Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua

Запитання
Світлана
Як має проходити методичний день? *

Доброго дня! Я працюю вчителем української мови та літератури в школі та маю лише 14 год педагогічного навантаження (за власним бажанням). Я працюю 3 дні на тиждень в закладі. Чи є нормативний документ, в якому вказано, що 2 дні (методичні дні), коли в мене немає взагалі уроків маю обов'язково бути на місці роботи? Якщо так- дайте, будь ласка, посилання на даний нормативний документ. Дякую

Юля Марієн-Година
Чи обов'язково я маю писати розгорнуті плани-конспекти уроків від руки на кожен день? *

Чи можна подавати удрукованому вигяді конспекти? Хто їх має перевіряти? І чи це пов'язано з регіональними відділами освіти, адже нам сказали писати вручну, а от у сусідньому районі дозволили друкувати? Була б вдячна за обгрунтовану і підтверджену якимись конкретними даними відповідь.

Vikusya Kusch
Коли обідати вчителю? *

Дуже часто ми чуємо від адміністрації- ви не маєте права їсти з дітьми у їдальні, навіть до туалету повинні ходити після уроків..Я вважаю, що це не правильно, адже я не хочу псувати власне здоров'я, але як це довести адміністрації?

Я ВикториЯ
Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного? *

Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного ? (Маю на увазі не урочисту частину, а подальше святкування). Чи зобов'язаний классний керівник бути присутнім на цьому святкуванні?

Алла Коноваленко
Чи можуть у мене забрати години? *

На даний час у мене 13,7 год навантаження, скажіть будь ласка чи можуть без мого дозволу забрати в мене 2.1 год для навантаження іншого вчителя?

Инна Боброва
Как происходит распределение педнагрузки? *

При распределении педагогической нагрузки продолжающий работать учитель-пенсионер пользуется равными правами с учителями-НЕпенсионерами?

Ole4k@
Имеют ли право родители и администрация посещать уроки? *

Чи мають право батьки вимагати постійного відвідування уроків? І яким чином можна їм це заборонити?

nadya
Чи потрiбно складати у 2класI НУШ ПЛАН ВИХОВНОI РОБОТИ ? 

Працюю у 2 класi НУШ. Чи потрiбно складати у 2класI НУШ ПЛАН ВИХОВНОI РОБОТИ ?

nadya
Чи потрiбно складати план виховноi роботи та проводити окремо годину сп iлкування? 

Працюю в 2 класi НУШ. Чи потрiбно складати вчителю план виховноi роботи та проводити окремо годину сп iлкування?

Елизавета Куликова
Чи може директор школи вимагати від вчителя конспект уроків за своєю структурою? 

Доброго дня! Працюю перший рік в школі. Чи може директор школи вимагати конспект кожного уроку за своєю структурою?

Катя Красько
ЛФК в ЗДО. Інклюзія 

Доброго дня. Цікавить чи можу я проводити ЛФК в інклюзивних групах ЗДО, маючи диплом вчителя фізичної культури. В додатку до диплома вказані предмети і ЛФК і медична справа. Дякую.

Oxana Vengrin Chorna
норма робочого дня 

Добрий день. скажіть, будь ласка, скільки годин повинен працювати практичний психолог, маючи 0,75 ст, і довантажений 0,5ст. секретаря, дякую!!!!

Віра Іванців
Як вчитель повинен захистити себе та учнів класу від учня, який є загрозою для здоров 'я та життя дітей та вчителя 

Даний учень непередбачуваний у своїх діях.

Віта Гуцул Коваленко
додаткова неоплачувана відпустка студенту денної форми навчання 

Психолог школи є студентом денної форми навчання інституту післядипломної освіти та довузівської підготовки. Чи має він право на додаткову неоплачувану відпустку за основним місцем роботи на період складання сесії? Чи є обмеження в тривалості таких відпусток протягом календарного року?

Оксана
Чи може отримати вихователь ГПД грошову допомогу, що надається випускникам ВНЗ 

Якщо я в 2019 році закінчила коледж та отримала спеціальність вчитель початкових класів і в цьому ж році влаштувалася вихователем групи подовженого дня у ЗОШ та працюю з 2-4 класами, маю право отримати одноразову грошову допомогу, що надавється випускникам? Чи обов'язкого потрібно працювати саме вчителем початкових класів?

Анатолій
оцінювання знань і умінь учнів 

Сьогодні багато написано про свободу вчителя у освіти.На уроках фізкультури діти займаються,тренуються,з кожним уроком покращують свої результати.На вивчення модуля(теми) відводиться 24 уроки.Результати що були на першому уроці і на 24 різні.Тому,вчитель разом з учнями виришили відмовитись від поточних оцінок і оцінювати свої знання ,уміння по заліку вивченої теми.Все добре,діти задоволені але дирекція школи вимагає від вчителя в приказному порядку виставити поточні оцінкиєСправедливо чи ні?Від поточних оцінок залежить успішність учня.Ось така свобода вчителя

Олена
перепідготовка вчителя російської мови на англійську... 

перепідготовка вчителя російської мови на англійську

Tatyana Svetlova
зняття вчителя з уроків для іншої діяльності 

Чи мають право адміністрація школи, завуч знімати вчителя з уроків разом з учнями випускного класу для того, щоб учні і вчитель поїхали на профорієнтацію в інше місто. Адже у Законі про освіту сказано, что не можна відривати учнів від навчання, а вчителя від викладання предмету. Що робити?

Надія Попюк-Влад
Як діяти, коли не дають повного навантаження? 

Була прийнята на роботу вчителем хімії з повним навантаженням, ще у 1998 році. Але вже чотири роки не маю повного навантаження (11-12 годин),годин хімії більше немає у зв"язку із зменшенням класів. На моє запитання "Якщо я не згідна і не підпишу тарифікацію?" директор відповідає, що втакому разі оголошує скорочення посади і я залишуся без роботи. (Я єдиний вчтитель хімії в школі). Чи справедлива така заява директора і як діяти в такій ситуації?

Оксана Дорогобід
Чи правомірним є розподіл педнавантаження? 

Прийнята на посаду викладача української мови та літератури з повним педагогічним навантаженням, маю право викладання зарубіжної літератури (курси інституту післядипломної освіти). Ще одна викладач працює на посаді викладача української мови та літератури, зарубіжної літератури. У цьому навчальному році моє педнавантаження становить 655 годин ( 720 годин на ставку), моєї колеги по фаху - 648. Годин української та зарубіжної вистачало для повного педнавантаження для двох викладачів, їх (годин) навіть більше. Годинами української мови та літератури, зарубіжної літератури довантажили колегу, прийняту на посаду викладача англійської мови, яка в цьому навчальному році отримала ступінь магістра за фахом українська мова, література, зарубіжна література. Тобто, за кількістю годин нас урівняли. У кінці навчального року були ознайомлені з наказом про можливу зміну умов праці, але заяв про погодження не писали. Вичерпних роз'яснень з Департаменту освіти не отримала (письмово пояснили, що не наділені такими повноваженнями, а крім того відсутня посада юриста). То куди звертатися далі? Який закон передбачає захист моїх прав?