Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua

Запитання
Світлана
курсова перепідготовка 

Вчитель початкових класів (в цьому році має 2 клас) проходив курси підвищення кваліфікації у жовтні 2013 р. На заплановані курси у травні 2018 р відмовляється їхати, написавши заяву на ім'я директора школи з проханням перенести курсову перепідготовку, бо за станом здоров'я не може зараз відвідати. Чергова атестація у 2018-2019 навчальному році (закінчується у березні 2019 ). Чи має право вчитель надалі працювати , якщо до жовтня 2018 р не пройде курсову перепідготовку? Чи відповідає він займаний посаді у такому випадку? Або вчитель працює, але оплата здійснюється по категорії "Спеціаліст", поки не будуть пройдені курси? На який документ посилатися при вирішенні цього питання?

Світлана Марковська-Царенко
Заитаю ще раз. Чи може молодший спеціаліст за дипломом отримати кваліфікаційну категорію "спеціаліст"? 

Чи може молодший спеціаліст за дипломом отримати кваліфікаційну категорію "спеціаліст"? Тому що в атестаційному листі я підтверджувала лише 9 тарифний розряд. Про те що він повинен з 1 січня 2017 року стати 11 я вже озвучила, але ведеться мова лише про 10. Який закон це підтверджує? Чим апелювати? Дякую.

Світлана Марковська-Царенко
Чи мають право вчителі початкових класів на звання "спеціаліст" після закінчення педагогічного коледжу І - ІІ рівня акредитації? 

Під час атестації 2017-2918 року, я підтверджувала ІХ тарифний розряд, який мені було присвоєно в 2011 році. Перебувала в дикретній відпустці з 2013 по 2016 рік.Але не під час першої атестації не після другої не отримала звання "спеціаліст". Маю 13 повних років педагогічного стажу.

Valeriya Stets
Які курси підвищення кваліфікації я повинна пройти ? 

Я за освітою вчитель початкових класів(середня спеціальна) та український філолог(вища).12 років працюю вчителем української мови в початкових класах.В старшій школі уроків мови я не веду.Цього року повинна пройти курси підвищення кваліфікації.Які курси я маю обрати- українських філологів чи вчителів початкових класів.Дякую.

Андрій Ручаковський
Присвоєння категорії 

Добрий вечір. Дайте, будь ласка, відповідь на наступне запитання. Який мінімальний відрізок часу повинен бути між попередньою та наступною атестацію і як його визначити. Чи мав я право на позачергову атестацію якщо попередня була в березні 2016 року? Дякую.

Олена Гречуха
Атестація учителя з кількох предметів 

Учителю української мови та літератури, який має 2 години зарубіжної літератури, потрібно проходити курси із зарубіжної літератури?

НІКА
Підвищення кваліфікації 

В мене питання, яке стосується курсів підвищення кваліфікації. В травні місяці в мене відправляють на курси, я не проти, тому що вже час, але в травні у мене дитина пише ДПА і все це співпадає одночасно. Залишити дома двох неповнолітніх дітей не можу(живу сама з дітьми, а до бабусі відправити - це два тижні не будуть ходити до школи, восени це буде не страшно, а от ДПА пропускати не можна) У відділі освіти я просила перенести на вересень(ще по графіку є курси), але мені відповіли, що там їде інша людина і змінити не можна, бо групи за поданням віддлу освіти сформовані. Підкажіть, чи можна щоб мені перенесли курси на вересень і їхати двом вчителям одночасно. Дякую.

Julija
Чи можу атестуватись позачергово у 2018/2019 н.р. на присвоєння І категорії (вчитель інформатики)? 

З 01.09.2010р. працювала педагогом-організатором. 27.12.2010 - 31.08.2012 – дикретна відпустка. Працюю вчителем інформатики з 01.09.2012р. З 17.02.2014р. по 31.08.2015р – дикретна відпустка. У 2016/2017 н.р. присвоєно ІІ категорію (12 березня 2017р.)

Юлія
перекваліфікація 

Може вчитель англійської мови перекваліфікуватися на вчителя початкових класів, чи треба знову вступати до ВУЗУ?

Лариса Трушковская
Атестація кількох предметів 

Підкажіть, будь ласка, з 1994 р.-вчитель образотворчого мистецтва,в 2000 р. додали навантаження з предмета-трудове навчання,проходжу курси з обох предметів. Атестуюсь з обр.мистецтва,як бути з труд.навчанням,теж потрібно атестуватись?

Ħลדลภนค ♛
Просрочено термін атестації 

Викладач був прийнятий на посаду за п.3.22(перервав роботу на пед.посаді) Мали підтверджувати вищу категорію не пізніше ніж через два роки. Просрочено термін аттестації на один рік. Які дії навчального закладу? Яка має бути оплата за цей рік? Дякую.

