Запитання та відповіді на нього

Чи може бути звільнений від ДПА інвалід по зору?

Светлана Михайлова (Пивненко)
Доброго дня!Чи може мій син бути звільненим від ДПА при такому діагнозі: Заднєкапсулярна катаракта лівого ока, точкова катаракта правого ока, ністагм, фіброз скловидного тіла . Оперований не був. Навчається добре, але зір дуже поганий, на лівому оці - світло іноді 2-3 %, а на правому 30 % і мені його дуже жаль, як я дивлюсь, що він постійно сидить і готується. Дякую за відполвідь.

Вилен
Зверніться до дільничного лікаря-окуліста для вирішення цього питання, попередньо візьміть запит зі школи (у завуча) щодо звільнення від ДПА.

aladdin85
Це питання дійсно треба вирішувати індивідуально, оскільки формально у переліку захворювань, які можуть бути підставою для звільнення від ДПА, катаракта та фіброз скловидного тіла відсутні. (Додаток до Інструкції про звільнення від проходження ДПА за станом здоров'я — наказ МОНмолодьспорт та МОЗ від 01.02.2013 № 72/78). [див. далі «виняток»] Якщо хвороба відсутня у переліку, то пропонується (п. 7 Інструкції) для отримання атестата продовжити освіту за екстернатною формою (посилання на п. 3.10 Інструкції про переведення та випуск учнів...).
Але можна сподіватись на позитивний результат, оскільки в переліку захворювань є «ускладнена дегенеративна міопія незалежно від ступеня (при хронічній периферичній дистрофії сітківки з наявністю передрозриву чи розриву)» (7.4), яка дає право на постійне звільнення.
Тому підтримую необхідність консультації з лікарем.

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!