Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua

Запитання
Тетяна Кіба
Якими документами вимагається погодження розкладу в СЕС? 

Я вважаю погодження розкладу з СЕС є атавізмом. Багато шкіл складають два розклади, один із них робочий, а інший для цієї організації. З багатьох причин стовідсотково "правильний" розклад не вийде, але до того ж, є багато чинників, які впливають на розклад майже кожного тижня чи дня. Вчителі хворіють, перебувають на курсах, семінарах і т.п. Розклад постійно коригується, то який сенс морочити голову чиновникам із СЕС і збільшувати головну біль заступникам директора?

Аліна
Робочий час учителя в школі 

Чи повинен учитель щодня після проведених уроків відсиджувати у школі ще одну астрономічну годину, коли готуватися до уроків немає змоги: у класі немає комп'ютера, методичні посібники для написання конспектів чи роздаткового матеріалу дома. У Статуті школи цієї вимоги не передбачено, у Колективному договорі теж. Але заступник директора озвучила це на педраді перед початком навчального року. Чи можу я після уроків і заходів, передбачених планом роботи школи, іти додому?

Світлана
Про перевід на іншу посаду 

Доброго дня! Потрібна дуже Ваша кваліфікаційна допомога. За моєю ініціативою у 2012 році я написала заяву про перевід з посади майстра в/н (була повна ставка) на посаду вчителя на повну ставку, так як дана посада вчителя з професії "Секретар-друкарка" була вільна. Директор написав у резолюції, що перевід неможливий оскільки прийнято вчителя, але вчителя фактично не було взято, і в наказах таких записів не має. Під психологічним тиском директора я написала заяву на вчителя на 11 годин, чи це не було скорочення? Було взято на посаду майстра людину. Пропрацювавши декілька років вона звільнилась. Мені керівник, щоб не брати людину давав 0,5 ставки майстра. У 2016 році ним не хотілося відкривати групу, порушуючи закон і примушуючи дітей обрати іншу професію. Я написала до голови адміністрації і дану групу було відкрито(згідно закону). Після цього продовжилося цькування, психологічний тиск на мене, щоб я написала заяву, що відмовляюся від суміщення посади майстра я і написала. Далі цькування не припинялося і різними методами мене принижуючи (не давали 11 годин, а меньше, переставляли розклад так, щоб мені не надавати заміну і т.д.). В цьому році 19.06 я написала заяву, щоб надав мені дозвіл виконувати обов'язки майстра, мені відмовив, написавши що посада зайнята і після цього в 20 числах червня погодив штатний розпис. Дуже сподіваюсь на вашу допомогу. Як захистити свої права? І як відстояти себе у даному випадку? ДУЖУ СПОДІВАЮСЬ, ЩО ВІДПОВІСТЕ.

АН
Заява на посаду 

Було прийнято на посаду вчителем росiйськоi мови, в цьому роцi дали 18 годин зарубiжноi лiтератури та 2 години факультативу з росiйськоi мови. Чи треба писати заяву на посаду вчителя зарубiжноi лiтератури? Чи зараз заяви не пишуть?

Нина Колпакова
Чи має право директор школи змушува вчителя працювати безкоштовно, мотивуючи " виробничою необхідністю"? 

Директор школи змушує вчителя замінювати іншого вчителя безкоштовно. Чи це законно?

Nataliya
Чи має право директор школи відпустити дитину з уроків. 

Добрий день. Чи має право директор школи відпустити дитину з уроків інших вчителів без поважних причин ( дитина хоче йти в церкву). В цей день була практична робота з інформатики. Що в такому випадку ставити в клітинці у журналі тій дитині. (нб. сказав не ставити), оцінки немає. Дякую.

Светлана БулгаковаМедынская
виховні плани в початковій школі 

Чи має право адміністрація вимагати написання виховних планів у початковій школі кадже у нас немає виховних годин? Дайте, будь ласка, посилання на документ.

Ganna
Документація. 

Яку документацію повинен вести вчитель-асистент в інклюзивному класі.Дякую.

Ivanna Zatvarnitska
Доброго вечора. Скажіть будь ласка скільки днів на тиждень має бути класний керівник у школі? чи вимірюється класне керівництво у годинах? 

Скажіть будь ласка скільки днів на тиждень має бути класний керівник у школі? чи вимірюється класне керівництво у годинах?

Ніка
Скільки груп на ставку має бути у керівника гуртка в ДНЗ? 

Яке навантаження для керівника гуртка в ДНЗ?

Ніка
Чи зобов’язаний керівник гуртка ДНЗ відвідувати усі пед наради? 

Чи зобов’язаний керівник гуртка ДНЗ відвідувати усі пед наради? І що роботи у випадку, якщо спеціаліст не може відвідувати пед ради через те, що працює за сумісництвом в іншому освітньому закладі?

Катерина
Освітній омбудсмен . 

Прошу надіслати адресу , за якою можна звертатися до освітнього омбудсмена.

Аня Саня
Основне місце роботи чи по сувмісництву 

Доброго дня! До вас звертається за порадою асистент вчителя. В школі працюю асистентом вчителя з 2013р. До цього року я і мої колеги асистенти працювали на 0,5 ставки. На початку 2019-2020 н.р.всі вони(4 асистенти) отримали повне навнтаження (ставку) крім мене.Справа в тому, що я є також священнослужителем нашого села. Але я в церкві не маю трудової книжки,трудового договору і жодних документів які б свідчили про офіційне працевлаштування (зарплату в розмірі 2500 грн. отримую з корзини,що стоїть біля іконки. Обслуговую 190 дворів. В мої обв'язки входять служби, хрещення, похорони, вінчання. Графік роботи можна коригувати) . 1) Чи законно ввжають служіння в храмі основною роботою, а в школі - за сумісництвом? 2) Чи можу рзрахвувати на ставку асстента вчителя ( маю освіту і духовну - і державну - Кіровоградський державний педагогічний університет ( Центральноукраїнський державний педагогічний університет). імені Володимира Винниченка за спеціальністю вчитель історії. Файно дякую.

Olena
Розподіл годин 

Чи має право викладати англійську мову в старших класах(10, 11) вчитель, який має спеціальність 'французька мова'. Раніше він викладав англійську в 1-9 класах і був проатестований як вчитель англійської та пройшов курсову перепідготовку. Крім цього вчителя в школі працюють інші вчителі з спеціальністю 'англійська мова' але не всі мають повне навантаження. Всі вчителі були прийняті з неповним тижневик навантаженням.

Иван
Чи може бути в групі подовженого дня більше 40 учнів? 

Який нормативний документ регламентує кількість дітей у групі подовженого дня? Який вихід, якщо адміністрація пропонує зарахувати більше 30 дітей?

Oksana Oksana
Дошкільна освіта 

Скажіть, будь ласка,я маю не закінчену вищу освіту, початкові класи, у нас в гімназії відкрили дошкільний клас, чи маю я право вести цих дітей (5-6 років), без спеціальної дошкільної освіти? Дякую!

Verona Plastun
після догляду за дитиною ( понад 3 роки маєш право повертати класне керівництво та ще й в 11 класі? 

учителька перебувала у відпустці по догляду за дитиною до трьох років плюс два роки за довідко лкк.Чи мали право забрати класне керівництво та ще й у випускному класі від учителя зі званнням

Виктория Тимошенко
Чи має право адміністрація школи примусити вчителя математики викладати фізику? 

Вітаю! Допоможіть розібратися в ситуаціїї. За дипломом я вчитель математики та основ економіки. Але у цьому навчальному році директор школи змушує мене викладати фізику. Чи має він на це право? Дякую за відповідь!

Галина
Чи може адміністрація прийти на уроки з відвідуванням у вересні в 1 клас? 

Директор хоче прийти з відвідуванням на другому тижні навчання в 1 клас. Це дозволяється? Рекомендується? Якщо так, то в якому документі це прописано?

Ольга
Пенсія за вислугою років 

Доброго дня. Запитання до Михайла. Отримую пенсію за вислугою років. Є можливість працювати на педагогічній посаді за межами держави. Чи матиму в такому разі можливість і надалі одержувати пенсію за вислугою років в Україні? Дякую.