Запитання та відповіді на нього

Одночасна атестація на І категорію та звання "старший учитель"

Teacher-I
Чи має право учитель під час чергової атестації претендувати на присвоєння кваліфікаційної категорії "спеціаліст першої категорії" з одночасним присвоєнням педагогічного звання "старший учитель"?

Відповідно до пункту 5.3 типового положення про атестацію педагогічних працівників: педагогічні звання "старший викладач", "старший учитель", "старший вихователь" можуть присвоюватися педагогічним працівникам, які мають кваліфікаційні категорії "спеціаліст вищої категорії" або "спеціаліст першої категорії" та досягли високого професіоналізму в роботі, систематично використовують передовий педагогічний досвід, беруть активну участь у його поширенні, надають практичну допомогу іншим педагогічним працівникам.

Відповідно на момент присвоєння звання "старший учитель" буде присвоєна І категорія, що відповідає змісту тексту пункту 5.3 Положення. Високий професіоналізм в роботі можна підтвердити учнями-переможцями конкурсів (від районного до всеукраїнського етапу, міжнародні), публікаціями у фахових виданнях (друковані та електронні), участю у фахових заходах (освітня академія Intel, Keiv EdFest), співавтор двох методичних рекомендацій для позашкілля.

Володимир Мініч
Ви не правильно розумієте даний пункт. У Вас уже має бути або І, або вища категорія, тоді буде можливість порушувати клопотання перед комісією ІІ рівня про присвоєння звання.

Teacher-I
Тоді такий варіант: чи може за даних умов атестаційна комісія І рівня прийняти рішення присвоїти кваліфікаційну категорію "спеціаліст першої категорії" і порушити клопотання перед комісією ІІ рівня про присвоєння педагогічного звання "старший учитель"?

Володимир Мініч
Ні, не може. Не можна присвоювати І категорію і давати клопотання, Ви не розумієте, що це робиться одночасно, це не є окремим процесом? Для Вас можливий єдиний варіант швидкого присвоєння звання. Ви атестуєтесь на І категорію, в наступному навч. році до 10 жовтня директор чи педрада оформлює на Вас подання про присвоєння звання. До речі, це не є позачерговою атестацією, це лише присвоєння звання і воно не вимагає дотримання якихось термінів.

Teacher-I
Дякую за вичерпну відповідь

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua