Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua

Запитання
Оксана Божедарова
Позачергова атестація 

В жовтні місяці було прийнято заяву від працівника про позачергову атестацію. Педпрацівник пройшов увесь шлях до атестаційного засідання в школі. Атестаційна комісія І рівня підтвердила бажання учителя атестуватися на вищу категорію та винесла рішення про клопотання перед комісію ІІ рівня. Чергова атестація працівника відбулася в березні 2016 року. Працівнику присвоєно І категорію. Комісія ІІ рівня відмовляє у підтвердженні та не допускає на сьогодні позачергової атестації на вищу категорію у зв'язку з тим, що з дня попередньої атестації на момент подання заяви не виповнилося двох років. В положенні зазначено: "Позачергова атестація з метою підвищення кваліфікаційної категорії може проводитися не раніш як через два роки після присвоєння попередньої". На сьогодні між атестаціями пройшло саме два роки. Чи правомірна відмова?

Ліна
Чи правомірно зняли І категорію? 

У 2009 р. я атестувалася на підтвердження І кваліфікаційної категорії як вчитель історії та правознавства,а у 2011 р. перевелася в інший навчальний заклад на посаду практичного психолога,не маючи на той час освіти.Завідуючий кадрами відділу освіти мене запевнив , що категорія зберігатиметься у мене ,поки я не матиму годин історії, я отримувала зарплатню як спеціаліст.У 2014 р. мені відмовили в атестації черговій , бо я не мала жодної години історії,тому проатестувати мене не могли.У грудні 2015 р. мені дали декілька годин історії, я відбула курси і у 2017 році подала заяву на підтвердження І категорії ,прозвітувала на січневому методоб`єднанні вчителів історіїт району,а напередодні засідання мені відмовили у тому,щоб я підтвердила І кв.категорію,а сказали,що можуть присвоїти тільки ІІ,бо І категорія була втрачена ще у 2014 р.Мене про це ніхто не повідомив ні у 2014,ні зараз,а навпаки запевняли,що категорія зберігається,бо практичний психолог - це не вчитель-предметник

Валентина
Чи законні дії АК ІІ рівня? 

Атестаційна комісія ІІ рівня за клопотанням атестаційної комісії І рівня про присвоєння вищої кваліфікаційної категорії та звання "старший витель" прийняла таке рішення та записала до атестаційного листа "ПІБ ( учителя) присвоїти кваліфікаційну категорію "спеціаліст вищої категорії" за - 4; проти - 8 ( вісім); утримались - 1(один). Чи законе воно, якщо у Типовому положенні нічого не сказано про процедуру, яку повинна провести АК І рівня? Які дії повинна здійснити адмінісрація закладу, щоб довести, що АК ІІ рівня діє не у відповідності до положення?

metodist
Чи можна підвищувати тарифний розряд керівнику гуртка, який не має педагогічної освіти? 

Доброго дня. Педагог працює в закладі понад 20 років. Закінчив технічне училище зі спеціальністю лаборант технічного аналізу. За плечима - 2-річні профільні курси декоративного розпису зі спеціальністю майстер розпису, керівник гуртка. Працює за 8 нині 10 тарифним розрядом. Постійно йшов на підтвердження розряду. Чи можемо при атестації підвищити тарифний розряд педпрацівнику? Дякую.

fyjysv
Атестація 

Добрий день.Чи має право директор школи атестувати вчителя початкових класів,(який читає не основні години)з іформатики в початкових класах? І скажіть чи може директор не атестувати вчителя математики який має 4години і 0,5ГПД(бо по гпд атестують, а по математиці ні)

irina
Чи маю я право у 2018 - 2019 н.р. атестуватись позачергово на 1 категорiю? 

Маю освiту вчителя початкових класiв. У 2014 роцi у лютому пiшла працювати вихователем в ДНЗ, у вереснi цього ж року перевели на вихователя ГПД. У вереснi 2015 року набрала 1 клас, а у 2017 роцi атестувалась на 2 категорiю. Чи маю я право у 2018 - 2019 н.р. атестуватись позачергово на 1 категорiю?

Юля Шляга
Курси підвищення кваліфікації 

Дякую вам за попередню відповідь. Але я закінчила Богуславський-гуманітарний коледж,то чи потрібно мені проходити курси?

mintnt urio
звання " вихователь-методист" 

Музичний керівник атестується. Освіта - середня-спеціальна, стаж 24 роки, кваліфікаційна категорія " спеціаліст", 9 тарифний розряд. Чи можемо при атестації встановити звання " вихователь-методист"?

mintnt urio
атестація вихователя 

Вихователь закладу не проходив курси і не проходить за висновком МСЕК ( тобто не виїзна), але атестується без курсів. Освіта - середня спеціальна, стаж роботи 40 років, кваліфікаційна категорія - " спеціаліст", 11 тарифний розряд. Відділ освіти пропонує атестувати, але знизити тарифний розряд на 10. Ніякої альтернативи проходження курсів немає ( в графіку проходження курсів немає дістанціонногот проходження для вихователів ДНЗ).

Олена Самборська
Рішення атестаційноїкомісії 

Якщо із 7 членів комісії 1 відсутній, за результатами таємного голосування 2-за, 4- утримались, яке прийняти рішення?

Yulia Tryhub
Присвоєннє звання "старший учитель" 

Якщо цього року педагог(І кваліфікаційна категорія) посів 2 місце у обласному турі конкурсу "Учитель року",то чи має право він претендувати на звання "старший учитель" уже зараз,чи треба чекати атестації?(остання була 2016-2017 навчального року)

серг
Атестація 

Чи мав я право 25 жовтня писати заяву на проходження атестації (підвищення категорії), а диплом магістра мав отримати в листопаді? Чи має значення отримання диплому? Мав отримати в листопаді але протягнулося до 5 січня 2018 року. Але ж атестація проходить з 26 березня по 1 квітня. Диплом уже три місяці як виданий. Як пояснити директору, що видача диплому в даному випадку не має значення. Повторюся: документи в порядку, курси підвищення пройдені. Дякую.

Лена Стадникова
атестація 

Добрий день.Така стуація:стаж роботи вчителем 6 років 9 місяців.2015 році позачергово була атестована на спеціаліста 2 катег.у міжатестаційний період маю(а саме 3 роки) маю 14 призерів раййоних олімпіад та 6 призерів обласних- третього етапу всеукраїнських олімпіад.Чи мають право мені присвоїти в 2017-2018 році вищу категорію?

ZSV
Атестація 17-18 

Чи має право вчитель атестуватись на здобуття кваліфікації "спеціаліст І категорії" у 2017-2018 навчальному році, якщо ІІ-гу категорію отримав у квітні 2016 року?

Юля Шляга
Коли я маю проходити курси підвищення кваліфікації та атестуватися? 

Доброго вечора. Мене звати Юлія. Я б хотіла дізнатися коли я маю проходити курси підвищення кваліфікації та атестуватися, якщо я отримала диплом у червні 2015 року. Буду дуже вдячна.

ZSV
Право на атестування педагогічного працівника 

Чи має право вчитель атестуватись на здобуття кваліфікації "спеціаліст І категорії" у 2018 році, якщо ІІ-гу категорію отримав у квітні 2016 року?

серг
Атестація 2017-2018р 

Доброго дня. Чи можна атестуватися для підвищення категорії в поточному 2017-2018 році. Документи всі в порядку. Питання лише в терміні отриманя диплому. Диплом магістра отримав в листопаді 2017р.

Лариса Владимировна
Присвоєння звання"старший вихователь" вихователю з базовою фаховою освітою 

Чи можна у 2017-2018 році присвоїти вихователю з базовою освітою (стаж 18 років) педагогічне звання "старший вихователь"? (п.5.4). У Постанові Кабміну № 1109 від 23.12.205 рекомендовано - "вихователь-методист". Адміністація закладу подала клопотання на присвоєння звання "старший вихователь." Як бути?

Iryna Konovalets
Як здійснюється атестація при навантаженні з кількох предметів 

Шукаю поради: працюю вчителем німецької мови в початкових класах та зарубіжної літератури в 7 кл. Маю дві освіти: бакалавр (початкова освіта та німецька мова), спеціаліст (українська мова та література, зарубіжна література). Пройшла курси німецької мови. Чи маю право атестуватися на ІІ категорію, чи треба проходити ще курси з зарубіжної літератури? Дякую за відповідь.

Sergey Satsyk
Чи маю право атестаційна комісія дати І категорію замість другої? 

Добрий день! Я вчитель інформатики, категорія «спеціаліст», педагогічний стаж 5 років (вища освіта за спеціальністю біолог, викладач біології та хімії). Атестуюсь на ІІ категорію. Члени атестаційної комісії, посилаючись на мій «вклад» в освітній процес школи, методичну допомогу іншим вчителям, подають клопотання про присвоєння одразу І категорії (перескочивши ІІ категорію), звісно, що я не проти. Чи не буде порушення законодавства, якщо мені присвоять І категорію, «перескочивши» через ІІ категорію? На які пункти «Положення» можливо посилатися при прийнятті такого рішення?