Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua

Запитання
Наталья Поповиченко
Курси двічі на рік 

Я викладаю два предмети. Чи можна пройти курсову перепідготовку впродовж поточного року з двох предметів (фізична культура і трудове навчання) з оплатою перебування на курсах

Тетяна Макаревич
Цікавлюсь ще таким питанням. Якщо вчитель почала проходити атестацію, але завагітніла під час атестаційного періоду і вийшла на лікар... 

Цікавлюсь ще таким питанням. Якщо вчитель почала проходити атестацію, але завагітніла під час атестаційного періоду і вийшла на лікарняний у зв‘язку з вагітністю. До закінчення атестаційного періоду залишився місяць.Чи можуть завершити атестацію без даного працівника і присвоїти наступну категорію. Курси були пройдені до атестації у січні-лютому.

Tanya Koval
Атестація не за фахом 

Як має відбуватися атестація соціального педагога, який має освіту «Практичний психолог».

Tanya Koval
Атестація практичного психолога, який переведений на 0,5 ставки практичного психолога та 0,5 ставки соціального педагога 

У грудні 2005 року практичних психологів загальноосвітніх шкіл, переведено на 0,5 ставки психолога та 0,5 ставки соціального педагога (трудовій книжці записано «переведено на посаду практичного психолога, соціального педагога»). Можливо, це порушення, але такі спеціалісти працюють, що робити? 1. Чи мають право атестуватися як соціальний педагог працівник, який у 2005 році був переведений на 0,5 ставки практичного психолога та 0,5 ставки соціального педагога, але має фахову освіту «Практичний психолог». Як це має відбуватися (які курси має проходити, атестаційна комісія якого рівня має його атестувати, чи атестується на відповідність кваліфікаційній категорії «спеціаліст» або тарифному розряду, чи має право на професійний ріст). 2. Чи поширюється на них п. 3.26. Типового положення про атестацію педагогічних працівників. 3. Чи є виконання посадових обов’язків соціального педагога практичним психологом сумісництвом. 4. Якщо практиний психолог атестується на встановлення кваліфікаційної категорії «спеціаліст ІІ категоріє» чи поширюється це на посаду соціального педагога. Якщо рішення про переведення на 05, ставки ПП і 0,5 СП було невірним, що робити? Чи має відбуватися атестація з умовою (отримання фахової освіти)? Хто має право скасовувати наказ про прийняття, оскільки приймав начальник відділу освіти, а з січня 2018 року трудові книжки передано на заклади.

MVY
Курси підвищення кваліфікації 

Я проходив курси в 2013 році. Засідання атестаційної комісії в квітні, а курси по графіку в грудні. Чи дійсні курси до кінця 2018 року?

Джаная Мамедова
Чи необхідно мені проходити спецкурси? 

За дипломом я вчитель біології та екології. Веду 2й рік поспіль природознавство. Чи необхідно мені проходити спецкурси? Чи я маю повне право без них читати природознавство і далі?

Лариса Трушковская
Атестація вчителя та присвоєння кваліфікаційних категорій. 

Доброго дня!Маю вищу освіту-початкові класи.Працюю вчителем образотворчого мистецтва з 5.11.1994. Проходила курси підвищення з обр.мист. три рази,маю І категорію ,коли в цьому році подала документи на атестацію,повідомили,що тільки на підтвердження,або потрібно отримувати 2-гу вищу освіту (по предмету який викладаю). За положенням про атестацію вчителів,пункти 3.21 та 4.10 зрозуміла,що 2-га освіта не обов'язкова.Чи можу я працювати далі,не переучуючись (за дипломом вчителя початкових класів),чи маю право отримувати (підвищувати) кваліфікацію вищу,чи тільки підтверджувать?Дякую.

Валентина Трофимчук
Чи можу піти працювати вчителем, якщо після закінчення навчання не працювала за спеціальністю? 

Чи можу піти працювати вчителем, якщо після закінчення педагогічного університету та отримання диплома спеціаліста, я не працювала за спеціальністю (закінчила у 2007 році)? Я маю складати якусь атестацію чи йти на курси підвищення кваліфікації? Підскажіть, будь ласка, куди звернутися, щоб достовірно та грамотно роз'яснили? Дякую

Gorono Gopri
Атестація методиста 

Якщо методист методичного кабінету при відділі освіти відмовляється підвищувати кваліфікацію і незабаром буде 2 роки, як прийнята на цю посаду . Призначена на посаду методиста з державної служби, тобто категорії ніякої не було. Чи може вона далі працювати методистом і які наші дії? Дякую.

Ромашка
Атестація вчителя, який працює не за фахом 

Доброго дня! Маю вищу освіту, спеціальність вчитель української мови та літератури. Працюю вчителем початкових класів. Напередодні атестації пройшла курси підвищення кваліфікації як вчитель початкових класів і як вчитель української мови. Атестована, як вчитель укр. мови та літератури на І категорію. Чи поширюється категорія на моє навантаження вчителя початкових класів? Чи можу я розраховувати на підвищення окладу?

Yaroslava Senyshyn
Чи можуть члени атестаційної комісії ІІ голосувати "утримався"? 

Члени комісії вивчали матеріали та досвід вчителя і не можуть прийняти рішення. Що це за позиція така? 4 проголосували " так" , а 6 " утримався". Я атестувалася на звання " старший вчитель", є друковані матеріали, проведення семінарів, участь у семінарах, міжнародні сертифікати.

Валентина
Чи може голова АК І рівня подати апеляційну заяяву 

Чи може голова атестаційної комісії І рівня подати апеляційну заяву до АК ІІІ рівня у разі незгоди із рішенням АК ІІ рівня відносно учителів, підпорядкованого йому закладу? Тим більше, що АК ІІ рівня допустила суттєві порушення під час розгляду атестаційї цих працівників. У положенні зазначено, що апеляцію може подавати педагогічний працівник ( п.6.4.)

Відділ освіти Варвинської РДА
Яка категорія встановлюється вчителю-логопеду ДНЗ, що має відповідну фахову освіту, якщо на цій посаді працює за сумісництвом методист РМК вищої категорії. 

Яка категорія встановлюється вчителю-логопеду ДНЗ, що має відповідну фахову освіту, якщо на цій посаді працює за сумісництвом методист РМК вищої категорії.

Ольга Бровко
Позачергова атестація 

Допоможіть, будь ласка, у моєму питанні. Працюю вихователем з 2010 року. У 2010 р. пройшла курси підвищення, у 2015 році отримала повну вищу освіту. У 2016 пройшла чергову атестацію та отримала 1категорію. Хочу у 2019 році атестуватися позачергово на вищу категорію. Чи маю я таке право і чи потрібно мені проходити курси підвищення?

Лариса
рішення атестаційної комісії 

Із 5 членів комісії за відповідність займаній посаді проголосувало - 5. За встановлення 1 категорії "за"-2,"утримались"-3, яким має бути рішення, що потрібно записати в атестаційному листі і протоколі. Дякую.

Веронія Капаціла
мала право школа атестувати на І категорію з 25 стажем після переходу з інституту 

в 1991 році закінчила інститут і по направленню працювала в сільській школі вчителем фізкультури в Тернопільській обл.В 1993 р.перевелась працювати в Львівську область в школу,де пропрацювала 2 роки.В 1995 році, пішла працювати в міліцію, слідчим.Пропрацювала рік.В 1996 р. почала працювати у Львові в коледжі, вчителем фізкультури.В 1999 р.отримала І категорію.В 2004р підтвердила її і вцьому ж році пройшла реорганізація коледжу і ми стали інститутом.В інституті пропрацювала до 2015р і в цьому ж році повернулась до школи.В школі мені присвоїли категорію - спеціаліст.Я не розумію, чому після вищої школи мені дали найнижчу категорію,як після інституту.Зрозумілих пояснень не дали, але сказали,що я буду мати можливість при атестації,отримати І категорію, минаючи ІІ, так як я маю стаж вчителя фізкультури.Цього року мене атестували і дали мені ІІ категорію, пояснюючи це тим,що не мають права дати мені І.Скажіть, будь-ласка, як маючи стаж 25 років, пропрацювавши все життя вчителем фізкультури, прийшовши з вищої школи і атестуюсь ,як ніби закінчила інститут?Що це? Закон такий? Чи все ж таки школа мала право дати мені І категорію?

Лариса Яковенко
АК ІІ рівня 

запис в листі АК ІІ рівня

Лариса Яковенко
як правильно зписати в атестаційному листі 

присвоювати кваліфікаційну категорію "спеціаліст вищої категорії"чи встановити відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії "спеціаліст вищої категорії

Yaroslav
Потреба в курсах при атестації 

На даний момент мій педагогічний стаж становить 4 роки та 10 місяців. Чи потрібні мені згідно чинного законодавства курси підвищення кваліфікації для атестації на другу категорію. Курси у мене будуть, але в квітні місяці. Тож чи можу я уже отримувати заробітну плату як спеціаліст другої категорії, не очікуючи завершення курсів? Прохання підказати відповідний пункт законодавства. Заздалегідь дякую.

Vitaly Kosenko
звання старший вчитель 

Чи можуть на атестації о підтвержденні вищої категорії та звання старший вчитель зняти звання?