Запитання та відповіді на нього

На яку категорію можу атестуватися? Чи правомірно будуть атстувати як спеціаліста?

А.А
Доброго дня! Маю таке питання: працюю вчителем початкових класів, маю закінчену вищу освіту (вчитель української мови та літератури). Знаю, що можу проатестуватися як вичитель початкових класів (хоча я викладаю і українську мову в старших класах) за пунктом 3.26. Приймалась на роботу на посаду вчителя початкових класів. Курси підвищення кваліфікації з початкових класів маю. Атестуватимусь впреше. Атестація чергова. Чи можу я вказати в документах, що претендую на 2 категорію? Чи правомірно адміністрація вчинить, якщо просто присвоїть підтвердження категорії "спеціаліст"? Зараз я і так "спеціаліст".

Володимир Мініч
Правомірно. Якби Ви мали середню спеціальну або бакалавра по початковому навчанню і спеціаліста з української мови, то змогли б атестуватися як вчитель початкових класів на категорії. Без цих умов Ви не зможете атестуватися як вчитель початкових класів на категорії. Вам просто підтверджувати у ь спеціаліста.

Володимир Мініч
Якщо викладаєте українську мову, з неї і атестуєтеся. Тоді категорія пошириться на все Ваше навантаження, тобто і на початкові класи. Необхідною умовою для цього є курси, вони у Вас є.

А.А
Дякую! Але я по всім документам вчитель початкових класів. І атестуватимуть, мабуть, так. А як мені тоді атестуватись як учитель української мови? Викладаю у старших класах 3й рік, годин мало, всього 5,5 годин. Мені треба якусь заяву написати,що хочу саме як учитель української атестуватись?

Володимир Мініч
Атестуйтесь відповідно зазначеного пункту. Нема різниці, на яку посаду Ви призначені і як Ви там проходите по документах і скільки годин мови маєте. Головне, що Ви їх маєте. Заяву писати не треба. Вас просто мають внести в списки на чергову атестацію.
3.25. Вчителі та викладачі, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження. Необхідною умовою при цьому є підвищення кваліфікації з предметів інваріантної складової змісту загальної середньої освіти.
В атестаційному листі нехай Вас пишуть як вчителя укр. мови та літератури, так само складають характеристику. Лише так Ви отримуватимете за все педнавантаження по ІІ категорії. Зерніть увагу адміністрації на зазначений вище пункт. Якщо вони його не виконають, отже порушать Типове положення. Удачі!

А.А
Дуже дякую!

А.А
Ще таке питання: коли заповнюють цей лист? Перед самою атестацією?

А.А
І чи враховуватимуть всі нагороди моїх учнів (і з початкових класів) при атестації як учителя країнської, чи тільки старшокласників?

Володимир Мініч
Атестаційної лист заповнюється в момент атестації, останнє засідання атестаційної комісії, на якому Вас атестують. Будуть враховані здобутки як вчителя української мови. Так само у характеристиці має бути відображено Ваша професійна діяльність як вчителя української мови. Не переживайте! На другу категорію зазвичай проблем при атестації немає.

А.А
Велике спасибі! А ще сказали, що для атестації потрібно 150 годин курсової перепідготовки. У мене не набереться саме з мови, я проходила курси едера, вчимося жити разом, протидія булінгу. Ці курси можна враховувати?

Володимир Мініч
Зайдіть в фб

А.А
Немає соцмереж,на жаль. До того ж, мене не приймали чи не вносили в список методичного об'єднання учителів української мови ані у школі, ані в районі. Ходжу на об'єднання вчителів молодших класів.

Володимир Мініч
Неважливо, куди Ви ходите і куди Вас прийняли. Ви вчитель української мови і відповідно до свого диплому атестуєтеся. На початкові категорія пошириться за умови проходження відповідних курсів. Все. Це єдиний і правильний вихід, скажімо, усталена практика. Скільки годин підвищення кваліфікації у Вас записано в свідоцтві?

А.А
Дякую! Курси 70 годин за початковими класами, ті, що іппо проводить, плюс едера. Нам сказали, що необхідно самоосвіти курси 150 годин. У мене для української мови тільки підійдуть вчимося жити разом, можливо, едера з протидії булінгу, загалом 260 годин за всіма курсами, вебінарами. Але вони більше для початкових класів.

Володимир Мініч
Рік отримання диплома?

А.А
2014 -бакалавр, 2016- спеціаліст. Працюю 5й рік. Години у старших класах - 3 й рік.

Володимир Мініч
Курси перші 5 років не треба. Тобто Ваш диплом вч. укр. мови та літ. заміняє курси перші 5 років після зво(отже з української мови курси Вам взагалі не потрібні). З початкового навчання курси треба. У Вас є 70 годин з ОІППО + 60 год едери=130 год. А очні курси НУШ Ви проходили?

Володимир Мініч
Якісь дуже коротенькі курси в ОІППО. Майте на увазі, що оті всі вебінари, всі онлайн курси, окрім едери, офіційно не визнаються.

А.А
Дякую за детальну відповідь! А де ж тоді набрати ті години? А щодо укр. мови, що курси мені не потрібні, це в положенні про атестацію прописано? Мене подавали вже у списках на курси з мови, правда, не знаю, чи це цього року будуть, чи наступного.

А.А
Доброго вечора. Підкажіть, будь ласка, що робити. Мене все-таки подали у списку на атестацію як знову спеціаліст. Мабуть, атестуватимуть як вчителя початкових класів. Заяву на позачергову атестацію з мови саме я не писала. А працюю три роки саме як учитель мови і п'ять як учитель поч. класів. Як проатестуватися уже в цьому році? Чи не вийде?

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua