Запитання та відповіді на нього

Чи може мати методичний вчитель початкових класів?

Владимир Лавренов
Чи може мати методичний день кандидат педагогічних наук, який працює вчителем початкових класів, є класним керівником і має тижневе навантаження 18 год, бо інші години відібрала дирекція без моєї письмово згоди? З попереднім навантаженням на 18 год не погоджувалась, а варіативний курс "хореографію" ввели без жодної заяви батьків. В нашій школі класні керівники 5-11 класів мають методичний день і більше, ніж 18 год тижневе навантаження. Чим відрізняються виховна робота класного керівника 1-11 класів? Чи можна взяти на роботу нового працівка, якщо інші вчителі не мають повного тижневого навантаження? Чи має право завуч обзивати вчителя на нараді "білою вороною" лише із-за того, що той наполегливо працював, займався науково-дослідною роботу і захистив дисертацію? Дякую!

Вилен (МОДЕРАТОР)
У класовода методичного дня немає.

вчитель
В Украинской системе образования вообще нет такого понятия "методический день". Хотите дополнительный выходной улучшайте отношения с дирекцией и не кичтесь званием: умных подчиненных в нашей стране патологически не любят (я так же отношусь к умным подчиненным, но и меня коробит двукратное упоминание о ваших научных подвигах в столь коротком тексте). Вам оставили ставку (и для предметников, и для начальных класов - 18 часов) - все законно, вашго согласия не нужно.

Вилен (МОДЕРАТОР)
От цікаво, а до чого тут гарні стосунки з адміністрацією? А хто за дітьми дивитися буде, коли у класовода методичний день?

вчитель
Как уже неоднократно обговарилось, учитель получает зарплату не за 45 мин., а за 60, т.е. на переменах будут смотреть за детьми учителя проведшие уроки (и кормить). Или дежурный учитель, администратор. Раньше у учителей начальных классов и ставка была 20 часов. Хороший человек искоренил данную дискриминацию. Может пришло время задуматься и над так называемым "методическим днем". Или есть мнение, что учитель начальных классов работает внеурочно меньше предметника?

Владимир Лавренов
Але в інших школах нашого району методичний день існує. Мало того, методист районного відділу освіти їздить за 20 км у школу викладає там свої предмети, а класний керівник 1-го класу того дні відпочиває. Чи може два рази на тиждень не бувати методист на роботі в районному відділі освіти, а працювати за сумісництвом в школі?

Вилен (МОДЕРАТОР)
Я вважаю, що якби всі працювали в нашій країні так, як працюють вчителі початкових класів, то в нашій країні був би комунізм.

Проте, на мій погляд, надання методдня вчителям початкових класів є недоцільним. Усі знають, що відбувається в початкових класах, коли немає класовода (курси, хвороба), але тоді хоч можна зробити заміну на цілий день. А коли в першому класі 5 учителів в один день, то нічого гарного в цьому немає.

Щодо методиста, який викладає в першому класі два дні, а класовод має в ці дні методичні дні, то маю великі сумни: невже навчання грамоти та математику в одному класі викладають два вчителі (у понеділок, вівторок, середу - один вчитель, а у четвер та п"ятницю інший). Хоча чому дивуватися - все може бути.

Владимир Лавренов
А чому не можна дати всі 5 уроків одному вчителю, який буде працювати з класним керівником в парі? Тоді і діти під "прицільним оком" цілий тиждень, і вчителі мають можливість займатися самоосвітою та працювати в бібліотеці.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Можна, це ваш випадок? У вас є день, коли немає ваших уроків, а вони віддані іншому вчителю? Цікаво, що це за 5 уроків, які в вашому класі викладає один вчитель і які можна поставити в один день.

Юрий Наливайченко
что-то ,Вы,уважаемая или уважаемый, не договариваете!из Ваших комментов выходит,что если Вы "кандидат педагогічних наук", то школа, в которой Вы работаете, должна под Вас подстраиваться!!Есть Закон, количество часов в неделю и районный отдел образования, который это все контролирует.Если у Вас есть достижения, например ,высокие результаты знаний Ваших учеников или Вами разработанные рекомендации и проверенны на практике методы для достижения высоких результатов, то тогда можно поднимать вопрос про дополнительные часы. Зачем Вам такая школа,где Вас не ценят, бросайте Все и ИДИТЕ в НАУКУ!!!!!!!!!!!!!!

вчитель
Осмелюсь предложить. 5 уроков, проводимые в один день не классным руководителем проводит представитель администрации (чтоб не отвлекать директора и завуча возьмем организатора) - так же по образованию учителя начальных классов. Предполагаемые предметы: образотворче мистецтво, трудове навчання, основи здоров'я, фізкультура (2), музика, (уже 5 уроков). Есть вариант: Я і Україна (2), індівідуально групові заняття, логіка и др.

Беда учителю когда два администратора учителя начальных классов. И ставки нет, и ходить на работу 5 дней на 2-3 часа. И такие школы есть.

Юрий Наливайченко
надеюсь,что Вы не классовод 1 или 2 класса, то есть не работаете за Новым Стандартом,а если это так, то Ваши претензии на счет расписания уроков ----беспочвенные! Школа должна работать на ученика , а не на учителя!

Владимир Лавренов
Шановний, Юрію! Чи ви б покинули ВСЕ: своє житло, маму і роботу, де пропрацювали 18 років тільки заради примхи дирекції? Що стосується районного відділу освіти, то справді там, як і в нашій школі діє вибіркове ставлення. Наприклад, у нашому селі є 2 школи (одна І-ІІ ст., друга-І-ІІІ ст.). В школі І-ІІ ст. деяким класним керівникам дозволено мати "методдень", тим більше, що методист районного відділу освіти сам дає таку можливість класному керівнику 1-го класу, бо у четвер у тому класі викладає свої предмети. У понеділок у цьому ж та інших класах знову викладає свої предмети, а у неділю веде гурток, хоча іншим це заборонено. Цікаво, а хто замість цього методиста (та інших, що працюють у школах за сумісництвом) працює в районо, коли він знаходиться за 20 км? Такий же "методдень" є і в інших сусідніх школах району у класних керівників початкових класів. То виходить, що не всі класні керівники користуюються однаковим правом, як у школі, так і в районному відділі освіти!!! Для чого приймається Галузева угода, яка укладена між МОН України та Профспілковим комітетом, для чого потрібні колективні договори, якщо цього...

Владимир Лавренов
Отже, з усієї переписки, яка велася кілька днів, я зробила висновок, що в нашій країні, нажаль, потрібно "засівати" кабінети директорів, заврайоно та інших чиновників, як колись "засівали" кабінет Зварича та підлизувати, вибачте, "зад" і зовсім нашим дітям не потрібно вчитися!!! Відправити їх десь за кордон, щоб заробили гроші, купили собі освіту, "купили керівництво" і все у них буде ОКЕЙ!!!!!!!!! Я не одна така "біла ворона" в нашій школі, таких достатньо, хто говорить правду керівництву, просить навантаження, НЕ ХОЧЕ БРАТИ ПОБОРИ З БАТЬКІВ для придбання парт, ламінату для підлоги тощо.....З нашої школи на пенсію ще ніхто не йшов з ЧЕСТЮ, СЛАВОЮ І ЩИРОЮ ПОДЯКОЮ ЗА СВОЮ РОБОТУ. У нашій школі працював учасник війни, про що колектив і не знав, для якого зробили всі умови, щоб звільнився. А директора, надзвичайно хорушу людину, з ганьбою "виїли" з посади, потім влаштували стайк 1 вересня і цим самим зірвавши свято першокласникам. Але радує інше, що не у всіх школах так відносяться до науковців. Я дуже радію за Логачевську Світлану Панасівну, за її керівництво школи та районного відділу освіти....

Вилен (МОДЕРАТОР)
Не варто опускатися кандидату наук до базарного рівня. Хоча маю сумніви щодо чесності дописувача. Адже начебто пише чоловік, а в останньому повідомленні вже стать автора змінена...

Я так і не прочитав варіанти, коли можна віддати іншому вчителю 5 годин на день.

Варіанти, які запропонував Вчитель: образотворче мистецтво, трудове навчання, основи здоров'я, фізкультура (2), музика, (уже 5 уроков). Есть вариант: Я і Україна (2), індівідуально групові заняття, логіка и др - не витримують критики. ЗА санітарними нормами це недопустимо. Поставити спарені уроки в початковій школі - це нонсенс.

Юрий Наливайченко
Странные "ПОБОРИ З БАТЬКІВ для придбання парт, ламінату для підлоги"они же для своих детей покупают,тем более,что школа в которой Вы работаете-сельская,то есть "ноль"финансирования как правило. В какой части Украины находится Ваше учебное заведение? А как относится к Вам коллектив? Я не знаю, почему Вы сделали такие выводы и не могу знать какая у Вас реальная ситуация в школе, но судя из Ваших последних комментариев, Вам написали не то,что Вы хотели бы услышать!Удачи!

Владимир Лавренов
В тому й справа, що дописувач занадто чесний, справедливий і правдивий. Якби був нахаба, то, очевидно, не виникало б такої ситуації.
А чим не варіант: образотворче мистецтво, трудове навчання (веде один вчитель), музичне мистецтво, іноземна мова, хореографія (хоча ще є сходинки до інформатики), то виходить 6 уроків!!!
Хоча керівництво школи навмисно переклало образотворче мистецтво на п*ятницю, а літературне читання на середу. Як мені в середу треба йти на один урок, доречі він є першим і дітей годує вихователь ГПД, так і вчитель на образотворче мистецтво іде на 5-й урок у п*ятницю і знову дітей годує виховательГПД.

Владимир Лавренов
Стосовно ПОБОРІВ це точно ПОБОРИ, бо інакше їх не назвати. Хоч школа і сільська, але районний відділ освіти виділяв "на папері" 35 грн на кожну дитину на ремонт, який нажаль проводився за рахунок батьків. А коли це оприлюднили, то парти придбали для кабінету історії (завуч школи) та інозеної мови (голова профкому), тільки із-за меркантильних цілей (бо буде оплата за кабінет). Невже ніхто не питає в сільських батьків, чи є у вас кошти? А скільки у вас дітей? Чи можете ви за всіх своїх дітей одночасно дати певну суму....? Невже ті, хто найбільше працюють в школі, ті, хто вчать читати, писати, рахувати, закладають і виховують всі людські чесноти (я про всіх вчителів початкових класів), мають найменше поваги в школі від керівництва???
Очевидно БОГ платить таким вчителям надзвичайною повагою батьків та учнів, які пам*ятають свого вчителя. Недаремно кажуть, що кожному з нас оцінку виставить життя, а не ми учням.

Іванна Докторук
чи може вчитель матиматики за спеціальністю працювати вихователем ГПД у 3 класі

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua