Запитання та відповіді на нього

Як проатестуватися?

Оксана Князевич
Доброго вечора))) Вибачте, будь ласка, що турбую. Чи могли би ви проконсультувати мене з такого питання: у 2016 році атестувалася вперше. Курсову підготовку за час роботи ще не проходила (працюю 5 повних років).Тепер написала заяву на позачергову атестацію. Дирекція школи відхилила аргументуючи тим, що у мене немає курсів. У районному відділі освіти мені повідомили про те, що я атестуватися не можу, тому що дирекція школи мене не подала на курси і не вказала підстави моєї атестації. Чи беруться до уваги інтернет-публікацї, призери Всеукраїнських інтернет-олімпіад з інформатики. Дирекція мотивує відмову мені в атестації тим, що списки на курси вони подали у серпні, а заяву на атестацію я написала 10 жовтня. Буду вдячна вам за відповідь, бо хотіла би знати хто правий у даній ситуації.

Володимир Мініч
Дирекція неправомірно відмовила. Розберемося.
1.9. Позачергова атестація проводиться за заявою працівника з метою підвищення кваліфікаційної категорії (тарифного розряду) або за поданням керівника, педагогічної ради навчального закладу чи відповідного органу управління освітою з метою присвоєння працівнику кваліфікаційної категорії, педагогічного звання та у разі зниження ним рівня професійної діяльності.

Позачергова атестація з метою підвищення кваліфікаційної категорії може проводитися не раніш як через два роки після присвоєння попередньої.
2.1. Для організації та проведення атестації педагогічних працівників у навчальних та інших закладах, органах управління освітою щороку до 20 вересня створюються атестаційні комісії І, ІІ і ІІІ рівнів.
3.1. Щороку до 10 жовтня керівники навчальних та інших закладів, працівники яких атестуються, подають до відповідних атестаційних комісій списки педагогічних працівників, які підлягають черговій атестації, із зазначенням строків проходження підвищення кваліфікації. У цей самий строк до атестаційних комісій подаються заяви педагогічних працівників про позачергову атестацію, про перенесення строку атестації, подання керівника або педагогічної ради закладу про присвоєння працівнику кваліфікаційної категорії, педагогічного звання та у разі зниження ним рівня професійної діяльності.
Тобто Ви все зробили правильно, а атестаційна комісія закладу порушила норми Типового положення. Прямо порушила.

Володимир Мініч
Далі.
3.2. До 20 жовтня атестаційна комісія затверджує списки педагогічних працівників, які атестуються, графік роботи атестаційної комісії, приймає рішення щодо перенесення строку чергової атестації.

Рішення про перенесення атестації може прийматися атестаційними комісіями і в інші строки.

Працівники, що атестуються, ознайомлюються з графіком проведення атестації під підпис.
До 20 жовтня, а не серпні!
1.8. Умовою чергової атестації педагогічних працівників є обов’язкове проходження не рідше одного разу на п’ять років підвищення кваліфікації на засадах вільного вибору форм навчання, програм і навчальних закладів.
Так, Ви маєте пройти курси, але не до моменту подачі заяви, а до моменту атестації, тобто до березня 2019 року. Якщо Вас не внесли в графік проходження курсів, то це можна зробити самому в обласному ОІППО на платній основі.
Вимагайте внесення змін в атестаційні списки, проходьте курси і атестуйтесь. Вони порушили умови, хай тепер виправляють.

Оксана Князевич
Дуже дякую за відповідь.

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua