Osvita.ua Запитання Середня освіта Права вчителя Чи має право вчитель молодших класів орієнтуватися на розклад дзвінків старшої школи?
Запитання та відповіді на нього

Чи має право вчитель молодших класів орієнтуватися на розклад дзвінків старшої школи?

EllaK
Доброго дня! В нашій гімназії вчитель 2-Б класу самостійно збільшує час уроків з 40хв. до 50 хв (тобто вчитель просто затягує час і забирає у дітей частину перерви). Діти не встигають навіть бутерброди перехопити на перерві, яка з 20хв. скоротилася до 5-10 хв. Таж сама ситуація після уроків. Уроки закінчуються о 13.00(+ обід, це 13.30), але дітей відпускають о 14.15. Скажіть будь ласка, чи має право вчитель не дотримуватися шкільного розкладу, якщо ні - то підкажіть, що потрібно зробити, щоб ситуація повернулася в законне русло. P.S. На вищевикладене запитання вчитель сказала, що вона просто не встигає давати матеріал.

Вилен (МОДЕРАТОР)
В Україні кажуть: "Як не наївся, то не налижишся", тобто, якщо вчителю не вистачило часу на уроці, то це є свідченням нераціонального планування або розподілу часу. Використання перерви для уроку - не є ефективним, оскільки учні бажають одного - перерви і умовний рефлекс спрацював - учні почули дзоник. Ви можете звернутися до адміністрації і це питання буде врегульовано.

Разом з цим зазначу, що ми просимо вчителів початкових класів розпочинати урок із загальним дзвоником та закінчувати з загальним. При цьому робити перерву під час уроку для відпочинку дітей. Це робиться для того, щоб учні не вистрибували в коридор та не зривали б уроки іншим учням.

Ірина
Відповідно до Закону України "Про загальну середню освіту" тривалість уроків у
початковій школі становить: у перших класах - 35 хвилин,
у других - четвертих - 40 хвилин.

EllaK
Дякую!

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!