Osvita.ua Форум педагогічних ідей Взяти участь у форумі "УРОК" Січень 2011 Практика – січень 2011

Практика – січень 2011

На цій сторінці розміщуються матеріали з досвіду роботи учасників Форуму, які будуть опубліковані в журналі "Відкритий урок" №01/2011

Відповідно до Умов участі у Форумі педагогічних ідей "УРОК", усі учасники Форуму можуть отримати поштою Сертифікат автора на публікацію матеріалу в журналі Відкритий урок: розробки, технології, досвід.

Увага! Реєстрація робіт для публікації в журналі №01/2011 триває до 30 листопада 2010 року включно.

 

 

Роботи учасників Форуму педагогічних ідей "УРОК"
(Розділ практика – січень 2011)

 

*****

Назва: Координатна площина.

Автор: Вихватенко Т. В., учитель математики, Старобільська школа № 4 Луганської обл.

Анотація: Розробка уроку з математики в 6 класі. Мета ‑ продовжити вивчення системи координат; знаходити точку за вказаними координатами; розвивати пізнавальну активність, навички роботи на комп’ютері; виховувати усвідомлення своїх дій і їх застосування в реальному житті.

*****

Назва: Механічні коливання та хвилі.

Автор: Герило В. М., учитель фізики, Долинський природничо-математичний ліцей Івано-Франківської обл.

Анотація: Розробка уроку-гри узагальнення та систематизації знань із навчальної теми. Мета ‑ узагальнити й закріпити знання та вміння учнів з основного навчального матеріалу даної теми; показати багатогранність застосуванням коливальних процесів у повсякденному житті та техніці.

*****

Назва: Інформація про ВІЛ.

Автор: Гонтарь Л. А, учитель початкових класів, Дніпропетровський НВК № 33 „Загальноосвітній навчальний заклад І ступеня ‑ багатопрофільна гімназія”.

Анотація: Розробка уроку з основ здоров’я в 4 класі з використанням програми "Project Hоре". Мета ‑ показати за допомогою художніх засобів дію ВІЛ-інфекції на імунну систему. Завдання: зобразити проникнення інфекції в організм і роботу захисної системи організму та її руйнування вірусом імунодефіциту. У додатку – казка про ВІЛ.

*****

Назва: Здоровьезберегающие технологии на уроках биологии. (Рос. мова)

Автор: Гризодуб Н.В., учитель біології, Донецька школа № 89.

Анотація: Автор презентує доповідь, де наголошується, що здоров’я дитини, її соціально-психологічна адаптація, нормальне зростання та розвиток багато у чому визначаються середовищем, де вона живе. Для дитини від 6-ти до 17-ти років таким середовищем є система освіти.

*****

Назва: Система освіти в Україні, Великій Британії та США.

Автор: Дидик І. І., учитель англійської мови, Старокостянтинівська гімназія Хмельницької обл.

Анотація: Урок англійської мови з використанням методу проектів (8 клас, 90 хв.). Цей метод має на меті розв’язання учнем або групою учнів проблеми, що передбачає використання різноманітних методів і засобів навчання, інтегрування знань, умінь із різних галузей науки, техніки, творчості.

*****

Назва: Елементи народознавства на уроках української мови та літератури з використанням інноваційних технологій.

Автор: Костікова О. М., методист, учитель української мови та літератури, ЦДЮТ, Мирнівська школа № 2 АРК

Анотація: Матеріали з досвіду автора ‑ учителя української мови та літератури – де метою роботи визначено формування навчально-виховного процесу так, щоб кожен учень добре знав свій народ, а в ньому пізнав себе. У додатку – медійна презентація з навчальної теми "Другорядні члени речення".

*****

Назва: I need a book. At the library.

Автор: Радько А. В., учитель англійської мови, Сумська спеціалізована школа № 7.

Анотація: Розробка тематичного комбінованого уроку з підтеми "У бібліотеці". Мета ‑ навчити здобувати інформацію з текстів; практикувати учнів у зв’язних монологічних і діалогічних висловлюваннях, навчати працювати в парах і групах; закріпити вживання спонукальних речень у непрямій мові.

*****

Назва: Велика Британія. Визначні місця Лондона.

Автор: Рудакова Н. В., учитель англійської мови, Кіровської школи № 2 Донецької обл.

Анотація: Розробка уроку систематизації знань у 7 класі. Мета ‑ навчити розповідати про визначні місця Лондона; формувати навички монологічного мовлення за темою; розвивати вміння аудіювання тексту; розвивати мовні здогади; культуру спілкування в ситуації; виховувати культуру інтелектуальної праці; повагу до культури Великої Британії.

*****

Назва: Інфознайка.

Автор: Слуцька І. А., учитель інформатики, Шосткинська спеціалізована школа № 1 Сумської обл.

Анотація: Розробка уроку-гри. Мета ‑ узагальнити та систематизувати знання отримані з інформатики протягом року; перевірити загальний рівень ерудиції; розвивати пам’ять, інтелектуальні вміння, структурування мислення, комунікативність; виховувати культуру мовлення, контрольованість; формувати стійкий інтерес до предмету інформатика.

*****

Назва: The Missing Coins by John Escott.

Автор: Суханюк Г. Г., учитель англійської мови, Тернопільська школа № 27.

Анотація: Конспект уроку з англійської мови. Objects: to develop student’s reading, listening, writing skills; to develop student’s communicative skills in pairs and groups, their logical thinking; to encourage students’ interest in reading English books in the original. Equipment; handouts, pictures, cassettes.

*****

Назва: Програмові завдання для самостійної роботи.

Автор: Халус Л. В., учитель української мови та літератури, Перегінська школа № 1 Рожнятівського району Івано-Франківської обл.

Анотація: Картки з програмовими завданнями у шести варіантах до таких тем: "Види словосполучень"; "Складносурядне речення"; "Види складнопідрядних речень"; "Складнопідрядні речення з підрядними обставинними"; "Розділові знаки між частинами безсполучникового складного речення" тощо.

*****

Назва: Музичні інструменти симфонічного оркеструє

Автор: Хлуденьова Н. Д., учитель музики, Молодогвардійська школа № 10 Луганської обл.

Анотація: Розробка уроку-гри у 3 класі. Мета ‑ продовжити знайомство учнів із музичними інструментами симфонічного оркестру; навчитись вирішувати нестандартні завдання з музики; учитись уважно слухати музику; працювати над розвитком вокально-хорових навичок.

*****

Назва: Сходження на магнітний Олімп.

Автор: Андрєєва С. Ю., учитель фізики та інформатики, Шосткінська школа № 4 Сумської обл.

Анотація: Розробка уроку-гри узагальнення вивченого матеріалу з фізики в 10 класі. Мета ‑ розширити та поглибити знання учнів про магнітні явища та їх використання у природі та техніці; розвивати аналітичне та логічне мислення; ознайомити учнів із дією магнітного поля на організм людини.

*****

Назва: Застосування загального правила додавання двоцифрових чисел до обчислень виду 20 + 47. Розв’язування задач складанням виразу.

Автор: Бойко С. В., учитель початкових класів, Малобурімська школа Чорнобаївського району Черкаської обл.

Анотація: Конспект уроку у 2 класі "Сім чудес світу" ‑ вивчення нового матеріалу у формі подорожі з математики. Мета ‑ учити застосовувати загальне правило додавання двоцифрових чисел, творчо працювати над задачею; познайомити із сімома чудесами світу; виховувати інтерес до минулого та бажання дізнатись багато цікавого про нього.

*****

Назва: Весь світ, як казка повна чудес.

Автор: Вишневська Р. М., учитель української мови та літератури, Рожнятівська школа Івано-Франківської обл.

Анотація: Розробка бінарного уроку в 10 класі за темою "Світ Гуцульщини в повісті М. Коцюбинського "Тіні забутих предків". Мета ‑ розкрити образи твору, опрацювати його художні особливості, поглибити уявлення про Гуцульщину; прищеплювати зацікавленість до етнокультури гуцульського народу. У додатку – медіа презентація.

*****

Назва: Урок-подорож на острів Робінзона Крузо.

Автор: Власенко А. В., учитель світової літератури Мелітопольська школа Запорізької обл.

Анотація: Розробка уроку перевірки знань, умінь і навичок за позначеною темою. Мета ‑ навчити учнів характеризувати головного героя твору; формувати вміння систематизувати навчальний матеріал і аналізувати прочитане; виховувати інтерес до проникнення в таємничий світ художнього твору.

*****

Назва: Комп’ютерна презентація.

Автор: Гаденко Т. О., учитель інформатики, Дружківська школа № 7 Донецької обл.

Анотація: Розробка уроку вивчення нового матеріалу з інформатики та первинне його закріплення в 9 класі (рівень стандарту). Мета ‑ увести поняття "презентація", навчити учнів її проектувати, ознайомити з програмою Power Point та її можливостями.

*****

Назва: Права жінки.

Автор: Григор’єва Л. Г., учитель англійської мови, Молодогвардійська школа № 10 Луганської обл.

Анотація: Розробка уроку-дискусії з англійської мови в 11 класі. At this lesson the students learn how to: talk about women’s rights; discuss the situations according to the topic; give the advice; use the expression to agree or disagree; develop oral expression creating a dialogue; develop learning strategies.

*****

Назва: З історії України.

Автор: Іванова О. О., учитель німецької мови, Кіровської школа № 2 Донецької обл.

Анотація: Розробка комбінованого уроку з німецької мови у 8 класі. Мета ‑ поглиблювати знання учнів із теми; навчити вживати нову лексику; розвивати навички та культуру мовлення, розвивати увагу, слухову пам’ять, пошукову та пізнавальну активність; виховувати в учнів повагу до історії своєї країни. У додатку – медійна презентація до навчальної теми.

*****

Назва: Дніпрова Чайка „Шпаки”.

Автор: Левдер О. Г., учитель початкових класів, Малобурімська школа Чернобаївського району Черкаської обл.

Анотація: Конспект уроку позакласного читання. Мета ‑ знайомити учнів із життєвим і творчим шляхом поетеси, розвивати навички роботи над текстом; збагачувати знання учнів про красу природи рідного краю та словниковий запас учнів; виховувати любов до природи.

*****

Назва: Здоров’я та природа.

Автор: Луценко Н. Г., учитель початкових класів, Торезький НВК „Школа № 1 ‑ ліцей „Спектр” Донецької обл.

Анотація: Розробка уроку з основ здоров’я у 3 класі. Мета ‑ ознайомити учнів із чинниками природи, що сприяють збереженню здоров’я людини; розвивати вміння використовувати природнокліматичні фактори для загартовування організму. У додатку ‑ медіа презентація.

*****

Назва: Ukraine and Great Britain.

Автор: Мельникова Н. П., учитель англійської мови, керівник районної творчої групи вчителів англійської мови, Вигодянська школа Біляївського району Одеської обл.

Анотація: Розробка уроку-презентації у 8‑9 класах із використанням електронних енциклопедій і мультимедійного обладнання. Objectives: to broaden student’s knowledge about two countries, their traditions, culture; to practice their listening, speaking, reading, writing skills through various creative activities; to revise the grammar material – the Past Perfect Tense.

*****

Назва: В гостях у героїв давньогрецьких міфів.

Автор: Меморська Л. М, учитель зарубіжної літератури, Запорізька школа № 100.

Анотація: Розробка уроку позакласного читання. Мета ‑ поглиблення знань учнів про міфологію, міфи, про міфологічних героїв, розвивати уміння давати характеристику героя, працювати з текстом, аргументувати стійкий інтерес до культурної спадщини, почуття благородства, кращі моральні якості.

*****

Назва: Множення на 1 і 0.

Автор: Нечипоренко Т. М., учитель початкових класів, Шосткінська школа № 4 Сумської обл.

Анотація: Розробка уроку математики у 2 класі за чинною навчальною програмою. Мета ‑ сформувати здатність учнів множити на 1 і на 0; розвивати логічне мислення, лічильні навички; виховувати інтерес до математики.

*****

Назва: Франція ‑ законодавиця моди.

Автор: Остапенко Г. С., учитель географії, Фастівська школа № 10 Київської обл.

Анотація: Розробка уроку, мета якого ‑ на основі групової випереджальної роботи розширити уявлення учнів про сучасний образ Франції, законодавиці мод, про проблеми та досягнення держави, подібне й відмінне з Україною, можливості співпраці в майбутньому.

*****

Назва: Уроки маленького принца.

Автор: Савельчук О. М., заступник директора з НВР, учитель зарубіжної літератури та російської мови, Шосткінська школа № 4 Сумської обл.

Анотація: Розробка уроку за притчею-казкою А. де Сент-Екзюпері "Маленький принц". Мета ‑ допомогти учням глибше усвідомити філософський зміст, художню своєрідність, символічність казки; розкрити головні проблеми твору, учитись давати оцінку вчинкам героїв, розгадати загадки Маленького принца.

*****

Назва: Різноманітність тварин у природі.

Автор: Третьякова А. В., учитель початкових класів, Шосткінська школа № 4 Сумської обл.

Анотація: Розробка уроку природознавства в ігровій формі у 3 класі. Мета ‑ формувати нові поняття "звірі", "птахи", "плазуни", "земноводні", "риби", "комахи", "черви", "молюски", "раки", "павуки"; розвивати вміння порівнювати, спостерігати; виховувати любов до природи, бажання оберігати тварин.

*****

Назва: Про добро та милосердя. За добро – добром.

Автор: Хорбенко Л. Г., учитель початкових класів, Вільногірська школа № 2 Дніпропетровської обл.

Анотація: Розробка уроку з циклу "Я і Україна" у 2 класі. Мета ‑ продовжувати формувати уявлення про доброту, учити робити правильний моральний вибір, поважати людей, які творять добро, виховувати в дітей бажання бути милосердними, співчутливими, робити добрі справи.

*****

Назва: Кути. Вимірювання кутів.

Автор: Черниш В. І., учитель математики, Оріхівська школа № 5 Запорізька обл.

Анотація: Розробка уроку застосування знань, умінь і навичок. Мета ‑ закріпити знання учнів про зміст основних понять теми; сформувати вміння розв’язувати типові задачі на застосування аксіом вимірювання та відкладання кутів із використанням приладів.

*****

Назва: Лексика. (Рос. мова.)

Автор: Андрєєва Л. І., учитель російської мови та літератури, Донецька гімназія № 92.

Анотація: Розробка уроку повторення й узагальнення матеріалу з теми „Лексика” у формі мандрівки. Мета ‑ систематизувати й узагальнити знання учнів, визначити рівень засвоєння ними навчальної теми, а саме ‑ знаходити в тексті синоніми, антоніми, омоніми.

*****

Назва: Прочитай золоті манускрипти, подивись у вічі вікам…

Автор: Бединська Л. С., учитель світової літератури та російської мови, Уховецька школа Ковельського району Волинської обл.

Анотація: Розробка уроку у формі діалогу культур античності, середньовіччя та Відродження. Мета ‑ узагальнити та перевірити знання учнів, набуті протягом 8 класу; сприяти вихованню любові до краси, мистецтва, уваги до внутрішнього світу людини. У додатку – медіапрезентація.

*****

Назва: Ядерний реактор.

Автор: Бендас Н. М., викладач фізики та інформатики, Зіньківський професійний аграрний ліцей Полтавської обл.

Анотація: Розробка комбінованого уроку з використанням НППЗ із фізики в 11 класі. Мета ‑ вивчити будову та принцип дії ядерного реактора; розвивати вміння самостійно працювати з НПЗ та вирішувати проблемні завдання; виховати в учнів уміння висловлювати свої думки.

*****

Назва: Цар Плаксій і Лоскотон.

Автор: Вірста Г. В., учитель української мови та літератури, Перегінська школа № 1 Рожнятівського району Івано-Франківської обл.

Анотація: Розробка уроку з вивчення характеристик, різних способів життя та поведінки дійових осіб твору В. Симоненка. Мета ‑ з’ясувати особисте ставлення читачів до героїв твору; закріпити специфіку віршованої мови художніх творів.

*****

Назва: Звичайні дроби

Автор: Гарнагіна І. А., учитель математики, Донецька школа № 89.

Анотація: Розробка уроку математики в 5 класі з позначеної теми. Мета ‑ узагальнення поняття дробу, удосконалення вмінь порівняння деяких видів дробів, порівняння правильних і неправильних дробів, виділення цілої частини з неправильного дробу. Слова В. Сухомлинського, що математика виховує волю та характер, віддзеркалює методики проведення такого уроку.

*****

Назва: Як намистини, диво калинове, Частини мови!

Автор: Денисенко С. І., заступник директора з ВР, учитель української мови та літератури, Оріхівська школа № 5 Запорізької обл.

Анотація: Розробка уроку узагальнення та систематизації знань учнів у формі казкової подорожі з вивчення частин мови. Їх значення, граматичні ознаки, правопис і використання в мовленні. Мета ‑ удосконалювати вміння розрізняти частини мови, визначати їхні морфологічні ознаки та синтаксичну роль.

*****

Назва: Катерина Мотрич. "Політ журавлів над нетолоченими травами".

Автор: Депутат С. П., учитель української мови та літератури, Перегінська школа № 1 Рожнятівського району Івано-Франківської обл.

Анотація: Розробка уроку вивчення нового матеріалу на основі інтеграції. Мета ‑ стисло ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом письменниці; осмислити й усвідомити масштаби трагічних подій, розбудити почуття відповідальності перед наступним поколінням.

*****

Назва: Слово великого Добротворця.

Автор: Дикун М. В., учитель початкових класів, Рожнятівська школа Івано-Франківської обл.

Анотація: Розробка уроку, що присвячується 90-річчю від дня народження В. Сухомлинського. Мета ‑ актуалізувати й розширити знання учнів про життя та творчість В. Сухомлинського, заряджати їхні душі та серця чесністю, порядністю, добротою. У додатку – медіапрезентація.

*****

Назва: Є. Гуцала "Сім’я дикої качки".

Автор: Долинчук Г. Б., учитель української мови та літератури, Перегінська школа № 1 Рожнятівського району Івано-Франківської обл.

Анотація: Розробка уроку у формі телепередачі за творчістю митця. Мета – довести, що природа – це казка, яку треба читати серцем; розкрити людську доброту й жорстокість, милосердя та справжню турботу про природу в оповіданні, що вивчається; учити складати словесні малюнки.

*****

Назва: Вода – джерело життя на Землі.

Автор: Зогова О. Т., учитель початкових класів, Помічнянський НВК "Загальноосвітня школа ‑ дошкільний навчальний заклад № 3" Кіровоградської обл.

Анотація: Розробка уроку з курсу "Я і Україна. Природознавство" у 3 класі. Мета ‑ формувати уявлення про воду та значення її у природі, про умови перетворення води з одного стану в інший; формувати вміння встановлювати взаємозв’язки води з об’єктами живої й неживої природи; розвивати в учнів дослідницькі вміння.

*****

Назва: Поняття про географічні координати: широта й довгота. Правила відліку географічної широти й довготи.

Автор: Івченко Л. А., учитель, Смілянська школа-інтернат Черкаської обл.

Анотація: Розробка уроку засвоєння нових знань у формі мандрівки з географії в 6 класі. Мета ‑ закріпити знання учнів про градусну сітку Землі; сформувати практичні вміння учнів визначати географічні координати точок; сприяти розвитку в учнів розуміння практичного значення географічних знань; виховувати практичний інтерес до роботи з географічними картами.

*****

Назва: Розв’язання рівнянь.

Автор: Казюка Н. П., учитель початкових класів, Шосткинська школа № 4 Сумської обл.

Анотація: Розробка уроку математики у 3 класі. Мета ‑ закріплювати навички розв’язання рівнянь на множення й ділення; поглиблювати вміння розв’язувати задачі та приклади зручним способом, узагальнити знання про геометричні фігури; виховувати колективізм.

*****

Назва: Узагальнення й систематизація вивченого про сполучник, як частину мови.

Автор: Ковальчук В. А., учитель, Похівська школа Богородчанського району Івано-Франківської обл.

Анотація: Розробка уроку з позначеної теми, де учні разом з учителям навчаються поєднувати прекрасне – через пісенну творчість С. Ротару та корисне – через опрацювання навчального матеріалу. Мета ‑ повторити та закріпити вивчене про сполучник; виховувати почуття національної самосвідомості.

*****

Назва: Екологічні проблеми людства.

Автор: Криворучко Н. А., учитель біології, Донецька гімназія № 92.

Анотація: Автор презентує власне бачення заявленої теми ‑ використання методу проектів на уроках біології в 11 класі. Наголошується, що метод проектів вимагає ретельної підготовки вчителя, бо від цього буде залежати й результативність роботи учнів.

*****

Назва: Проект ‑ составная имиджа учебного заведения. (Рос. мова.)

Автори: Кульчейко О. В., Шараєвська Н. Г., заступники директора з НМР, Гвардейский НВК "Загальноосвітня школа – гімназія" Сімферопольського району АРК.

Анотація: Автори у своїй роботі наголошують, що формування позитивного іміджу навчального закладу обумовлено вміннями та здатністю педагогічного колективу організовувати свою діяльність з урахуванням потреб різних груп населення. Одним із компонентів іміджу є проектна діяльність учителів і учнів.

*****

Назва: Кожна пригода – до мужності дорога, а мрія у кожного в серці живе.

Автор: Маркевич Є. Г., учитель української мови та літератури, Рожнівський НВК "Гуцульщина" ім. Ф. Погребенника НаУКМА.

Анотація: План-конспект уроку з української літератури, мета якого ‑ навчити учнів характеризувати головних героїв твору, розвивати риси вдачі персонажів, мотиви їхніх учинків, аргументувати свій вибір, розуміти задум автора, аналізувати моральний вибір у різних життєвих ситуаціях.

*****

Назва: Інтерактивні технології особистісно зорієнтованого навчання.

Автор: Олійник С. О., учитель початкових класів, Шепетівський НВК № 2 Сумської обл.

Анотація: "Будуючи свої уроки, ‑ пише автор, ‑ насамперед: передбачаю розв’язання різноманітних творчих завдань, спрямовуючи учнів на пошукові види робіт; ураховую вікові особливості учнів і послідовно ускладнюю форми роботи; залучаю до роботи всіх учнів класу".

*****

Назва: Актуалізація пізнавальної діяльності учнів шляхом впровадження інтерактивних технологій.

Автор: Оніщенко І. В., учитель початкових класів, Артемівська школа № 12 Донецької обл.

Анотація: Подається розробка системи уроків природознавства з таких тем: "Вода. Властивості води – рідини"; "Гірські породи. Тверді, рідкі, газоподібні гірські породи. Корисні копалини"; "Ґрунт. З чого складається ґрунт"; "Зелене диво Землі ‑ рослини. Будова рослин" тощо.

*****

Назва: М. Носов, "Як Незнайко був художником".

Автор: Пайкуш І. П., учитель початкових класів, Рогатинська спеціалізована школа № 1 з поглибленим вивченням англійської мови Івано-Франківської обл.

Анотація: Розробка уроку читання в 4 класі, як нова зустріч із "творчістю" Незнайки, за стратегією невеличких груп. Мета ‑ виробляти навички виразного читання; учити робити висновки, аналізувати прочитане; виховувати прагнення творити добро.

*****

Назва: М. Коцюбинський "Казка про двох цапків".

Автор: Попелуха Т. І., учитель початкових класів, Шосткінська школа № 4 Сумської обл.

Анотація: Розробка уроку читання в 1 класі. Мета ‑ ознайомити учнів із казкою письменника; розвивати й удосконалювати техніку читання, логічне мислення, творчі та пізнавальні здібності учнів; виховувати в дітей увічливість, учити поважати один одного.

*****

Назва: Навчально-методичний посібник для факультативних занять із фразеології.

Автор: Посохова Н. М., учитель української мови та літератури, Свеська спеціалізована школа №1 Ямпільського району Сумської обл.

Анотація: Презентований посібник є дидактичним матеріалом факультативних занять із фразеології за програмою мовного гуртка "Загадки фразеології". Подається за темами: "Фразеологічні словники та довідники", "Фразеологізми, що походять із народного побуту", "Прислів’я та приказки", "Фразеологізми біблійного походження", "Фразеологізми античної міфології" тощо.

*****

Назва: Емоції.

Автор: Редман Л. М., директор школи, учитель біології та хімії, Шосткінська школа № 4 Сумської обл.

Анотація: Розробка уроку з біології. Мета ‑ розглянути поняття про емоції та з’ясувати їх значення в житті людини; продовжити формування навичок роботи з книгою, аналізу, порівняння, узагальнення, самооцінки; продовжити формування уміння слухати та чути співрозмовника.

*****

Назва: Рідний край, Батьківщина, Україна.

Автор: Романюк Г. Д., Хімчинська школа Косовського району Івано-Франківської обл.

Анотація: План-конспект уроку з курсу "Я і Україна. Довкілля" в 1 класі. Мета ‑ розширити знання дітей про край, де вони народились і живуть, про Батьківщину; виховувати почуття любові до рідної країни, гордості за красу Вітчизни та її людей.

*****

Назва: Таємниці чорної скриньки.

Автор: Сало Б. Я., учитель фізики, Долинський природничо-математичний ліцей Івано-Франківської обл.

Анотація: Чорна скринька ‑ термін, що використовується в науці для позначення об’єкту, про принципи дії якого нічого невідомо. Сценарій позакласного заходу у формі вечора цікавої фізики. Для його проведення необхідне таке обладнання: мультимедійний проектор, комп’ютер, чорні скриньки.

*****

Назва: Гори. Карпатські гори.

Автор: Синиця О. В., учитель початкових класів, Шосткінська школа № 4 Сумської обл.

Анотація: Розробка уроку природознавства в 4 класі. Мета ‑ продовжити формування поняття "гори"; ознайомити з характерними особливостями Карпатських гір; розвивати мислення, спостережливість, уяву; виховувати любов до Батьківщини, бережне ставлення до природи.

*****

Назва: Букву "Ж" будемо вивчати та снопочки із жита в’язати.

Автор: Толосюк Т. П., учитель початкових класів, Луцька школа № 5 Волинської обл.

Анотація: Конспект уроку українського читання з елементами народознавства в 1 класі. Мета ‑ ознайомити учнів з буквою "ж" та її звуковим значенням; вчити читати склади, слова та речення з новою буквою; виховувати повагу до народної творчості, бережливе ставлення до хліба.

*****

Назва: Я і мистецтво.

Автори: Шако В. О., учитель музичного мистецтва; Пелешук Л. Б., учитель образотворчого мистецтва, Шосткінська школа № 4 Сумської обл.

Анотація: Розробка інтегрованого уроку музичного й образотворчого мистецтва, мета якого ‑ поєднати музику з живописом; закріпити виконання вивчених музичних творів; удосконалити техніку роботи аквареллю; виховувати почуття прекрасного, "відчути" мистецтво.

*****

Назва: Сон та його значення.

Автор: Безворітня О. А., учитель біології та хімії, Червонозаводська школа № 1 Лохвицького району Полтавської обл.

Анотація: Розробка уроку з біології в 9 класі у формі зустрічі за "круглим столом". Мета ‑ розкрити біологічні основи сну та сновидінь, причини порушення сну, сформувати поняття про фази сну та його роль ужитті людини. Учням про сон розповідають уявні "історик", "філолог", "лікар" тощо.

*****

Назва: Сохраним память про подвиг. (Рос. мова.)

Автор: Гуськова О. М., учитель історії, Марганецька школа № 10 з поглибленим вивченням окремих предметів Дніпропетровської обл.

Анотація: Розробка уроку із заявленої теми. Мета – розглянути основний хід подій ВВВ, охарактеризувати роль і внесок українського народу в загальну боротьбу, визначити важливі наслідки цієї війни для держави; виховувати почуття патріотизму. У додатку – медіапрезентація.

*****

Назва: Будь осторожен дома всегда, чтоб не случилась с тобою беда. (Рос. мова.)

Автор: Кирсанова Т. М., учитель початкових класів, Макіївська школа № 8 Донецької обл.

Анотація: Розробка уроку з основ здоров’я у 2 класі. Мета – учити дітей виконувати правила безпечної поведінки вдома; формувати відчуття цінності свого життя та здоров’я; узагальнити знання про небезпечні життєві ситуації та їх наслідки; формувати життєву, соціальну та творчу компетентність.

*****

Назва: Рух графічних зображень за допомогою циклів.

Автор: Мішагіна О. Д., учитель інформатики, Івано-Франківська гімназія № 2.

Анотація: Розробка уроку, мета якого ‑ ознайомити учнів із поняттям анімації; навчити створювати рухи окремих елементів, створювати анімацію програмним способом; розвивати логічне й образне мислення; виховувати любов до прекрасного. У додатку – дидактичні матеріали.

*****

Назва: Die Ukraine und Deutschland.

Автор: Савчук Ю. М., учитель німецької мови, Рожнятівська школа Івано-Франківської обл.

Анотація: Подано добірку презентаційних матеріалів, що створені учнями 5‑6 класів для проведення підсумкового етапу навчально-пізнавального проекту гуртка "Поліглот". Пройшовши інтенсивний курс навчання основам роботи з базовими програмами MS-Office, здійснено захист учнівських міні-проектів.

*****

Назва: Степан Радченко – цинічний егоїст чи взірець сильної цілеспрямованої особистості?

Автор: Таровита І. О., учитель української мови та літератури, зарубіжної літератури, Свердловська школа № 3 Луганської обл.

Анотація: Розробка уроку української літератури в 11 класі (профільний рівень) на заявлену тему. Мета ‑ у ході уроку визначитися зі ставленням до головного героя роману В. Підмогильного "Місто", оцінивши його вчинки, мотиви поведінки, досягнення та втрати; збагнути для себе, чи є чому повчитись у героя роману, чи варто його наслідувати. У додатку – дидактичні матеріали.

*****

Назва: Т. Коломієць "Кажу, кажу казку…". А. Дімаров "Для чого людині серце…"

Автор: Царінна О. М., учитель початкових класів, Київський Український колеж ім. В. О. Сухомлинського.

Анотація: Розробка уроку читання у 3 класі. Мета ‑ ознайомити учнів із жанром літературної чарівної казки, зі змістом творів; навчити самостійно визначати дійових осіб; формувати вміння визначати тему та головну думку твору.

*****

Назва: Здоров’я та хвороби.

Автор: Батусь В. П., учитель початкових класів, Свеська спеціалізована школа № 2 "Ліцей" Ямпільського району Сумської обл.

Анотація: Розробка уроку з курсу "Основи здоров’я" у 2 класі. Мета ‑ знайомити учнів із причинами виникнення інфекційних захворювань, їх ознаками; дати уявлення про щеплення, для чого його роблять; навчити учнів піклуватися про своє здоров’я та використовувати первинні засоби для захисту від інфекцій; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я.

*****

Назва: Зварювальна дуга й основні процеси, що протікають у зварювальній дузі.

Автор: Боровик В. А., майстер виробничого навчання, викладач спецдисциплін, Алчевське ВПУ № 40 Луганської обл.

Анотація: Розробка уроку формування нових знань із спецтехнології зварювальників за позначеною темою. Мета ‑ вивчити будову та процеси у зварювальній дузі; розвивати вміння критично оцінювати та приймати рішення в нестандартних ситуаціях; виховувати ініціативність, уміння працювати у команді.

*****

Назва: Земельні ресурси України. Основні заходи раціонального використання й охорони земельних ресурсів.

Автор: Бромот Т. М., учитель біології, Оріхівський НВК № 2 ім. Академіка В. А. Лазаряна Запорізької обл.

Анотація: Розробка уроку засвоєння нових знань у формі консиліуму у 8 класі. Мета ‑ сформувати знання учнів про земельні ресурси України; сприяти формуванню екологічної свідомості, удосконалювати навички роботи з різними джерелами географічної інформації, мультимедійними засобами.

*****

Назва: Правила мовного етикету.

Автор: Буцька І. В., учитель світової літератури, англійської мови й етики, Здолбунівська гімназія, Рівненської обл.

Анотація: Конспект уроку з етики для 5 класу. Мета ‑ обґрунтувати можливості дотримання правил мовного етикету; розвивати навички використання в різних ситуаціях доречні словесні форми; формувати вміння оцінювати спілкування своє та інших, спираючись на норми етикету.

*****

Назва: Комбинаторика уже в 6 классе. (Рос. мова.)

Автор: Вдовенко І. П., учитель математики, Горлівська спеціалізована школа № 1 з поглибленим вивчення іноземних мов Донецької обл.

Анотація: У презентованих методичних рекомендаціях представлено завдання з комбінаторики для учнів 5‑7 класів. Їх мета – висвітлити методи рішення задач із комбінаторики. Для їх розв’язання достатньо відомостей, що отримані при вивченні загального курсу математики.

*****

Назва: Досвід роботи з виховання особистості.

Автор: Голінченко Л. П., заступник директора школи з ВР, учитель української мови та літератури, Червонозаводська школа № 2 Лохвицького району Полтавської обл.

Анотація: Аналіз практики роботи сучасної школи свідчить, що діяльність педагога вимагає нового підходу до методики практичної реалізації концепції формування громадянина — творчого, активного, здатного розв’язати, як щоденні виробничі, так і масштабні завдання, що забезпечують поступ нації.

*****

Назва: Трикутник вогню.

Автор: Княгницька В. М., учитель основ здоров’я, Шосткинська школа № 4 Сумської обл.

Анотація: Розробка уроку вивчення нового матеріалу з елементами тренінгових вправ з основ здоров’я у 5 класі. Мета ‑ формувати правила особистої безпеки під час виникнення пожежі; виховувати вміння робити висновки та бути не байдужими до чужого горя.

*****

Назва: Множення раціональних чисел.

Автор: Крилова Т. О., учитель математики, Єнакіївський НВК № 8 Донецької обл.

Анотація: Розробка уроку за позначеною темою. Триєдина мета такого уроку: навчальна ‑ закріпити уміння і навички учнів застосовувати правила множення раціональних чисел; розвиваюча ‑ розвивати логічне мислення, культуру математичного мовлення; виховна ‑ виховання самостійності, взаємоповаги, інтересу до математики.

*****

Назва: Семья как фактор здоровья. (Рос. мова.)

Автор: Лоік Л. М., учитель початкових класів, НВК Новоазовська школа – ліцей "Успіх" Донецької обл.

Анотація: Розробка уроку у формі усного журналу з використанням елементів здоров’язберігаючих технологій. Мета – дати уявлення про необхідність доброзичливих стосунків у родині; скласти правила щодо досягнення взаємного порозуміння у сім’ї; виховувати культуру поведінки в родині.

*****

Назва: Козацькі забави.

Автор: Мисик О. М., учитель початкових класів, Молодогвардійська школа № 10 Луганської обл.

Анотація: Розробка уроку з фізичної культури у 2 класі. Завдання уроку: формування фізичної культури в учнів на основі традицій українського козацтва; прищеплювання навичок здорового способу життя; здійснення міжпредметних зв’язків із музикою та математикою.

*****

Назва: Чернігівська область. Географія своєї області.

Автор: Мусієнко Н. А., учитель географії, Прилуцька школа № 12 Чернігівської обл.

Анотація: Розробка системи уроків у 9 класі з використанням інтерактивних методів за такими темами: "Економіко-географічне положення Чернігівської області, його вплив на господарську спеціалізацію"; "Населення та трудові ресурси. Демографічна ситуація. Найбільші міста"; "Загальна характеристика господарства"; "АПК. Транспорт".

*****

Назва: Жири.

Автори: Оліфіренко О. О., учитель біології та Ткаченко А. І., учитель хімії, Оріхівський НВК № 2 ім. Академіка В. А. Лазаряна Запорізької обл.

Анотація: Розробка інтегрованого уроку у формі навчального проекту. Його мета ‑ дослідити склад, будову, властивості, біологічне значення та практичне застосування жирів; з’ясувати їх значення, як продуктів харчування й учасників метаболізму; удосконалювати вміння самостійно шукати навчальний матеріал.

*****

Назва: Вправи з ключами, як засіб мотивації та формування правописної компетентності учнів на уроках української мови.

Автор: Риженко О. О., учитель української мови та літератури, Свердловський ліцей № 1 Луганської обл.

Анотація: Авторка статті переконана, що одним із найбільш дієвих прийомів мотивації на уроках української мови є вправи з ключами. Прийом цей не новий, але вдало дібраний мовний матеріал таких вправ значно розширює ефективність його використання. Зокрема, ключі до вправ водночас можуть бути своєрідними епіграфами до мовної теми.

*****

Назва: Использование интеграла для вычисления площадей плоских фигур и объемов тел вращения. (Рос. мова.)

Автор: Сазонова О. І., учитель математики, заступник директора з НВР, Донецька спеціалізована школа № 115 з поглибленим вивченням іноземних мов Донецької обл.

Анотація: Розробка уроку алгебри в 11 класі у формі ділової гри. Мета – закріпити знання учнів на практиці з використанням комп’ютера; відпрацювати навички самоконтролю та самоорієнтації. Комп’ютерна підтримка уроку: програми GRAN, GRAN-2, GRAN-3, CHART 2002.

*****

Назва: Екскурсія до зоопарку.

Автор: Стопкевич В. І., учитель іноземної мови, Дружківська школа № 12 Донецької обл.

Анотація: Розробка уроку англійської мови у 1 класі. Мета ‑ удосконалювати навички діалогічного мовлення, практикувати вживання ЛО в усній і письмовій формі; розвивати фонематичний слух. Обладнання: підручник "GetSet-Go"–1, Workbook, касета Picture flashcards (Wild animals).

*****

Назва: Якщо друг у тебе є, життя радісним стає.

Автор: Строкань Н. О., учитель початкових класів, Вознесенська школа Мелітопольського району Запорізької обл.

Анотація: Розробка виховного заходу на позначену тему для учнів початкової ланки з використанням інтерактивних вправ: "Асоціативний кущ"; "Мікрофон" тощо. Мета ‑ виховувати почуття справжньої дружби, колективізму, чесності, щирості у відносинах, відповідальності перед другом, уміння допомогти у важку хвилину.

*****

Назва: Докладний переказ тексту художнього стилю із творчим завданням.

Автор: Цюрко Т. Г., учитель української мови та літератури, Житомирський ліцей № 25 ім. М. О. Щорса.

Анотація: Конспект уроку розвитку зв’язного мовлення. Мета ‑ формувати вміння учнів докладно переказувати зміст почутого, дотримуючись вимог щодо типу мовлення; розвивати зв’язне мовлення учнів, удосконалити навички роботи із художнім текстом; прищеплювати любов до рідної природи; виховувати відчуття прекрасного.

*****

Назва: Електричні явища.

Автор: Вербицька Т. А., учитель фізики, Шосткінська школа № 4 Сумської обл.

Анотація: Розробка уроку-гри з фізики в 9 класі. Мета – систематизувати, узагальнити й оцінити знання з теми; розвивати вміння працювати з додатковою літературою, збирати прості електричні кола; розвивати уміння відстоювати власну думку, учити економічно витрачати електроенергію.

*****

Назва: Совість у людини – це головне.

Автор: Гавриш Р. М., учитель початкових класів, Косівська школа № 1 Івано-Франківської обл.

Анотація: Розробка уроку читання у 2 класі за твором В. Сухомлинського "Горбатенька дівчинка". Мета ‑ ознайомити дітей із твором і вчити давати характеристику головним дійовим особам, аналізувати та оцінювати їх поведінку та вчинки, робити висновки; розвивати вміння висловити свою думку, цінувати думки товаришів.

*****

Назва: Аналогії між літературними та математичними об’єктами.

Автори: Драч Т. Д., учитель математики та Штефан Л. В., учитель української мови та літератури, Київська вечірня (змінна) середня школа № 18.

Анотація: Розробка інтегрованого уроку з математики та літератури. Мета ‑ формувати уміння встановлювати асоціації й аналогії між математичними об’єктами та тими, що змальовує народна мудрість; в опосередкованій формі перевірити знання учнів з усної народної творчості та певного математичного матеріалу; продемонструвати зв’язок між предметами.

*****

Назва: Слова – синонимы, слова – антонимы. Закрепление изученного материала. (Рос. мова.)

Автор: Кондратенко А. В., учитель початкових класів, Шосткінська школа № 4 Сумської обл.

Анотація: Розробка уроку російської мови у другому семестрі 2 класу. Мета – закріпити знання учнів із теми; удосконалювати навички визначення їх лексичного значення; формувати навички грамотного письма; виховувати відчуття прекрасного.

*****

Назва: У колі рідної сім’ї.

Автор: Маничева Л. М., учитель початкових класів, Молодогвардійська школа № 10 Луганської обл.

Анотація: Розробка уроку–КВК з українського читання в 4 класі. Мета ‑ формувати в учнів уявлення про те, що добра, чуйна людина, завжди допомагає іншим, піклується про стареньких. Виховувати чуйність, уважність, доброту; формувати комунікативні компетентності учнів.

*****

Назва: Світло згаслих зірок.

Автор: Мондра Т. П., учитель інформатики та фізики, Бальковецька школа Волочиського району Хмельницької обл.

Анотація: Сценарій проведення позакласного заходу для учнів у формі вечора-реквієму. Мета ‑ сприяти формуванню звичок здорового способу життя; ознайомити учнів із видатними особистостями, які в розквіті сил та творчої наснаги пішли з життя завдяки страшній хворобі – СНІДу.

*****

Назва: Ребуси на уроках та виховних заходах.

Автор: Охременко Н. О., учитель фізики, астрономії, заступник директора школи з НМР, Свеська спеціалізована школа № 1 Ямпільського району Сумської обл.

Анотація: Авторка наголошує, що одним із засобів активізації пізнавальної діяльності учнів, установлення контакту між учителем і учнем, є створення емоціонально-актуального початку через використання епіграфів, приказок, уривків із творів, фразеологізмів, ребусів тощо.

*****

Назва: Мандрівка до глибин людського мозку.

Автор: Рибалко Л. С., учитель біології, Красноріченська школа Кремінського району Луганської обл.

Анотація: Розробка уроку біології у 8‑9 класах у формі подорожі. Мета ‑ ознайомити учнів із прихованими можливостями людського мозку; розвивати вміння самостійно використовувати джерела інформації; виховання правильного ставлення до свого організму та його можливостей.

*****

Назва: Математичні диктанти.

Автор: Ротар’ян А. О., учитель математики, Свеська спеціалізована школа № 1 Ямпільського району Сумської обл.

Анотація: Авторка презентує збірку математичних диктантів для 9 класу. До неї увійшли такі розділи: Роль математичних диктантів на уроці, Числові нерівності та їх властивості, Нерівності зі змінними, Системи лінійних нерівностей з однією змінною та інші теми навчальної програми.

*****

Назва: Побудова графіків функцій, що містять модуль.

Автор: Бабак Н. О., учитель математики, НВК Новоазовська школа № 1 – ліцей "Успіх" Донецької обл.

Анотація: Метою профільного навчання є поглиблене вивчання предмета й підготовка учнів до продовження освіти. Однак на базі основної школи така тема представлена хаотично. Ціль запропонованого курсу – прояснити й доповнити шкільний матеріал, пов’язаний із функціями та побудовою графіків.

*****

Назва: A "Pearl" of Our Region.

Автор: Балабанова І. М., учитель англійської мови, Прилуцька школа № 12 Чернігівської обл.

Анотація: Розробка уроку з англійської мови. Read the text to get some information about your native place. Words below help you to understand the text.

*****

Назва: Люби та знай свій рідний край.

Автор: Дейнека В. М., учитель початкових класів, Мурафська школа Краснокутського району Харківської обл.

Анотація: Розробка уроку з навчальної теми "Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 8. Розв’язування задач на зведення до одиниці, складання задач на множення та ділення". Мета ‑ закріплювати знання табличних випадків множення й ділення.

*****

Назва: Закрепление темы "Деепричастие" и обобщение изученного материала. (Рос. мова.)

Автор: Зінченко В. Д., учитель російської мови та літератури, Оріхівський НВК № 2 ім. академіка В. А. Лазаряна Оріхівського району Запорізької обл.

Анотація: Розробка уроку-практикуму з позначеної теми. Мета – систематизувати й узагальнити знання учнів із теми; відпрацювати практичні навички знаходити такі конструкції; складати зв’язну розповідь з їх використанням; прищеплювати любов до російської мови.

*****

Назва: Strategies and Techniques for Teaching Speaking.

Автор: Кононова О. І., учитель англійської мови, Чернівецька гімназія № 5.

Анотація: Many language learners regard speaking ability as the measure of knowing a language. In the communicative model of language teaching, instructors help their students develop this body of knowledge by providing authentic practice that prepares students for real-life communication situations.

*****

Назва: Новела Григора Тютюнника "Три зозулі з поклоном" ‑ перлина української літератури ХХ століття.

Автор: Лінчевська Т. П., учитель української мови та літератури, Роздільна школа Одеської обл.

Анотація: План-конспект комбінованого уроку з української літератури в 11 класі з використанням елементів критичного мислення. Мета ‑ розкрити ідейно-художній зміст твору, удосконалювати навички учнів аналізувати твори малих жанрів. У додатку – медіапрезентація.

*****

Назва: Календарне планування уроків з англійської мови.

Автори: Лісуренко Л. М., учитель англійської мови; Жигло І. В., учитель англійської мови, Донецький багатопрофільний ліцей № 37.

Анотація: Календарно-тематичне планування уроків англійської мови в І семестрі (3 навч. год.) 5 класу, за підручником О. Карп’юк. Подано автором у вигляді таблиці за такими графами; № уроку; дата; підтема; граматичний матеріал; лексичний матеріал; читання; аудіювання.

*****

Назва: Пограймося в екзамен.

Автор: Маєвська М. І., учитель початкових класів, Решетилівська школа Полтавської обл.

Анотація: Матеріал з рубрики "Педагогізація батьків" у формі презентації. Посібник призначено для самостійної роботи учнів 1 класу та контролю навчальних досягнень із боку батьків. Його мета – відповісти на запитання "В якій мірі діти засвоїли державні вимоги щодо рівня загальноосвітньої підготовки?".

*****

Назва: Будова жіночої й чоловічої статевих систем.

Автор: Мироненко Н. О., учитель біології й основ здоров’я, Червонозаводська школа № 2, Лохвицького району Полтавської обл.

Анотація: Розробка комбінованого уроку. Мета ‑ прослідкувати еволюцію статевого розмноження у природі; вивчити особливості статевої системи, дослідити взаємозв’язок будови та функцій, що виконуються; розвивати комунікативні якості; продовжити статеве та моральне виховання учнів.

*****

Назва: Колобок.

Автор: Перегуда І. Д., вихователь, Білоцерківський ДНЗ № 23 "Дзвіночок" Київської обл.

Анотація: Розробка заняття з фізкультури в молодшій групі за сюжетом однойменної казки. Мета ‑ повторити комплекс ЗРВ "Зайчик", в ігровій формі формувати навички ходьби та стрибків; виховувати цікавість до фізичних і психогімнастичних вправ.

*****

Назва: Україна в геополітичних планах країн Антанти та Троїстого союзу.

Автор: Роман Н. С., учитель історії, Червонозаводська школа № 2, Лохвицького району Полтавської обл.

Анотація: Розробка уроку засвоєння нових знань і вмінь. Мета ‑ розкрити причини початку першої світової війни, охарактеризувати цілі держав-супротивниць відносно українських земель; виховувати інтерес до історичного минулого українського народу. У додатку ‑ медіапрезентація.

*****

Назва: Гумористи України.

Автор: Самоздра О. В., учитель української мови та літератури, Новогродівська школа № 7 Донецької обл.

Анотація: Розробка уроку позакласного читання у формі презентації з української літератури. Мета ‑ привернути увагу учнів до читання книжок, познайомити з іменами українських гумористів, їхньою творчістю; виховувати почуття гумору, любов до праці, розуміння потреби вчитися і засудження ледарів, хвальків, пустунів.

*****

Назва: У світі інформації.

Автор: Семенова Н. В., учитель початкових класів, Молодогвардійська школа № 10 Луганської обл.

Анотація: Розробка заняття курсу "Сходинки" у 3 класі. Мета ‑ формувати в учнів уявлення про інформацію; розвивати елементи логічного мислення, пізнавальні інтереси, пам’ять, увагу, кмітливість; формувати комунікативну компетентність учнів; виховувати цікавість до предмета.

*****

Назва: Пряма й непряма мова як засоби передачі чужої мови.

Автор: Семчук Д. Б., учитель української мови та літератури, Чернівецький ліцей № 3 медичного профілю.

Анотація: Розробка уроку засвоєння нових умінь і навичок з української словесності в 9 класі. Мета ‑ формувати правильне застосування одержаних раніше знань учнів, як засобів передачі чужої мови; розвивати уважність, вдумливість, синтетично-аналітичне мислення; виховувати любов і повагу до краси слова.

*****

Назва: О чем плачет скрипка Ротшильда? (Рос. мова.)

Автор: Татаринова О. О., учитель світової літератури, Вознесенська школа Мелітопольського району Запорізької обл.

Анотація: Розробка уроку з світової літератури в 10 класі. Мета – сформувати в учнів нове уявлення про особистість і творчість А. Чехова, що відрізняє його від стереотипів; поглибити тему "футлярності" життя; розвивати вміння аналізу художнього твору. У додатку – медіапрезентація до уроку.

*****

Назва: О. Генрі. Новела "Останній листок".

Автор: Фокіна Т. Д., учитель світової літератури, Свеська спеціалізована школа № 1, Ямпільського району Сумської обл.

Анотація: Розробка уроку засвоєння нових знань із світової літератури в 7 класі. Мета ‑ дати стислі відомості про життя та творчість американського письменника; розвивати вміння аналізувати та переказувати художній текст; аргументовано висловлювати особисте ставлення до проблем.

*****

Назва: Частини тіла. Повторення.

Автор: Ярміш Н. В., учитель англійської та російської мови, Червонозаводська школа № 2 Лохвицького району Полтавської обл.

Анотація: План-конспект уроку закріплення знань, умінь і навичок з англійської мови у 2 класі за підручником О. Карп’юк. Мета ‑ повторити вивчені слова, розвивати навики говоріння, письма; виховувати почуття дружби.

*****

Назва: Лічба десятками. Утворення двоцифрових чисел із десятків і одиниць.

Автор: Авраменко Л. П., учитель початкових класів, Часовоярська школа № 17 Донецької обл.

Розробка уроку-змагання у 2 класі. Мета ‑ навчити учнів лічити десятками, формувати уміння ставити запитання відповідно до заданої умови задачі та числового виразу; розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять, навички співробітництва та взаємодопомоги; удосконалювати обчислювальні навички.

*****

Назва: Основні персонажі казки "Мауглі" та їх характеристика. Закони Джунглів і світ людей.

Автор: Бадицька О. М., учитель світової літератури, Івано-Франківська школа № 25.

Анотація: Розробка уроку вивчення нового матеріалу. Мета ‑ учити характеризувати персонажів літературного твору, використовуючи цитатний матеріал, розкрити ідейно-тематичну сутність повісті-казки про Мауглі; розвивати аналітичні здібності. У додатку – медіапрезентація.

*****

Назва: Трикутники. (Рос. мова.)

Автор: Беляєва Л. С., учитель математики, Торезька гімназія суспільно-гуманітарного профілю Донецької обл.

Анотація: Матеріали з власного практичного досвіду роботи з позначеної теми 7 класу. Таку роботу можна здійснювати за трьома напрямами: вивчення термінів, понять, визначень; доведення теорем, властивостей, наслідків; розв’язання опорних тематичних задач. Подано приклади уроків із таких тем. У додатку – медіапрезентація.

*****

Назва: Елементи креативного навчання в роботі з молодшими школярами.

Автор: Бігус І. М., учитель початкових класів, Хмельницька № 8.

Анотація: Авторка наголошує, що здатність до навчання – це здатність до надбання знань, а креативність – здатність до перетворення знань і з нею пов’язані увага, фантазія, народження гіпотез тощо. Акцентовано на основних принципах і умовах креативного навчання.

*****

Назва: Розбір прийменника як частини мови. Узагальнення вивченого з теми "Прийменник"

Автор: Віннікова Ю. П., учитель української мови та літератури, Дніпропетровська школа № 21.

Анотація: Розробка уроку поглибленого вивчення матеріалу теми. Мета ‑ пригадати й поглибити навчальний матеріал про прийменник як службову частину мови; формувати вміння розпізнавати прийменники в реченнях, правильно їх писати; розвивати пам’ять, творчі здібності, спостережливість; виховувати любов до природи.

*****

Назва: Лікарська рослина моєї сім’ї.

Автор: Вознюк Л. М., учитель початкових класів, Старокостянтинівська гімназія Хмельницької обл.

Анотація: Розробка уроку під гаслом "Що ти знаєш про цю рослину?". Мета ‑ розширити та поглибити знання учнів про користь лікарських рослин, використання в народній медицині; розвивати мовлення дітей, учити помічати красу довкола; виховувати дбайливе ставлення до природи.

*****

Назва: Кто же он, Иван Мазепа? (Рос. мова.)

Автор: Дурицька Н. А., Дніпропетровська школа № 21.

Анотація: Розробка уроку історії з теми "Гетманщина в кінці ХVІІ– на поч. ХVІІІ ст. І. Мазепа", що проводиться у формі дискусії на кшталт ток-шоу "Я так думаю...". Після уроку учні зможуть: визначити ролі гетьмана в історії України та хто він був насправді; аргументовано на підставі історичних документів відстоювати власну позицію.

*****

Назва: Торжество народності у п’єсі „Наталка Полтавка” І. Котляревського.

Автор: Жувако Л. В., учитель української мови та літератури, Красноріченська школа Кремінського району Луганської обл.

Анотація: Розробка комбінованого уроку з елементами дослідництва. Мета ‑ проаналізувати елементи реалізму та народності у п’єсі; простежити основи народної етики; усвідомити пісенне багатство драми; визначити характер конфлікту твору.

*****

Назва: Проект співпраці починає дію.

Автори:

 • Федченко Б. О., старший викладач кафедри іноземних мов, Донецький державний університет управління;
 • Жукова О. С., старший викладач кафедри іноземних мов, Донецький державний університет управління;
 • Жигло І. В., учитель англійської мови, Донецький багатопрофільний ліцей № 37.

Анотація: Описана профорієнтаційна робота кафедри іноземних мов університету в загальноосвітніх навчальних закладах міста. Метою угоди є: створення належних умов і механізмів задля підвищення якості освіти; надання учням основ управлінських, економічних, правових і спеціальних знань; наближення освіти до стандартів сучасної системи освіти.

*****

Назва: Лейкоцити. Імунітет.

Автор: Захарова К. М., учитель біології, Вознесенська школа Мелітопольського району Запорізької обл.

Анотація: Розробка уроку біології в 9 класі. Мета ‑ продовжити формувати знання про формені елементи крові та їх функції; розвивати уміння порівнювати функції формених елементів крові; виховувати бережливе ставлення до власного організму й оточуючих людей. У додатку – медіапрезентація.

*****

Назва: Проект "Типове положення про атестацію педагогічних працівників загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладів".

Автор: Кириєнко В. П., заступник директора з НВР, Дзержинська школа №12 Донецької обл.

Анотація: Розробка засідання творчої групи з позначеної теми у формі презентації. Мета ‑ створити мотиваційне поле для змін педагогічної установки кожного вчителя; розкрити нові підходи до проведення атестації; розвивати сучасне педагогічне мислення. У додатках – матеріали до роботи.

*****

Назва: Коли потрібна допомога логопеда при порушенні писання та читання.

Автор: Ковальова Л. А., логопед, районний логопункт м. Дніпропетровська.

Анотація: Рекомендації вчителям і батькам. Учителі початкових класів із досвіду своєї роботи знають, що у класі може бути до 30 % учнів, які мають різні порушення письма, бо цей процес, що в дорослої людини автоматизований, викликає в дитини безліч проблем.

*****

Назва: Все про продукти. (Рос. мова.)

Автор: Колесник Л. Д., учитель англійської мови, Сумська спеціалізована школа № 7.

Анотація: Розробка уроку у 5 класі з поглибленим вивченням англійської мови за підручником О. Д. Карп’юк з підтеми "Покупки продуктів та приготування їжі". Мета ‑ контроль монологічного та діалогічного мовлення, аудіювання тексту "Продукти"; вивчаюче читання тексту про національні кухні різних країн.

*****

Назва: Букви алфавіту. Ознайомлення з новими лексичними одиницями big – little.

Автор: Кондратьєва В. О., учитель англійської мови, Новоград-Волинський колегіум Житомирської обл.

Анотація: План-конспект уроку для 1 класу з позначеної теми. Мета ‑ формувати навички розуміння на слух нових лексичних одиниць, удосконалити навички читання; ознайомити учнів із новими лексичними одиницями big, little; розвивати мовленнєву реакцію учнів. У додатку – медіапрезентація.

*****

Назва: Кохаю край наш дорогий, що зветься Україна.

Автор: Крамарь Л. С., Ясенчук Л. І., учителі початкових класів, Дніпродзержинська школа № 25 Дніпропетровської обл.

Анотація: Розробка уроку для 3 класу у формі мандрівки стежками рідної мови. Мета ‑ залучати молодих школярів до джерел і витоків народної мудрості, збагатити та доповнити наявні знання, розвивати логічне мислення, пошукові та пізнавальні інтереси учнів; підтримувати в учнів інтерес до вивчення рідної мови; виховувати любов до мови та почуття гордості за неї та за свій народ.

*****

Назва: С. Руданський Співомовки "Окуляри", "Добре торгувалося".

Автор: Лапоухова І. Г., учитель української мови та літератури, Луганський НВК школа-ліцей № 24.

Анотація: Розробка уроку з української літератури. Мета ‑ удосконалювати навички виразного читання та переказування змісту твору, вчити визначати головну думку, аналізувати, характеризувати зв’язок серйозних фактів з їх гумористичним відображенням; розвивати навички зіставлення жанрів гумору – співомовки й анекдоту.

*****

Назва: Навчальне приладдя. Відповідаємо на запитання. Учимося складати загадку.

Автор: Лахманюк Т. В., учитель початкових класів, Старокостянтинівська гімназія Хмельницької обл.

Анотація: Розробка уроку, що проводиться у формі гри, мета якого ‑ розширювати словниковий запас учнів, розвивати їх зв’язне мовлення; учити описувати предмет і за описом складати загадки; прививати бережливе ставлення до шкільного приладдя.

*****

Назва: Реалізація методу проектів із використанням інформаційних технологій.

Автор: Левченко В. А., викладач інформатики та математики, Донецький гірничий технікум ім. Є. Т. Абакумова.

Анотація: Авторка наголошує, що серед різноманітних напрямів нових педагогічних технологій найбільш адекватним до сучасно поставлених завдань є метод проектів. Наведено технологію проектування діяльності умовної фірми студентами спеціальності "Економіка підприємства". Результати виконаних проектів мають бути, "відчутними" виконавцями.

*****

Назва: Українські народні казки.

Автор: Луценко Н. О., учитель початкових класів, Оріхівська школа № 5 Запорізької обл.

Анотація: Розробка уроку виразного читання. Мета ‑ поглибити знання учнів про тематику народних казок, їхні різновиди, особливості побудови; формувати навички виразного читання та переказу, заохочувати дітей до щирого її тлумачення; виховувати позитивні риси вдачі, бажання творити добро.

*****

Назва: Числові нерівності.

Автор: Мартинюк О., учитель математики, Чернівецька гімназія № 2.

Анотація: Розробка контрольної роботи з математики для 9 класу у двох варіантах, що складаються із двох рівнів: початкового та середнього (6 балів); достатнього та середнього (6 балів). Перший рівень розроблено за тестовою формою завдань із переліком варіантів відповідей, другий – на доведення й оцінювання.

*****

Назва: Прислівник як частина мови.

Автор: Мельник Л. О., учитель української мови та літератури, Преображенський НВК "Школа – дитсадок" Запорізької обл.

Анотація: Розробка уроку засвоєння нових знань. Мета ‑ пригадати відоме про прислівник; поглибити та засвоїти матеріал про його загальне значення; учити захоплюватися природою, бачити та відчувати довкілля, радіти причетності до краси.

*****

Назва: Сполучник.

Автор: Мокрєцова В. І., учитель української мови та літератури, Прилуцька школа № 12 Чернігівської обл.

Анотація: Розробка уроку тематичне узагальнення та систематизації знань. Мета ‑ повторити, узагальнити та систематизувати знання учнів про сполучник як частину мови; виховувати любов до рідного міста, інтерес і повагу до його історії, любов до природи.

*****

Назва: Уроки математики на народознавчій основі.

Автор: Науменко Н. М., учитель початкових класів, Торезький НВК школа № 1 ‑ ліцей "Спектр" Донецької обл.

Анотація: Розробка системи уроків математики у 2 класів за такими темами: "Складання таблиці множення числа 2. Задачі на множення." "Порівняння виразів, що містять табличні випадки множення числа 2. Задачі на дію множення"; "Складання таблиці ділення на 2". Навчальні теми вивчаються під гаслом: "Містами України"; "Український віночок"; "Як козаки лічили".

*****

Назва: Чому любов є найкращим і найвищим людським почуттям?

Автор: Остапенко Т. С, учитель англійської мови, етики, Мелітопольська школа № 8 Запорізької обл.

Анотація: Розробка комбінованого уроку з етики. Мета ‑ ознайомити учнів із поняттями "любов", "кохання"; закріпити й розширити уявлення про кохання – вічну тему мистецтва; розвивати творчість учнів, їх естетичний смак.

*****

Назва: Розділові знаки при звертанні.

Автор: Петренко Т. В., учитель української мови та літератури, Білогір’ївська школа Оріхівського району Запорізької обл.

Анотація: Розробка уроку у формі дослідження. Мета ‑ розширити знання учнів про звертання; розвивати вміння правильно використовувати в мовленні та виразно читати речення із звертаннями; виховувати навички співпраці, культуру мовлення та спілкування.

*****

Назва: Дружні звірі.

Автор: Спірке О. А., учитель початкових класів, Донецька школа № 97.

Анотація: Розробка комбінованого уроку українського читання у 3 класі за однойменною українською народною казкою. Мета ‑ поглибити уявлення дітей про народну казку як вид усної народної творчості, учити визначати головну думку; виховувати любов і пошану до української культури.

*****

Назва: What Do You Know about Canada?

Автор: Теницька Н. В., учитель англійської мови, Сумська спеціалізована школа № 7.

Анотація: Конспект інтегрованого уроку англійської мови та географії для 8 класу з поглибленим вивченням іноземної мови. Objectives: to teach students to do the geographical outlook of the country; to teach them to get information using different sources.

*****

Назва: Драматургічна спадщина І. Франка. Соціально-психологічна драма "Украдене щастя" ‑ найвизначніший твір Івана Франка.

Автор: Федорова І. І., учитель української мови та літератури, Марганецька школа № 10 Дніпропетровської обл.

Анотація: План-конспект комбінованого уроку з української літератури в 10 класі з комп’ютерною підтримкою. Мета ‑ з’ясувати, наскільки свідомо школярі зрозуміли зміст п’єси; учити давати оцінку героям, аналізувати, робити висновки, узагальнювати; виховувати в учнів загальнолюдські моральні цінності. У додатку – медіапрезентація.

*****

Назва: Австралія.

Автор: Чередник О. В., заступник директора з НВР, учитель географії, Полтавська гімназія № 30.

Анотація: Розробки уроків за заявленою темою в 7 класі з використанням електронних засобів навчання до розділу "Практика". На таких уроках використовуються комп’ютерні презентації, виконані у програмі Power Point, як учителем, так і учнями, а за допомогою програми Microsoft Excel проводиться тестовий контроль навчальних досягнень.

*****

Назва: Заглянь у себе!

Автор: Черніс О. С., учитель початкових класів, заступник директора з НВР, Одеський приватний НВК "Вільна школа "АСТР".

Анотація: Автор розмірковує про образне викладання мови у початковій школі. Саме в цьому віці діти потребують упевненості, що є вища сила, найсправедливіша, завжди у всьому чесна, яка все бачить, і перед нею може бути соромно та страшно за свої вчинки, бо цей "хтось" – безгрішний, бездоганний авторитет.

*****

Назва: Автоматичні машини для зварювання під флюсом.

Автор: Шишкіна Л. М., старший майстер, викладач спец дисциплін, Алчевське ВПТУ № 40 Луганської обл.

Анотація: Методична розробка уроку спецтехнології зварювальників із заявленої теми у формі виробничої гри. Мета ‑ узагальнити та систематизувати знання з теми уроку; розвивати розумову діяльність учнів шляхом постановки проблемних запитань, розбору ситуацій; виховувати любов до професії та прагнення до успіху.

*****

Назва: Слово.

Автор: Щуркова Н. В, учитель початкових класів, Мереф’янський ліцей ім. Героя Радянського Союзу В. П. Мірошниченка Харківської обл.

Анотація: Розробка уроку-подорожі з розвитку мовлення у 2 класі. Мета ‑ продовжувати роботу над виробленням читацьких навичок учнів; формувати уміння розрізняти предмети за формою та кольором, складати речення, текст, послідовно висловлювати свої думки; виховувати любов до української мови, природи, почуття дружби та товаришування.

*****

Назва: Так ніхто не кохав…

Автор: Ягодкіна Н. Л., учитель української мови та літератури, Краматорська школа № 35 з профільним навчанням Донецької обл.

Анотація: Розробка уроку з української філології за вивченням інтимної лірики В. Сосюри. Мета ‑ сприяти поглибленню знань учнів про особисте життя й інтимну лірику поета; розвивати інтерес до національних надбань українського народу; виховувати почуття людяності, доброти, честі. На уроці учні розподілені на декілька груп: поетів, біографів тощо.

*****

Назва: Що означає бути людиною?

Автор: Полич І. І., учитель початкових класів, Перегінська школа № 1 Івано-Франківської обл.

Анотація: Розробка уроку за твором В. Сухомлинського "Який слід повинна залишити людина на землі?".

*****

Назва: Вітаміни – наші помічники.

Автор: Бадовська В. С., учитель початкових класів, Маньківська школа № 1 Черкаської обл.

Анотація: Розробка уроку з основ здоров’я в 4 класі. Мета ‑ поглибити знання дітей про те, що в кожному продукті є вітаміни; розвивати учнів шляхом причинно-наслідкових запитань і розвиваючих ігор; виховувати дбайливе ставлення до природи, бажання й уміння піклуватися про своє здоров’я.

*****

Назва: Знайомимося з газетою. Замітка дискусійного характеру в газету.

Автор: Битківська У. М., директор школи, учитель української мови та літератури Богородчанська школа № 2 Івано-Франківської обл.

Анотація: Розробка уроку зв’язного мовлення з української мови в 7 класі. Мета ‑ розширення усвідомлення учнями поняття про газету як один із ЗМІ; навчати учнів орієнтуватись у виборі газет конкретною людиною, розміщенням матеріалів у ній.

*****

Назва: Народна культура та сучасні методи виховання.

Автор: Богуш Т. С., викладач спецдисциплін спеціальності "Дизайн", Хмельницьке ВПТУ № 25.

Анотація: Пропонується до уваги навчальний курс "Народна культура", покликаний увести людину у світ народної культури, познайомити з основами народної філософії, народної педагогіки. Програма курсу враховує культурні традиції народу відображаючи їх у дусі сучасних тенденцій.

*****

Назва: An Exciting World of Science.

Автор: Бородіна Т. В., учитель англійської мови, Дебальцевська школа № 5 Донецької обл.

Анотація: План-конспект уроку англійської мови з позначеної навчальної теми за чинної програмою. Objectives: to practise pupils' speaking skill; to practise a role play; to stimulate pupils' thinking; to deepen pupils' knowledge of inventions and inventors. Equipment, posters, drawings, portraits of inventors.

*****

Назва: Як матусю рідну бережіть природу.

Автор: Василенко О. М., учитель початкових класів, Скадовська школа № 3 Херсонської обл.

Анотація: Розробка уроку читання у 2 класі за творами С. Носань "Ялинка", О. Олесь "Ялинка". Мета ‑ удосконалювати навички виразного читання, порівнювати зміст творів, збагачувати словник учнів; розвивати зв’язне мовлення учнів, творчу уяву, спостережливість; виховувати бережливе ставлення та любов до природи.

*****

Назва: Гімнастика та рухливі ігри. Рух і здоров’я.

Автор: Величенко Г. В., учитель фізичного виховання, Торезький НВК – ліцей "Спектр" Донецької обл.

Анотація: Розробка уроку фізичної культуру у 3 класі. Завдання уроку: удосконалювати знання про значення рухового режиму для здоров’я людини; сприяти розвитку координації рухів, умінню долати перешкоди; виховувати навички комунікативного і толерантного спілкування.

*****

Назва: Текстовий редактор Word.

Автор: Галак С. О., учитель інформатики, Доманівський районний НВК "Доманівська школа № 1" Миколаївської обл.

Анотація: Розробка уроку з інформатики у формі гри. Мета ‑ застосування умінь і навичок роботи в текстовому редакторі на практиці, узагальнити знання, навчитись використовувати Word у творчій роботі; формування особистої відповідальності за власний результат і результат роботи товаришів, сприяти відповідальному ставленню до своїх обов’язків.

*****

Назва: Використання та розробка мультимедiйних ресурсів для навчання школярів.

Автор: Данiлова I. М., заступник директора з НВР, Торезький НВК – ліцей "Спектр" Донецької обл.

Анотація: Авторка припускає, що на рівні інтуїції вчитель відчуває ‑йому потрібен інший алгоритм проведення мультимедійного заняття, але реалізація ідей, як правило, викликає великі складнощі. Необхідно виходити з того, що сучасному педагогу все складніше бачити себе в освітньому середовищі без допомоги комп’ютера.

*****

Назва: Технологія монтажу металевого каркасу перегородки W 111.

Автор: Зайченко І. В., майстер виробничого навчання, викладач спецдисциплін, Алчевське ВПТУ № 40 Луганської обл.

Анотація: Розробка уроку формування нових знань, мета якого ‑ вивчити технологію монтажу металевого каркасу перегородки W 111; розвивати вміння вирішення проблем, критично оцінювати та приймати рішення в нестандартних ситуаціях; виховувати ініціативність, уміння працювати у співробітництві.

*****

Назва: Кілограм. Таблиці 1-10. Задачі. (Рос. мова.)

Автор: Кісенко Н. В., учитель початкових класів, Донецька школа № 97.

Анотація: Розробка уроку математики в 1 класі. Мета – довести, що предмети можна порівнювати за масою, надати уявлення про масу тіла в 1 кг; ознайомити учнів із процесом зважування; виховувати інтерес до оточуючого світу.

*****

Назва: Методика проведения занятий атлетической гимнастики с юношами 10‑11 классов. (Рос. мова.)

Автор: Колесников В. А., учитель фізичної культури, Торезький НВК – ліцей "Спектр" Донецької обл.

Анотація: Автор наголошує, що атлетична гімнастика – один із методів фізичного виховання, котрий сприяє покращенню здоров’я, розвитку фізичних якостей людини. Використовуючи різні приладдя. Обираючи перевірені методи та прийоми тренування, раціональне харчування тощо, юнаки мають можливість виправити дефекти статури, пропорційно розвинути мускулатуру.

*****

Назва: Квадратне рівняння та його використання.

Автор: Мазуренко Т. І., учитель математики, Харківська спеціалізована школа № 162.

Анотація: Розробка уроку алгебри в 9 класі з використання доцільних методів навчання математики та стратегії технології "Розвиток критичного мислення". Мета ‑ систематизувати й узагальнити тематичні знання учнів про квадратне рівняння.

*****

Назва: Блiц-опитування на уроках математики у 5 класi.

Автор: Максименко Т. М., заступник директора з НВР, Торезький НВК – ліцей "Спектр" Донецької обл.

Анотація: Авторка для учнів 5 класів пропонує з математики розроблені бліц-опитування для перевірки теоретичних і практичних знань учнів на перших уроках вивчення нового матеріалу з теми "Натуральні числа та дії над ними". Подано у двох варіантах, час роботи над бліц-опитуванням – 10‑15 хв. У додатку – тексти бліц-завдань.

*****

Назва: Випадкові події.

Автор: Маланова І. П., учитель математики, Харківська спеціалізована школа № 162.

Анотація: План-конспект уроку для 6 класу. Мета ‑ формувати нові тематичні поняття до яких учні мають наводити приклади випадкових подій, описувати ці поняття, розв’язувати найпростіші задачі ймовірнісного характеру на основі класичного означення ймовірності випадкової події.

*****

Назва: Пошук нових форм самостійної роботи на уроках української мови та літератури як один із видів навчальної діяльності учнів.

Автор: Маляренко С. О., учитель української мови та літератури, Дніпродзержинська школа № 25 Дніпропетровської обл.

Анотація: Авторка вказує, що у своїй педагогічній практиці пропонуються завдання та такі форми роботи, під час виконання яких учні навчаються на основі самостійної мислительної діяльності. Плануючі урок, учитель має визначити завдання для самостійного опрацювання учнями.

*****

Назва: Сложение однозначных чисел с переходом через десяток. Закрепление. (Рос. мова.)

Автор: Медяник Н. А., учитель-дефектолог, Краматорська школа № 35 із профільним навчанням Донецької обл.

Анотація: Розробка уроку математики у формі гри для 3 класу за навчальною програмою допоміжної школи. Мета – закріпити однозначні числа з переходом через десяток та складу другого десятка; удосконалювати обчислювальні навички, уміння розв’язувати задачі такого виду; розвивати слухову увагу.

*****

Назва: Волейбол.

Автор: Посохов О. Б., учитель фізичного виховання, Свеська спеціалізована школа № 1 Ямпільського району Сумської обл.

Анотація: План-конспект уроку з фізичної культури для учнів 11 класу. Завдання до уроку: продовжувати навчати правилам і тактиці гри на уроках волейболу; удосконалювати техніку; сприяти розвитку сили, швидкісно-силових якостей; виховувати інтерес і прагнення до фізичного вдосконалення.

*****

Назва: Теорема Піфагора.

Автор: Резніченко Г. М., учитель математики, Дебальцівска школа № 5 Донецької обл.

Анотація: Розробка плану-конспекту уроку математики з позначеної теми. Мета ‑ сформулювати та довести теорему Піфагора; познайомити учнів із біографією Піфагора; учити застосовувати теорему до розв’язання задач практичного змісту; розвивати логічне мислення, підтримувати в учнів інтерес до математичної науки.

*****

Назва: Головні слова в реченні. Складання речень.

Автор: Сліпенюк І. І., учитель початкових класів, Кривоколінський НВК Тальнівського району Черкаської обл.

Анотація: Розробка уроку з української мови у 2 класі з використанням ігрових форм роботи. На уроці пропонуються такі: "Ребус"; "Каліграфічна хвилинка”; "Ланцюжок"; "Робота з розірваним текстом"; "Робота з деформованим текстом"; "Ланцюжок" тощо.

*****

Назва: Гравюра на вощеному папері. Композиція "Вечірній пейзаж". Створення ранкового зимового пейзажу. Барельєф з пластиліну. Зимуючі птахи.

Автор: Федорова К. С., учитель початкових класів, Маньківська школа № 1 Черкаської обл.

Анотація: Розробка уроку візуального мистецтва у 3 класі. Мета ‑ ознайомити учнів із гравюрою на вощеному папері, поглиблювати знання про виражальні засоби живопису, навчити учнів виконувати композиції; розвивати естетичні почуття; виховувати любов до природи рідного краю.

*****

Назва: Нащадок великого Езопа. І. А. Крилов. Байка "Вовк і Ягня". Роль сміху в засудженні людських вад у байках Крилова.

Автор: Шевченко О. Г., учитель української мови та літератури, Краматорська школа № 35 із профільним навчанням Донецької обл.

Анотація: Розробка уроку української словесності. Мета ‑ ознайомити учнів із творчістю видатного російського байкаря І. А. Крилова; удосконалювати навички аналізу байки; засвоїти поняття "уособлення", розкрити роль сатири в засудженні людських вад, формувати негативне ставлення до них; прищеплювати любов до художнього слова.

*****

Назва: Творчі завдання з предмету "Художня культура".

Автор: Голікова Г. Ю., учитель музичного мистецтва та художньої культури, Ясинуватська школа № 1 Донецької обл.

Анотація: Подано систему творчих завдань за курсом 9 класу з таких навчальних тем: "Види мистецтва та специфіка їх художньо-образної мови"; "Архітектура. Скульптура"; "Графіка. Живопис."; "Декоративно-ужиткове мистецтво" тощо. Усього 17 тем І розділу.

*****

Назва: Основные аспекты воспитания младшего специалиста. (Рос. мова.)

Автор: Кривоконь Н. П., майстер виробничого навчання, Алчевське ВПТУ №40 Луганської обл.

Анотація: Методичні рекомендації, що складено за таким планом: вступ, етичне виховання при підготовці молодого спеціаліста, професійно важливі якості та профпригодність учнів, методичні прийоми вивчення особистості, висновки, список літературних джерел.

*****

Назва: Решение простейших тригонометрических уравнений. (Рос. мова.)

Автор: Лаврух О. В., учитель математики, Дніпропетровська школа № 21.

Анотація: Розробка уроку з математики, мета якого – довести формули коренів рівнянь певного типу; формувати в учнів уміння та навички застосування формул; розкрити можливості комп’ютера у процесі вивчення алгебри.

*****

Назва: Т. Г. Шевченко. Балада "Тополя". Незнищеність справжнього кохання, краси, вірності.

Автор: Левченко Т. І., заступник директора з НМР, учитель української мови та літератури, Свеська спеціалізована школа № 2 "Ліцей" Ямпільського району Сумської обл.

Анотація: Розробка уроку-захисту творчих проектів в 7класі. За типом – це навчальний, міжпредметний (мова, література, інформатика), інформаційно-творчий груповий проект. Мета проекту ‑ розвивати навички творчого мислення; сприяти формуванню інтегрованих знань, інтелектуальних і творчих здібностей.

*****

Назва: Schule.

Автор: Хухря Н. О., учитель німецької мови, Сумська спеціалізована школа № 7.

Анотація: Конспект уроку з німецької мови в 6 класі. Мета – опрацювати лексику теми, закріпити граматичний матеріал й активізувати вимовні навички за темою; учити вести бесіду та розповідати про себе в монологічному висловлюванні; розвивати навички діалогічного мовлення.

*****

Назва: Состав воздуха. Охрана воздуха. (Рос. мова.)

Автор: Черепньова Н. Д., учитель, Вільногірська школа № 3

Анотація: Розробка уроку природознавства. Мета – продовжити формувати поняття про живу та неживу природу; розвивати логічне мислення та причинно-наслідкові зв’язки; виховувати вміння співпрацювати в малій групі, слухати товаришів; виховувати дбайливе ставлення до природи.

*****

Назва: Електрика.

Автор: Акімова І. М., методист, відділ освіти Нововодолазького району

Харківської обл.

Анотація: Презентаційні матеріали з навчального курсу природознавства для 5 класу у форматі Power Point. Мета такої презентації – намалювати картину переобігу електрик від її вироблення до споживача.

*****

Назва: Німеччина. Загальні відомості.

Автор: Байрак М. В., учитель німецької мови, Червонозаводська школа № 1 Лохвицького району Полтавської обл.

Анотація: Розробка уроку у формі подорожі з німецької мови у 5 класі. Практична мета – ознайомити учнів із основними відомостями про Німеччину, її визначними місцями; удосконалювати навички утворення складних іменників. У додатку – медіапрезентація та мапи Німеччини.

*****

Назва: Feste in der Ukraine.

Автор: Богославець Г. С., учитель німецької мови, Кривецька школа Богородчанського району Івано-Франківської обл.

Анотація: Розробка уроку німецької мови з елементами народознавства з тем "Свята в Україні" у 5 класі. Мета ‑ ознайомити учнів із новою лексикою до теми; виявити відмінності святкування свят у Німеччині та в Україні; навчати вести бесіду за темою.

*****

Назва: Я – хлопчик, я – дівчинка, ми – рівні.

Автор: Бондаренко Л. М., учитель початкових класів, Токарівська школа Лохвицького району Полтавської обл.

Анотація: Розробка уроку гендерної рівності для учнів початкових класів. Це спроба надати учням інформацію з гендерних питань, не переобтяжуючи їх незрозумілою юридичною термінологією, а в цілком доступній їхньому віку формі.

*****

Назва: Українські народні казки.

Автор: Варварчук І. М., учитель початкових класів, Житницька школа Жашківського району Черкоської обл.

Анотація: Розробка уроку загальнення знань за розділом у формі КВК для 2 класу. Мета ‑ узагальнити знання про казку як художній твір; створити атмосферу радості, насолоди від творчості; розвивати читацький інтерес до казок; виховувати прагнення до добра та справедливості.

*****

Назва: Сочинение-рассуждение о роли каждой личности в жизни общества. (Рос. мова.)

Автор: Винниченко Т. В., учитель російської мови та світової літератури Мелітопольська школа № 8.

Анотація: Розробка уроку розвитку зв’язного мовлення з російської мови в 11 класі у формі диспуту. Мета – допомогти учням осмислити роль кожної особистості незалежно від статі в житті суспільства; удосконалювати навички аналізу, порівняння тощо.

*****

Назва: Операційна система Windows. Вікна. Робота з вікнами. Програма "Курчата".

Автор: Гайдай Г. В., учитель початкових класів, Житницька школа Жашківського району Черкаської обл.

Анотація: Розробка комбінованого уроку з курсу "Сходинки до інформатики" у 2 класі. Мета ‑ ознайомити учнів із операційною системою Windows.; закріплювати вміння працювати з клавіатурою, мишею, монітором, принтером, модемом, сканером і всіма іншими пристроями комп’ютера; виховувати бажання працювати дружно, бережливо відноситись до живої природи.

*****

Назва: Выполнение декоративной тонкослойной отделки внутри и снаружи здания растворной смесью СТ 35 фирмы "Церазит" (Рос. мова.)

Автор: Горянська Р.В., майстер виробничого навчання, Алчевсько ВПТУ № 40 Луганської обл.

Анотація: Розробка уроку вивчення нової техніки за спеціальністю "штукатур" із елементами співпраці в малих групах. Мета – навчити виконувати виштукатурювання декоративною штукатуркою певної марки; сформувати навички роботи в команді; розвивати здібності приймати рішення, розв’язувати проблеми.

*****

Назва: Твоя країна – Україна. Символи України.

Автор: Єрмоленко С. І., учитель початкових класів, Срібненська школа Красно армійського району Донецької обл.

Анотація: Розробка уроку вивчення нового матеріалу з позначеної теми. Мета такого уроку ‑ розширювати знання учнів про свою державу; ознайомити дітей із поняттями "Батьківщина", "держава"; розвивати почуття патріотизму; виховувати любов до рідного краю.

*****

Назва: Письмове ділення багатоцифрового числа на одноцифрове у випадку, коли в частці дістають нулі.

Автор: Замотайло О. І., учитель початкових класів, Житницька школа Жашківського району Черкаської обл.

Анотація: Розробка уроку математики в 4 класі. Мета ‑ ознайомити учнів із певним випадком ділення; продовжити роботу з формування в учнів уміння виконувати письмове ділення на одноцифрове число; розвивати логіку мислення та виховувати працелюбність.

*****

Назва: Збереження первоцвітів України.

Автор: Калюжна Л. І., директор школи, учитель хімії та біології, Новоєлизаветівська школа Красноармійського району Донецької обл.

Анотація: Сценарій інсценованого уроку для учнів 5‑6 класів, як творчий доробок учителя. Мета такого уроку ‑ поглибити знання учнів про весну, про різноманітність першоцвітів, прищеплювати бережне ставлення до природи, оберігати першоцвіти нашого села від збирання їх для продажу.

*****

Назва: Рослини рідного краю.

Автор: Карпович В. І., учитель початкових класів, Житницька школа Жашківського району Черкаської обл.

Анотація: Інформаційний проект для учнів 2 класу предмету "Я і Україна". Мета ‑ ознайомити дітей із розмаїттям рослин рідного краю; дослідити багатства лісів, полів Черкащини; виробити правила поведінки в природі та пропагувати їх серед рідних і близьких.

*****

Назва: Праздник цвета и цветов. (Рос. мова.)

Автор: Клеймьонова І. В., учитель російської мови та літератури, зарубіжної літератури, Новогродівська школа № 10 Донецької обл.

Анотація: Розробка уроку узагальнення вивченого матеріалу з теми у формі лінгвістичної гри-змагання з використанням медіаобладнання. Мета – закріплення морфологічних знаків, розвиток в учнів логічного мислення, пам’яті, уваги, творчих здібностей; виховання любові до прекрасного.

*****

Назва: Материнська свята доброта.

Автор: Кузнєцова О. В., учитель початкових класів, Новогродівська школа № 10 Донецької обл.

Анотація: Розробка уроку позакласного читання з позначеної теми. Мета ‑ розширити та поглибити знання учнів про значення матері в житті людини, формувати культуру стосунків у сім’ї; розвивати техніку читання учнів; виховувати шанобливе ставлення до матері.

*****

Назва: Буду я природі другом.

Автор: Куроєд Н. В., учитель початкових класів, Княжицька школа Ямпільського району Сумської обл.

Анотація: Розробка уроку позакласного читання у 2 класі. Мета ‑ розширити читацькі інтереси школярів, ознайомлюючи з творами про природу; розвивати вміння уважно слухати; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати бережливе ставлення до природи, чуйність і доброту.

*****

Назва: Баскетбол.

Автор: Лисікова А. П., учитель фізичної культури, Молодогвардійська школа № 10 Луганської обл.

Анотація: Розробка уроку фізичної культури з комп’ютерною підтримкою в 9 класі. Мета ‑ поглибити знання учнів з історії виникнення та розвитку баскетболу; повторити правила гри в баскетбол; оновлення рухової пам’яті шляхом повторення отриманих навичок і умінь.

*****

Назва: Використання евристик на уроках математики.

Автор: Максименко Л. В., учитель математики, Новоєлизаветівська школа Красноармійського району Донецької обл.

Анотація: У математиці існує багато завдань і теорем про різні розфарбовування. Найбільш знаменита з них ‑ проблема чотирьох фарб, якою "перехворіли" тисячі любителів і математиків. Авторка пропонує декілька задач із використання розформування, що будуть цікавими дітям різної вікової категорії.

*****

Назва: Проблема "отцов" и "детей" в произведениях русской литературы XIX века. (Рос. мова.)

Автор: Мартиновська Л. В., учитель російської мови, заступник директора з НВР, Кремінська школа № 3 Луганської обл.

Анотація: Розробка уроку розвитку усного зв’язного мовлення з позначеної теми. Мета – на прикладі художніх творів висвітлити, як бачилася проблема поколінь російськими письменниками; поглибити ідейно-емоційне сприйняття художніх творів, добиватися проникнення у світ почуттів і мислей героїв.

*****

Назва: Болото ‑ природне угруповання.

Автор: Ніжеголенко О. М., учитель початкових класів, Завіто-Ленінська школа Джанкойського району АРК.

Анотація: Розробка уроку природознавства в 4 класі. Мета ‑ формувати поняття про природу України та рідного краю, про природні угруповання; продовжувати формувати практичні вміння та навички роботи з підручником, зошитом; розвивати пізнавальний інтерес.

*****

Назва: Розрізнення давального й місцевого відмінків іменників жіночого роду.

Автор: Пашинська Л. П., учитель української мови, Шепетівський НВК "Загальноосвітня школа – гімназія" Хмельницької обл.

Анотація: Розробка уроку української мови в 4 класі. Мета ‑ удосконалювати знання учнів про відмінювання іменників, учити розрізняти відмінки жіночого роду, ознайомити із способами розрізнення давального й місцевого відмінків; розвивати мовлення учнів; виховувати любов до Батьківщини.

*****

Назва: Zum Frauentag.

Автор: Поліщук С. О., учитель німецької мови, Старокостянтинівська гімназія Хмельницької обл.

Анотація: Сценарій позакласного заходу до свята 8 Березня для учнів 3‑4 класів із поглибленим вивченням німецької мови. Його особливості в тому, що учні синхронно декламують вірші українською та німецькою мовами.

*****

Назва: Розвивальні функції уроків узагальнення та систематизації знань школярів.

Автор: Попойлик М. Д., учитель математики, Монастирчанський НВК Богородчанського району Івано-Франківської обл.

Анотація: У презентованому матеріалі у формі статті автор описує своє бачення проблеми розвитку учнів на уроках узагальнення та систематизації навчального матеріалу з математики, бо, на думку автора, головна мета навчання – забезпечити розвиток дитини.

*****

Назва: Формування інноваційної освітньої культури.

Автор: Резниченко О. Ю., заступник директора з науки, учитель української мови та літератури, Гвардійський НВК "Загальноосвітня школа – гімназія" № 3 Симферопольського району АРК.

Анотація: Авторка вважає, що інноваційна освітня культура є одним з основних елементів успішної педагогічної практики. Базовою дефініцією поняття "інновації" є всталене у професійному спілкуванні розуміння її, як нововведення, що реалізовано незалежно від сфери застосування.

*****

Назва: Закріплення звука (б), букви "бе". Читання тексту "Білки" з букваря.

Автор: Репецька Р. В., учитель початкових класів, Пугачівська школа Жашківського району Черкаської обл.

Анотація: Розробка уроку навчання грамоти в 1 класі. Мета ‑ закріплювати звукове значення букви; учити давати поширені відповіді на запитання; розвивати в дітей мовлення, спостережливість, кмітливість, уміння знаходити відповідну інформацію, подану на ілюстраціях.

*****

Назва: Я знаю законы Ньютона. (Рос. мова.)

Автор: Рудакова Т. В., учитель фізики, Часовоярська школа № 17 Донецької обл.

Анотація: Розробка уроку фізики в 10 класі у формі "круглого столу". Мета – повторити, систематизувати й узагальнити знання учнів про основні динамічні величини (сила, маса, прискорення), поняттях взаємодії, інерції, інертності; перевірити знання законів Ньютона та вміння їх застосовувати у процесі розв’язання задач.

*****

Назва: Закріплення навичок написання рядкової та великої букви Ч, ч. Списування з друкованої основи, письмо під диктовку.

Автор: Тарасенко О. Л., учитель початкових класів, Нікопольська школа № 6 Дніпропетровської обл.

Анотація: Розробка уроку навчання грамоти в 1 класі у формі мандрівки. Мета ‑ закріпити в учнів навички письма вивчених букв, удосконалювати вміння описувати з друкованої основи, писати під диктовку, здійснювати звуколітерний аналіз слів.

*****

Назва: Последний герой. (Рос. мова.)

Автор: Телінська К. В., учитель російської мови, Гніванська альтернативна школа № 1 ім. А. С. Макаренка Тиврівського району Вінницької обл.

Анотація: Розробка уроку у формі змагання з теми "Односоставные и неполные предложения". Мета уроку – удосконалювати знання, уміння та навички з позначеної теми, підвищувати інтерес до вивчення російської мови; виховувати прагнення учнів до самовдосконалення.

*****

Назва: Наша Галактика – Молочний шлях.

Автор: Чирко В. О., учитель математики, фізики та інформатики, Червонозаводська школа № 2 Лохвицького району Полтавської обл.

Анотація: Розробка уроку астрономії на позначену тему з використанням мультимедійного обладнання. Мета ‑ засвоєння учнями навчальної інформації про нашу Галактику й основні її елементи.

*****

Назва: На Україну повернусь…

Автор: Касим О. С., учитель української мови та літератури, Долинський природничо-математичний ліцей Івано-Франківської обл.

Анотація: Розробка інтерактивного уроку вивчення нового матеріалу з теми "Празька поетична школа". Мета ‑ ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом поетів-пражан; розкрити трагічну долю поетів-емігрантів; сприяти розвитку вміння самостійно опрацьовувати нову інформацію.

*****

Назва: Циліндр. (Рос. мова.)

Автор: Корсун Л. М., учитель математики, Донецька спеціалізована школа № 115 з поглибленим вивченням іноземних мов.

Анотація: Презентаційні матеріали для вчителя у форматі Power Point подано як тематичний посібник із математики. У посібнику наведено визначення, властивості та перетини циліндру. Може бути використаним як дидактичні матеріали до уроку.

*****

Назва: Сторінками роману В. Скотта "Айвенго".

Автор: Миценко С., учитель світової літератури, Високопільська школа-інтернат "Високопільська гімназія" Херсонської обл.

Анотація: Розробка уроку для 7 класу у вигляді літературного турніру. Мета ‑ створити умови для тематичного повторення та систематизації; розвивати мовлення, мислення, уміння орієнтуватись у великому за обсягом творі; сприяти розвитку навичок роботи у групі. У додатках подано запитання та завдання для проведення такого турніру учнів.

*****

Назва: Маркетинг.

Автор: Музиря Л. М., учитель географії та економіки. Криворізький "Тернівський ліцей" Дніпропетровської обл.

Анотація: Розробка уроку з економіки на заявлену тему (практичний блок) у 10 класі. Мета ‑ перевірити рівень навчальних досягнень учнів щодо функцій і напрямів діяльності маркетолога, класифікації ринків і споживачів, товарної та рекламної політики; Розвиток пам’яті, мови, економічного мислення та творчих здібностей учнів.

*****

Назва: Портфоліо – як система роботи вчителя й учнів.

Автор: Олійник Н. В., заступник директора з НВР, учитель фізики, Строківська школа Попільнянського району Житомирської обл.

Анотація: Авторка презентує практичний доробок із проблеми впровадження портфоліо в умовах сільської школи. Стверджується, що портфоліо формує прагнення досягнення успіху як вчителів так і учнів, а також дозволяє простежити індивідуальний прогрес.

*****

Назва: What the Flags Say.

Автор: Підлубна С. І., учитель англійської мови, Чернівецька гімназія № 5.

Анотація: Розробка уроку за позначеною темою в 11 класі. Objectives: to practice speaking in dialogues and impromptu monologues based on covered grammar and vocabulary; to develop pupils’ listening and reading comprehension skills; to promote pupils’ creativity; to form pupils’ habits of team work.

*****

Назва: Коли золото випливає, правда потопає.

Автор: Тимощук І. П., заступник директора з ВР, учитель початкових класів, Строківська школа Житомирської обл.

Анотація: Розробка уроку читання у 3 класі за технологіями ЧПКМ. Мета ‑ продовжувати знайомити учнів із жанровими особливостями чарівних казок; розвивати інтонаційне чуття, уміння передавати настрої дійових осі; узагальнити знання про мешканців лісу; розвивати критичне мислення учнів.

*****

Назва: Історія створення НАТО. Участь України в миротворчих місіях НАТО.

Автор: Федорченко С. А., учитель, Прилуцька школа № 12 Чернігівської обл.

Анотація: Розробка конспекту уроку курсу захисту вітчизни в 11 класі. Мета ‑ визначити причини та етапи створення НАТО, інтеграції України до НАТО; розкрити миротворчу місію ЗС України; розвивати в учнів уміння логічно висловлювати свої думки; виховувати любов до своєї Батьківщини.

*****

Назва: Компетентнісний підхід на уроках української мови і літератури.

Автор: Шуляр О. І., учитель української мови та літератури, Строківська школа, Попільнянська гімназія № 1 Житомирської обл.

Анотація: Авторка описує власний досвід практичної роботи за позначеною темою та подає до нього конспект уроку. Ідея досвіду заключається у створенні умов для розвитку творчої активності учня шляхом запровадження інтерактивних методів, особистісно зорієнтованих технологій навчання.

*****

Назва: Царство рослин. Царство тварин. Рослини і тварини рідного краю. Охорона природи.

Автор: Бабенко В. В., учитель початкових класів, Семенівська школа Мелітопольського району Запорізької обл.

Анотація: Конспект мультимедійного інтегрованого комбінованого уроку для 2 класу курсу "Я і Україна", екологія на частково-пошуковому рівні. Цілі ‑ формувати активну особистісну позицію відносно проблем, пов’язаних із взаємодією людини та природи; розвиток здібностей учнів до самостійної діяльності; виховувати охайність. У додатку – медіапрезентація.

*****

Назва: Природа – це "внутрішній лікар" у кожного з нас.

Автор: Баранова Л. В., учитель хімії та природознавства, Першотравенська школа Баранівського району Житомирської обл.

Анотація: Розробка уроку узагальнення з природознавства на заявлену тему. Мета ‑ розширити поняття екології, довести, що людина є частиною природи; обґрунтувати ставлення до природи України як до національної скарбниці народу.

*****

Назва: Зима –красуня, біла чарівниця! В ній стільки дива-дивного й краси.

Автор: Бойченко Н. М., учитель початкових класів, Мурафська школа Краснокутського району Харківської обл.

Анотація: Розробка уроку з позначеної теми. Мета ‑ формувати уявлення про характерні ознаки зими, учити відчувати образність художнього слова; розвивати творчу уяву, виховувати естетичні почуття у дітей; виховувати естетичні почуття, учити дотримуватися правил безпеки взимку.

*****

Назва: Міні-стратегія "Орієнтоване читання" як компонент технології розвитку критичного мислення учнів у системі формування ключових компетентностей.

Автор: Гайдучик О. А., директор, учитель світової літератури, Строківська школа Житомирської обл.

Анотація: Презентується авторська методика на заявлену тему з розробкою уроку. Провідна ідея досвіду ‑ адаптація технології ЧПКМ в умовах сільської школи в рамках проекту "Рівний – рівному" та створення базових умінь і навичок для формування ключових компетентностей у дітей.

*****

Назва: Поезія Поля Верлена. "Поетичне мистецтво" – віршований маніфест символізму та імпресіонізму.

Автор: Галівець Т. Ю., учитель зарубіжної літератури, Червонозаводська школа № 2 Лохвицького району Полтавської обл.

Анотація: Конспект уроку зарубіжної літератури у 10 класі. Мета ‑ ознайомити учнів із поезією поета, визначити особливості символізму та імпресіонізму в його творчості; розвивати вміння аналізувати, зіставляти поетичні твори, робити висновки.

*****

Назва: І. Франко "Захар Беркут".

Автор: Березовська Н. І., учитель української мови та літератури, Строківська школа Попільнянського району Житомирської обл.

Анотація: Розробка циклу уроків української літератури і 7 класі за темою "Іван Франко. Відомості про письменника. "Захар Беркут". Історична основа твору" з використанням технології ЧПКМ. Мета ‑ поглибити знання учнів про письменника; робота над ідейним змістом твору.

*****

Назва: Складання міні-твору на основі власного досвіду.

Автор: Вельська Г. С., учитель початкових класів, Хмельницький НВК № 9.

Анотація: Розробка уроку розвитку зв’язного мовлення в 4 класі. Мета ‑ продовжити роботу із вдосконалення навичок складання твору, уміння правильно й точно висловлювати свої думки; розвивати спостережливість, образне мислення та уяву; виховувати любов до природи.

*****

Назва: Географія світових природних ресурсів.

Автор: Єжилова А. М., учитель географії, Новогродівська школа № 10 Донецької обл.

Анотація: Розробка уроку географії за чинною навчальною програмою. Мета ‑ сформувати систему знань про ресурсозабезпеченість окремих територій Землі; систематизувати уявлення учнів про ресурси; розвивати вміння учнів самостійно працювати з картографічним і статистичним матеріалом; виховувати бережне ставлення до навколишнього середовища.

*****

Назва: Найдавніші землероби та скотарі на території України. Трипільска культура.

Автор: Ковальова Ю. В., учитель історії та правознавства, Дніпропетровська школа № 21.

Анотація: Розробка уроку надбання нових знань із позначеної теми. Мета ‑ розповісти про появу землеробства та скотарства за часів неоліту; ознайомити учнів із трипільською культурою; опрацьовувати вміння роботи з картою, висловлювати власну думку; виховувати учнів в дусі патріотизму.

*****

Назва: Впровадження інтерактивного навчання на уроках німецької мови.

Автор: Корнійчук Л. С., учитель німецької мови, української мови та літератури, Строківська школа, Попільнянський район Житомирської обл.

Анотація: Організація інтерактивного навчання передбачає моделювання життєвих ситуацій, спільне вирішення проблеми на основі аналізу обставин та відповідної ситуації. Це сукупність різноманітних педагогічних прийомів, що спонукають учнів до дослідницької творчої активності.

*****

Назва: Наш край у 1932-1933 роках.

Автори:

 • Миронюк Л. В., учитель історії та правознавства, Маньківська школа № 1 Черкаської обл.;
 • Гоменюк О. М., учитель української мови та літератури, Маньківська школа № 1 Черкаської обл.

Анотація: Розробка інтегрованого уроку, що ставить за мету розглянути трагічні сторінки історії Маньківщини на свідченнях очевидців, розглянути зібрані учнями документи, твори письменників краю; виховувати в дітей гуманізм, щиру зацікавленість долею людей похилого віку.

*****

Назва: Настроювання параметрів сторінок. Створення колонтитулів. Робота з редактором формул.

Автор: Міронова Л. І., учитель інформатики, Оріхівська гімназія № 1 "Сузір’я" Запорізької обл.

Анотація: Розробка комбінованого уроку інформатики в 10 класі. Мета ‑ сформувати теоретичні знання та практичні навички з теми; розвивати пізнавальні здібності учнів.

*****

Назва: Вирішення завдань з економічним вмістом на уроках інформатики.

Автор: Пата О. І., учитель інформатики, Шосткинська гімназія Сумської обл.

Анотація: Авторка описує методику розв’язання економіко-бухгалтерських задач можливостями прикладної програми. Мета ‑ навчитись використовувати електронну таблицю для розв’язування економічних задач та закріпити знання з основ економіки за темою "Інфляція".

*****

Назва: Львів Івана Яковича Франка.

Автор: Погрібняк Ю. М., учитель української мови та літератури, Червонозаводська школа № 2 Лохвицького району Полтавської обл.

Анотація: Матеріали заочної екскурсії у формі презентації відображають львівський період життя та творчості письменника. Поціновувачі його творчості мають змогу пройти вулицями міста, де ходив письменник, відвідати будинок-музей та низько схилити голову над могилою на Личаківському цвинтарі.

*****

Назва: Настроювання часових параметрів аудіо- та відеоряду. Додавання до відеокліпу, відеоефектів і настроювання переходів між його фрагментами.

Автор: Смакула І. З., старший викладач, Тернопільське ВПТУ № 4 ім. Михайла Паращука.

Анотація: Розробка комбінованого уроку, мета якого ‑ сформувати теоретичні знання про основні поняття мультимедійних даних; розвивати логічне мислення, виховувати культуру інтелектуальної праці та мовлення, творчий підхід як засіб виховання стійкого професійного інтересу.

*****

Назва: Дворіччя. Давній Вавилон.

Автор: Спесівцева Н. Ю., учитель історії, Маріупольська спеціалізована школа № 66 Донецької обл.

Анотація: Розробка уроку засвоєння нових знань. Мета ‑ дати уявлення про природнокліматичні умови Дворіччя та міста Месопотамії; познайомити учнів із законами Хаммурапі; розвивати вміння працювати з історичною картою, аналізувати та порівнювати історичну інформацію, чітко висловлювати власну думку, формувати вміння створювати логічний ланцюг.

*****

Назва: Календарне-тематичне планування уроків англійської мови в 7 класі.

Автори:

 • Толстун В. І., учитель англійської мови, Донецька школа № 26;
 • Жигло І. В., учитель англійської мови, Донецька школа № 37.

Анотація: Календарно-тематичне планування за підручником О. Карп’юк розроблено відповідно до програми з англійської мови, затвердженої Міністерством освіти і науки України (2005 р.) згідно Типового навчального плану загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням російською чи іншими мовами національних меншин (2 год. на тиждень або 70 год. на рік).

*****

Назва: Арт-рок – музыка современности. (Рос. мова.)

Автор: Берникова Т. А., учитель музики, Єнакіївський НВК № 9 Донецької обл.

Анотація: Розробка уроку узагальнення матеріалу теми. Мета – сформувати уявлення про арт-рок через співставлення з класичною музикою, інтерпретувати сучасну музичну культуру з позиції музичних традицій; розвивати музичне сприйняття сучасної музики та критичне мислення учнів; виховувати естетичні смаки.

*****

Назва: Технологии кооперативного обучения в начальных класах. (Рос. мова.)

Автор: Волкова В. В., учитель початкових класів, Донецька гімназія № 92.

Анотація: Технологія кооперованого навчання – одна з новаційних технологій, що використовуються в навчальній діяльності учнів у невеликих групах. Вона будується на взаємодії учасників навчально-виховного процесу, які поєднуються спільною навчальною метою.

*****

Назва: Населення Землі.

Автор: Гончар С. М., учитель географії, біології, Вікнинська школа Катеринопільського району Черкаської обл.

Анотація: Розробка уроку географії 6 класу у вигляді презентації у форматі Power Point. Мета ‑ сформувати в учнів первинні знання про населення Землі; систематизувати уявлення учнів про статистичні таблиці; сформувати первинні вміння аналітичної роботи зі статистичними таблицями.

*****

Назва: Властивості функції. Складання конспекту.

Автори:

 • Горова Л. Д., учитель математики, Кіровоградське НВО "Спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад І ступеня "Гармонія" – гімназія ім. Тараса Шевченка – Центр позашкільного виховання "Контакт";
 • Лєнчина Н. В., учитель української мови, Кіровоградське НВО "Спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад І ступеня "Гармонія" – гімназія ім. Тараса Шевченка – Центр позашкільного виховання "Контакт".

Анотація: Розробка бінарного уроку формування умінь і навичок з алгебри й української мови в 10 класі (рівень стандарту) з позначеної теми. Мета ‑ поглибити знання учнів про властивості функцій, пригадати види конспектів, правила їх складання; розвивати навички конспектування наукового тексту; виховувати культуру спілкування, здатність спільно працювати та приймати рішення.

*****

Назва: Дієприкметниковий зворот. Розділові знаки в реченні з дієприкметниковим зворотом.

Автор: Євсюкова З. А., учитель, Краснодонська школа №2 Луганської обл.

Анотація: Розробка уроку української мови в 7 класі. Мета уроку ‑ дати поняття про дієприкметниковий зворот; навчити учнів визначати дієприкметникові звороти в реченні; формувати вміння правильно інтонувати речення з дієприкметниковим зворотом; розвивати логічне мислення; виховувати почуття доброзичливості.

*****

Назва: Складаймо "вервицю златую" символів українських.

Автор: Єрохіна Л. С., учитель, Краснодонська школа №2 Луганської обл.

Анотація: Розробка уроку у формі творчого проекту з курсу громадянської освіти для учнів 4 класу. Мета ‑ розширити знання про державні, народні, історичні та культурні символи українського народу; сприяти формуванню національної свідомості школярів; виховувати почуття любові до історії і культури рідного краю. У додатку – медіапрезентація.

*****

Назва: Черви.

Автор: Кравець В.А., учитель біології, Львівський НВК "Школа ‑ ліцей "Оріяна".

Анотація: Розробка узагальнюючого уроку у формі змагання з позначеної теми. Мета – повторити й узагальнити матеріал до навчальної теми; розвивати інтерес до зоології; пропагандувати здоровий спосіб життя, акцентувати увагу учнів на особистій гігієні; навчати комунікабельності та вмінню працювати у групі.

*****

Назва: Площі плоских фігур.

Автор: Кутателадзе О. В., учитель математики, Донецька приватна школа "Современник".

Анотація: Методичні рекомендації до позначеної навчальної теми. Обчислення площ плоских фігур – одна з ґрунтовних тем шкільного курсу геометрії, тому її опанування та застосування допомагає розв’язувати багато практичних вправ, розвиває логічне мислення, здібність аналізувати умови задач.

*****

Назва: Хищные. (Рос. мова.)

Автор: Лисовина Л. О., учитель біології, Донецька спеціалізована школа № 115 з поглибленим вивченням іноземних мов.

Анотація: Розробка уроку зоології у 8 класі. Мета – розширити знання учнів про різноманіття ссавців; взаємозв’язок пристосованості до життя у природі та практичну роль для людини; відзначити складну рефлекторну діяльність цих тварин; закріпити поняття про систематичні групи тварин, що вивчались раніше. Авторка демонструє форми групової роботи учнів на уроці.

*****

Назва: Моя свобода завжди при мені.

Автор: Літвінова Т. В., учитель, Курахівська школа № 5 Донецької обл.

Анотація: Розробка уроку для 11 класу у формі літературного портрету Ліни Костенко. Мета ‑ на основі фактичного матеріалу, спогадів доньки і творів допомогти учням пізнати поетесу Ліну Костенко як людину гармонійну, високоталановиту, шляхетну, послідовну у своїх переконаннях; розвивати художнє мислення, виховувати високі моральні якості.

*****

Назва: Хай стелиться вам доля рушниками!

Автор: Лютик Л. М., учитель зарубіжної літератури, Власівська школа Зіньківського району Полтавської обл.

Анотація: Методична розробка сценарію позакласного заходу для учнів початкових класів. Мета ‑ сформувати глибоке осмислення учнями значення рушника в житті рідного народу; формувати духовну потребу берегти його як сімейний скарб, як оберіг; розширити, поповнити знання учнів про традиції використання рушників.

*****

Назва: Юні пожежники.

Автор: Лютик О. М., учитель української мови та літератури, Власівська школа Зіньківського району Полтавської обл.

Анотація: Методична розробка сценарію виступу загону юних пожежників, мета якого ‑ привчати учнів обережно й цивілізовано поводитись із вогнем, нагадати про причини виникнення пожеж і правила безпечної поведінки в разі виникнення; покращити обізнаність учнів із зовнішнім виглядом та інформаційним навантаженням попереджувальних знаків та знаків заборони.

*****

Назва: Проблема морального вибору вчинку.

Автор: Москівець С. В., учитель зарубіжної літератури, Решетилівська школа Полтавської обл.

Анотація: Конспект уроку зі світової літератури за трагедією В. Шекспіра "Гамлет". Мета ‑ простежити еволюцію головного героя, розвивати навички аналізу літературного образу; уміння висловлювати свою думку щодо твору; виховувати високі моральні якості учнів.

*****

Назва: Лічба в межах 20. Вправи на засвоєння додавання й віднімання чисел у межах 10.

Автор: Петровська Т. Б., учитель, Краснодонська школа № 2 Луганської обл.

Анотація: Розробка уроку математики, мета якого ‑ продовжити вчити лічити в межах 20; виконувати додавання й віднімання в межах 10; закріплювати навичка усного рахунку, уміння порівнювати числа; розвивати логічне мислення, уміння самостійно працювати, закріпити склад чисел, практичні економічні навички.

*****

Назва: Географії материків і океанів.

Автор: Португальський О. В., учитель географії, Миколаївська школа № 56.

Анотація: Автор презентує незвичну форму заключної роботи учнів із позначеної теми, а саме, у формі кросворду. Відповіді до нього подано згідно правопису за атласом для 7 класу видавництва Інституту передових технологій.

*****

Назва: Розвиток розумових здібностей учнів засобами математики.

Автор: Прошельцова О. А., заступник директора з НВР, учитель математики, Красноріченська школа Кремінського району Луганської обл.

Анотація: Авторка презентує власний практичний досвід роботи з позначеної теми. Робота складається з таких розділів: "Організація науково-дослідної діяльності учнів і вчителів"; "Розвиток розумових здібностей учнів засобами математики" ‑ "Система роботи вчителя на уроці" та "Позакласна робота з предмета".

*****

Назва: Як працювати у 5 класі.

Автор: Пуценко С. С., заступник директора з НР, школа-інтернат "Високопільська гімназія" Херсонської обл.

Анотація: Розробка семінару у формі тренінгу для учителів, які викладають у 5 класі. Мета такої роботи ‑ краще пізнати себе, своїх учнів, навчитись підтримувати їх у складний адаптаційний період. У цьому допомагають вправи семінару, корисні в повсякденній роботі.

*****

Назва: Головні персонажі твору ‑ уособлення високих морально-етичних якостей простої людини.

Автор: Сірченко О. В., учитель української мови та літератури, Маньківська школа № 1 Черкаської обл.

Анотація: Розробка комбінованого уроку української літератури, мета якого ‑ донести до учнів живі образи Наума Дрота, Марусі та Василя, розкрити зображені високі морально-етичні риси простої людини; розвивати навички літературознавчого аналізу, характеристики образів.

*****

Назва: Лист. Адреса.

Автор: Сорочинська С. К., учитель української мови та літератури, Смілянська школа № 1 Черкаської обл.

Анотація: Розробка уроку розвитку зв’язного мовлення із супровідною учительською презентацією у 5 класі. Мета ‑ ознайомити учнів із видами листів і основними правилами листування, з’ясувати значення слів адреса й адрес, адресат і адресант; формувати уміння аналізувати тексти запропонованих листів і писати власні. У додатку – презентацій ні матеріали до теми у форматі Power Point.

*****

Назва: Повторення та закріплення знань табличних випадків множення й ділення.

Автор: Ткачук Т. О, учитель, Краснодонська школа № 2 Луганської обл.

Анотація: Розробка уроку поглиблення знань із математики в 3 класі. Мета ‑ повторити та закріпити знання, уміння та навички; удосконалювати обчислювальні навички й уміння розв’язувати складені задачі; розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять, математичне мовлення; виховувати почуття прекрасного, бажання працювати.

*****

Назва: Інтимна лірика Івана Франка.

Автор: Цевкова Т. І., учитель української мови та літератури, Прилуцька школа № 12 Чернігівської обл.

Анотація: Розробка комбінованого уроку за поезією письменника "Чого являєшся мені у сні…", "Ой ти, дівчино, з горіха зерня…", "Червона калино, чого в лузі гнешся?" (зб. "Зів’яле листя"). Мета ‑ ознайомити старшокласників з ліричною драмою творів, пояснити особливості збірки; розвивати навички аналізу ліричного твору.

*****

Назва: Основы специальной теории относительности (Рос. мова.).

Автор: Чичіль О. В., викладач фізики, Єнакієвський політехнічний технікум Донецької обл.

Анотація: Розробка лекційного заняття з позначеної теми. Мета – поглибити знання студентів щодо простору та часу; розкрити зміст основних положень теорії; розвивати у студентів абстрактне мислення, інтелект, логіку, формувати вміння порівнювати й аналізувати фізичні поняття.

*****

Назва: Танцевальные ритмы. (Рос. мова).

Автор: Чичіль Т. О., учитель музики, Єнакіївський НВК № 3 Донецької обл.

Анотація: Розробка уроку музики в 4 класі. Мета – познайомити учнів із бальними танцями різних народів світу на прикладі музичних творів; співставити танцювальні традиції; розвивати здібності вслуховуватись у характер музики.

*****

Назва: Оздоровче харчування. Технологія приготування перших блюд.

Автори:

 • Яресько Л. В., учитель біології, Миколаївська школа № 10;
 • Плехова О. А., учитель обслуговуючої праці, Миколаївська школа № 10.

Анотація: Розробка бінарного комбінованого уроку, мета якого ‑ ознайомити учнів із принципами здорового харчування, розширити знання о харчових цінностях продуктів; удосконалювати прийоми первинної обробки овочів; виховувати культуру харчування та правила поведінки за столом.

*****

Назва: Будова та функції органів дихання.

Автор: Голота І. М., учитель біології, Сєвєродонецька школа № 15 Луганської обл.

Анотація: Розробка уроку вивчення нового матеріалу з біології. Мета ‑ сформувати поняття про дихання як процес, необхідний для життя; установити взаємозв’язок будови та функції органів дихання; з’ясувати, як змінюється повітря в дихальних шляхах; обґрунтувати необхідність дихання носом.

*****

Назва: Літературні казки про тварин.

Автор: Горожанкіна Л. А., учитель початкових класів, Краснодонська школа № 2 Луганської обл.

Анотація: Розробка уроку за твором І. Франка "Лисичка та Журавель". Мета ‑ дати дітям поняття авторських (літературних) казок, учити аналізувати зміст твору такої форми, давати характеристику героям, розвивати техніку читання дітей; виховувати вміння працювати в колективі та самостійно опрацьовувати матеріал уроку.

*****

Назва: Тато, мама, я – суперсім’я.

Автор: Дакало С. М., учитель англійської мови, Засульська гімназія Лубенського району Полтавської обл.

Анотація: Розробка комбінованого уроку англійської мови в 6 класі за НМК Solutions elementary (видавництво Oxford University Press) з позначеної теми. Мета ‑ прищеплювати учням любов до своєї родини, учити поважати та шанувати батьків, надавати їм посильну допомогу по господарству, спонукати дітей проводити вільний час у колі сім’ї; розвивати критичне мислення учнів, учити висловлювати свою позицію.

*****

Назва: Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках фізики.

Автор: Дегтяр В. А., учитель фізики та математики, Світлогірська школа Кобеляцького району Полтавської обл.

Анотація: У своїй статті автор стверджує, що немає вчителя, який, ідучи на урок, щоразу не задумувався б над тим, як побудувати свою роботу так, щоби традиційний навчальний матеріал не пройшов повз свідомість учнів, а залишив у кожному з них ще одну часточку знань із бездонної скарбниці.

*****

Назва: Понятие об обособлении. Обособленные второстепенные члены, их роль в предложении. (Рос. мова)

Автор: Дмитраш Ю. Є., учитель російської мови та літератури Макіївська школа № 34 Донецької обл.

Анотація: Розробка уроку російської мови. Мета – дати поняття до теми; організувати роботу учнів щодо застосування набутих знань на практиці; сприяти розвитку зацікавленості предметом шляхом використання інформаційних технологій; розвивати образне мислення учнів дією музичних і художніх творів.

*****

Назва: Методика організації лекційно-семінарських залікових занять у системі особистісного зорієнтованого навчання.

Автор: Залюбовська В. С., учитель фізики, Одеська школа № 8.

Анотація: У роботі авторка наголошує, що навчання фізики у школі покликане забезпечити відпрацювання практичних умінь і навичок. Але не секрет, що учні часто недостатньо вміють писати конспект лекції та на перших порах у ВНЗ відчувають певні труднощі, у них не вистачає часу й уміння підготуватись до семінарських і залікових занять.

*****

Назва: Вправи на засвоєння таблиць додавання й віднімання числа 5. Порівняння виразу та числа.

Автор: Ільницька Г. М., учитель початкових класів, Косівська школа-інтернат – гімназія Івано-Франківської обл.

Анотація: Розробка уроку математики в 1 класі. Мета ‑ закріплювати знання нумерації чисел у межах 10, учити порівнювати вираз і число; розвивати пізнавальний інтерес, бажання вчитись, пізнавати нове; виховувати почуття доброзичливості, бажання допомагати друзям у скрутну хвилину.

*****

Назва: Пливе під сонцем Україна... Заквітчана, усміхнена. І мрійна над усіх вона.

Автор: Ільченко Н. Б., учитель початкових класів, Маньківська школа № 1 Черкаської обл.

Анотація: Розробка уроку позакласного читання в 4 класі. Мета такого уроку ‑ познайомити учнів із біографією І. П. Багряного й опрацювати оповідання "До Ворскли по рибу"; розвивати в учнів фантазію, мовлення, збагачувати їхній словниковий запас; виховувати в учнів уміння бачити неповторну красу свого рідного краю.

*****

Назва: Розмноження тварин.

Автор: Каменєва Л. П., учитель початкових класів, Шепетівський НВК № 2 Хмельницької обл.

Анотація: Розробка уроку курсу "Я і Україна" у 3 класі з використанням мультимедійних засобів, методів інтерактивного навчання, технології розвитку критичного мислення, методу проектів. Мета ‑ ознайомити з розмноженням тварин; розвивати вміння спостерігати, аналізувати, робити висновки.

*****

Назва: Зустріч із казкою.

Автор: Кулешова С. В., учитель початкових класів, Донецька спеціалізована з інформаційних технологій школа № 61.

Анотація: Презентація проекту на позначену тему. Мета ‑ узагальнити знання учнів про українські народні казки, створити атмосферу радості, насолоди від творчості, поповнити знання учнів про тематику казок, збагачувати словниковий запас дітей.

*****

Назва: У світі казки чарівної.

Автор: Липова В. М., учитель початкових класів, Мурафська школа Краснокутського району Харківської обл.

Анотація: Розробка інтегрованого уроку (читання, рідна мова, математика) з теми "Письмове додавання двоцифрових чисел. Написання слів з великої букви". Мета ‑ засвоєння та закріплення письмового додавання чисел із переходом і без переходу через десяток; закріпити навички написання слів із великої букви.

*****

Назва: Складні речення з різними видами зв’язку.

Автор: Лошинська О. П., учитель української мови та літератури, Краснодонська школа № 2 Луганської обл.

Анотація: Розробка уроку урок систематизації й узагальнення знань. Мета ‑ узагальнити, систематизувати та поглибити знання учнів про складне речення, про смислові відношення між його частинами; виробляти вміння правильно конструювати, інтонувати різні типи складних речень, ставити відповідні розділові знаки, розвивати культуру мовлення, логічне мислення.

*****

Назва: Составление алгоритмов с циклами для исполнителей. (Рос. мова.)

Автор: Матрьоніна Г. П., учитель історії, інформатики, Сєвєродонецька школа № 15 Луганської обл.

Анотація: Розробка уроку інформатики для 4 класу. Мета – закріпити вміння складати блок-схеми алгоритмів; ознайомити учнів із новим поняттям „цикли”, „циклічні процеси”; розвивати увагу, логічне мислення, пам’ять; виховувати інтерес до предмета.

*****

Назва: Подорож по сузір’ю Математичного віночка.

Автор: Міськова Т. А., учитель початкових класів, Білоцерківська школа № 11 Київської обл.

Анотація: Розробка уроку математики в 1 класі. Мета ‑ закріплювати обчислювальні навички по збільшенню й зменшенню чисел першого десятка на кілька одиниць; учити розв’язувати задачі на знаходження різниці чисел; розвивати увагу, зорову пам’ять, логічне мислення, творче мислення та фантазію; виховувати любов і повагу до українських народних традицій, оберегів.

*****

Назва: Написання складних прикметників разом і через дефіс.

Автор: Могиленко М. Г., Шосткінської спеціалізованої школи № 1 Сумської обл.

Анотація: Розробка уроку вивчення нового матеріалу з української мови в 6 класі. Після уроку учні зможуть: вирізняти складні прикметники з словосполучень, речень і текстів; позначати орфограму; обґрунтовувати вибір написання відповідним орфографічним правилом.

*****

Назва: Поняття комп’ютерної презентації. Основне призначення системи підготовки презентації.

Автор: Москаленко М. В., учитель інформатики, Мелітопольська школа № 8 Запорізької обл.

Анотація: Конспект уроку вивчення нового матеріалу на заявлену тему. Мета ‑ отримати уявлення про мультимедіа, познайомитися з програмою для створення презентацій; навчитися технології створення та демонстрації електронних презентацій.

*****

Назва: Сума кутів трикутника.

Автор: Назаренко Н. П., учитель математики, Сєвєродонецька школа № 15 Луганської обл.

Анотація: Розробка уроку-практикуму на заявлену тему. Мета ‑ сформулювати та довести теорему про суму кутів трикутника; розвивати навички практичної діяльності з геометричними інструментами; відпрацьовувати вміння логічно мислити, робити висновки.

*****

Назва: Розчини.

Автор: Наумець О. В., учитель хімії, Маньківська школа № 1 Черкаської обл.

Анотація: Розробка уроку засвоєння вмінь і навичок із хімії на заявлену тему. Мета ‑ розвивати знання учнів про розчини; формувати вміння розв’язувати розрахункові задачі; з’ясувати фактори, що впливають на розчинність речовин; ознайомити учнів із класифікацією розчинів за розчинністю речовин.

*****

Назва: Под грибом. (Рос. мова)

Автор: Огій Н. Д., учитель початкових класів, Дніпропетровська школа № 21.

Анотація: Розробка уроку російського читання у 2 класі за твором В. Сутєєва. Мета – познайомити з казкою письменника, учити слухати та розуміти прочитане; розвивати техніку читання, творчі здібності; відпрацьовувати навички читання; виховувати почуття доброти та розуміння.

*****

Назва: Візантія в VІ‑XV столітті.

Автор: Роман І. В., учитель історії, Червонозаводська школа № 2 Лохвицького району Полтавської обл.

Анотація: План-конспект уроку засвоєння нових знань з історії в 7 класі із застосуванням мультимедійних технологій. Мета ‑ розглянути історичний процес розвитку Візантії, особливості пролонгованості збереження центральної влади, відсутністю феодальної ієрархії та рицарського війська, що і призвело до загибелі держави. У додатку ‑ медіапрезентація.

*****

Назва: Створення умов для вільного розвитку особистості дитини у процесі навчально-виховної діяльності.

Автор: Северин О. З., заступник директора з НВР, учитель світової літератури та російської мови, Маньківська школа № 1 Черкаської обл.

Анотація: Авторка презентує свій виступ із заявленої теми на педагогічних читаннях, присвячених 70-й річниці із дня народження О. А. Захаренка. "Неймовірно, ‑ пише авторка, ‑ людське життя бере початок із шкільної парти". Так уважав колишній директор Сахнівської школи О. Захаренко, Людина з великої літери, із Божою іскринкою в очах і душею, відданою дітям.

*****

Назва: Going to the cinema. My favourite film.

Автор: Сушко О. П., учитель іноземної мови, Білоцерківська школа № 11 Київської обл.

Анотація: Розробка урок англійської мови з теми "Ідемо в кіно. Мій улюблений фільм" із мультимедійною презентацією. Objectives ‑ to systematize lexical materials on the topic; to practice the active vocabulary of the topic; to develop speaking, reading, listening skills through various activities; to develop students’ thinking, memory, imagination, attention and creativeness.

*****

Назва: Найпростіші перетворення графіків функцій.

Автор: Харченко Н. О., учитель математики, Єнакієвський НВК № 8 Донецької обл.

Анотація: Розробка комбінованого уроку алгебри в 9 класі. Мета ‑ розвивати вміння учнів узагальнювати та систематизувати знання про квадратичну функцію, її властивості та графік; розвивати спостережливість, прийоми аналізу та синтезу; відпрацьовувати соціальні компетентності (відповідальності, уміння публічних виступів; почуття єдності команди).

*****

Назва: Ярмарок.

Автор: Цовма Л. М., учитель початкових класів, Мурафська школа Краснокутського району Харківської обл.

Анотація: Розробка уроку математики в 3 класі у формі математичного ярмарку з елементами народознавства з теми "Множення й ділення на 10 і 100. Розв’язання та порівняння взаємопов’язаних задач на зведення до одиниці". Мета ‑ ознайомити учнів із новими математичними прийомами; розвивати обчислювальні навички; виховувати любов до звичаїв і обрядів свого народу.

*****

Назва: Київська Русь наприкінці Х – у першій половині ХІ століття.

Автор: Цьона Л. П., учитель історії та правознавства, Нововолинська спеціальна школа № 9 Волинської обл.

Анотація: Розробка уроку узагальнення знань курсу історії України в 7 класі у формі гри. Мета ‑ узагальнити та систематизувати знання учнів з історії Київської Русі, а також про видатних історичних осіб; закріпити в ігровій формі уміння учнів працювати з поняттями, хронологією; розвивати уміння та навички індивідуальної та групової роботи. У додатку медіапрезентація.

*****

Назва: Африка – солнечный материк. (Рос. мова)

Автор: Черкашина Л. М., заступник директора з НВР, учитель географії, Сєверодонецька школа № 15 Луганської обл.

Анотація: Розробка уроку вивчення нового матеріалу за темою "Загальна характеристика клімату Африки". Мета – формувати систему знань про загальні особливості клімату на підставі кліматоутворюючих факторів; удосконалювати практичні навички пояснювати валив таких факторів на формування клімату, розвивати комунікативні навички.

*****

Назва: Про що говорить музика та колір.

Автор: Чурко В. Д., учитель початкових класів, Рожнівський НВК "Гуцульщина" ім. Ф.Погребенника НаУКМА Косовського району Івано-Франківської обл.

Анотація: "План-конспект бінарного уроку музики та образотворчого мистецтва у 2 класі за темою "Українська народна пісня "Я – коза ярая" та Д. Кабалевський "Три подружки". Мета ‑ закріпити знання учнів про зображальність і виражальність у музиці; учити порівнювати засоби музичного й образотворчого мистецтва.

*****

Назва: Кристалічні та аморфні тіла.

Автор: Щіголева О. І., учитель фізики, ЛНВК школа-ліцей № 24.

Анотація: Розробка урока-презентації з фізики для 7 класу. Учні знайомляться зі структурою кристалів і аморфних тіл, з чарівним світом кристалів у природі, технологією їх вирощування у промисловості та їх практичним застосуванням.

*****

Назва: Казкові будинки та їх призначення.

Автор: Воронець С. О., учитель малювання та художньої культури, Миронівський НВК Сумської обл.

Анотація: Розробка уроку, мета якого ‑ продовжувати вивчати архітектуру як вид мистецтва, призначення архітектурних споруд; показати виражальні можливості архітектури, взаємозв’язок літератури, музики й образотворчого мистецтва; учити розрізняти види оздоблень в архітектурі.

*****

Назва: Перпендикулярність прямих і площин.

Автор: Костур Д. Д., учитель математики, Яблунська школа Богородчанського району Івано-Франківської обл.

Анотація: Розробка 10-ти навчальних модулів із геометрії для 10 класу з використанням мультимедійного обладнання. Планування проводиться згідно організації модульного навчання за А. Фурманом і має такі типи модулів: установчо-мотиваційний; змістово-пошуковий; контрольно-смисловий; адаптивно-перетворюючий; системно-узагальнюючий; контрольно-рефлексивний.

*****

Назва: Застосування розв’язування трикутників у прикладних задачах.

Автор: Кузьменко Т. В., учитель математики, Шосткинська спеціалізована школа № 1 Сумської обл.

Анотація: Розробка комбінованого уроку з позначеної теми 9 класу. Мета ‑ формувати вміння застосовувати знання до розв’язування прикладних задач; розвивати інтерес до математики шляхом розв’язування прикладних задач; формувати зацікавленість у результатах спільної роботи.

*****

Назва: Дидактичні матеріали для проведення уроків французької мови.

Автор: Малик Н. П., учитель французької мови, Заберезький НВК Богородчанського району Івано-Франківської обл.

Анотація: Презентуються дидактичні матеріали з французької мови для оцінювання навчальних досягнень учнів у формі опитувальників і тестів. Навчальні блоки: "Est-ce que je veux aller à l école?"; "À l’école"; "Comment vous sentez -vous à votre école?"; "Es-tu capable de résoudre tes problèmes?" тощо.

*****

Назва: Буква Ё и её звуковые значения. (Рос. мова)

Автор: Рачок Н. О., учитель початкових класів, Донецька спеціальна школа-інтернат № 3 для дітей із важкими порушеннями мови.

Анотація: Розробка уроку вивчення нового матеріалу з навчання грамоті в 1 класі. Мета – познайомити учнів із новою літерою; удосконалювати якість читання; активізувати словниковий запас; учити слухати та розуміти прочитане, давати відповіді на запитання; розвивати пізнавальну й інформаційну компетентність; відпрацьовувати моторику артикуляційних органів.

*****

Назва: Народно-поетичні символи України.

Автор: Стадник В. М., учитель початкових класів, Смілянська школа № 13 Черкаської обл.

Анотація: Конспект уроку курсу "Я і Україна" для 4 класу на заявлену тему. Мета ‑ ознайомити з народно-поетичними символами України, символами-оберегами; розвивати інтерес до традицій нашого народу; сприяти формуванню національної свідомості учнів.

*****

Назва: Архітектура Європи.

Автор: Федор Л. М., учитель інформатики, Чернівецька гімназія № 5.

Анотація: Презентаційні матеріали у форматі Power Point до уроку художньої культури з теми "Архітектура романського стилю. Перлини готики. Взірці архітектури бароко. Архітектура класицизму. Модерн в архітектурі", 11 клас.

*****

Назва: Змінювання прикметників за числами та питаннями у сполученні з іменниками.

Автор: Шафран Р. М., учитель початкових класів, Донецька спеціальна школа-інтернат № 3 для дітей із важкими порушеннями мови.

Анотація: Розробка уроку української мови в 4 класі. Мета ‑ систематизувати знання дітей про прикметник; закріплювати вміння змінювати прикметники; розвивати пізнавальні процеси, комунікативну компетентність, фонематичний слух; активізувати словниковий склад; закріплювати мовні навички; виховувати охайність при виконанні роботи.

*****

Назва: Волейбол.

Автор: Мороз С. С., учитель фізичної культури, Червонозаводська школа № 2 Лохвицького району Полтавської обл.

Анотація: План-конспект уроку фізичної культури для 7 класу. Завдання уроку – ознайомити з історією виникнення сучасного волейболу; відпрацювати подачу м’ячу; провести навчально-тренувальну гру. У додатку медіапрезентація до уроку.

*****

Назва: Шкільний довідник з хімії.

Автор: Ступак М. І., учитель хімії, Строківська школа та Попільнянська гімназія № 1 Житомирської обл.

Анотація: Швидка допомога для тих учнів гуманітарного профілю, хто знав, але забув; не знає, але хоче знати; хоче підвищити рівень навчальних досягнень; допомогти собі; має погану пам’ять. Довідник складається з таких розділів: опорні таблиці; опорні схеми; приклади хімічних реакцій; тлумачний словник.

Освіта.ua
31.10.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів