Запитання та відповіді на нього

Атестація без курсів

elena
Вчитель працює на посаді вчителя зарубіжної літератури та російської мови. Атестувався в 2014 р. як учитель зарубіжної літератури та російської мови вищої категорії. Пройшов курси підвищення за предметом зарубіжна література у 2018 р., а за предметом російська мова проходити курси відмовляється. Атестуватися має в цьому році, а курси з російської мови дійсні до вересня 2018р.
По-перше, чи має вчитель з жовтня отримувати зарплатню за уроки російської мови по категорії спеціаліст (так як термін курсів вийшов), чи до наступної атестації за ним зберігається зарплата вищої категорії?
По-друге, чи зможе учитель на атестації підтвердити вищу категорію маючи курси лише з предмету зарубіжна література?

Володимир Мініч
1. До атестації оплату змінювати не можна, Ви не можете зняти категорію, не маєте права. Це може зробити тільки ат. комісія.
2. З зарубіжної зможе. З російської - ні. Але, якщо години російської взято з варіативної складової, то можна підтверджувати вищу категорію і без курсів(там не вимагається обов'язкове проходження курсів).

elena
Дуже вдячна!
Пiдкажiть, будь ласка, ще. Росiйська мова теж з iнварiативної частини. I атестуватися учитель буде як учитель зарубiжної та російської, тому що спецiальнiсть за дипломом саме така. Як проводити атестацiю: чи можливо атестувати лише як учителя зарубiжної, чи взагалi ставити питання про невiдповiднiсть займанiй посадi?

Володимир Мініч
Якщо людина по наказу призначена на обидва зазначені предмети, то атестуватися має з обох. Нема курсів - рішення може бути - пониження до спеціаліста або невідповідність займаній посаді. Якщо призначений лише як вч. зарубіжної, атестуватися має як вч. зарубіжної і за умови проходження курсів категорія пошириться на російську, не буде курсів - оплата по спеціалісту.

elena
Щиро Вам дякую, Володимир!

галина мокану
Відповідно п. 3.16 Типового положення, якщо немає курсів (з предметів інваріантної складової навчального плану закладу освіти), то педагог має бути звільнений з посади, як такий, що невідповідає займаній посаді. Пониження категорії не передбачено. Ця норма діяла в рамках норм Типовоно положення редакції 1998 року. Нині діюче Положення - редакції 2013 року (наказ МОНУ №1135 (зміни)) не містить норми знишення рівня кваліфікації, а трактує навідповідність посаді. Значить - звільнення з посади вчителя певного предмета, з якого курси не пройдені.

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua