Увага! Розділ змінює адресу!

На сайті сворена нова сучасна платформа для запитань.

Щоби поставити запитання перейдіть за посиланням:

forum.osvita.ua

Запитання
Валентина Ведмедева  Макарова
Як захистити дитину? *

Я работаю в школе. у меня с директором не самые лучшие отношения. Мой сын заканчивает 9 класс.Директор сказала искать где нам продолжать обучение так, как 10 класса нам не откроют. В тоже время классный руководитель пишет плохую характеристику сыну,я попоросила ее обяснить почему так. Она говорит что заработали то и получили. Но я с этим не согласна. Где она как классный руководитель была раньше7. на него нету ниодной докладной.говорит что он балуется, но таких детей каждый второй. А директор ее поддерживает. Что мне делать? Как доказать свою правоту?

ST
Як влаштувати дитину до школи? *

Добрий день. Наступного року плануємо іти в перший клас. 2 роки тому змінили прописку, хочемо іти в школу за старим місцем прописки. Чи мають право мені відмовити прийняти дитину до першого класу, якщо у цій же школі навчається старша дитина? Чи це регулюється якимись актами?

Inna
Чи потрібно наказувати дитину? *

Моя дитина зняла на відео як у школі 2 дівчинки побилися. Це сталося на великій перерві на подвір'ї,близько 2 тижні тому майже всі школярі це бачили, вчителі не бачили. Мене ніхто не повідомив. Я дізналася про це 4 дні тому, коли дитина прийшла додому зі сльозами на очах, бо директор школи сказала "Я від тебе такого не очікувала" і сказала йому, що будуть батьківські збори. Наступного дня я дізналась, що після цього класний керівник заборонила їм виходити з класу, тому що вони погано поводяться, не дружній клас. Тільки в туалет, помити руки, викинути сміття. Тривало це кілька днів. Коли я їй зателефонувала і спитала про це, вона мені дала зрозуміти, що вона мала на це право, після чого на батьківських зборах директор школи, завуч також погодилися з нею. Дитина в присутності вчителів мені нічого не розповідає, я питаю вдома то каже, що боїться. Чи можна таке залишити без уваги? Можливо я чогось не розумію? Що я маю робити?

Виктория Сапрыко
вступ до першого класу 

Доброго дня, турбує таке запитання. Якщо станом на 1 вересня 2020 року моїй дитині буде 5 років, але 28 вересня виповниться 6 років. Школа може нас зарахувати до 1-го класу?

Ося Маркин
пільги для дитиниі учасника ООС 

Моя дитина навчається в комунальному закладі освіти. В школі дитина отримує послуги з навчання на платній основі (за додаткові непередбачені навчальним планом години, за поділ дітей на групи при вивчені предметів, інше). З урахуванням того, що батько дитини має статус учасника бойових дій, чи має моя дитина право на пільги з оплати послуг за навчання в школі?

Walker
Приїхали з-за кордону. Які додаткові документи потрібні для зарахування в школу? 

Доброго дня, Ми приїхали із США. Діти навчалися там з самого початку. В одній із шкіл в Києві нас попросили дізнатися, що потрібно для зарахування в школу в такому випадку, якщо діти не мають початкової української освіти. Був би щиро вдячний, якби хтось зміг порадити де знайти переліг формальних вимог/умов у таких випадках. У нас є їх оцінки та тести, але все це за правилами і у відповідності до навчальної програми в США. Дякую

Виктория Виктория
Звільнення дитини-спортсмена з фізкультури 

Яка стаття нового Закону України про Освіту передбачає звільнення дитини, що займається спортом, від уроків фізичної культури.

Наталія Зима
фотограф у школі 

Чи потрібен дозвіл дирекції школи для запрошення батьками учнів фотографа для фотографування дітей на випускний альбом?

Тарас
Дайте будь ласка відповідь, чи мають право діти батьків інвалідів війни та прирівняних до них на безкоштовне харчування в ДНЗ 

Дайте будь ласка відповідь, чи мають право діти батьків інвалідів війни та прирівняних до них на безкоштовне харчування в ДНЗ, якщо так то які необхідні дії потрібно зробити для цього, та які потрібні документи

АН
Навчання в спортивнiй i художнiй школах 

Моя дитина пiсля школи ходить ще у спортивную i художню школи. В розкладi занять два днi спiвпали. Чи можна , наприклад, в понедiлок вiдвiдувати художню школу, у вiвторок спортивну? Чи не буде це порушенням? Iншi днi занять не спiвпадають.

Лариса
восстановление на учёбу в колледж 

Сын в июне 2019 года отчислен с 3 курса колледжа, так как повторно не сдал ДПА по укр. языку в форме ЗНО (по ЗНО набрал меньше 100 баллов. Прошу прощение: вчера, задавая ВАМ этот вопрос, ошибочно написала меньше 200 баллов. Имеют ли эти баллы значение??? ). Учебный план по другим предметам выполнил неплохо. Говорят, что можно сдать ДПА по укр. языку в колледже - колледжанской комиссии; и, в случае успешной сдачи, продолжить обучение в колледже на контракте. Пожалуйста, объясните: какая есть возможность восстановления в колледж на учёбу. Спасибо огромное за ответ.

Лариса
восстановление на учёбу в колледж 

Сын в июне 2019 года отчислен с 3 курса колледжа, так как повторно не сдал ДПА по укр. языку в форме ЗНО (по ЗНО набрал меньше 200 баллов). Учебный план по другим предметам выполнил неплохо. Говорят, что можно сдать ДПА по укр. языку в колледже - колледжанской комиссии; и, в случае успешной сдачи, продолжить обучение в колледже на контракте. Пожалуйста, объясните: какая есть возможность восстановления в колледж на учёбу. Спасибо за ответ.

Лідія
Чи можу я залишити свою дитину ще раз у 1 класі 

Доброго дня, я мама синочка, яка не знає як їй правильно розв'язати проблему і просить допомогти . Мій син пішов до 1 класу в 5 років 1 місяць ( пішли на поводу у друзів і так рано віддали до школи). Спочатку все було добре, а в другому півріччі він геть перестав . На літні канікули вівстигатиддали на додаткові заняття, сьогодні 9 серпня 2019 р . наша вчителька порекомендувала залишити його ще разу першому класі. Ми згодні ,але не знаємо, як правильно це зробити. Я читала, що рішення повинна виносити шкільна педрада за згодою батьків, але мені в школі відповіли, що вже пізно, що треба було ще в травні місяці писати заяву, а не за 3 тижні до школи. Запропонували піти в іншу школу, яка дуже далеко від нас. Будь ласка підкажіть чи дійсно ми не маємо права піти ще раз у перший клас у нашій школі, невже вихід тільки переводити дитину до іншої школи та тільки там його можна ще раз віддати до першого класу. Буду дуже вдячна за любу відповідь.

Виктория Клязника
Практика при вступі 

Мій син у цьому році поступив до ВНЗ. І вже 2 серпня нам подзвонили і повідомили, що він обов'язково має пройти практику, 2 тижня. Чи правомірні дії адміністрації? Ми проживаємо за 100 км. від майбутнього місця навчання. Дайте будь ласка пораду, що нам робити у цьому випадку.

Наталія Горайчук
Поселення в гуртожиток 

Дитина - потерпіла внаслідок аварії на ЧАЕС 3 категорії, за законом про соціальний захист потерпілих від аварії на ЧАЕС має право на першочергове поселення в гуртожиток. У переліку пільговиків КНУ такої пільги немає! Чому? Як мені захистити своє право?

Виктория Порозова
Право на пільги 

Чи має дитина право на пільги УБД, якщо батько по відношенню до неї лишиний батьківських прав?

Анастасія
щодо зміни середнього балу 

як змінити середній бал свідоцтва після подання першої заяви

Tetiana
результат про вступ 

Доброго дня , поясніть мені будь ласка де в електронному кабінеті вступника має позначатися що вступив до ЗВО за пріорітетом. Дякую за відповідь

Татьяна Обоянец
Відрахування з коледжу 

Мій син студент ІІІ курсу коледжу. Повторно здавав ДПА у формі ЗНО з укр.мови. Результат ДПА - оцінка"3", з ЗНО набрав 104 бали. Питання: 1. Чи може він продовжити навчання в коледжі (згідно листа МОНУ від 21.06.2019 № 1/9-397)? 2. Чи відрахують його з коледжу? 3.Якщо відрахують, чи має він право вступити на навчання в свій коледж(індивідуальний навчальний план з вивчення фаховаих дисциплін виконав)? На який курс? За якою формою навчання?

Олена
Якщо батьки категорично проти створення класу-комплекту, чи можуть у відділі освіти наполягти? 

У 4-му класі 4 дитини. У відділі освіти відмовляють дітям в індивідуальному навчанні, а пропонують навчання у класі-комплекті разом з 3-м, де 6 учнів. Батьки як 3-го, так і 4-го класів категорично проти такого рішення. Чи може відділ освіти у односторонньому порядку створити такий клас-комплект, керуючись наказом № 944 від 05.08.2016? Хоча в цьому законі визначено створення класів-комплектів для ФІЛІЙ, а нас звичайна загальноосвітня школа. Якими документами можуть керуватись батьки, відстоюючи право своїх дітей на індивідуальне навчання?