Osvita.ua Запитання Середня освіта Права вчителя
Запитання
Ринка
Навантаження 

Підкажіть, будь ласка, чи може заступник директора, що має навантаження 0,5 ставки, читати предмети в початковій школі, зокрема, математику, укр.мову, природознавство, основи здоров'я (18 -20 год на тиждень)? Чи буде вважатися сумісником? Сумісник вчитель чи заступник директора? Який запис повинен бути в трудові книжці? Дякую!

Надія Сулима
Цікаво 

Чи можуть батьки першокласників відмовитись від вчителя,який мав би набирати їхніх дітей до школи?

Jorkanatanali JN
Чи маю я право на відпустку після відпустки по догляду за дитиною до виповнення трьох років 

Доброго дня. Мене звуть Наталя. Працюю у школі з березня 1998 року. 26 квітня 2019 року я вийшла на роботу з відпустки по догляду за дитиною до виповнення трьох років. До цього усі відпустки використала. Чи маю я право на відпустку влітку 2019?

Богдан
Підсумкові (семестрові , річні) контрольні роботи в 7-11 класах 

Відповідно до яких нормативних документів (МОН чи відділів освіти) проводяться щорічні так звані "контрольні зрізи" або предметні підсумкові (семестрові , річні) контрольні роботи в 7-11 класах ?

Ната
Робота в пришкільному таборі. 

Хто має працювати в пришкільному таборі. Які нормативні документи регламентують роботу в пришкільному таборі. І що має робити в таборі вчитель математики або інформатики? Дякую за відповідь

vchutel
Чи моджу я відмовитися від роботи у таборі? 

Добрий вечір! Я працюю вчителем. Свого класу не має. Чи може адміністрація школи назначити (примусити) мене працювати влітку в пришкільному таборі? Чи можу я взагалі відмовитися від цієї роботи?

Елена
Чи можуть звільнити асистента вчителя 

Асистент вчителя працює на умовах строкового навчального договору до кінця навчального року (дата зазначена у заяві). Має бажання продовжити термін трудового договору, т.як інклюзивний клас у школі продовжує фкнкціонувати (протягом червня триває оздоровлення учнів). Адміністрація відмовляє у продовженні терміну договору, мотивуючи це тим, що "асистент - не вчитель, немає дітей, немає роботи). На умови строкового договору асистент погодився, бо в іншому випадку взагалі відмовлялись брати на посаду (написав заяву із зазначенням кінцевого терміну, однак без указання підстави). Поясніть, чи має право адміністрація не продовжити договір без пояснення причин (зрозуміло, що хотять зекономити). Чи є гарантії того, що асистента приймуть на роботу на початку наступного н.р.? І що пояснити "особливій" дитині, яка звикла і полюбила свого помічника? Дякую.

Natalia Chabak
Декретна відпустка 

Доброго дня, чи могли б ви мені допомогти розібратися з одним питанням. Я вчитель, зараз перебуваю в декретній відпустці, чи маю я право вийти на роботу в кінці навчального року, тобто зараз? . (моя відпустку закінчується 18 серпня)

Христя Мисюк
Чи потрібен диплом вчителя молодчих класів, щоб викладати інформатику в початковій школі 

За дипломом я Викладач з інформатики. З 2013 року викладаю інформатику в молодчих класах. Чи можу я надалі викладати інформатику у НУШ не маючи диплома Вчителя молодчих класів?

Катюша Дубинець
Чи оплачуються психологу заміни уроків ? 

Навчалася на психолога у пед.університеті, на роботі у одній школі , заміни оплачували, а на іншій постійно безоплатна заміна, мотивують це тим , що я психолог, а не вчитель.

Кариша
педстаж та праця ФЛП за ліцензією 

Добрий день! Звертаюсь до Вас з проханням пояснити мені чому, я працюючи, вже 10 років ФЛП-керівником приватного дитячого садка з найманими працівниками, немаю педагогічного стажу? В мене є ліцензія, яка вже повторно надана мені за якісну роботу на безстроковий термін по здійсненню освітніх послуг у сфері дошкільної освти. Я виконую всі функції керівника, дотримуюсь Законодавства, немаю зауважень по роботі. Дуже вдячна за відповідь. З повагою!

Любовь
формат плану конспекту 

Доброго дня! наведить нормативні документи, в яких би чітко відображалось, як має виглядати план-конспект уроку. Всі говорять про те, що вчитель може визначати структуру і повноту самостійно. Але завучи все одно роблять догани до планів. Мої плани мають усі мети, структуру. але вони не розписані повністтю. (кожну вправу я повина прописати ще й в своєму конспекті). бо я не вчитель вищої категоріїї. мій стаж вже 15 років.

Regina Syngaevskaja
Чи може спеціаліст займати посаду ЗДВР? 

Чи може спеціаліст займати посаду ЗДВР?

Лариса
Чи є процедура відмови від добровільно-примусового безоплатного залучення вчителя іноземної мови до проведення мовних таборів 

МОН ввело спочатку пробно, а потім систематично і щорічно проведення пришкільних мовних таборів . Всі вчителі іноземної мови у "добровільно-примусовому" порядку призначаються і викладачами на заняттях і вихователями у даних таборах.Чи має вчитель відмовитися. Молодці ті. хто придумав задіяти вчителів ще й у літній період. А коли йти у відпустку, якщо запланував її раніше. а не в кінці червня. Одночасно потрібно прийняти ДПА у 9 класах, випустити їх зі школи і виписати атестати. То ж чи має право вчитель відмовитися працювати у таборі і чим можна аргументувати свою відмову. Ми ж вчителі, а не педагоги-організатори.

Галина
Чи має право директор відібрати у мене години і віддати вчителю з повними тижневим навантаженням? 

Я працюю в школі вчителем початкових класів на неповному тижневому навантаженні. Маю 3 клас(індивідуальне), 3 учні, навантаження 13 годин. У вчителя вищої категорії з повними тижневим навантаженням "випадає клас", до 1 класу не йде жодна дитина. Чи має право директор забрати в мене години, і віддати даній вчительці?

Раиса Кравчук
Комплектація на наступний навчальний рік 

Добрий день, Володимире. В мене знов питання. Мене не включили у список комплектації на наступний навчальний рік. Коли я запитала у завуча на якій підставі, вона відповіла, що я ж сказала про звільнення. Я сказала, що заяву на звільнення ще не писала, так як маю наміри на звільнення після відпустки у серпні місяці Завуч вимагає від мене заяву, щоб мене не комплектували. Проясніть, будь ласка! Раніше я вже зверталась до Вас з приводу тарифікації. Дякую!

vchutel
МОЯ ДИТИНА МАЙБУТНІЙ ПЕРШОКЛАСНИК 

Доброго дня! В мене питання до Вас. (Моя дитина майбутній першокласник, я працюю в школі. 17 квітня потрібно вести дитину на медогляд, але з дитиною немає кому їхати крім мене. Чи можуть мене відпустити з роботи чи потрібно брати відпуск на день за свій рахунок??? ) ДЯКУЮ.....

Таня Шутак
про навантаження 

Добрий день, скажіть, будь ласка, яке максимальне навантаження може мати вчитель, якщо уже має 0.5 ставки бібліотеки?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!