Олена
Атестація практичного психолога 

Під час атестації як психолог(0,5 ставки), отримала "спеціаліст ІІ категорії". Чи розповсюджується отримана категорія під час оплати на мої 0,5 ставки соціального педагога? Маю вищу освіту і як практичний психолог, і як соціальний педагог. Університет закінчила 4 роки тому. Весь час обіймаю ці посади. Дякую.

Юлия Зайкова
аттестация старшого майстра 

як проводится атестація старшого майстра училища якщо він не мае групи і не проводить занять з виробничого навчання. що потрібно для його атестації?

Mery
На яку категорію можу атестуватися? 

Маю педагогічний стаж 5 років, з яких 3 роки працювала педагогом організатором, а 2 роки вчителем початкових класів.Навчалася заочно. Атестуюся як вчитель початкових класів. Чи можу претендувати на І категорію згідно пункту 4.8 типового положення про атестацію. У положенні написано, що педагогічні працівники, які не мають повної вищої освіти й працюють на посадах педагогічних працівників, після отримання відповідної повної вищої освіти атестуються на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії» за наявності стажу роботи на педагогічній посаді не менше двох років; «спеціаліст першої категорії» – не менше п’яти років; Тільки не розумію чи на посаді вчителя початкових класів має бути стаж роботи 5 років? Чи це може бути загальний педагогічний стаж?

Margarita Nesnova
На яку категорію маю право атестуватись? 

Доброго дня. Прошу надати пояснення. Працюю в школі-інтернаті, маю загальний педагогічний стаж 21 рік. З 2000 року займала посаду заступника директора з виховної роботи та працювала вчителем української мови і літератури. Атестувалася як вчитель у 2014 році (чергова атестація) на "вищу кваліфікаційну категорію", а в 2016 році - на відповідність займаній посаді, як заступник директора з виховної роботи. У 2016 році перейшла на посаду вихователя в цьому ж навчальному закладі і продовжую працювати вчителем української мови. Чергова атестація як вчителя - у 2019 році. У 2017 році пройшла курси підвищення кваліфікаціїї вихователів, а у 2018 році - курси вчителів української мови. На яку кваліфікаційну категорію маю право атестуватися, як вихователь та чи можу це зробити одночасно з атестацією, як учитель. Дякую.

Mery
Чи маю право атестуватися відразу на І категорію маючи 6 років стажу? 

Навчалася заочно і водночас працювала вихователем в днз. Здобула повну вищу освіту. Маю 6 років педагогічного стажу на даній посаді. Чи можу атестуватися відразу на І категорію? Згідно типового положення про атестацію пункт 4.8

Mery
На яку категорію можу атестуватися маючи 5 років педагогічного стажу 

На яку категорію можу атестуватися як вчитель початкових класів маючи 5 років педагогічного стажу, з яких 3 роки працювала як педагог-організатор, а 2 роки як вчитель початкових класів.Вчилася заочно, закінчила два роки тому.

Андрій
Порушення під час атестації 

Перед засіданням атестаційної комісії 1-го рівня мені не надали характеристики для ознайомлення. Я звернувся з заявою до голови атестаційної комісії 2-го рівня.Перед засіданням атестаційної комісії 2-го рівня директор школи вимагала поставити підпис про ознайомлення з характеристикою заднім числом. Я відмовився.Вже пройшло 4 робочих дні від засідання атестаційної комісії 2-го рівня, а атестаційного листа на руки не видали.Скажіть, будь- ласка,чи можна на основі даних порушень оскаржувати рішення атестаційних комісій? Куди звертатись зі скаргами? Дякую.

Наталя
Атестація учителя-логопеда 

У дошкільному навчальному закладі працюю на посаді учителя-логопеда. Стаж роботи на даній посаді складає 10 років. За першою освітою учитель початкових класів (закінчила педучилище у 2000 році) та друга освіта вища за спеціальністю вчитель історії ( рік закінчення 2006). Чи маю право атестуватися на присвоєння кваліфікаційних категорій ( спеціаліст ІІ, спеціаліст І, спеціаліст вищої категорії), як учитель-логопед

Марина
Атестація соціального педагога з попередньою посадою вчитель біології 

Чи правомірно атестувати соціального педагога на І категорію, який у 2012 р. був атестований на І категорію як вчитель біології, а 2016 р. був прийнятий до іншого навчального закладу на посаду соціального педагога 0,5 ст. з додатковим навантаженням 0.5 ст. вихователя ГПД та 0,5 ст. асистента вчителя? Курси підвищення кваліфікації цей педагог пройшов і як соціальний педагог, і як вчитель біології, і як вихователь ГПД. Чи можна атестувати цього вчителя на І категорію вихователя ГПД?