах, можуть бути переведені з:
одного напряму підготовки на інший напрям підготовки в межах однієї галузі знань;

Новий закон такого обмеження не робить.

Стаття 46. Відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення здобувачів вищої освіти

5. Порядок відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення осіб, які навчаються у вищих навчальних закладах, а також порядок надання їм академічної відпустки визначаються положенням, затвердженим центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Але порядок переведення, ще "старий"

Артур Василенко
де дизнатися список галузей ?

Артур Василенко
на сайти мону новий закон набув чинности 06.09.2014 теперь можно переходити без обмежень по галузям ?

DOCENT
"де дизнатися список галузей ?"
Наприклад тут

Порядок переведення осіб, які навчаються у вищих навчальних закладах визначаються положенням, затвердженим центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Цей порядок ще під "старий" закон. І коли буде затверджено новий - невідомо.
Але спробуйте

Переведення студентів
2. Переведення студентів з одного напряму підготовки фахівців
з вищою освітою на інший, з однієї спеціальності, за якою
здійснюється підготовка молодших спеціалістів, на іншу, або з
однієї форми навчання на іншу в межах вищого закладу освіти
здійснює ректор (директор) цього закладу освіти.

Артур Василенко
на сайти мону новий закон набув чинности 06.09.2014 теперь можно переходити без обмежень по галузям ?

DOCENT
Закони зворотної сили не мають.
Під новий закон потрібен новий порядок переведення.
Скоріше за все, обмеження щодо галузей, якщо і буде знято, то лише для студентів, що будуть вступати на навчання за новими Умовами прийому під новий закон.

Але спробуйте ініціювати переведення. Питання переведення в середині ВНЗ належить до компетенції ректора. Якщо академічна різниця не дуже велика, можливо Вам і дозволять

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!