Osvita.ua Новини Опитування на Освіта.ua Чтение публикации
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
Я завжди була за українізацію! Намагалася читати своїй дитині книжки на українській мові, включати україномовні мультики. Але ми живемо в місті, де більшість розмовляє російською, я і мій чоловік вчилися на російській мові, ми мислимо російською. Нові мультфільми українською з’являються набагато пізніше ніж російською, цікавих книжок набагато більше російською. Переклад на україську або дуже важкий для дитини, або не звичний для нашого регіону. В школі, де вчиться моя дитина, не вивчають російську. І що ми маємо? Діти всі спілкуються російською, а писати й читати російською не вміють!!! Я вважаю, що від російської мови треба відходити поступово, в залежності від регіону. І немає нічого поганого, якщо людина добре володіє ще якоюсь додатково мовою. Навіщо в другому класі економіка? Нехай би би була 1 година російської, щоб читати навчилися хоча б.
Євген
Для Олена: Нащо вчитися читати мовою від котрої треба відходити? Краще замість години російської буде година читання укр.літератури де вчитель буде за спеціально підібраними творами знайомити учнів із розмаїтою укр.мовою та місцевим діалектом котрого зовсім не помітити за суржиком та рос.мовою.
Михайло
Читайте, дивіться, розмовляйте, слухайте - українською! Це важко робити у російськомовному середовищі - але ж потрібно! Неодноразово чув у Харкові - "Панаєжалі тут, бандери...". Так, я - "панаєжал", але не зі Львова, куди мене чомусь посилають "карєниє харькавчані", а з Сімферополя. І якщо Сімферополь ніколи не був укромовним містом, то вже двоє старожилів-харківців розповідали мені про те, що до 1960-тих років у Харкові ніхто не розмовляв російською. Якщо людина розмовляла російською - то турист або командировочний. Саме такі як Ви - відроджують нашу мову на наших землях, у наших містах.
Марта
Вивчіть українську, тод іпишайтеся. "Командировочний"? В українській мові є слово відрядження, а не командировка.
Коментувати
Марк
Читая комментарии здесь становится ясно, что Украину впереди ждет очень много крови, пролитой, в частности, за такой абсурдный навязанный предмет спора, как средство коммуникации. Хотя, с другой стороны, это поможет очистить нацию от идиотов. Получится этакий качественный естественный отбор. Несогласным советую критически пересмотреть историю собственной страны.
Vadym Yurchenko
Для Марк: він необхідний, а не нав’язаний. Ок, погляньмо на історію: у Радянському Союзі під час Голодомору померло 4 мільйони (за старими досл.) і 7 мільй. - за новими, з розсекреченими документами. Увага. 4 мільйони (візьмемо меншу цифру) в одній країні. Щоб порівняти, Євреїв загинуло 6 мільйонів під час Голокосту. А коли Україна отримала право на слово, починаючи з 20 ст, що в нас було? Так, культурне піднесення. Модерна література, тисячі українських письменників, літературні клуби й численні дискусії на високі естетичні теми. А потім з 27-го політика партії почала змінюватися і почалося "розстріляне відродження" - ще одна трагедія величезного масштабу, до слова. Також, як мінімум, неосвічено називати мову предметом комунікації. Предм. ком. - то мобільний телефон чи рація. А мова тісно пов’язана з мисленням і, що найголовніше, культурним простором. Від того, що читаєш, формується власна думка. А рос-мовна л-ра не часто допомагає самоусвідомленню себе як українця
Валентин
Вы деликатно не упомянули насильственную украинизацию, проводимую большевиками. Без нее нынешняя "мова" была бы еще более убогой, чем есть сейчас и осталась бы "говиркой", которую описывал в своих произведениях Булгаков. Язык - это средство коммуникации, не больше и не меньше. В качестве примера, можно взять любую развитую страну. Тот кто наделяет язык чем-то большим, это просто жертва пропаганды, не блещущая аналитическим мышлением.
Vadym Yurchenko
Ні, я саме й згадав українізацію, адже в її контексті і змогла реалізуватися українська інтелігенція, і "більшовики" - то надто широкий термін, українська інтелігенція на той час і розвивала свою мову, як і всі. Ось бачите, у Вас жодної поваги відношення до української нема й не буде, Ви не знайомі з україномовною культурою та літературою, і тому й робите такі поспішні висновки. Ну хіба з такими людьми каші звариш? Знову ж, відкрийте будь-яке науково-популярне відео, що стосується цієї теми, відкрийте підручник з мовознавства чи філософії, і Ви знайдете тему під назвою "Мова і мислення". Почитайте і не робіть поспішних висновків, будь-ласка. А розвинуті країни тим і відрізняються від нас, що в них чітке усвідомлення своєї ідентичності і поваги до своєї культури. У Німеччині чи Франції місцевому населенню, якщо у нього тільки своєї мови й культури немає, у голову не прийде користуватися мовою сусіда. Як можна піти в Європу народу, який себе не поважає, і чию мову теж ніяк не поважають
Коментувати
Ганна
Треба відмовлятися і край. Є купа інших мов які є кориснішими, набагато кориснішими. Ви що , в рф зібрались? Це деградація!
Черепаха
Дуже велика спокуса викреслити цю мову з нашого життя.Але ,якщо подумати,ось зараз у нас перевага над москалями у тому,що ми їх мову розуміємо,а вони нашу-зась!Принаймні,можна так будувати фрази або й трохи гуцульщини підпустити і більшість нічого не зрозуміють. Тепер про реальність.Онука пішла цього року у перший клас харківської школи N53.Усі предмети на російській.Російської мови 5 уроків у тиждень,англійської і української-по дві учбові години.А ви кажете примусова украінізація!Школа обійшла це питання ,позиціонуючи себе як школа з поглибленим вивченням іноземних мов.
Жека Дикий
Для Черепаха: Це вони нас обійшли бо в Україні російська людина що володіє українською ніколи не заговорить(навіть у Львові) до незнайомця(чи українця) українською. Ба більше вимагатиме до себе поваги у вигляді переходу на російську мову для своєї зручності, а відтак НЕ зручності для українця.
Марта
Не учбові. а навчальні. Навіщо віддавали у цю школу, знаючи наперед про мову навчання?
Коментувати
Oleksiy Koshyk
З приводу міжнародності мов, так вона ж не одна Російська. Право вибору потрібно надати кожному персонально, за бажанням, а не примусово. Якщо я, як і більшість на 99% впевнений, що іноземною спілкуватися у повсякденні не буду і тим більше у мене немає бажання її вивчати, навіщо мене примушувати це робити? Для прикладу, я механізатор в колгоспі, жінка доярка і наша дитина у майбутньому житиме і працюватиме у селі в колгоспі, то навіщо скажіть, мені і моїй сім’ї та іноземна мова зауважте !!!будь яка!!!
Христина
Для Oleksiy Koshyk: уявіть собі що ваша дитина має амбіції, і з часом стане успішним фермером, і цілком можливо експортуватиме овочі чи фрукти, чи зернові за кордон. думаєте їй тут не знадобиться знання іноземної? чи наприклад їй не знадобиться англійська щоб розібратися в нових технологіях ведення сільського господарства, які впроваджуються за кордоном, нових сортах тощо. Зараз зовсім інші часи, без знання іноземної людина себе ж обмежує в стількох речах
Жека Дикий
Хрістіно, а мова відсталих сировинних економік прогресивні прошарки котрих учать англійську нащо тій дитині здалась?
Коментувати
Олексій
Найкращым, на мою думку буде статус обов’язкової залишити за Українською, а всі інші без винятків!!! залишити на вибір за бажанням. Але не обев’язков, тобто пропонують декілька мов, а вибрати потрібно обов’язково, ні. Якщо людині досить однієї, державної то навіщо примусово вимагати вивчення будь якої іноземної. До сьогодні відсотків мабуть 80 усіх хто вивчав іноземну мову як обов’язковий предмет у школі, училищі і навіть у технікумах, її не знають навіть із словником. А хто хотів вивчити досконало то займались додотково з репетиторами. Або навіть вивчали пізніше кому як у житті прийдеться. То ж навіщо витрачати час і сили учнів та вчителів безтолку.
вчитись треба
Для Олексій: Якщо продовжити цю думку, то, можливо, і букви не всіх людей треба було в дитинстві вчити ! В житті, щоб стати майстром спорту, треба хотіти, працювати, потіти як олімпійському чемпіону! Про грамотність Ви вже забули, не витрачайте час і сили, шануйтеся!!
Коментувати
Василь Барвінок
Звісно ж треба, у нас більшість населення не може українською мовою двох слів зв’язати, зате московською патякають рота не затулиш. Замість московської балачки можна вивчати українську, англійську, інші мови.
антикомуняка
Просто НЕОБХІДНО викорінити цю чужоземну і непотрібну московську говірку з нашого життя.Щоб через одне-два покоління нею не смерділо в Україні, а сусідам не було бажання асвабаждать узкоізичноє насєлєніє від корінного народу-українців.
теж
Для антикомуняка: Прикро, але факт. Не викорінили у 90-ті, тепер доводиться викорінювати її носіїв.
Юля
Для теж: фашист?
Коментувати
ольга
Русский язык - международный, не мы это придумали. Японцы или американцы вряд ли массово изучают украинский язык, скорее, как у нас китайский - любители. И дело не в языке оккупантов - в деньгах и власти. Почему никто у них не отнимает и не запрещает деньги и власть? Давайте общаться на эсперанто - что-то изменится?!
дурня!!!
Для ольга Так, те, що кацапська - міжнародна мова - вигадали не ми, а кацапи.
Oleksiy Koshyk
Для ольга: Не зліться. Язик у когось довший у когось коротший, а мова є мова.Але правду сказано— мовою розмовляють, а язиком лижуть!
Олекса єнакіївський
Для Oleksiy Koshyk: Бидло ти, бидло - не злися
Коментувати
Вікторія
Моя дитина не вивчала, нічого не втратила. Зараз вчить третю іноземну - німецьку, після вивчення англійської та іспанської.
Swdany
Краще витратити час на вивчання мови, якою користуються десь в світі. В нас взагалі цікавий парадокс - дітки виходять зі школи і не знають української мови. Тобто автоматично втрачають можливість стати повноцінним членом суспільства, стають іноземним гостем в країні, паспорт якої вони мають. Нащо тоді взагалі виховувати цих "мовних інвалідів" за державний кошт? Хай навчаються за власний рахунок у вільний час...
Фрейд
Кстати, запрет русского языка безусловно поможет вернуть русскоязычные Крым и Донбасс, ага)))
Oleksiy Koshyk
Для Фрейд: Шановний, не піднімайте паніку, ніхто не забороняє і не буде забороняти спілкуватися Російською, чи будь якою іншою. Мова йдеться не про заборону, а про відмову від обов’язкового вивчення. А з приводу Крима і Донбаса, тоді коли це відбулось мовне питання не було корінним. Та й вимагали вони її як другу державну, а не просто вимагали право розмовляти Російською, бо їм і так ніхто цого ніколи не забороняв.
Олекса Позняк
Для Фрейд: да причём там язык.Там была спецоперация продуманная и обман населения офигенный.Если бы Германия прислала бы своего Гирькина в Калининград и пообещала 2000 евро пенсии и 5000 евро зарплаты то и из реанимации побежали бы за Герамнию голосовать. Мои енакиевские пенсионеры аж с ума посходили сколько им Путлер даст пенсии. Он им градами и выдал. некоторые с голодухи померли...
Коментувати
Наталія
Не бачу ніякого зиску від вивчення російської мови. Краще ці годин віддати на англійську. Практичної користі - нуль.
Наталія
Так, варто. Не бачу ніякого зиску від вивчення російської мови. Краще ці годин віддати на англійську. Практичної користі - нуль.
Иван Соколов
Ось із-за таких псевдопатріотів, які плекають ненависть до всього російського (а тепер в в очевидь і до угорського, ромського, румунського і,навіть, польського й болгарського), Україна НІКОЛИ НЕ БУДЕ НОРМАЛЬНОЮ ЦИВІЛІЗОВАНОЮ КРАЇНОЮ. Купка хохлів не в змозі диктувати свої умови начебто "правильної національної ідеї" десятку мільйонів мешканців
Роман
Для Иван Соколов: Випадково поставив плюс.Росія довела, що любов до російського приводить до окупації.Тому, незважаючи на повагу до окремих російських історичних осіб, будь яка нормальна країна повинна противитись гидотному " русскуму миру" .Що стосується угорських "братів" то багато хто з старших людей пам’ятає як угорці розстрілювали людей, жінок, дітей і палили села.Отака то дружба народів нешановний російський сепаратист.
Вадим Очеретяний
автопереводчик с русского поменяй :)
Віталій Крутько
Навпаки, Україна ніколи не стане сучасною, квітучою, соборною та цивілізованою країною, допоки не подолає наслідків російської окупації, яка тривала понад трьох сторіч. А наріжним каменем деколонізації є відродження української мови та вирівнювання станів та статусів чужинських мов. Російської мова в Україні має бути не більше, ніж японської чи білоруської.
Коментувати
Валентин
Вопрос в тему - почему 90% запросов в поисковике Google украинцы делают на русском языке? При том, это касается как восточных регионов, так и западных. Можно надо как-то блокировать все русскоязычные запросы?
Фрейд
Для Валентин: а у вас всё в порядке? Когнитивный диссонанс, однако. На каком языке вы сами задали свой вопрос или это стёб такой? На кладбищах таблички тоже подавляющее количество (99%) на русском языке. Пора начинать и их сносить?????
Anna
Для Валентин: на каком языке есть шанс найи информацию на том и ищем. А ваша позиция из разряда укр радио где заставили какой-то процент музыки включать именно на укр языке, при этом норм укр музыки как небыло так и нет (за исключением буквально нескольких песен). Или ваш коммент это сарказм?)
Віктор Козак
Я запити роблю теж на польській. І що? Вимагати обов’язкового вивчення польської мови?
Коментувати
Ірина
В деяких українськомовних школах Сумської області початкові класи працюють по варіанту "В" навчального плану. Дві години російської з 1 класу. Дітям це потрібно, чи вчителям, які більш ні на що не здатні?
Сергей
Почитайте комментарии... Вот поэтому и нужно запретить...
metodist
книги не пишутся,журналы и газеты не выписываются... какая разница на каком языке?заводы, параходы, школы, больницы, библиотеки, театры, дома культуры, санатории, научные школы и связи... педагоги в соцсетях упражняются в словоблудии. что еще осталось уничтожить? языки? ну-ну... дети выезжают в Европу, Канаду... в качестве кого? какая разница на каком языке тут будет ветер шуметь? язык -это средство общения и культурного развития. для развития украинского языка нужен труд, талант, здравомыслие... усилия надо прилагать. книги писать, которые будут читать и покупать.реальную науку развивать. созидательным трудом надо заниматься, а не фигней. по статистике Украина занимает 1 место в Европе по количеству душевнобольных. Украину спасать надо от идиотов. Электронная база «Index Translationum» свидетельствует:русский является одним из самых переводимых языков в мире. Среди языков, на которые переводится большинство книг, русский на 7 месте;с которых чаще всего переводят-на 4месте. Хуже лучше?
Олекса Позняк
Для metodist: спасай свою рашку: Россия занимает: 1-е место в мире: по заболеваниям психики, по количеству самоубийств среди пожилых людей; по количеству самоубийств среди детей и подростков; по числу детей брошенных родителями; по количеству абортов и по материнской смертности; по числу разводов и рожденных вне брака детей; по потреблению спирта и спиртосодержащей продукции; по продажам крепкого алкоголя;по количеству ДТП; 1-е место в Европе по числу умерших от пьянства и табакокурения; 1-е место в мире по потреблению табака и третье место по производству табачных изделий; 1-е место в мире по числу курящих детей и темпам прироста числа курильщиков; 1-е место в мире по смертности от заболеваний сердечно-сосудистой системы; 1-е место в мире по количеству авиакатастроф (по данным Международной ассоциации воздушного транспорта уровень авиакатастроф в России в 13 раз превышает среднемировой); 1-e место в мире по объемам поставок рабов на международный черный рынок
Олександр Василик
Як що для вас какаяразніцанакакомязикє, то нехай буде українська.
metodist
Для Олекса Позняк: вы против необходимости развивать украинский язык? мы говорим о языке. о качестве литературы, ее содержании, прессе, театре, телепередачах и радио. Россия пусть сама решает свои проблемы. Работать надо, а не огрызаться. Созидать, а не ломать. Смените тему. Отключите злобу, жадность, зависть и ненависть. Хорошо воевать понарошку: с языками, дедками, бабками, детками... Хочется шашкой помахать? Вперед на передовую! Великие и благородные не ищут кого бы им обидеть, обобрать, ущемить, оскорбить. Это удел людей закомплексованных, обиженных судьбой, аморальных. Пора определиться куда идти: в демократическую Европу или в средневековую Руину. Поменять соседей не получится. Какие уж есть. Украина-многонациональное государство. Дайте этому государству развиваться. Хватит трындеть! Полстраны без штанов. И это не предел...
Коментувати
Юрій
Для нступних 2-3 поколінь русофобія - умова виживання. Все "рускає" має викликати лише огиду.
Свен
Для Юрій: Это как пружина - чем сильнее давишь, тем мощнее выстрелит. Надо только с местом определиться, где свидомых закапывать будем. А его много потребуется.
Олекса Позняк
Для Свен: шуруй в ДНР, попробуй.Там тебя и зароют.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!