Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua

Запитання
Лариса
Атестація при зміні місця роботи і посади. 

Викладач коледжу, 1 категорія, переходить на посаду вчителя школи. Яку категорію йому мають встановити, коли має бути атестація? Чергова чи позачергова, на підтвердження 1 категорії, чи починати з 2?

Наталя Качмар
На яку категорію атестувати вчителя? 

Педагогічний працівник із дипломом "бакалавра" написала заяву на атестацію. Стаж роботи -3 роки. У січні 2019 року закінчує університет та здобуде диплом "спеціаліста". Чи має право атестаційна комісія на першому засіданні включити її у списки людей, які атестуються, тобто претендує на встановлення тарифного розряду, але коли отримає диплом про повну вищу освіту змітити категорії на "спеціаліст другої кваліфікаційної категорії"?

Оксана Божедарова
Атестація новопризначених керівників 

На сьогодні керівники закладів освіти проходять конкурсний відбір (не відбувається простого ПРИЗНАЧЕННЯ). В положенні про атестацію вказано, що керівники закладів освіти повинні пройти атестацію ДО призначення на посаду. Чи має орган управління освітою після того, як особа виграла конкурс на посаду керівника закладу освіти, проводити її атестацію? Чи ця норма втрачає силу у зв'язку із проведенням конкурсу?

Світлана
Атестація заступників директорів шкіл 

Змінами, внесеними до Типового положення про атестацію педпрацівників (наказ МОН України від 08.08.2013 № 1135), визначено порядок атестації керівників, їх заступників (далі - керівні кадри). Оскільки, згідно нового Закону України про освіту, вилучено вимогу щодо необхідності проходження "атестації керівних кадрів освіти у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади", виникає запитання щодо їх атестації, зокрема заступників директорів шкіл, адже вони були віднесені вищезазначеним наказом до категорії "керівні кадри".

Наталія
Позачергова атестація 

Терміново допоможіть! Якщо працівник позачергово атестувався у 2016-2017 році чи має він право на позачергову атестацію в 2018-2019 н. р., з якого моменту відраховувати два роки , з моменту написання заяви чи з моменту видачі підсумкового наказу?

Natalja Dyrkavets
Чи можу я атестуватись позачергово? 

Я вчитель німецької мови. Атестувалась у 2016 році. У цьому навчальному році читаю англійську мову. Чи можу я атестуватись у 2018-2019 н. р. Як вчитель нім. мови і англ.мови,маючи курси з англ. мови? Дякую!

Инна Фомич
Маю вищу освіту: соціальний педагог та неповну вищу психолог 

Працюю на суміщених посадах, психолог та соціальний педагог, диплом про вищу освіту маю соціального педагога, а психолога бакалавр. Атестуюсь, як соціальний педагог. Чи можу я атестуватись як психолог, за умови проходження курсів? І чи розповсюджується категорія на іншу посаду, за умови проходження курсів?

Ирина
Аттестация по диплому, если мало часов 

Добрый день. Я по диплому учитель начальных классов. Работала и аттестовалась на учителя начальных классов в 2015 году. Получила 2 категорию. В данный момент работаю учителем информатики. В начальных классах получается что имею только часы информатики (3 часа). Курсы по информатике прошла и курсы по начальным классам тоже. Могу ли я аттестоваться как учитель начальных классов, чтобы поднять категорию

Рина
Атестація бібліотекаря 

Бібліотекар з вищою овітою "економіст" працює вже 4 роки в нашій школі. В цьому році вирішила атестуватись! На яку категорію їй писати заяву? Чи взагалі дається категорія, якщо немає бібліотечної чи педагогічної освіти? І як оформлюватимуться документацію?

Екатерина Катрич
Якщо я в цому році 

не поїду на курси підвищення кваліфікації, то я втрачу свою ІІ категорію та можливість викладати біологію?

Гаврилівська Зош
Щодо атестації при викладанні 2-х предметів 

Спеціальність за дипломом "викладач математики". Прийнята на посаду вчителя фізики, але викладаю і математику. Курси Як я повинна атестуватися - відповідно до посади як вчитель фізики (годин фізики більше), чи відповідно до диплому - як вчитель математики.

verowl
Чи можна підвищувати категорію після змін в законодавстві на базі освітнього рівня бакалавр? 

Підскажіть будь ласка, чи можна зараз після змін в законодавстві, коли бакалавр зараз є повною вищою освітою, підвищувати категорію? (на базі освітнього рівня бакалавр)

Наталия Терещенко
Щодо присвоєння кваліфікаційної категорії 

В 2018 - 2019 навч. році маю атестуватися. Я вчитель початкових класів. Зараз моя категорія - спеціаліст. Маю диплом магістра, стаж роботи 29 років. Чи можу я претендувати на І категорію згідно нового профстандарту вчителя початкових класів, чи мені присвоять таки ІІ категорію? В профстандарті немає посади "вчитель початкових класів ІІ категорії".

PETRO
Чи маю право викладати в коледжі. 

Маю диплом магістра за спеціальністю " Технологія зберігання, консервування та переробки м'яса" (заочна форма навчання, рік закінчення- 2009 ), прийнятий в коледж, на посаду викладача спец. дисциплін з спеціальності 204 "Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва". В дипломі зазначені професійні права: робота за фахом, педагогічна робота. Педагогічної освіти не маю. Чи обов'язково мені здобувати педагогічну освіту для викладацької роботи в коледжі? Чи атестують мене на категорію, як викладача?

Denys999
Атестація шкільного бібліотекаря на основі диплому "спеціаліста" 

З 2009 року працювала в бібліотеці, в 2015 пройшла першу атестацію, 2017 отримала диплом спеціаліста, але директор відмовила від позачергової атестації на основі диплому, (08.08.18) перейшла до шкільної бібліотеки. Чи можу я в 2019 році атестуватися на основі диплому, без реєстрації та проходження додаткових курсів?

Лана Еропсанова
Атестація при суміщенні двох посад 

Працюю в закладі дошкільної освіти вчителем - логопедом 15 років, та за сумісництвом - вихователем -методистом 3 роки. За першою посадою у минулому році присвоєна вища категорія, в цьому році атестація за другою посадою. Спеціаліст з МіськУо - відповів що я можу претендувати лише на другу категорію. До цього моменту мені ставили першу категорію за основною посадою. Виходить мене понижають у категорії, і відповідно у заробітній платі. На яку категорію я можу претендувати? Дякую

Lyba
Яка є гранична кількість осіб (крім членів атестаційної комісії) присутніх під час проведення атестації в одній аудиторії? 

Яка є гранична кількість осіб (крім членів атестаційної комісії) присутніх під час проведення атестації в одній аудиторії?

Лидия Ткаченко
атестація керівників 

нужно ли проходить аттестацию руководителям и если да, то с какой целью?

Катерина
Чи маю я право атестуватись на ІІ категорію, якщо на 1 вересня маю стаж 2 роки, 

яка підстава (де знайти підтвердження)?

OlgaSharapova
Чи може викладач мати два педагогiчниз звання одночасно? 

В цьому роцi проходжу атестацiю. За результатами попередньоi маю квалiфiкацiйну категорiю ,, викладач вищоi категорii" , та педзвання "старший викладач". Зараз подав документи про присвоэння педзвання "викладач-методист". Всi необхiднi досягнення маю. Документи, що пiдтверджують це наявнi. Чи може атестацiйна комiсiя пiдтвердити попередне пед звання"старший викладач" i також присвоiти звання "викладач-методист". Чи за законом це не можливо?