Osvita.ua Запитання Середня освіта Как добиться выдачи аттестата?
Запитання та відповіді на нього

Как добиться выдачи аттестата?

Diana
Я заканчиваю в этом году второй курс техникума, но решила сдавать ЗНО и поступать в ВУЗ, не доучиваясь все 4 курса. А для того, чтобы поступить в ВУЗ нужен аттестат о полном среднем образовании. Сегодня мне в техникуме сказали, что им могут не прийти аттестаты в этом году, а только после 4 курса вместе с дипломом. И уйти (отчислиться по собственному желанию) я тоже не могу - мне так сказали. Подскажите пожалуйста куда мне обратиться за аттестатом и как его получить в этом году, пока не поздно.. Спасибо.

DOCENT
Це буде порушенням вимог п.1.Положення про ДПА з загальноосвітньої підготовки студентів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації.
Атестати мають бути замовлені і доставлені.

1.3. Предмети загальноосвітньої підготовки вивчаються у вищих
навчальних закладах одночасно із дисциплінами освітньо-професійної
програми підготовки молодшого спеціаліста під час перших двох
курсів. Атестати про повну загальну середню освіту замовляються і
одержуються вищим навчальним закладом в уповноваженого
Міністерством освіти і науки України органу після закінчення
студентом другого курсу (після повного опрацювання програми
загальноосвітньої підготовки) і зберігаються в особовій справі
студента до закінчення ним навчання.

Принаймні спробуйте в червні-липні отримати номер і серію атестату, тоді зможете подати заяву в електронному вигляді.
Якщо будете рекомендовані до зарахування, то будете думати про можливість отримання оригіналу для включення в наказ про зарахування

Вилен (МОДЕРАТОР)
Шановний DOCENT написав: "Принаймні спробуйте в червні-липні отримати номер і серію атестату, тоді зможете подати заяву в електронному вигляді".

А як дізнатися про номер і серію атестата, якщо атестата немає у навчальному закладі?

"Якщо будете рекомендовані до зарахування, то будете думати про можливість отримання оригіналу для включення в наказ про зарахування".

А де ж взяти атестат, якщо немає в закладі атестату? Як за три дні отримати атестат?

DOCENT
Будемо виходити з того, що користувачу порталу, що приховується за ніком "Diana" просто намагаються втулити дурню, про те що атестатів не буде.
А також те, що керівництво того технікуму виконує вимоги п.1.3 Положення про ДПА з загальноосвітньої підготовки студентів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації і вчасно замовляє атестати.
Якщо ж вони дійсно цього не зробили, то можна порекомендувати звернутися зі скаргою до МОН.

Diana
Спасибо большое за информацию. А скажите, если я училась эти 2 курса на бюджете со стипендией, техникум может меня не отпустить с аттестатом в этом году? Моя зав.отделения говорила о том, что государство тратило на меня деньги и я должна по договору доучиваться 4 курса.

DOCENT
Ви маєте право залишити технікум у будь-який момент за власним бажанням.
А вони не мають права Вас не відпустити.

Стаття 45. Відрахування, переривання навчання, поновлення
і переведення осіб, які навчаються у вищих
навчальних закладах

1. Особи, які навчаються у вищих навчальних закладах, можуть
бути відраховані з вищого навчального закладу:

за власним бажанням;

Diana
А еще вопрос: в моем учебном заведении ДПА будут проходить в июне. Получается 3 ДПА и 4 ВНО в одном месяце для меня будет напряжно. Возможно ли договориться со школой, которую я заканчивала, чтобы сдать там ДПА вместе с 11-классниками в мае?

DOCENT
Це неможливо.

Якщо один (чи кілька ) з іспитів ДПА проходить в той же день що і ЗНО, то Ви можете звернутися до РЦОЯО з проханням дозволити пройти ЗНО з цього предмету в додаткову сесію. Вона буде в липні.

Цікаво, а як Ви зареєструвалися на ЗНО?
Адже для цього потрібна була довідка про те що Ви в цьому році здобудете повну середню освіту і отримаєте атестат.
Якщо Вам дали таку довідку у Вашому технікумі, то чому виникли проблеми зараз?

Diana
Справку выдавал тот, кому по сути нет до меня дела. А вот проблемы с заведующей, из-за ее нежелания отпускать меня как хорошую студентку.

DOCENT
Мене це звичайно не стосується, але на тій довідці мав бути підпис керівника закладу освіти, тому мені і було дивно, що виникла проблема.
Те, що в технікумах без бажання відносяться до таких ініціатив студентів - не дивно.

Щодо можливості реєстрації на додаткову сесію ЗНО дивіться Наказ МОН № 474 ід 18.04.2014 «Про внесення змін до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2014 році».
Наразі текст наказу є лише на сайті УЦОЯО в розділі "Нормативні документи", підрозділ Накази Міністерства освіти і науки України.

Diana
У них изначально на всех незаполненных справках стоят подписи директора.
Спасибо Вам большое за всю информацию.

Diana
Здравствуйте. Сегодня мне в моем учебном заведении сказали, что аттестаты готовы, но я не могу его взять, так как отчислять они не имеют права из-за того, что мне нет еще 18 лет. По словам заведующей я должна сначала куда-то поступить, взять справку о том, что я поступила и только на основании этой справки мой техникум сможет меня отчислить и отдать аттестат. Пожалуйста разъясните мне ситуацию. Я не знаю правда ли то, что они говорят. Спасибо.

Вилен (МОДЕРАТОР)
Аттестат вам могут выдать под расписку без отчисления из учебного заведения, но поскольку вам нет 18 лет, то расписку эту должны написать родители. Причину можно указать любую зачем вам нужен аттестат, например, для перевода его на английский язык и нотариального снятия копии, в расписке нужно указать, то обязуетесь его вернуть до 15 августа, а до этог времени у вас все выяснится с поступлением.

Diana
Но ведь зачисляют в ВУЗЫ только с оригиналом. И если я туда поступаю, отдаю аттестат, то как же я его верну техникуму?

Вилен (МОДЕРАТОР)
А вам не нужно будет его возвращать, нужно будет принести (или не принести) справку о зачислении в вуз и написать заявление об отчислении, а если пролетите с поступлением, то вернете аттестат и доучитесь.

Diana
Значит, взять аттестат до 15 августа я имею полное право? И почему именно 15 августа?

Вилен (МОДЕРАТОР)
Можете написать любую дату, хоть до 1 сентября.

Diana
Спасибо Вам большое за информацию!

Diana
Добрый день!
Сегодня возникли проблемы по этому вопросу выдачи аттестата. Мне его не дают даже под расписку родителей. Хочу узнать у вас номер телефона, чтобы проконсультироваться по этому поводу.

Diana
Прошу вас помочь мне в этом вопросе.Пожалуйста

Аватар
   Наказ МОНмолодьспорт №01 від 01.01.2001
   //osvita.ua/legislation/Ser_osv/
Додати ще посилання...
Залишилось 1500 символів. «Правила»

Поділитись:

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!