Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Татьяна
Ни в коем случае!!! Городам мегаполисам нужно, чтоб их кормила деревня, а кто же будет заботиться в ответ!!!? Образование - это ценность нации!!! Пусть в классах будет даже по одному-два ученика, но этот того стоит!
ммм
Для Татьяна: так школа не возродит деревню, школа не приносит доход. Где вас учили, что вьі такой бред нелогичньій несете? Рабочие места и самообеспечение формирует фермерсоке хозяйство, именно его успешное развитие приводит к тому, что там будут рабочие, их семьи, и дети, и будет на чем отвезти их в школу.
Лаврентий
Для МММ: Понятия не имеешь, о чем говоришь. Какие рабочие и дети? Сейчас такая техника, что два фермера с 10 наемными рабочими обрабатывают 5 тыс.гектар. Есть в селе еще десять хозяйств в них от 5 до 30 гектар. Если понимать успешное развитие так, то в условиях урбанизации села с детьми и взрослыми исчезнут быстро. Будете сидеть в городских скворечниках и умничать о путях развития
Коментувати
Олександр
Мова іде про те, щоб створити повноцінні умови для навчання дітей в опорних школах, а не розпорошувати кошти по школах де 30 чи 40 учнів. Якщо буде забезпечено підвіз дітей , то вони не відчують різниці : навчатись у соєму селі чи підїхати на навчання 5-10 км.
Надія
Для Олександр: Сорок років у нашу школу возять дітей за 8-9 км. Ще за часів Радянської влади там закрили школу. За це дружно проголосували батьки. Чим думали, вони зрозуміли пізніше! Коли діти вимушені вранці підніматися на годину раніше, набиватися у автобус місткістю 20 чол. по 45-50., коли першокласники приходили до школи і спали, поверталися діти о 16.30,не раніше.І це коли гарна погода! А взимку, поки розчистять дорогу, взагалі діставалися школи замерзлі.І це при тому, що в радгоспі першим пунктом на оперативці було питання, чи привезли хліб і чи підвезли дітей до школи. Годували дітей за копійки! Зараз роботи в селі немає, батьки вимушені їздити в місто,Витрачають на дорогу до 1500 грн. дітей не бачать.Дороги не ремонтовані. А скільки років треба і коштів, щоб відремонтувати їх? Влада повинна ставити не гроші, а людей на перше місце, якщо це народна влада. А ви, Олександре, ідеаліст! Або не знаєте життя!
ммм
Для Надія: так а толку, що поставити людину вище за грошей, коли самі гроші формують людині підвищене місце. Ну ставьте, коли то безкоштовно буде хтось робити, буде вам щастя.
Пан Коцький
Хай для МММ: Надія, якій ви так зверхньо зичите начебто щастя, повністю має рацію. Такою є дійсність. До того ж що попередній міністр, що її наступниця й близько не розуміють, який рівень дітей навчання в малих сільських школах. Коли ЗНО здаватимуть 9-класники, стане зрозумілішим. А зараз слабкі міські учні, яких дев’ять років навчали-навчали, а потім спровадили геть із школи в ПТУ, не враховуються в статистиці успішності міських школярів. В селі до 11 класу ж учаться майже всі.
Коментувати
Учитель
Чергові соросівські підстилки продовжують політику знищення української освіти і науки. Добра від нинішньої влади не чекаю. Під нинішньою владою маю на увазі не клоуна Зелю, який нічого не вирішує, а його господаря - олігарха Коломойського. Є у мами Лесі Українки - Олени Пчілки чудовий твір, який називається "Наша справа з жидами" (погугліть). Написаний бозна коли, а наче про сучасну Україну. Нічого не змінюється.
Микола
Для Учитель: Дивлюся, день зо дня радиш читати Олену Пчілку - може, вже й тисячу разів з будь-якого приводу "порадив" на цьому порталі. І що ж сказати. В статті Олени Пчілки 90% міркування стосовно "Рідного краю" та власної сміливості перед лібералами. І трошки, що ті троє, що прийшли до редакції, не говорили українською. Так от, чому ти не напишеш, як багато було визначних українських поетів та письменників єврейського походження, і вони підтримували нашу мову, й саме наша українська мова стала їхньою духовною суттю. Що не бачиш?
Коментувати
Марина
Не поддерживаю, и то что сейчас в стране происходит не поддерживаю (где людям работать ?). А бедные дети, вы представляете, как им тяжело добираться до школ, куда их переведут. А потом спрашивают почему люди за границу работать едут.
ммм
Для Марина: а у малокомплектних школах і так працює тільки директор і пару вчителів, місцеві, які викладають усі предмети в усіх класах, тому якість може бути не дуже.
ткачова надія михайлівна
Я працюю у малокомплектній школі і у нас викладають предмети вчителі-спеціалісти ,а не директор і пару вчителів.Якщо не знаєте то не пишіть нісенітницю
ммм
Для ткачова надія михайлівна: а у вас у голові світ тільки вашою школою закінчується?
Коментувати
Нелля
" Слуга народа", а что вы делаете для народа:? закрываете под видом оптимизации школы и больницы? Вам что не нужны грамотные и здоровые люди? Тоді зменіть назву " Слугі олігархів" и посмотрим на ваш рейтинг. Мне очень обидно.
Горбань Віктор
Зе-командо! Створіть економічні умови, щоб бізнес було вигідно розвивати в селах, бо головна причина вимирання сіл - відсутність там роботи. В той же час великі міста перевантажені демографічно, транспортно. екологічно. Якщо міграцію населення з сіл до міст розвернути на 180 градусів, то і проблема закриття шкіл у селах відпаде. Шановні, зверніть увагу: всі багаті живуть поза межами міст, ближче до природи!
Тетяна
Все робиться для дибілізаціі молоді. Звичайно що не можна закривати малокомплектні школи
1
Таке враження, що це не держава, а приватна корпорація, яка тільки й думає про зиск для себе. Завдання держави, крім іншого, полягає у соціальному захисті та піклуванні про громадян, забезпеченні освітою, робочими місцями. А тут лише здирництво несусвітніх податків, розпродаж всього і викидання людей на вулицю А ще розповіді про патріотизм і любов до держави, яка своїх громадян прирівнює до сміття, яке повинно працювати до скону чи поки не викинуть, або звільнити територію, бо не дають зиску, тому не потрібні. А найбільше дивує те, що деякі звичайні громадяни думають, що після закриття шкіл, вивільнені кошти будуть спрямовані на покращення інших сфер. Якщо цій корпорації начхати на одних громадян, то невже вона буде думати про інших.
ольга
Рішення мають прийматися виважено. З досвіду знаю, що і в сільських школах є сильні вчителі й сильні учні. Але залишити їх без державної підтримки - пряме знищення й вимивання молоді із села. Це подібно евтаназії.
Ірина
Якщо мислити масштабно , то звичайно так ,бо одна дитина в такій школі коштує більше в рази ,ніж міська , а різниця у якості освіти шалена ,а якщо говорити про людські емоції,то ні , бо всі кричать про те ,що жаль закривати школи. Я за розумне і виважене рішення.
ОТГ- к аудиту!
Для Ірина: Якщо мислити масштабно... У нас ОТГ. Голова,начальник отдела образования,приблизительно 10 бухгалтеров ездят ежедневно на работу и с работы на легковых автомобилях громады за бюджет громады на работу.( Расстояние 20- 10 км в одну сторону). Это " мыслить масштабно"? Плюс непрозрачные закупки на ремонты объектов громады через магазин стройматериалов головы( оформленный на другое лицо)( понятно,что закупки по ценам выше,чем в других магазинах. И т.д. Это " масштабное мышление"? Воры ворами погоняют. Зато экономия на сельских школах.
Марина Никонова
Это точно. Нехай наші слуги народу продадуть свої автомобілі, які коштують більше мільйона та віли за кордоном, тоді і коштів вистачить. В них ще є телефони та ноутбуки, ціна яких 100.000 гривень. А їм на опалення таких шкіл не вистачає. В такой то стране уже и жить то не хочется, да и нет средств, чтобы в ней жить!!
ммм
Для ОТГ- к аудиту!: так це ваша громада, ви обрали собі голову, трясіть його як грушу. при чому тут МОН? ваша школа на балансі у голови. тобто голову ви обрали, а мислити маштабно його не навчили і не збираєтесь. вам МОН то нехай зробить. а голова послуха МОн?
Коментувати
Світлана
Звачайно, що залишити. У селах теж діти і вони також мають право на освіту. А якщо їх будуть возити до опорних шкіл, то їм доведеться виїжити о 6 або 7 годині ранку. То ж коли їм придеться прокидатися.
ммм
Для Світлана: фінансуй їх право сама. домовились? замість того, щоб придумати новий підхід, совки чіпляються за старе. ви купите собі лишню сумку, якщо у вас на то немає фінансів? чи коли у вас нема фінансів ви саме ще три сумки купите?
Дмитро
Бажаю щоб ваші діти, унуки та родичі їздили кожний день більше 30-40 км до школи!
сельский учитель
Если нет финансов, нужно искать возможность их заработать, а не сокращать расходы.
Коментувати
Любов Совяк
Навіть багаті країни не можуть собі дозволити таку кількість малокомплектних шкіл. Це звичайне "проїдання " грошей. Та і якість знань в цих школах Дуже низька. Їх потрібно закривати обов’язково.
ммм
Для Любов Совяк: якби наші люди не зуділи за старим, а сіли і подумали: ага, так як зараз, більше не можна. шукаємо нові підходи. так ні ж, вони як п"явки у старе стіло уп"ялися. а наче школа повинна нести прогрес, а там один застой.
Наталя
Любов, якість низька? Не смішіть. Чи ви думаєте, що в сільських школах бабуїнр дітей вчать? Наші діти займають призові місця на олімпіадах різних рівнів, бо вони не "відбувають " уроки на останній парті з порожнім щоденником, а дійсно вчаться. Так що не принижуйте сільських дітей, а тим більше, вчителів
ммм
Для Наталя: у вас немає сучасних знань про світ, у який ви випустите надресованих ваших олімпіадників заучувати чужі думки. сучасним роботодавцям ваші олімпіадники і червонодипломники не потрібні, бо їм не потрібний співробітник, який лише вміє заучувати. вони краще візьмуть нулячого, табула расса, і зроблять для себе співробітника. якщо ваш супер учень зуміє перестроїтись, то це точно буде не ваша заслуга, бо школа вчить прямої лінії.
Коментувати
Світлана
Звичайно - закривати. А ще краще в семирічному віці забирати дітей від батьків у військово- трудові табори. Не годувати, привчаючи, таким чином, до самостійності, здатності виживати в будь яких умовах, крадіжок, вміння битися. Кволеньких вбивати одразу після народження, щоб держава не витрачалася потім на лікування. Освіти не потрібно - неосвідченим натовпом легко управляти. Правда це не фінська (де діти почуваються найщасливішими), а спартанська система виховання, але хіба українську владу щось може зупинити? Ми вже проходили урок, коли позакривали всі заводи, потім садочки (досі дітям не вистачає місця, бо ж закрити значно легше як відкрити), в селах закрили і знищили ферми. Тепер на черзі школи. Залишається тільки сказати: "Верной дорогой идете, товарищи"
Володимир
Найлекше закрити, подайте про заповнення шкіл, потрібно піднімати села, а не гнобити і принижувати
ммм
Для Володимир: утопічний заклик до МОН стосовно підняття сіл. Це не компетенція МОН.
ммм
Для Володимир: села відродяться тоді, коли там житимуть люди, батьки з авто, коли у них буде завжди на бензин. тоді вони і дітей до школи возитимуть, і школа не залежатиме від села. Як то у Европі.
Коментувати
Олеся
Якщо маєте закривати школи у селах, то спочатку треба вирішити масу різних ньюансів: якісні автобуси, в яких руки не примерзають до ручок від холоду,; забезмечення пальним; ремонт доріг; супроводжуючі вихователі в шкільних автобусах; віддаленість до школи (діти встають в 6.00, щоб дойти до автобуса, і приїжджають о16.00 - 17.00. А ще купа уроків!) Дворазове повноцінне харчування дітей, що доїжджають, не тільки початкової школи, а всіх; ну і ще багато чого! Може, все ж таки не знущатися над дітьми і не закривати сільські школи?
ммм
Для Олеся: ось бачите, у вашому реченні вже є пропаганда: не усі ж школи і не в усих селах закриватимуть. якщо ви вчитель, то ось як ви дітей вчите, коли самі не можете теми триматись? якісні автобуси вимаагйте від свого мера, голови села, це його парафія, і дороги теж. нехай не собі у карман кладе, а виконужє свої прямі обов"язки, на які ви його обрали. дітей підвозят до шкіл, у яких немає другої зміни, то і робіть перший урок о 8:00-8:30-9:00. і дитина пізніше прибуде додоик, коли вже батьки дома і не будет теліпатись без нагляду.
Наталія
Ммм, чи вам про це говорити, коли у вас навіть імені немає. У "Законі про освіту" чітко прописано: кожна дитина має право навчатися за місцем проживання. Чому я повинна йти у когось щось вимагати, якщо я і мої діти - громадяни цієї держави, і за законом вони мають право на освіту . Я плачу вчасно і повністю податки в державу, виховую дітей. Кому я що винна? І не шукайте ніяких причинно-наслідкових зв’язків. Мелете дурню.
