Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua

Запитання
Nadya
Я решила отдать ребёнка в 1 класс, а мне не разрешают 

Моему сыну 5 лет и 10 месяцев будет 1 сентября. Раньше я не говорила о своем желании отдать сына в школу администрации школы, но 31 июня я обратилась с вопросом к директору, а она мне отказала, сказав что ему нет 6 лет, на него не заказаны учебники и соответствующий комплект мебели и что он не проходил соответствующую подготовку в дошкольном учреждении. Прав ли директор школы?

sveta
Які дії треба вчинити завідувачу стосовно помічника вихователя 

Допоможіть у вирішені конфліктної ситуації, яка склалася у дитячому садочку .Вихователь з дітьми різновікової групи перебували на занятті в кімнаті на 2 поверсі. Дитина п*ятирічного віку захотіла в туалет ,який знаходиться на першому поверсі .Вихователь відпустила дитину без супроводу помічника вихователя ,бо в цей момент помічник вихователя відлучилася (в пояснювальній вона зазначила ,що їй терміново необхідно було прийняти ліки) Матуся дитини влаштувала скандал, з письмовим зверненням до завідувача садка її хвилює як покарають помічника вихователя ? Які дії завідувачу необхідно вчинити стосовно помічника вихователя керуючись Законом?

Алла Ткаченко
Написання характеристики в особовій справі після 4 класу 

Доброго вечора. Будь ласка , підкажіть, чи пишемо в 2018 році після 4 класу в особовій справі характеристику на кожного учня? Директор "заставляє" мол завжди писали. Але я знаю що є документ 2015 року МОН, в якому відмінили написання характеристики в 4 класі. якую!

Таша Таша
Як вираховують тематичний бал? 

Якщо у дитини по сумі всіх оцінок виходить середній бал 6,5 - чи має право вчитель занизити оцінку до шести?Чи має право вчитель враховувати свою думку на скільки балів знає учень?! Якщо "ні" то які офіційні документи можна використати, щоб довести не справедливість вчителя? Дякую.

Іван Кузбит
Вступ в гімназію 

Чи повинен учень при вступі в гімназію 5 клас (1 клас гімназії) здавати іспити?

Таня Гризодуб
1 класс и отпуск 

Ребенок идет в 1 класс.Имеет ли право директор не отпустить заместителя по воспитательной работе или учителя на 1 сентября к ребенку?

Irina
Втуп до 1 класу 

скажіть,будь ласка. Сьогодні директорка сказала щоб батьки до 1 червня всі принесли заяви про вступ до 1 класу і вона видасть наказ про прийняття до школи. А якщо батьки ще хочуть подумати до серпня йти до школи чи ні.?школа сільська, справа в тому, якщо буде дітей 5,то відкриють клас, а якщо менше, то це буде індивідуальне навчання... Чи має право адміністрація на таке...

Grundo Berker
Подскажіть... 

Подскажіть

Alla
Держзамовлення 

Добрый вечер, объясните, пожалуйста, ситуацию по поводу держзамовлення. При поступлении в ДНУ им. Олеся Гончара, мы были в рейтинге седьмые (специальность 292). Бюджетных мест было 5. При зачислении 2 абитуриента не сдали документы, в итоге мы стали четвертыми. По правилам приема в ВУЗы на свободные места зачисляются последующие абитуриенты? В августе месяце нас никто об этом не проинформировал, с началом обучения студент задавал вопросы в деканате. Объяснили, что эти места убираются Министерством образования. А как же мотивация для молодежи? Или здесь что-то не так. Заранее благодарю за разъяснение.

Ирина Феленко-Стогорнюк
ДПА в 9 класі 

В школі 5 паралелей 9 класів. Чи можуть учні писати заяви педагогічній раді про вибір предмету для здачі ДПА? Чи може педагогічна рада обрати різні предмети для здачі ДПА учням одного класу?

Ruslan Travin
Вместе с золотой медалью ребенку вручили подарок, сейчас требуют оплату налогового сзора 

В 2016 г по окончанию 11 класса вместе с золотой медалью ребенку в школе вручили в подарок планшет. Сейчас, в 2018г, оказывается, на школу пришло письмо от бухгалтера что подарки, полученные учениками облагаются налогом. Только в 2018г сейчас мы узнали стоимость подарка- 5819 грн. и то, что необходимо заплатить налог в размере 985 грн. и военный сбор. Додатково листом повідомили, "що відділ освіти не є податковим агентом для учнів шкіл, тому, у разу несплати податків, отримувачи дарунків самостійно несуть відповідальність за несплату" Пожалуйста, разъясните правомерность действий.

Ruslan Travin
Вместе с золотой медалью ребенку вручили подарок, сейчас требуют оплату налогового сзора 

В 2016 г по окончанию 11 класса вместе с золотой медалью ребенку в школе вручили в подарок планшет. Сейчас, в 2018г, оказывается, на школу пришло письмо от бухгалтера что подарки, полученные учениками облагаются налогом. Только в 2018г сейчас мы узнали стоимость подарка- 5819 грн. и то, что необходимо заплатить налог в размере 985 грн. и военный сбор. Додатково листом повідомили, "що відділ освіти не є податковим агентом для учнів шкіл, тому, у разу несплатиподатків отримувачи дарунків самостійно несуть відповідальність за несплату" Пожалуйста, разъясните правомерность действий.

Roman Chelpan
Возможно ли участие в дополнительной сессии ЗНО? 

Имею ли мой ребенок право на участие в дополнительной сессии ЗНО, если пропускает по причине выезда за границу по заранее купленному билету для участия во дне отрытых дверей иностранного ВУЗа?

Вікторія Барнич
З якого віку дитину зараховують у перший клас? 

З якого віку дитину зараховують у перший клас?

сонечко
зарахування до ДНЗ 

Добрий вечір.Сьогодні зіткнулася з таким питанням при написанні заяви щодо зарахування дитини до ДНЗ.Я з дитиною прописана в сусідньому селі,але проживаю по місцю прописки чоловіка і працюю в школі по місцю проживання.І мені повідомили, що так як моя дитина прописана в іншому селі, то її буде зараховано до цієї школи в останню чергу, тобто за наявності місць. І ще, що заяву вони приймають лише від мами.Розумію,що це порушення, але питання в іншому.Чи може написати заяву мій чоловік, житель цього села, яке обслуговує ця школа територіально, хоч дитина з ним не приписана???

Зінаїда Єпур
Медична довідка 

чи потрібно проходити медогляд для вступу дитини до першого класу?

Елена Мирошниченко
Вплив неатестованої теми на атестат з відзнакою 

Дитина хворіла протягом двох тижнів. За тему з алгебри стоїть «неатестовано». Чи перешкоджає наявність неатестованої теми отриманню диплома з відзнакою?

Тетяна Пронишин
питання про оцінки 

Хто несе відповідальність за вчасне оцінювання учнів? Як швидко оцінки мають бути відомі? Бо з деяких предметів дізнаємося оцінки в кінці семестру. Існує електронний щоденник, але не заповнюється. Класний керівник каже, що оцінювання педагоги ведуть кожен у своєму особистому журналі. В кого в першу чергу це вимагати? Вчителі часто повідомляють про оцінки за контрольні чи самостійні на уроці, однак якщо дитини не було - інформація відсутня. Вважаю це повним провалом спілкування між школою і батьками.... Які законні вимоги до цього і які кроки змін першочергові? Дякую.

Карло Бруни
моему ребенку на 1 сентября будет полных 5,7 лет, нас отказали брать в школу 

В январе 2018 года я написала заяву в школе, чтобы моего ребенка приняли в школу в 2018 году в первый класс. Заяву приняли и копию свидетельства о рождении.Я спросила, берут ли они детей в 5,7 лет, на что мне ответили, что не могут никому отказать. Со спокойной душой пошла домой. И мы начали подготовку к школе. Дождавшись собрания в школе, я пришла. К окончанию собрания, начали читать списки, кто к какой учительнице идёт. Своей фамилии я не услышала.подошла к директору. И спросила, почему меня нету в списках? Как только она узнала,что ребенку на 1 сентября будет 5,7 лет, на что мне отказали в принять ребенка в школу ДР ребенка (25.01.13). Могут ли мне отказать? Могу ли я, все таки добиться, чтобы моего ребенка приняли в школу?