Запитання та відповіді на нього

Чи варто перенавчатись вчителю-предметнику на вчителя початкових класів?

Лілія
Я молодий спеціаліст, працюю перший рік у школі. Маю диплом філолога, вчителя укр. мови та літератури (ДНУ ім.О.Гончара). Але мене прийняли тимчасово на посаду вчителя початкових класів, і тепер наголошують на необхідність вступати до педагогічного університету. Я не впевнена, що хочу бути вчителем початкових класів, хоча і робота, і колектив мені подобається. Чи можна працювати без пед.освіти у початкових класах? Які мінуси того, що я не працюю за спеціальністю? Чи все ж варто перекваліфікуватися?

maryna
Обов'язково потрібно пройти курси підвищення кваліфікації вчителя початкових класів. Це точно. На заробітну плату не впливає.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Якщо вас як молодого спеціаліста прийняли на посаду вчителя початкових класів, то ніякої другої освіти вам не потрібно здобувати. Тільки варто мати в себе копію наказу, де зазначено, що ви прийняті саме як молодий спеціаліст. Щодо слова "тимчасово" у вашому запитанні, то мені не зрозуміло це як?

Лілія
Щодо тимчасово..Мені сказали, що якщо прийде вчитель з відповідною освітою, то я буду змушена залишити цю посаду чере відсутність потрібного диплому....

Вилен (МОДЕРАТОР)
Обов*язково знайдіть копію наказу про прийняття на роботу і напишіть тут весь його текст (без зазначення ПІБ та назви навчального заклааду), щоб можна було б більш чітко дати вам відповідь щодо ваших подальших дій.

Лилия Горяная
За наказом я взагалі вихователь ГПД... Нажаль, копії наказу у мене немає. Отримувати ще одну вищу освіту у мене немає ані фінансів, ані бажання, училище на заочну форму не приймає. Як бути? Адже якщо в мене не буде пед. освіти, я не зможу атестуватися.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Я не зрозумів: Лілія і Лилия Горяная - це одна особа чи різні?

Лілія
Одна й та сама. Була якась проблема на сайті, вдалось авторизуватися тільки з фейсбуку.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Якщо ви за наказом прийняті як вихователь ГПД, а працюєте вчителем початкових класів і не маєте навантаження як вихователь ГПД, то вас маєть перевести на посаду вчителя початкових класів. При цьому клас не мають права забирати, навіть якщо з*явиться вчитель з відповідною освітою. Але потрібно пройти курси підвищення кваліфікації як вчителю початкових класів. При цьому можна атестуватися.
Якщо ви за наказом прийняті як вихователь ГПД, а працюєте вчителем початкових класів і маєте навантаження як вихователь ГПД, то вас можуть не переводити на посаду вчителя початкових класів. При цьому коли з*явиться вчитель з відповідною освітою, то можуть клас забрати.

Лілія
Дякую за змістовну відповідь!

Лілія
Ще одне питання. Чи існує якийсь документ, яким я можу довести, що мені достатньо лише курсів, а не другої вищої освіти?

Лілія
Моє запитання не прочитали, чи такого документу не існує?

Вилен (МОДЕРАТОР)
А який сенс вам вчитися на вчителя початкових класів, якщо ви на посаді вихователя ГПД?

Лілія
Мене перевели на посаду вчителя початкових класів, але, як мені пояснили, до закриття вакансії. Щоб я могла повноцінно продовжквати працювати, мені треба відповідна освіта. Або документ, який підтверджує, що вчителю-предметнику достатньо курсів, щоб стати вчителем початкових класів! Ось так...

Вилен (МОДЕРАТОР)
А якщо вас перевели на посаду вчителя початкових класів, то достатньо курсів підвищення кваліфікації.

3.26. Особи з повною вищою педагогічною освітою або іншою повною вищою освітою, прийняті на посади педагогічних працівників за спеціальностями, фахівці з яких не готувалися вищими навчальними закладами або підготовлені у недостатній кількості, за умови проходження ними підвищення кваліфікації, атестуються як такі, що мають відповідну освіту.

У вашому випадку "фахівці підготовлені у недостатній кількості", бо не було ким закрити вакансію.

Лілія
Ще раз велике дякую!

Галина
Добрий день!!З освітою вчителя укр.мови та літератури можна працювати вчителем початкових класів,якщо тільки пройти курси кваліфікаціі вчителя початкових класів і цього достатньо?

Галина
У мене стаж у спецшколі 8років вчителя укр.мови та літератури.А зараз хотіла б піти працювати у середню школу вчителем початкових класів.Вчитись ще потрібно,чи ні?

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись: