Osvita.ua Запитання Середня освіта Права вчителя
Запитання
Світлана
Як має проходити методичний день? *

Доброго дня! Я працюю вчителем української мови та літератури в школі та маю лише 14 год педагогічного навантаження (за власним бажанням). Я працюю 3 дні на тиждень в закладі. Чи є нормативний документ, в якому вказано, що 2 дні (методичні дні), коли в мене немає взагалі уроків маю обов'язково бути на місці роботи? Якщо так- дайте, будь ласка, посилання на даний нормативний документ. Дякую

Юля Марієн-Година
Чи обов'язково я маю писати розгорнуті плани-конспекти уроків від руки на кожен день? *

Чи можна подавати удрукованому вигяді конспекти? Хто їх має перевіряти? І чи це пов'язано з регіональними відділами освіти, адже нам сказали писати вручну, а от у сусідньому районі дозволили друкувати? Була б вдячна за обгрунтовану і підтверджену якимись конкретними даними відповідь.

Vikusya Kusch
Коли обідати вчителю? *

Дуже часто ми чуємо від адміністрації- ви не маєте права їсти з дітьми у їдальні, навіть до туалету повинні ходити після уроків..Я вважаю, що це не правильно, адже я не хочу псувати власне здоров'я, але як це довести адміністрації?

Я ВикториЯ
Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного? *

Хто несе відповідальність за збереження життя і здоров'я учнів під час випускного ? (Маю на увазі не урочисту частину, а подальше святкування). Чи зобов'язаний классний керівник бути присутнім на цьому святкуванні?

Алла Коноваленко
Чи можуть у мене забрати години? *

На даний час у мене 13,7 год навантаження, скажіть будь ласка чи можуть без мого дозволу забрати в мене 2.1 год для навантаження іншого вчителя?

Инна Боброва
Как происходит распределение педнагрузки? *

При распределении педагогической нагрузки продолжающий работать учитель-пенсионер пользуется равными правами с учителями-НЕпенсионерами?

Ole4k@
Имеют ли право родители и администрация посещать уроки? *

Чи мають право батьки вимагати постійного відвідування уроків? І яким чином можна їм це заборонити?

Оксана Дорогобід
Чи правомірним є розподіл педнавантаження? 

Прийнята на посаду викладача української мови та літератури з повним педагогічним навантаженням, маю право викладання зарубіжної літератури (курси інституту післядипломної освіти). Ще одна викладач працює на посаді викладача української мови та літератури, зарубіжної літератури. У цьому навчальному році моє педнавантаження становить 655 годин ( 720 годин на ставку), моєї колеги по фаху - 648. Годин української та зарубіжної вистачало для повного педнавантаження для двох викладачів, їх (годин) навіть більше. Годинами української мови та літератури, зарубіжної літератури довантажили колегу, прийняту на посаду викладача англійської мови, яка в цьому навчальному році отримала ступінь магістра за фахом українська мова, література, зарубіжна література. Тобто, за кількістю годин нас урівняли. У кінці навчального року були ознайомлені з наказом про можливу зміну умов праці, але заяв про погодження не писали. Вичерпних роз'яснень з Департаменту освіти не отримала (письмово пояснили, що не наділені такими повноваженнями, а крім того відсутня посада юриста). То куди звертатися далі? Який закон передбачає захист моїх прав?

Тетяна Кіба
Якими документами вимагається погодження розкладу в СЕС? 

Я вважаю погодження розкладу з СЕС є атавізмом. Багато шкіл складають два розклади, один із них робочий, а інший для цієї організації. З багатьох причин стовідсотково "правильний" розклад не вийде, але до того ж, є багато чинників, які впливають на розклад майже кожного тижня чи дня. Вчителі хворіють, перебувають на курсах, семінарах і т.п. Розклад постійно коригується, то який сенс морочити голову чиновникам із СЕС і збільшувати головну біль заступникам директора?

Аліна
Робочий час учителя в школі 

Чи повинен учитель щодня після проведених уроків відсиджувати у школі ще одну астрономічну годину, коли готуватися до уроків немає змоги: у класі немає комп'ютера, методичні посібники для написання конспектів чи роздаткового матеріалу дома. У Статуті школи цієї вимоги не передбачено, у Колективному договорі теж. Але заступник директора озвучила це на педраді перед початком навчального року. Чи можу я після уроків і заходів, передбачених планом роботи школи, іти додому?

Світлана
Про перевід на іншу посаду 

Доброго дня! Потрібна дуже Ваша кваліфікаційна допомога. За моєю ініціативою у 2012 році я написала заяву про перевід з посади майстра в/н (була повна ставка) на посаду вчителя на повну ставку, так як дана посада вчителя з професії "Секретар-друкарка" була вільна. Директор написав у резолюції, що перевід неможливий оскільки прийнято вчителя, але вчителя фактично не було взято, і в наказах таких записів не має. Під психологічним тиском директора я написала заяву на вчителя на 11 годин, чи це не було скорочення? Було взято на посаду майстра людину. Пропрацювавши декілька років вона звільнилась. Мені керівник, щоб не брати людину давав 0,5 ставки майстра. У 2016 році ним не хотілося відкривати групу, порушуючи закон і примушуючи дітей обрати іншу професію. Я написала до голови адміністрації і дану групу було відкрито(згідно закону). Після цього продовжилося цькування, психологічний тиск на мене, щоб я написала заяву, що відмовляюся від суміщення посади майстра я і написала. Далі цькування не припинялося і різними методами мене принижуючи (не давали 11 годин, а меньше, переставляли розклад так, щоб мені не надавати заміну і т.д.). В цьому році 19.06 я написала заяву, щоб надав мені дозвіл виконувати обов'язки майстра, мені відмовив, написавши що посада зайнята і після цього в 20 числах червня погодив штатний розпис. Дуже сподіваюсь на вашу допомогу. Як захистити свої права? І як відстояти себе у даному випадку? ДУЖУ СПОДІВАЮСЬ, ЩО ВІДПОВІСТЕ.

АН
Заява на посаду 

Було прийнято на посаду вчителем росiйськоi мови, в цьому роцi дали 18 годин зарубiжноi лiтератури та 2 години факультативу з росiйськоi мови. Чи треба писати заяву на посаду вчителя зарубiжноi лiтератури? Чи зараз заяви не пишуть?

Нина Колпакова
Чи має право директор школи змушува вчителя працювати безкоштовно, мотивуючи " виробничою необхідністю"? 

Директор школи змушує вчителя замінювати іншого вчителя безкоштовно. Чи це законно?

Nataliya
Чи має право директор школи відпустити дитину з уроків. 

Добрий день. Чи має право директор школи відпустити дитину з уроків інших вчителів без поважних причин ( дитина хоче йти в церкву). В цей день була практична робота з інформатики. Що в такому випадку ставити в клітинці у журналі тій дитині. (нб. сказав не ставити), оцінки немає. Дякую.

Светлана БулгаковаМедынская
виховні плани в початковій школі 

Чи має право адміністрація вимагати написання виховних планів у початковій школі кадже у нас немає виховних годин? Дайте, будь ласка, посилання на документ.

Ganna
Документація. 

Яку документацію повинен вести вчитель-асистент в інклюзивному класі.Дякую.

Ivanna Zatvarnitska
Доброго вечора. Скажіть будь ласка скільки днів на тиждень має бути класний керівник у школі? чи вимірюється класне керівництво у годинах? 

Скажіть будь ласка скільки днів на тиждень має бути класний керівник у школі? чи вимірюється класне керівництво у годинах?

Ніка
Скільки груп на ставку має бути у керівника гуртка в ДНЗ? 

Яке навантаження для керівника гуртка в ДНЗ?

Ніка
Чи зобов’язаний керівник гуртка ДНЗ відвідувати усі пед наради? 

Чи зобов’язаний керівник гуртка ДНЗ відвідувати усі пед наради? І що роботи у випадку, якщо спеціаліст не може відвідувати пед ради через те, що працює за сумісництвом в іншому освітньому закладі?

Катерина
Освітній омбудсмен . 

Прошу надіслати адресу , за якою можна звертатися до освітнього омбудсмена.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!