ммм
Для Наталія: 1. а покажіть паспорт, що Наталія ваше ім"я. поумнічала одна. рівень равлика. 2. ну і не вимагайте. тільки ви зараз як раз тим і займаєтесь, але протирічете у кожному попередньому реченні настуному. 3. за законом вони маю право на ЯКІСНУ освіту, а з ваших вуст звучить, наче на будь-яку таку зачуханеньку освіту.4. ви платите податки, які зараз залишаються у вас у селі, так ось їх ЗАМАЛО, щоб ваша ОТГ потягла школу у кожному селі, яке у неї входить. Бо на сьогодні ваш голова повинен утримувати будівлю школи і інколи навіть платити вчителям. готові віддавати не 18%, а 50% податків?
Коментувати
Оксана
Потрібно розвивати села , створювати нові робочі місця, тоді зросте кількість дітей у сільських школах. Молодь масово виїжджає у міста, де є робота і там лишається. Село поступово вимирає. Закриття шкіл остаточно його доб’є.
Марія
Насамперед діти. Малокомплектні школи, це, як правило, сільські школи. Закрили, а далі що? Возимо в якесь інше село, якщо є чим. Інші проблеми, які виникнуть. То чого сільські діти мають бути обділені? Щодо вчителів. Це їх життя, а їх замість заохочувати до роботи у сільських школах будуть футболити.
ммм
Для Марія: якщо узяти нову форму організації сільських громад, то у кожній громаді повинна бути школа, не у кожному селі громади, бо громада не потягне більше однієї школи, бо вона у неї на балансі тепер. і села будувались без цієї умови, тому не дивно, що з деяких сел буде підвіз, і що вони далі 3 км.
Коментувати
Ольга
Категорично проти закиття шкіл у сільській місцевості. діти, які проживають у сільській місцевості і так обмежені у рівному доступі до розвитку своїх талантів, здібностей порівняно з дітьми, які проживають у містах, у столиці. Треба всім пам’ятати, що все найкраще - дітям. Знищити сільську школу - це гріх. Треба розвивати село і надавати можливість їх жителям мати доступ до всього того , що є у містах.
олег   петрович
Для Ольга: те що ви категорично проти, нічого не змінить, розумієте?
123
МММ - тролити, злецювати, шкилити, стьобатися...?
Коментувати
Ірина
Я проти закриття сільських малокомплектих шкіл. Вихід: створювати класи - комплекти, коли в одному класі займаються учні 1-4 класів. Пониження ступення навчання. Дітей, де в класах до 4 учнів, возити шкільними автобусами в найближчі заклади освіти, які знаходяться в 3 км зоні.
ммм
Для Ірина: ну ось бачите, ви все-рівно вийшли на підвезення учнів. каша у вас у голові, а по научному, когнитивний дисонанс. у малокомплектних і так пониження ступеня, там викладають вчителі непрофільники. ото що перед уроком прочитав у підручнику, то і дітям розказав.
Irina
Ни в коем случае нельзя закрывать школы в сёлах, тем более если в школе около 90 учеников, тем более в сельской местности. Как будто раньше не учили и не учили лучше. Вы хотите крест поставить на сёлах. И так молодёжь уезжает, а если школы не будет, села не будет. Я знаю одно, у нас учится 90 учеников и уже начали потихоньку классы забирать в опорную школу против воли родителей. Добровольность громадный только на бумаге!!!!
Коментувати
Громадянка
Закриють школи - села загнуться. Знаємо такі випадки: село Юхнове в Чернігівській області, наприклад.
ммм
Для Громадянка: ще одна з проблемами причинно-наслідкових зв"язків. Школи вимирають, бо села вимирають, а не навпаки. Ви таку бредятину несете, наче школа у громаду гроші приносе. ось вам і україська школа, сама не розуміє, що несе.
Наталя
ммм, зрозуміло одне: у вас одні гроші на думці. Батьки сільських дітей платять такі ж податки як і ви, а отже, вони мають право на навчання за місцем проживання. Дороги в нас будуть не скоро, та й транспорт не кожне село придбає, і тому цим дітям доведеться самим добиратись до школи. А як вони туди будуть їздити? На оленях?
Арго
Для ммм: а ви ще більшу " бредятину" несете. Постійно принижуєте вчителів. Ви з когорти " яжемать!" ? І взагалі, якого чорта на вчиельському сайті?
Коментувати