Запитання та відповіді на нього

Що робити, якщо вчасно не подав заяву на атестацію?

Ольга
Я не встигла вчасно подати заяву на атестацію через те, що заступник директора сказала мені, що строки курсів, які я проходила у листопаді-грудні 2010 року вже пройшли. З 2010 по 2014 рік(січень) я перебувала у відпустці по догляду за дитиною до 3 років. Тепер, перевіривши дані про проходження курсів, я розумію, що на момент атестації (березень 2015) у мене не проходить обов*язкових 5 років. Атестуюсь вперше.
Чи маю я всеж таки право ще написати заяву на атестацію у 2015 році?

Наталія
Заяву на атестацію потрібно писати лише тоді, коли вчитель за власним бажанням хоче пройти її позачергово та підвищити категорію ( але писати цю заяву потрібно не пізніше середини жовтня) На чергову атестацію (раз на 5 років) заяву можна не писати, вчителя проатестують протокольно. Але курси раз на 5 років проходити потрібно обов'язково, не має значення, маєте вчитель намір атестуватись чи ні.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Наталія, дивує ваша відповідь і про протокольну атестацію і про курси раз на 5 років...

Наталія
Під "протокольною атестацією" я мала на увазі, що адміністрація сама включить до списку осіб, що атестуються, вчителя, який підлягяє черговій атестації на підтвердження категорії. Без його заяви. Щодо курсів - не розумію, що тут дивного. Можете проходити хоч щороку, але раз на 5 років - обов'язково.
Типове положення про атестацію:1.8. Умовою чергової атестації педагогічних працівників є обов'язкове проходження не рідше одного разу на п'ять років
підвищення кваліфікації на засадах вільного вибору форм навчання,
програм і навчальних закладів.
3.1. Щороку до 10 жовтня керівники навчальних та інших закладів, працівники яких атестуються, подають до відповідних атестаційних комісій списки педагогічних працівників, які підлягають черговій атестації, із зазначенням строків проходження підвищення кваліфікації. У цей самий строк до атестаційних комісій подаються заяви педагогічних працівників про позачергову
атестацію, про перенесення строку атестації...

Наталія
Поясніть, Вілене, будь ласка, що саме Вас здивувало в моїй відповіді й запропонуйте свою, я не відкидаю,що Ви, можливо, більш компетентні в цьому питанні.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Пояснюю: термін "протокольна атестація" існував до нового положення і означав фактично, що людина підтверджувала ту категорію, яку мала, без додаткових заходів (протокольно) за умови, що до неї не було претензій з боку адміністрації. При цьому така протокольна атестація могла бути навіть у жовтні місяці. Зараз це не проходить...

Тепер щодо курсів. Абсолютно правильне цитування положення. Проте реально курсова перепідготовка може бути і через 7, і через 9 років, а не обов*язково через 5. Наприклад, вчитель "спеціаліст" у 2011-2012 н. р. пройшов курси на І категорію, і тоді ж був проатестований на ІІ категорію, у 2014-2015 н.р. - атестуєтьна на І категорію (без додаткових курсів), а у 2019-2020 чергова атестація і в тому ж році курси. Отже, у цього вчителя курси будуть раз на 8 років. І порушень тут немає.

Наталія
Ну, я на це можу лише сказати, що є,в очевид, певні відмінності і особливості, в залежності від навчального закладу. В нашому (коледж) проходить і протокольна атестація, і курси саме так, як я описувала, адже наші викладачі можуть проходити стажування (на ділі,насправді, воно також часто є "протокольним)), і в посвіченні (навіть при інституті післядипломної освіти)зовсім не сказано, на яку категорію викладач атестувався - чи на 2, чи на вищу. Нам так адміністрація і говорить, що підвищувати категорію чи ні - ваша справа, але курси раз в 5 років мусите пройти, інакше не будете мати ніякої категорії. Напевне, за п. 1.10 Положеня, в нашому місті діє якесь інше Положення про атестацію... А щодо цього вчителя - він все ж з атестацією цього року пролетів... Чи ні? В цьому ж було питання?

Вилен (МОДЕРАТОР)
Атестація здійснюється у навчальному закладі. Запитання засвідчує небажання керівництва закладу атестувати працівника. Невже в закладі не можна вирішити цю проблему при бажанні керівництва...

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua