Запитання та відповіді на нього

За якими збірниками проводити ДПА?

Darina
Використовуйте збірники ДПА 2014 року видання, а пропонуємо використовувати збірники 2011-2013 років видання.Так як розуміти такі твердження? З одного боку "Всі рекомендації щодо проведення державної підсумкової атестації, викладені у листі Міністерства освіти і науки України від 14.02.2014 № 1/9-115, залишаються чинними." В додатках до цього листа чітко вказані Збірники 2014 року видання. А з іншого боку, в цьому ж листі пропозиція, що йде всупереч з вищесказаним, а іменно:
"Для проведення державної підсумкової атестації пропонуємо використовувати збірники завдань для державної підсумкової атестації, що видані у 2011-2013 роках." Дайте будь-ласка роз"яснення. Як конкретно діяти? Які матеріали готувати в папку "Матеріали ДПА" в школі?
А може нам дадуть завдання з Інституту Гринченка? А якщо Міністерство Освіти їх не затвердить? Дякую.

DOCENT
Лист МОН № 1/9-115 від 14.02.14 року
В цьому листі збірники і рекомендації розділені за змістом:
"Перелік ЗБІРНИКІВ та методичні РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо проведення державної підсумкової атестації подаються у додатку 1."

Крім того в листі МОН № 1/9-158 від 20.03.14 року
Речення про збірники йде нижче речення про рекомендації.

Крім того додаток 2 до наказу МОН № 1658 29.11.2013 (який і є нормативним документом) визначає перелік збірників без зазначення року.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Щодо завдань з інституту Грінченка, то зараз РУО збирають інформацію про те за якими завданнями школи будуть проводити ДПА (за збірниками МОН чи за завданнями з Грінченка). Ми обрали збірники МОН 2014 року, ну немає у нас інших :)

DOCENT
Розділ Державна підсумкова атестація на сайті МОН

Державна підсумкова атестація 4 клас
Електронні версії збірників завдань для проведення державної підсумкової атестації учнів 4-х класів ЗНЗ у 2012/2013 н.р.

Darina
Шановний Вилен, ДПА 2013р. і 2014р. з математики для 11 класу дуже сильно відрізняються кількістю запропонованих завдань та їх складністю. Матеріали ДПА 2014 року перенавантажені "цікавими задачами імені Мерзляка". Тому мене дуже цікавить, чи має право вчитель сам обрати рік видання Збірника, чи адміністрація школи може силовими методами "запропонувати" проведення ДПА по 2014 р.з Математики в 11 класі.
І ще одне, перший та другий рівень до 2014 року обирався вчителем ,третій рівень завжди надсилалися листом, а тепер в Збірниках 2014 року перший рівень - окремо, а другий і третій разом. Який рівень готує вчитель.? Чи будуть якиссь завдання надсилатися?

Вилен (МОДЕРАТОР)
Шановна Darina, поділяю ваше занепокоєння, адже дійсно в методичних рекомендаціях зазначено, що частину завдань добирає школа, а частину визначають управління освіти. То цікаво як це все буде відбуватися. Я зателефонував до МОН, але там сказали, що "всі спеціалісти на олімпіадах у відрядженні і будуть після першого квітня(?), тому доведеться чекати 1 квітня". Також пояснили, що останній лист МОН готував Інститут інноваційних технологій, тому всі питання до них Збірники завдань за 2014 рік ніхто не забороняв і їх можна використовувати.

Дякую, шановний DOCENT, за посилання, але, коли я пишу: "Ми обрали збірники МОН 2014 року, ну немає у нас інших :)", то це означає, що збірники придбані саме такі і інших у нас немає, а роздруковувати збірники за минулі роки, тоді, коли придбані нові, дивно. Утім, може, хтось вирішить скористатися збірниками для ДПА за минулий рік, то для них це посилання може й знадобиться.

Darina
Шановний Вилен, дякую за відповідь. Звичайно, запитань і невизначеностей ще дуже багато. Але, я так розумію, що багато чого знов залежить від адміністрації школи і все буде виконуватись в останній момент.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Я думаю, що однозначно будуть ще додаткові роз"яснення, адже багато питать ще є. Проте щодня відбуваються зміни в освіті: то Єреська звільнили, тепер Зайцеву... Подивимось, почекаємо... у квітні все стане зрозумілим.

Darina
Вилене, я там ще одне запитання на сайти в розділі ДПА залишила стосовно Академічного рівня та рівня Стандарту в викладанні математики. Це питання мене дуже турбує, бо я не знаю жодної підстави щодо підміни одним рівнем іншого. Подивіться будь-ласка. Якщо щось буде незрозуміле в запитанні, то я можу розповісти більш конкретно. Дякую. Дарина.

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua