Медики перевірять старі підручники

Інститут гігієни і медичної екології Академії медичних наук України має намір перевірити шкільні підручники на наявність хвороботворних мікроорганізмів

Медики перевірять старі підручники

Серед батьків почали поширюватися слухи про те, що через колишні в користуванні шкільні підручники учні ризикують заразитися інфекційними хворобами.

"Ми знаємо, що люди хвилюються через "заразні" підручники. Тому проведемо наукові дослідження і візьмемо проби і посіви зі сторінок уже "старих" підручників на виявлення збудників інфекційних захворювань. Подивимося, що виросте";, - повідомила провідний науковий співробітник Інституту гігієни і медичної екології Аліна Платонова.

Як повідомляється, випадки зараження дітей через підручники поки не були зафіксовані санітарно-епідеміологічною службою. "У літературі описані випадки, коли мікобактерія туберкульозу зберігає свої патогенні властивості до п'яти місяців на пухкому папері, - пояснює Платонова. - Але, по-перше, використовувати подібний папір для підручників і просто дитячих книг заборонено, по-друге, паличка Коха виділяється тільки в людей, хворих відкритою формою туберкульозу. Діти з таким захворюванням не відвідують загальноосвітні навчальні зклади".

24.ua
22.09.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів