Після щеплення Манту діти потрапили до лікарні

В Україні чергова вакцинна надзвичайна подія. У селі Рашків Чернівецької області вісім школярів постраждали від щеплення Манту. Двоє з них були госпіталізовані. Лікарі стверджують, що дітям стало погано через алергійну реакцію на пробу

Після щеплення Манту діти потрапили до лікарні

Як розповів головний лікар амбулаторії, де проводилося щеплення, Дмитро Довгонюк у нещасливий день укололи 16 учнів 5 класу. Через пів години 8 дітей відчули себе погано: почалися сильні запаморочення, погіршився слух і сильно впав тиск. Двох школярів навіть забрали у реанімацію, щоправда, через кілька годин їх уже перевели в дитяче відділення. Увечері того ж дня дітей виписали з лікарні. Після обстеження лікарі прийшли до висновку, що погане самопочуття могла викликати підвищена чутливість до препарату - туберкуліну. "Зараз вакцинацію в цьому селі ми призупинили, - розповідає Довгонюк. - Протягом місяця ми знову обстежимо потерпілих. І якщо стан їхнього здоров'я не буде викликати побоювання, ми відновимо щеплення". Те, що препарат міг бути зіпсований, лікар категорично заперечує, пояснюючи це тим, що за день до події щеплення зробили ще 13 дітям 3-4 класів і всі вони себе почували добре. "Ми усіх обстежуємо перед щепленням, - говорить Довгонюк. - вимірюємо температуру, тиск, слухаємо подих, дивимося горло. Огляд не показав ніяких відхилень. Це просто особливості організму". У школі нас запевняють, що зараз діти почувають себе нормально і продовжують навчання.

Проте, подібний випадок насторожує багатьох батьків. "Дуже часто в школі робляться щеплення без попередження батьків, - розповідає мама 10-літньої Ольги Олена Торбачук. - Я вважаю, що це не є правильним. Я хочу бачити, як моїй дитині роблять щеплення, простежити чи пройшла вона належне обстеження перед уколом, чи узяв лікар новий шприц. Я дуже нервую ще кілька днів після щеплення і постійно запитую дочку, як вона себе почуває. Тим більше не дуже давно відбулася ця страшна історія з хлопчиком, якому зробили щеплення від кору і він помер. Я намагалася знайти порозуміння у школі, але там на мої прохання інформувати про щеплення не відреагували".

Нагадаємо, у 2006 році Україна вже пережила масові проблеми зі здоров'ям у дітей після Манту. Тоді в Херсонській, Вінницькій, Черкаській і Хмельницькій областях після проведення проб були госпіталізовані більше сотні дітей. Вони скаржилися на слабкість, запаморочення і помутніння в очах. Проведення вакцинації було тимчасово припинене, але після того, як усіх потерпілих виписали з лікарні, знову відновлено. Тоді, утім, як і у випадку зі школярами в Рашкові, причиною погіршення стану дітей була підвищена чутливість до препарату - туберкулін.

Сегодня
22.09.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів