Osvita.ua Запитання Вища освіта Чи можна вступити повторно на бюджетне навчання на перший курс ВНЗ?
Запитання та відповіді на нього

Чи можна вступити повторно на бюджетне навчання на перший курс ВНЗ?

Анонім
Чи маю я право при перепоступленні з одного ВНЗ, в якому рік навчався на державній формі (я на 1 курсі наразі), в інший на держ форму?

Вилен (МОДЕРАТОР)
На це запитання немає однозначної відповіді. Ви вже внесені в єдину базу як такий, що вже здобуває вищу освіту за рахунок держбюджету.

DOCENT
Стаття 4. Право громадян на вищу освіту

Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу
освіту в державних і комунальних вищих навчальних закладах на
конкурсній основі в МЕЖАХ стандартів вищої освіти, якщо певний
освітньо-кваліфікаційний рівень громадянин здобуває ВПЕРШЕ.

Valya
Сама моніторю це питання. Ось, що я знайшла.
1)

Valya
Сама моніторю це питання. Ось що я знайшла:
1)Пн, 04/11/2013 - 15:20 | Навчаюсь на першому курсі на прикладній матемтиці(бюджет), зрозумів що для мене це занадто тяжко, можливо навіть відрахують. Можу я вступити(чи перевестись) в КПІ на перший курс на якусь технічну спеціальність на бюджетну форму навчання?

Відповідь: Перевестися можна після першого курсу.
Обмежень на повторний вступ на бюджет для тих, хто не отримав певний ОКР, не існує(на даний момент).

2)Я зараз навчаюсь в ВНЗ на державній формі. Якщо я заберу документи зі свого ВНЗ чи зможу я претендувати на державне місце в іншому ВНЗ під час вступної кампанії 2014?
Відповідь:Так

3)16. Чи можна брати участь у конкурсі на бюджетну форму навчання на певний освітньо-кваліфікаційний рівень, якщо вже здобуваєш його в іншому вищому навчальному закладі?
Ні. Це можливо тільки за умови відрахування з іншого вищого навчального закладу.

Тобто, який можна зробити висновок? Так, можна претендувати на державне, і не треба тут аргументувати всім однією фразою, вирваною з контексту.

Посилання додаю.

DOCENT
Не треба вводити в оману.
Жоден із згаданих випадків цитування немає посилання на нормативні акти.

Якщо мета запитання отримати юридичне підтвердження, щоб в разі чого в судовому порядку претендувати на зарахування- то його не існує.

Якщо мета - чи були такі прецеденти раніше - так дійсно були. Чому - тому що не було технічної можливості перевірки навчання за державним замовленням.
Крім того, жорсткість наших законів пом'якшується необов'язковістю їх виконання.


Саме тому перша відповідь і говорить про невизначеність ситуації.

DOCENT
А от що ще є в Умовах прийому:

ІІ. Організація прийому до вищих навчальних закладів

2. Керівник вищого навчального закладу забезпечує дотримання законодавства України, в тому числі цих Умов


VI. Порядок прийому заяв та документів для участі у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів

2.
Факт кожного подання заяви в паперовому вигляді (із зазначенням того, оригінали чи копії документів додані до заяви) реєструється уповноваженою особою приймальної комісії у Єдиній базі безпосередньо під час прийняття заяви.

12. Приймальна комісія здійснює перевірку достовірності даних, поданих вступником для участі у конкурсному відборі, за допомогою Єдиної бази.
Письмове підтвердження Адміністратора (розпорядника) Єдиної бази про недостовірність інформації, поданої вступником до вищого навчального закладу, є підставою для відмови в участі у конкурсному відборі та зарахуванні на навчання (анулювання наказу про зарахування).

Спробувати можна, що завгодно. Але як буде реалізовано зараз ніхто не скаже

Вилен (МОДЕРАТОР)
Більше того, на конкретні запитання щодо цього МОН обмежується цитуванням ст.4 ...і все. Варто спробувати, але, можливо, потім треба буде це з"ясовувати в судовому порядку.

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!