Запитання та відповіді на нього

Как работать в классе-комплекте?

Наталія Касперська
З нового навчального року у нашій школі І ступеня зробили два комплекти. У школі навчається 30 дітей, є тенденція до збільшення на наступний рік. Ми знаходимося на території міста, але на його окраїні. До школи І-ІІІ ступенів відстань 2,5- 3 км. Підвозу немає. У зв"язку із тим що в нас початкова школа і навчається у нас всього 30 дітей ( по Статуту нашої школи, в приміщенні може навчатися не більше 36 учнів), а є в нашому районі де 9 -ти річні школи мають до 30 дітей, нам зробили комплекти. На базі нашї школи працю 5 молодих педагогів, але ніхто з нас не має 18 годин, хоча ми всі маємо накази на повне тижневе навантаження.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Клас можна відкривати від 5 учнів, проте, зрозуміло, що при кількості 30 учнів робити 4 класи ніхто не буде. Звісно, що можна взяти на роботу 2 вчителів початкових класів. вчителя іноземної мови, музики, фізкультури, вихователя ГПД і говорити про те, що педагоги не мають повного навантаження. Вони і не будуть за таких умов мати це навантаження. Що означає фраза "хоча ми всі маємо накази на повне тижневе навантаження" мені незрозуміла, цікаво де це в наказах пишуть "про повне тижневе навантаження".

Разом з цим необхідно зазначити, що батьківська громадськість мала б відстоювати право своїх дітей навчатись в окремому класів, а не в класі-комплекті.

Наталія Касперська
Дякую, Вам, за швидку відповідь! У нас 4 класоводи (на 2 комплектах) і вчитель іноземної мови. Донедавна ми працювали без комплектів, було індивідуальне навчання для 3 учнів...(тут все зрозуміло і ніхто не протестує). Але як бути в тій ситуації, коли я - одинока мати (батько позбавлений батьківських прав), а ще одна вчителька має під опікою двоє дітей з інтернату. Чи є для нас якийсь захист, бо оті години котрі нам "врізали" відчутно вдарили, принаймі по моєму сімейному бюджету. ... Стосовно учнів, їм також важко..., а крім того в моєму класі є дівчинка у якої ЗПР і їй відмовили у інклюзивному навчанні в цілях економії (прийомній мамі сказали або індивідуальна форма нвчання вдома, або допоміжна школа, але ж із введенням інклюзивного навчання чітко визначено, які діти мають право навчатися у класних колективах, тим більше що вона не несе ніякої небезпеки для однокласників), тай ще зробили комплект. Надзвичайно важко працювати в такому режимі, бо навіть уроки мистецтва потребують потрійної підготовки до занять...

Вилен (МОДЕРАТОР)
Так, дійсно варіант індивідуального навчання вам може допомогти. Проте варто и батькам зайняти активну позицію, щоб добитися розділу класу-комплекту на окремі класи.

Наталія Касперська
В нас класи 7, 7, 11 і 5 учнів. Індивідуальне навчання до 5 учнів. І якраз в мене 11 учнів і дівчинка із ЗПР.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Повторюсь: часом ні вчитель, ні директор закладу не в змозі вирішити ситуацію... і лише батьківська громада на це може вплинути.

А дівчинка з ЗПР - питання необхідно вирішувати з лікарем, щоб дав медичний висновок про необхідність індивідуального навчання в системі загальноосвітньої школи (додаткові 5 годин не завадять).

Наталія Касперська
Вибачте за моїх безліч "чому?", "як?", "коли?"....Ми маємо витяг з протоколу психолого-медико-педагогічної консультації, де й зробили висновок про ЗПР.А зараз можливо індивідуальне навчання в системі ЗОШ? Нам сказали, що така річ не можлива,індивідуальне навчання тільки вдома,без права відвідування занять в школі. Можливо, можете підказати, де можна прочитати про це? Про батьків зрозуміло, думаю, що вони вплинуть на це. Вони вже два роки поспіль школу відстоюють.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Це неправда, дитина записується до класного журналу і має право відвідувати заняття, позакласні заходи, їздити разом з класом на екскурсії (це називається соціальною адаптацією). За такою дитиною зберігаються всі права, гарантовані ЗУ "Про освіту", тощо.

Наталія Касперська
о, щиро дякую!!!!

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua