Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua

Запитання
Олена Рижук
Чи зарвховуються курси НУш для атестації 

Працюю вчителем початкових класів та викладаю англ. мову в своєму класі. В 2019 році чергова атестація. Чи потрібно проходити курси для вчителів англ. мови, якщо планую проходити курси для вчителів англ. мови, які працюватимуть у 1 класі у 2019 році?

Олена
Чи маю право працювати вихователем бібліотекарем? 

Працюю на 0,5 ст. в школі сестрою медичною. Освіта - медичне училище. Чи має право директор прийняти мене працювати за сумісництвом на 0,5 ст. бібліотекарем?

Оксана
Чи потрібно проходити курси підвищення кваліфікації перед атестацією? 

Чи має шкільний бібліотекар, який у 2017 році здобув повну вищу освіту, обов’язково проходити курси підвищення кваліфікації у 2018 році? Адже відповідно до "Положення про курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників" - педагогічні працівники, які працюють перші п’ять років після закінчення вищого навчального закладу можуть атестуватись без проходження курсової підготовки.

Мира Овчинникова
чи можна викладати предмет пройшовши курси підвищення кваліфікації 

Добрий вечір! Я за освітою вчитель англійської мови і зарубіжної літератури. На даний момент є можливість викладати українську мову, але керівництво наполягає, щоб я отримувала освіту. Чи можу я викладати даний предмет пройшовши курси підвищення кваліфікації?

Наталия Лях
Коли буде наступна атестація? 

Добрий день! Атестувалась в 2010 р. на І категорію. Мала атестуватися в березні 2015 року , але з 01.01.2015р. до 09.03.2018 р. перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років. На роботу вийшла 01.03.2018р. (курсів підвищення кваліфікації не маю). Скажіть коли я маю чергово атестуватись? Буду вдячна вам за відповідь.

Olena
Засідання атестаційної колегії МОН 

Коли слід очікувати наступне засідання атестаційної колегії на якому будуть розглянуті питання про затвердження наукових ступенів і звань?

Юрий Перец
Атестація не за фахом 

Я працюю вчителем фізики. Я бажаю пройти курси підвищення кваліфікації з курсу "Християнська етика в українському суспільстві". Є офіційне запрошення на ім'я директора з Київського університета імені Бориса Грінченка. Чи зберігається заробітна плата під час проходження курсів? Бо директор каже, що курси не за фахом, беріть відпусику за власний рахунрк.

MOH
Заст. директора з виховної роботи, сама не знаючи української, намагається поводити себе як "справжній патріот", але всі заходи в?... 

Заст. директора з виховної роботи, сама не знаючи української, намагається поводити себе як "справжній патріот", але всі заходи висвітлює перекладаючи руський текст за допомогою "Google-перекладача"))) Набридло таке ставлення цієї особи до рідної мови, особливо зважаючи на її участь у сепаратистських мітингах 2014 р. Як такі люди взагалі можуть посідати такі високі пости!?

Іван
Атестація вч.хр.етики 

Доброго дня. Допоможіть. Вчителька має освіту: вчитель початкових класів та закінчила стаціонарний курс навчання за спеціальністю основи релігієзнавства. Вчитель прийнята у школу на посаду вчителя християнської етики у 1995р. У 2008-2009рр. крім уроків християнської етики мала 3 год у початкових класах (основи здоровя, я і Україна) та у 2009р. була проатестована на ІІ категорію як вчитель початкових класів. 2011-2017рр -відпустка по догляду за дітьми. У 2017р вийшла на роботу на посаду вчителя хр.етики. Підлягає черговій атестації у 2019р. Але уроків у початкових класах не має і немає можливості їх дати. Чи може АК атестувати вчителя на І категорію як вчителя хр.етики? Дякую

Diana
Чи потрібна додаткова освіта? 

Добрий день! Я - викладач математики у коледжі. Маю диплом бакалавра з кваліфікацією "Прикладана математика", диплом спеціаліста з "інженер - системний аналітик" та диплом магістра "Педагогіка вищої школи". Чи потрібно отримати ще й педагогічну освіту?

Марія
Атестація 

Доброго дня. У 2016 році отримала диплом спеціаліста. Працюю вчителем початкових класів відразу після закінчення університету. Чи можу я атестуватися у 2019 році і що для цього потрібно?

Галина Панасюк
Позачергова атестація після проходження курсів? 

За дипломом я вчитель історії та права, але викладаю трудове навчання і основи здоров'я, Попередня атестація на ІІ категорію була у 2016. У 2017-2018 н.р. пройшла курси. Чи можу я позачергово атестуватися як вчитель трудового навчання і основ здоров'я на І категорію?

Людмила Підплета
Чи маю я право атестуватися на вищу категорію у 2018-2019 навч.році 

Маю 10 років педагогічного стажу, увесь цей час працюю на посаді вихователя ЗДО, після закінчення педагогічного коледжу. У 2018 році закінчую навчання у магістратурі педагогічного університету. Чи маю я право атестуватися на вищу категорію у 2018-2019 навч.році.

Margarita Peshko
Чи можу я атестуватись? 

Доброго дня, допоможіть будь ласка. Я прийнята на роботу 1.10.14р. Перший рік працювала педагогом-організатором на пів ставки, 2рік-роботи- +вихователь гпд, 3рік- + вчитель образотворчого мистецтва в початковій школі. 4рік - перевели на посаду вчителя початкових класів. Зараз маю клас. Чи можу я атестуватися в 2018-2019 році, на спеціаліста ІІ категорії?

Татьяна Бабенко
Чи враховується за курсову підготовку проходження семінару-курсів за пед.технологією "Росток"? 

Якщо є свідоцтво про проходження 5-денного семінару-курсів за пед.технологією "Росток" при ІППО Київського університету ім.Грінченка в міжатестаційний період, чи потрібно проходити планові курси підвищення кваліфікації перед атестацією? За цією технологією не працюю.

Natalia
Збереження кваліфікаційної категорії 

Вітаю. Допоможіть, будьласка, у вирішенні питання. Я працювала вихователем в закладі дошкільної освіти з 1998 р. по 2015 р. В 2012 р. пройшла чергову атестацію на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії "Спеціаліст першої категорії". В 2015 р. перешла на посаду вихователя-методиста того ж закладу. За мною при переході з однієї посади на іншу була збережена раніше присвоєна кваліфікаційна категорія "Спеціаліст першої категорії" до наступної атестації. В 2017 р. я, як вихователь-методист, пройшла курси з підвищення кваліфікації і була проатестована на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії "Спеціаліст першої категорії". Вчора мені повідомили з бухгалтерії, що з мене будуть зняті гроші за рік. Підстава: я в 2015 р. перейшла на вихователя-методиста, а це - нова посада , а на новій посаді кваліфікаційній категорії мають встановлюватись послідовно. Тобто, до чергової атестаціїї я ще мала право на "Спеціаліст першої категорії", а після атестації в 2017 році мене повинні були перевести на нижчу кваліфікаційну категорію. Як мені донести до працівників бухгалтерії, що я мала право атестуватись на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії "Спеціаліст першої категорії" ? (курси, як вихователь-методист, 2017 р., педагогічний стаж на сьогодні більше 20 років) Дякую.

Оксана Божедарова
Невідповідність раніше присвоєному званню 

Учитель вищої категоріїї мав педагогічне звання "старший учитель". Під час чергової атестації вчитель сам написав заяву про зняття звання "старший учитель", про що атестаційна комісія І рівня вказала в клопотанні. Яким саме повинно бути формулювання рішення атестаційної комісії ІІ рівня? Учиель не погоджується з тим, що атестаційна комісія ІІ рівня в рішенні вказала "не відповідає раніше присвоєному званню "старший учитель". Дякую на перед.

Ткачева Ніна
педагогічні нагороди і подяки 

У направленні на курси підвищення кваліфікації є строчка про педагогічні нагороди. Мається на увазі тільки нагороди МОН, чи можна вказати подяки і грамоти районних і обласних адміністрацій?

Sergey Bondarenko
Атестація з інформатики 

За дипломом вчитель фізики, математики. З 2009 , після проходження курсів почав вести уроки інформатики. Є призери олімпіад з інформатики, лауреат обласного етапу конкурсу " Вчитель року" в номінації інформатика, член обласної творчої групи вчителів інформатики, голова міського методичного об'єднання вчителів інформатики. 75 % навантаження це уроки інформатики, курси підвищення кваліфікації пройдені. Чи маю я право атестуватися як вчитель інформатики?

Lia
Коли потрібно проходити курси підвищення кваліфікації? 

Перший диплом отримала 2010, другий - 2013. Атестувалась на спеціаліста 2 категорії 2015 року без курсів підвищення кваліфікації. Зараз мене змушують пройти курси ще до кінця цього навчального року, оскільки мій останній диплом 2013 і збігає термін 5 років. Чи повинна я обов'язково проходити курси зараз чи можу це зробити протягом наступного навчального року 2018/19?